32
  • szabi0
    #32
    Jah, de ezek szerint nem lett jó.

    üdv
    szabi
  • Irasidus
    #31
    Aha, tehát humor akart lenni. Ok.
  • szabi0
    #30
    Morpheus mondta: klikk

    üdv
    szabi
  • Irasidus
    #29
    Ezt honnan tudod?
  • szabi0
    #28
    Nem szükséges.
    Emberi test = 120V-os akkumulátor.
  • Irasidus
    #27
    Az energiaellátást meg egy kábellel, vagy gombelemmel oldották meg, ugye?
  • Quantizs
    #26
    Nekem ez ugrik be erről:
  • Kalman11
    #25
    Ryder62
    Kipróbálhatnád akkor az első rész multiplayerét is, egy kicsit kevés a játékos :D
  • kvp
    #24
    "Miközben irtod a gaz nácikat, az árazó pisztollyal szépen felárazol minden virslit."

    Minek? Ha van rajta 2D-s vonalkod (qr kod), akkor ha ranez az ember a google goggles alkalmazasaval ugy is kiirja mennyi az ara, meg minden mast is. Nem a jovoben, hanem most. Az android-os es ios-es telefonokban van integrated ar, csak fejre szerelheto bluetooth-os kamera es szemuveg kijelzo kell hozza. Bar kulsore eleg viccesen nez meg ki a dolog. Ha meg nincs keznel megfelelo hardver, akkor allandoan az ember a feje elott kell hogy tartsa a telefonjat, hogy pl. ez mukodjon: http://www.wikitude.com/en/ Szoval van meg mit fejlodni, de legalabb mukodik a technologia.
  • Vereshegyi
    #23
    Már csak a ruhába integrált számitógéppel kell kombinálni és kész is a "Szivárvány tövében" világa.

    Lehet hogy a következő CoD-nak már lesz külön bolti dolgozók számára készült verziója. Miközben irtod a gaz nácikat, az árazó pisztollyal szépen felárazol minden virslit.
  • vision5
    #22
    Tudnám miért nyulakon kisérleteznek :-/
  • Ryder62
    #21
    Rögtön a Deus Ex ugrott be. Majd erre költöm a praxis pontomat XD
  • Lollerka
    #20
    mert a kivetit az utra egy piros csikot mar tul odivatu megoldas lenne?:D
  • kvp
    #19
    Az ilyenkor megszokott mod (lasd: neocron navray), hogy egy felig attetszo szaggatott vonal megy vegig a javasolt utvonalon es csak azt kell kovetni. Elonye az egy darab kurzorral szemben, hogy tavolabbra is latszik merre fog menni.

    http://wiki.techhaven.org/RPOS
    http://image.jeuxvideo.com/images/pc/n/e/necnpc012.jpg
  • culas25hc
    #18
    Ennek sem hiszem, hogy sok értelme van (bár ez a dolog a halláskárosultakkal nem hülyeség), de minden esetre érdekes fejlesztés. GPS navigáció közben nem kell egy kijelzőt bámulni, hanem pl beállíthatnánk, hogy egy számunkra valósnak tűnő autót kelljen csak követni, ami bár néha átmegy más tereptárgyakon, de legalább nem kell levenni a szemünket az útról :P
  • philcsy
    #17
    "A kontaktlencsenek a szemuveggel ellentetben megvan az az elonye, hogy mindig oda mutat ahova nez az ember"
    Inkább kb oda mutat ahova néz az ember. A kontaktlencsének is van egy kis holtjátéka. A látott kép tehát egy kicsit úszkálni fog a látótérben. Ezt persze lehet korrigálni.
  • kvp
    #16
    "gigahertz tartományú rádiófrekvencia energiával, amit a nyúl szemétől centiméterekre elhelyezkedő adó bocsátott ki."

    Ezt hivjak egyebkent bluetooth-nak. (2.4 GHz, 100 mWatt) Szoval aki nem fel a kekfogu headet-ektol, annak ez sem art. Egyebkent a mikrosutok is ezt a frekvenciat hasznaljak, tehat valoszinuleg nem artalmas. :-)
  • BlackVoid
    #15
    "A tesztlencsét egy, a lencsére nyomtatott 5 milliméter hosszú antennával működtették gigahertz tartományú rádiófrekvencia energiával, amit a nyúl szemétől centiméterekre elhelyezkedő adó bocsátott ki. "

    Szerintem abba is hagyhatják a további kisérleteket, amíg az energiaellátása a kütyünek nem megoldott. Vagy a kutatócsoport tervezhetne inkább Plútóra leszálló egységet. Űrhajó ugyan még nincs hozzá de ez nem baj.
  • Pluskast
    #14
    Szerintem lesz ez is meg az is. Amúgy meg ne feledd! Végűl La Forge is áttért a kontaklencsére:))
  • Dredd
    #13
    végre! amint lesz embernek is, benevezek egyre :)
    én szemüveges vagyok, viselek kontaktlencsét is (strandoláshoz, autóvezetéshez, bulizáshoz, stb.), és ez hatalmas találmány! ha az energiaellátást meg tudják oldani messzebbről és biztonságosan, jó befektetés lesz ilyet gyártó cégbe beszállni :)
  • kvp
    #12
    A kontaktlencsenek a szemuveggel ellentetben megvan az az elonye, hogy mindig oda mutat ahova nez az ember, tehat ha mozgatja a szemet, akkor nem mozdul el kep. Igy a celkereszt mindig kozepen van, viszont ez gond is, mivel nem lehet a latoter szelere infokat rakni, mivel ott nem eles a kep, tehat pl. a loszer kijelzesre nem lehet lenezni, pont a fenti okok miatt. Ezert rovid tavon a szemuveg valamivel jobb megoldasnak tunik.

    A tulvezerlest ugy lehet megoldani, hogy 100%-os jeszintnel se okozzon kart. (mint ahogy normalis zenelejatszok 100%-os hangeron sem okoznak hallaskarosodast) A normal latast pedig felig attetszo kijelzovel erdemes javitani, tehat a kivetitett kep csak attetszoen jelenik meg, igy mindig latni mi van alatta, azaz a kijelzo soha sem takarja teljesen a valosagot. (alternativ megoldas a szelektiv kijelzo, ahol van egy megjelenito es egy takaro reteg, igy egy bitmap-pel beallithato, hogy mi legyen felig atlatszo es mi legyen tomor)
  • Crane
    #11
    - Ott van!
    - Hol? A nyúlon túl?
    - Nem! A nyúl az!
  • gombabácsi
    #10
    "A nyulakon általános érzéstelenítéssel elvégzett 40 perces tesztek mindegyike azt bizonyította, hogy a kijelzők jól működnek és a szem sem szenved el semmilyen károsodást."

    Ja, hát beérzéstelenítve úgy könnyű...
  • EnxTheOne
    #9
    Scifi buzi vagyok, de ez már sok. :D Mondjuk már a sima kontak lencsétöl is rosszul vagyok. :D Inkébb valami La Forge szerü visor kéne. :D
    pl.
    video
  • Kensin
    #8
    "...gigahertz tartományú rádiófrekvencia energiával, amit a nyúl szemétől centiméterekre elhelyezkedő adó bocsátott ki."

    Ez hosszú távon nem káros az egészségre? Tudom, elég kicsi, de akkor is közvetlen a szem közelében van.

    Meg aztán szépen meg lehet zavarni a jelet ügyesen, monnyuk egy "vírus" kiad pölö 100% fehéret oszt lesheted az égő retinádat.
  • kissssss
    #7
    élő szövet a tapsifüles belső fémvázán, nincs végzet csak ha magad is bevégzed... répával.
  • orbano
    #6
    Egy esetleges BSOD-ről nem is beszélve :))
  • mad mind
    #5
    A kibaszott nagy nyíl miatt, ami mutatja merre kéne menni, nekimész az előtted haladónak.
    Egy csomó embernek, már az is problémát jelent, hogy a három pedál közül melyiket mikor kéne használni. Egy lebegő jelzés a látóterében tuti katasztrófa.
  • Szefmester
    #4
    Majd beleműtik a szemedbe a gps kijelzőjét, meg az órát?
  • globint
    #3
    Akkor inkább a lézeres szemműtét!
  • Berber
    #2
    Remélem a záróvizsgáig rendesen feltalálják!
  • Teppik Amon
    #1
    Én maradnék a sima szemüvegnél. Mégiscsak több a hely mindenféle elektronikának/akksiknak a szárban.