30
  • slickboy
    #30
    No, feltettem a frissítést, sokat molyolt vele, de eddig úgy fest, hogy minden rendben működik. Frissebb, lágyabb, jobb. :) Egy-két dolgot uninstalláltam, hogy legyen hely a frissítés letöltéséhez (2,9 GB a Windows Áruházból), most meg lett 10 GB szabad helyem. Nem tudom hogy csinálta, valószínűleg a régi frissítések backupjait törölte. De még van egy Windows.old mappa, 1 GB, azt is törlöm.
    Jó ez a Windows 8.1.
  • Gauge
    #29
    Nem lenne gond, ha részleteket is irnál.

    Nekem semmi gondom nincs vele.
  • IhiXO
    #28
    Tudom, nem sokakat fog itt érinteni a dolog, de hátha valakinek jól jön. Véletlen se tegyétek fel, nálam folyamatos problémák vannak a frissítés óta. Előtte 2 hónapig restart nélkül ment a gép. Most naponta többször kékhalállal elszáll.

    Ha valakinek van tippje, hogy lehet eltakarítani adatvesztés nélkül azt megköszönöm. :)
  • skinnyman
    #27
    Na kozben fel is frissitettem, jo sokaig tartott a frissites, szerintem talan tovabb is mint amikor alapjaitol rakok ujra egy windows-t. Utana pedig 2 orat szoptam azzal hogy nem volt netem, kozben pedig arra jottem ra h a virusirto/tuzfalam (eset 5) okozta a problemat, valahogy ugy tunik nem szereti a win 8.1-et.

    Tenyleg lett windows.old mappa, futtattam utana egy disk cleanup-ot a vegen es most egyelore 10 gigaval tobb helyem is van mint elotte volt, nemtom hogy csinaltam :)
  • Dénes é
    #26
    Halo. Én win 8 pro-val rendelkezem és ezt sikerült kis küszködés árán frissítenem 8.1 Pro-ra, de lehet nálam van a gebasz. de nincs (nem tudok) magyar nyelvet beállítani neki. Esetleg ötlet?
  • Csaba161
    #25
    The following table summarizes the most recent operating system version numbers.
    Operating system Version number
    Windows 8.1 6.3*
    Windows Server 2012 R2 6.3*
    Windows 8 6.2
    Windows Server 2012 6.2
    Windows 7 6.1
    Windows Server 2008 R2 6.1
    Windows Server 2008 6.0
    Windows Vista 6.0
    Windows Server 2003 R2 5.2
    Windows Server 2003 5.2
    Windows XP 64-Bit Edition 5.2
    Windows XP 5.1
    Windows 2000 5.0
  • kisspepe
    #24
    Utánanéztem a Microsoft oldalán. Valóban nem tudom telepíteni áruházból. A microsoft oldaláról:

    A Windows 8 bizonyos kiadásai nem támogatják a Windows 8.1 rendszerre történő ingyenes frissítést. Ezek a szolgáltatások a következők:

    Windows 8 Enterprise

    A Windows 8 Pro olyan kiadásai, amelyeket a vállalatok KMS-aktiválással telepítenek

    A Windows 8 olyan kiadásai, amelyek telepítése MSDN ISO-fájllal, aktiválásuk pedig több aktivációs kulccsal történik

    Ha ilyen kiadást futtat, akkor nem telepítheti az ingyenes frissítést Windows 8.1 vagy Windows RT 8.1 rendszerre az Áruházból.

    Ha a Windows 8 rendszert MSDN ISO-fájllal telepítette, akkor esetleg telepíteni tudja a Windows 8.1 rendszert egy hasonló ISO-fájllal az MSDN. webhelyről.

    A másik megoldás, ha tiszta telepítést végez.
  • [HUN]FaTaL
    #23
    Passzolom, lehet, hogy ez a mappa csak a 8.1 previewról történő upgrade esetén van.

    Én win7-et használok jelenleg.
  • skinnyman
    #22
    Ohh shit. Es azt ki tudom torolni/pucolni legalabb valahogy? Alig van mar igy is 10 giga szabad hely a particion amin van pedig alig van ott mellette valami...
  • [HUN]FaTaL
    #21
    Mert faszok. Ha jól tudom még windows.old mappa is lesz :DDD
  • skinnyman
    #20
    Pff, fel nem fogom miert. Pedig megfogadtam h tobbet nem nyitom meg a metro feluletet, ugy tunik most megint kenytelen leszek...
  • Darth Sith
    #19
    nekem is egyetemi liszenszes win8 prom van, és simán frissítettem store-ból tegnap.
  • [HUN]FaTaL
    #18
    A storeban lehet frissíteni.
  • zola2000
    #17
    Asszem ugyanúgy, mintha új windowst telepítenél: letöltöd az ISOt majd frissítés.
  • skinnyman
    #16
    Es most erre hogy lehetne frissiteni 8-rol? windows update csak a szaros bing bar-t hozza ki mint opcionalisan telepitheto cucc :D
  • Yv@n
    #15
    Az a verzió nem frissíthető a store-ból.
  • kisspepe
    #14
    Én Windows 8-at használok, és meg vagyok vele elégedve. Azonban tegnap óta keresem a Microsoft Áruházban a 8.1-es frissítést, de nem találom. Amúgy eredeti Windows 8 Professional-t használok. Sulis verzió. Rákeresve se adja ki a Windows 8.1-et
  • tomcsa4
    #13
    Én szeretem a Win8-at sőt, a WP 7.8-at is (ugye a Win 8-ról mintázták a Win 7.8-at).

    De akinek nem jön be, az használjon mást. Lehet. Még az XP ideje is 2014 nyaráig van datálva. Win 7 meg ha jól tudom 2018-ig.
  • end3
    #12
    Valószínűleg most, okt. 17 után, "bizonytalanul hosszabb ideig" lehet csökkenteni az oprendszer-fejlesztés költségeit is, lesz racionalizálás és elbocsátás, azaz költség csökkentés is. (Designer elég egy, aki a bejelentkező képernyőt évente újra kreálja.) De persze, - mindannyiunk érdekében, - ne legyen igazam.
  • end3
    #11
    Az MS a 8.1-el túlontúl is előnyös helyzetbe verekedte magát. Keresztül vitte, persze, - egy évig kisebb mélyrepüléssel, - a saját magának legelőnyösebb operációs rendszer konstrukciót. Sikerült az SP1-et önálló termékként aposztrofálnia. Innen már csak egy lépes minden következő "SP" fizetős kihozatala. Most már felfelé fog emelkedni még a "gazdasági csillaga" is, és ezzel együtt természetesen emelkedni fognak az MS részvények. (... és útközben "elhúznak" majd a zuhanó Apple papírok mellett.)
  • mousee
    #10
    Magyarországon MS szerintem ha minden pénzét beleöli se tudott volna ekkora promót csinálni :D Egy tuti, nálunk már vályogvetőné talpas aranka is vágja hogy kijött az "új" windóz.

    Akinek tetszik, használja egészséggel, nekem 2-3 hét nyolcasozás után az égett a tudatalattiba, hogy nekem erre nincs szükségem. Nem begyere a butítás, az egyszerűsítés (ami sokszor inkább bonyolítás), és főleg a start gomb pofátlan visszarakása, ami az összes user arcon köpése volt kb.

    Szerencsére van alternatíva, ablakosból hetes még eldöcög egy darabig, az openszósz gyün mint a talajvíz (gondolok itt főleg a steamOS-re, vagy arra hogy a HP is egyre kevésbé wintel függöny, etécé), és a mavericks is egész pofás koncepció (igaz az is tuti bugtenger lesz amíg ki nem jön a 10.9.sok, szóval karácsonyig ráér a frissítés.

    Nagyon kíváncsian várom a folytatást, hogy vajon mit hoz a windows 9, mit tanulnak redmondban a jelenlegi nem túl előnyös helyzetükből.
  • AgentKis
    #9
    Én megvárom a 9est. Feltéve, hogy windows-nak és nem tiles-nak hívják majd! :D Ha ezt a csempés őrületet választhatóvá teszik, szerintem még értelmes dolog is kijöhetne belőle... Bár a sok backdoor miatt már nem biztos, hogy tetszik...
  • Johnny Woo
    #8
    "A magyar labdarúgó válogatott ajánlásával..."
  • tomcsa4
    #7
    Aki felrakta a 8.1-ből a preview verziót, annak a végleges frissítésnél az összes telepített Win32 alkalmazását (magyarul asztali környezet) letörli. A metrós alkalmazások megmaradnak.

    Aki nem tette fel az előzetest, azt nem érinti ez a dolog.
  • Linkout
    #6
    Xp-vista-win7-win8-win8.1

    Szóóóval, gondolom XP-t használ az úr.
  • Linkout
    #5
    :))) you made my day
  • e57
    #4
    8.1 - 5 = 3.1

  • Linkout
    #3
    5 verzióval? melyiket használod? :)
  • Csaba161
    #2
    Ilyen 8:1-es képpel ne froclizzuk itten a Az MLSZ-t és Csányit...
  • M0RN1NGST4R
    #1
    maradok az 5 verzióval korábbi változatnál XD