16
  • Zombee
    #16
    Ha odafigyeltél volna, nem kellett volna utána olvasni, a filmben volt utalás az első két részre.
  • Cyberdog
    #15
    Igen, igazad van, utána olvastam.
  • Ragnaar
    #14
    Az nem remake, sima folytatás. Egynek elmegy kategória.
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.08.15. 12:58:26
  • Cyberdog
    #13
    Sajna nem.
    http://www.imdb.com/title/tt1424381/
  • Ragnaar
    #12
    Predator remake ? Nem hallottam még róla, pesze nem kizárt, hogy van, de inkább tévedés lesz az a remake.
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.08.13. 16:41:31
  • Cyberdog
    #11
    A Predator remake is egy nagy kalap hulladék volt, amely nem ért meg egy mozit. Nem is ott néztem. Letöltöttem az "amazonrol". :D
  • Zombee
    #10
    Te láttad az olasz Djangot? És a Tarantino filmet? A főszereplő nevén kívül nem sok közös volt benne, leszámítva Franco Nero cameoját. Klisés? Igen. Tarantino bevallottan, meg letagadhatatlanul is klisékből építi fel filmjeit. A rendezés amúgy egy remake esetében is lehetne jó, az nem függ ettől, de Tarantino filmje nem is remake. A Becstelen brygantyk sem volt az, hiába létezett egy hasonló című olasz háborús akciófilm, annak is teljesen más volt a sztorija, legfeljebb csak az alapmotívum, a problémás katonákból álló különítmény volt közös.
  • Ragnaar
    #9
    Legutóbbi reboot valóban nem volt egy nagy eresztés, viszont előző részek az akkori horrofranchiseok közül részemről a legjobban működtek mondjuk egy Nightmare on Elm Street, Hallowen, Friday the13th mezőnyben. (6. rész 3D jelenetek moziban..)
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.08.11. 14:28:11
  • paby88
    #8
    volt 2010-ben 1? :D nem is hallottam róla pedig anno vagy 5-öt láttam még kazettán ^^
  • Cyberdog
    #7
    Vagy pofátlanul nyúlnak, ázsiai filmekből. Legtöbbször anime-kből. Közben a sok Hollywood fan lenézi az anime-ket, s mikor meglátják a lenyúlt történetet ráadásul lebutítva, akkor áradoznak a gagyi filmről, hogy: - Mekkora ász már a film, milyen remek történet és a végén az a csavar? Eszméletlen.

    Az ne zavarjon senkit, hogy az eredeti anime történet, szerteágazóbb, összetettebb történetszálakkal rendelkezik. (nem eggyel, hanem minimum hárommal) s még nem beszéltünk a karakterekről. Összetett személyiségek, fejlődnek, s van úgy, hogy sorozat végére derül ki az némelyikről, hogy akkor most Ő tulajdonképpen is, jó volt. S csavar nem csak egy van benne.

    Én most 20+ feletti korosztálynak készült animekről beszélek (nem... nem hentai). De sok ilyet találni 15-20 közötti korosztálynak készültek között is. Csak hát a jenkik nem szeretik a bonyolult történetvezetést, mert gondolkodni kell.
  • Macropus Rufus
    #6
    jaja. Igen, az eredetiben az volt. Aztán a szülők hazavágták, ő meg jött bosszút állni.
  • Macropus Rufus
    #5
    "Mit is néztél meg legutóbb moziban? "
    namost ezt nem értem. Csak moziban lehet filmeket megnézni? :o Nekem van saját otthon. Az nem megfelelő? :p

    "Na, ilyen az, amikor a hóhért akasztják."
    miért? Azért mert kérdeztél tőlem valamit (lásd feljebb)
    Ha már adatokat írsz akkor pontosan: több mint 800 film készült 2014-ben. Ennek a 80%-a el sem jutott hozzánk, de még az EU-ba sem nagyon. Ami eljut annak meg egy jó része már volt 1x, csak nem pont úgy. A fent maradóban vannak eredetik is, de a remake/reboot van erre felé többségben.

    Ami meg az eredetieket illeti: egy részük az. Egy részük azonban eredetinek tűnik, de nyomokban 50 másik film kliséit találod meg benne. Sok arc a Django-ra is kiverte, mert milyen rendezés, meg milyen eredeti 5let. Aztán szembesültek vele, hogy 1966-ban készült az eredeti.
    Ráadásul az eredetik egy része is akkora nagy baromság, hogy felesleges pénzt kidobni rájuk. (meg sávszélt pazarolni)

  • Cyberdog
    #4
    Freddy ütött volna, ha nem csináltak volna a karakteréből, egy ócska pedofilt. Mert eredetileg, nem az volt. Hanem sorozatgyilkos. Azért nagy különbség.
  • Cyberdog
    #3
    Mozibemutatók (2015. augusztus 10. - 2015. augusztus 17.)
    - Barbie, a rocksztár hercegnő (ezt nézze meg az, akinek két anyja van, nagyon eredeti)
    - A fantasztikus négyes (reboot és a rosszabbik fajtából)
    - 1001 gramm (norvég-német film - eredetinek eredeti, de nem az amerikaiak érdeme)
    - A csajom barátnője (francia, ez is eredeti, de nem amerikai érdem ez sem)
    - Az ajándék (amerikai, na ez eredeti történet Hitchcock inspirálta a történetet)

    Tehát 5-ből 1 ami az amerikai filmeket illeti.

    A múltheti mozibemutatók tekintetében meg még rosszabb a felhozatal, ami az amerikai filmgyártás termékeit illeti.
    - Mission Impossible sokadik rész (ezt sem lehet eredetinek nevezni)
    - Csodapirula (svéd, eredeti)
    - Phoenix bár (német, erdeti)
    - Divat a szerelem! (Fülöp-szigeteki, eredeti)
    Így amerikai filmek amik eredetiek a történetüket tekintve 0/4.

    Hollywood évek óta nyűglődik, valamirevaló nézhető darabokat, csak sorozatok tekintetében tudnak produkálni, de azokat sem lehet eredeti történetűnek nevezni legtöbbször. Sokszor egy régebbi sorozat rebootjáról van szó, vagy egy film átültetése sorozatra. A szuperhősös baromságok legtöbbje, meg szót sem érdemelnek

    Utoljára szerkesztette: Cyberdog, 2015.08.10. 16:35:59
  • zetortraktor
    #2
    Ú, 20 vagy 30 remake évente, és 150 eredeti ötlet. De nem, nincs eredeti ötlet.

    Mit is néztél meg legutóbb moziban? Na, ilyen az, amikor a hóhért akasztják. Ezen a héten 3 eredeti film van itthon moziban és egy folytatás. Múlt héten volt 3 eredeti film és egy könyvadaptáció. Jövő héten lesz 3 eredeti film, egy folytatás és egy képregénymozi.
  • Macropus Rufus
    #1
    hehe. Meg is érdemlik. A fenéért nem tudnak eredeti 5leteket kitalálni? Az utóbbi 4-5 év másról nem szól, csak reboot/remake. És lassan eljutunk oda, hogy a 4-5 éve remake-elt vagy reboot-olt filmeket fogják ismét feldolgozni egy reboot v. remake formájában.
    Szánalmasak de tényleg. Arra építenek minden egyes ilyen esetben, hogy mivel a 90-es években pl. a Freddy nagyon ütött, akkor most is fog... Hát ez az esetek egy jó részében nem jön be. 2018-ban sem fog.