3
  • felemelő
    #3
    No de kell a választók "butasága" is, hiszen folyamatosan monopolpárti, hatalomcentrikus, "tisztességtelenül játszó" politikusoknak adnak mandátumot.
    A leghangosabbaknak, a legerőszakosabbaknak és akik mögött a legtöbb pénz (és nem gondolat, ideológiai kiállás) látszik.

    Egyszerű kényelmességből eladjuk a jövőnket, pedig az internet korával eljött a lehetőség még a közvetlen demokráciára is, nemhogy arra, hogy csak egyszerűen ránézzünk a jelöltekre, pártokra.
  • ostoros
    #2
    Több van emögött, mint az állambácsi hanyag munkája. Évek, évtizedek megvesztegetései és lobbitevékenységének közös eredménye, hogy a rendszer a leggazdagabbakat segítse, a szegényeket pedig ignorálja.
  • Sequoyah
    #1
    A kapitalizmus azon alapul, hogy az alap emberi mohosag automatikusan szabalyozza a piacot. (pl mindig a legrovidebb sorba allunk sajat erdekunkbol, es ezert lesz egyenlo minden sor, tehat a mohosag itt jo). De a modern kapitalizmus mar regen felismerte azt, hogy bar ez egy jo alapelv, vannak teruletek, ahol hianyos, peldaul tipikusan a korlatozott kozos eroforrasok eseten. Itt van szukseg az allamra, hogy az ilyen esetekben iranyitson.

    Sajna ma a letobb allam csak a ket vegletet ismeri, vagy mindent szabalyozni akar es elrontja azt ami magatol beallna egyensulyba; vagy alig szabalyoz es monopoliumok jonnek letre es a leggazdagabbak gazdagodnak.