13
  • Skyline
    #13
    Plazma vs Ledes cuccok: Plazma kilóméter magasan nyer kép/megjelenítés tekintetében

    Oled? Még mindig túl drága és alig elérhető.

    Beégés? A 2010 elötti plazmákra jellemző, az az utáni modellek első 100 órában bejáratósak utána sosem égnek be.

    A plazma egyetlen hátránya a nagy led szarokkal szemben a fogyasztás. Ennyi pont. Majd ha elérhető áron lesz OLED akkor lesz miről beszélni.
  • sulaco81
    #12
    Azért szünteti be a gyártást mert túl sokba kerül és ahoz képest keveset adnak el.Attól még akkor is a plazmának jobb a képe.Ezért is állnak át OLED-re mert az tudja hozni a plazma képminőségét.Én már nagyon sok TV-t teszteltem,de a 2013-as Panák képminőségét egyik sem tudja hozni!!! :-)
  • cloud.strife
    #11
    AZ egyértelmű miatt fejezik be a gyártását? Na ne.
  • Zodd
    #10
    A beégésről olyan véleményét kérném, aki rendszeresen néz tv csatornát is.
    Engem ez távolított el a plazmától.
  • sulaco81
    #9
    Egyértelmû,hogy a Pana plazmának van a legjobb képe!!!
    Én csak filmnézésre + játékra használom már 5 éve,és nyoma sincs beégésnek.
    Még a mai LCD Tv-k is sok elbújhat mögötte!!!
    De még idén pécserélem amíg még lehet,aztán 5 év múlva jöhet az OLED!!!
    Előbb úgysem lesz elérhető normális áron.
    Meg a mostaniakkal még úgyis vannak gondok!!!
  • fade2black
    #8
    Soha nem volt a pana felára 2-5*ös.
  • asysoft
    #7
    Kár érte. Már bánom, hogy nem G30-at vettem tavaly az S30 helyett...
  • Shan
    #6
    Én pedig 6 egy Pana plazmát...beégés...hahahaa.talán a hausmeisternél..
  • SupraMKIII
    #5
    A látható/zavaró beégés józan ésszel gyakorlatilag elkerülhető. Én már 5. éve nyúzok egy LG-t, és mintha a fényereje kicsit csökkent volna, a sötét már nem annyira fekete, de azért még veszett jó képe van.

    Sajnos a panasonicnak az a baja, hogy hiába szebb mint a többi, azért a technológia alapjaiban azonos, és ezért a relatíve kis különbségért kevesen fizetnek 2-5x annyit... Ezért bukott az üzletág, és nem a technológia.
  • Zodd
    #4
    Csak az a fránya beégés.
  • Shan
    #3
    A plazma sosem volt rosszab (képminőségileg) az Lcd-nél...
  • kvp
    #2
    A szavazasnal nem lehetett se oled, se iled (inorganikus led, pl. GaAs) tv-ket valasztani. Pedig a legjobb kepe az inogranikusoknak van es ott az elettartam is evtizedekben merheto. Az oled is kezd terjedni, bar meg tenyleg nem kaphatoak minden sarki boltban.

    A plazma panelek nagy baja, hogy egy dragan gyarthato technologiarol van szo. Egy lcd-hez kepest sokkal kisebb rajtuk a haszon, de nem adhatoak sokkal dragabban es ha elkezdik az oled-ek tomeggyartasat, akkor teljesen versenykeptelenek lesznek, mivel egy oled kijelzo legyarthato kozel azonos aron mint egy vele megegyezo meretu papirra nyomtatott foto.
  • narumon
    #1
    Ezt nagyon sajnálom pedig már kitaláltam hogy ha tévét cserélek akkor Panasonic plazmára fogok. Szerintem pont most tart ott a plazma, hogy sokkal jobb mint az LCD :(