7
  • ostoros
    #7
    Ma jutott eszembe még egy dolog: Remélem ezt az űrállomást már nem égetik el a légkörben, hanem része lesz majd a következőnek. Természetesen funkcionalitásának jelentős részét addigra elveszíti, de még mindig használható lesz mint raktár, tartalék levegő, alkatrész és akár nyersanyagforrásként.
  • ostoros
    #6
    Ezt vágom. Pont ezért mondtam, hogy a következő lehet majd még jobb.
  • Sequoyah
    #5
    Mar a mostani is ugy van megtervezve, hogy minel onfenntartobb legyen, minel kisebb legyen a vizveszteseg stb... Ezert is kell ilyen ritkan ellatmanyt kuldeni, es akkoris foleg csak kajat. ("2008 novemberében helyezték üzembe az amerikai WRS (Water Recovery System) egységet, amely az űrállomás légköréből kivont vízpárából és az űrhajósok által termelt vizeletből desztillálással és szűréssel állít elő tiszta vizet.")

    Masreszt az ott folyo kutatasok jelentos resze is ezt celozza, pl hogy lehet kajat termelni az urben. Az urallomas egyik deklaralt fo celja az onfenntartas lehetosegeinek kutatasa hosszutavu urutazasokhoz.

    Szoval ne aggodj, minden erejukkel rajta vannak az ugyon;)
  • gforce9
    #4
    Egyelőre sajnos ezt a földön sem sikerült megoldani, részsikerek vannak csak.
  • ostoros
    #3
    Pont azért kell legyőzni a korlátokat. Például ha törekednének a zárt rendszerre, és arra hogy ne is legyen vízveszteség. Persze ez egy bonyolult dolog lenne.
  • molnibalage83
    #2
    A víz újrahasznosításon már nem nagyon lehet javítani. Annyi nyövény termesztése, ami odafent elégséges lenne szóba nem jön egyelőre. Milyen növény sikerült odafent többgenerációsan termeszteni? Volt már ilyen kísérlet? Hús? Stb. Hát izé...

    Egyelőre megvannak a magunk korlátai...
  • ostoros
    #1
    Nem is rossz. A következő űrállomást már tervezhetnék úgy, hogy önfenntartóbb legyen és ritkábban kelljen ellátmányt felvinni.