20
Asus Xonar DG hangkártya problémák.
  • warwot
    #20
    sziasztok!ne haragudjatok,de tudnáltok nekem segíteni?van egy genius sw-hf 6000 tipusu hangfalam,és akár hoyg kötöm be nem akar szólni a mélyláda a center,és az első kettő hangfal,csak a mik a monitor mellett van.olyan,mint ha sztereó lenne.tudnátok segíteni?hálás lennék. :D
  • Ironmask
    #19
    Na most nekem olyan problémám van,hogy nem rég vettem egy új PC-t,amibe alaplapra integrált hangkártya van,és rá akartam kötni a Hi-fi-met,a PC-re,és úgy jártam,hogy nem szólt a Hif-Fi hangfala,csak búgott,és most már a PC hangfalam se szólal meg,mondjuk még az nap este le szaladtam haverhoz,és adott egy hangkártyát,és most az van a gépembe,de elképzelhető,hogy sikerült kinyírnom az alaplapra integrált hangkártyát??
    Mert én hülye mikor a gép be volt kapcsolva,akkor dugtam be,a jack kábelt lehet,hogy tönkre vágtam?Vagy megpróbáljam,hogy kikapcsolt állapotban vissza dugjam az integrált hang kártyára a kábelt,hátha még isműködik??Meg lehet még menteni,vagy teljesen el****tam??Gigabyte alaplapom van!Várom a válaszokat,és a tanácsokat,köszönöm!
  • lac coo
    #18
    Szintén Asus Xonar kérdés:

    Hogy eleht megoldani, hogy az usb-s 5.1-es fülesemet a hangkáértya vezérelje ?
    Jelenleg a xonar audio centerben sem lehet megszólaltatni, amúgy zene , játék megszólal a fülesen, de nem az igazi: játék alatt pl alig van subwoffer...
    Lényeg,. hogy nagyon bután szól, míg az alaplapi hanggal volt csak, kiválóan tette a dolgát a füles...

    THX !
  • Cris99
    #17
    Nagyon fasza a Xonar DG, olyan kérdésem lenne hogy hogy tudom megcsinálni azt hogy a zene vagy a játék 5.1en szóljon a hangszórón, akivel meg beszélek azmeg itt fülesen? Alaplapival megtudtam csinálni de itt nemtalálok ilyen beállítást...
  • SzirmosSzisza
    #16
    USB-seknek van beépített ja
  • Nagylaci
    #15
    Ha már van ilyen topic... :) Szóval nekem is van egy Xonar DG -m és mivel nekem csak szimpla 2.1 -es hangrendszerem van szimplán jack -el csatlakoztatva ezzel nincs is problémám. Egyébként érdekes, hogy egy ilyen kategóriájú alaplap csipjét betegre veri egy ilyen elég belépő szintű kártya...
    Viszont nem kis részben a fejhallgató miatt vettem, hogy majd ahhoz mennyire jó lesz. Na most itt kiderült mennyire nem értek a dologhoz. Szóval nem röhögni nagyon... :D Ugyanis egy ilyen headset -em van:
    Ozone Oxid
    ami ugye USB -s. Mielőtt a hangkártyát betettem a gépbe letiltottam a BIOS -ban az alaplapi vezérlőt és elindítottam a Windows -t, hogy uninstalláljam a driverét. Na most ekkor észrevettem, hogy a headset hót' vidáman szól. Ez nekem teljesen érthetetlen eset, :) hogy honnan van hang a headset -en hangeszköz nélkül?! Viszont ezek szerint nem a hangkártyáról. Bennem fel sem merült, hogy nem a rendszer hangeszközét használja a headset. Van valami saját hangcsipje vagy mifene?
  • Jaffa 2843
    #14
    attolmég a kártya képtelen lesz digitális kimeneten 5.1-ben kivinni a játék hangját.
  • bajgunar
    #13
    Azért, mert a S.T.A.L.K.E.R. -hez kell egy file, ami fixálja az 5.1-et!
    S.T.A.L.K.E.R. surround sound fix
    Nem? Ezt tedd be a stalker-ba! De h hova, már fingom sincs.
    De nekem ezzel megjavult az 5.1!
  • hangacsi
    #12
    Köszönöm a segítséged!
  • Jaffa 2843
    #11
    van rajta optikai kimenet.
    "Digital S/PDIF Output:
    High-bandwidth Optical Connector supports 192KHz/24bit (shared with Back surround output jack) "

    A hátsó hangfalpár analóg kimenetével megosztott. Ez azt jelenti, hogy ide be kell dugni egy átalakítót (adnak hozzá), amibe aztán lehet csatlakoztatni az optikai kábelt.
  • hangacsi
    #10
    Ha jól láttam a képen, a DS-en nincs optikai kimenet. Koaxiális kábellel is össze lehetne kötni, de abban nem bízom úgy, mint az optikaiban.
  • hangacsi
    #9
    Az a baj, hogy az alaplapomon csak pci csati van, és az erősítőmre mindenképp optikai kábellel szeretném átvinni a jelet.
    Ha jack-rca kábelekkel viszem, az erősítőn nem tudom az ízlésemnek megfelelően átalakítani a hangot. Ilyen módon egyébként az alaplapi integrált kártyával is össze tudom kötni az erőlödőt a géppel.
  • Jaffa 2843
    #8
    ez sem jó. Asus Xonar DS-t végy
  • hangacsi
    #7
    Kár, hogy ez a leírásból nem derült ki, hogy játékok alatt nem támogatja.
  • hangacsi
    #6
    A terratec aueron 5.1 pci-cel működne?
    Itt található a leírás , mert akkor lecserélném egy ilyenre!
  • hangacsi
    #5
    Akkor miért szól a két front hangfal?
    Mert pl a Stalkerben megfelelőek a frontokból jövő hangok, de pl a fegyveremnek nincs hangja. Gondolom az jönne a centerből.
  • Jaffa 2843
    #4
    Az Asus Xonar DG nem kódolja a játékok hangját sem DD-ben sem pedig DTS-ben. Ehhez legalább egy Xonar DS-re lenne szükséged, ami DTS-be kódolná a játékok hangját.
  • hangacsi
    #3
    Igazad van, beírom oda is!
  • karajjj
    #2
    bőven elfért volna itt is
  • hangacsi
    #1
    Helló!
    A mai napon vettem egy ASUS Xonar DG hangkártyát.
    Azért döntöttem a kártya megvásárlása mellett, mert elég régi a gépen, és az alaplapon nincs optikai kábel kimenet.
    Ez nekem játékoknál lenne fontos, mert az újabb játékoknál így teljesebb lenne az élmény.
    A problémám az, hogy játékok közben csak a két első hangfal szól, a többi nem.
    Kipróbáltam filmeknél is a pc-n, akkor tökéletesen szól mind a 6 csatorna.
    A gép egy Thomson DPL-660HT típusú erősítőre van kötve.
    Akad még egy probléma, bár ez nem olyan súlyos, de azért bosszantó.
    A gép minden indítása után a Xonar DG Audio Centerben át kell állítani a kimenetet headphonról 5.1-re. A windows hangtulajdonságokban megmered az 5.1-es beállítás. Erre van valakinek megoldása?
    A játékok, amikkel próbáltam: Stalker, TDU2, Mas Effect 2, GT Legends.
    Az összes játék, és az op.-rendszer eredeti, a legújabb patchekkel és frissítésekkel.
    A konfig lényegesebb elemei: AsRock 775i65G alaplap,
    az említett hangkártya,
    Windows Xp Home 32Bit.

    Előre is köszönöm a segítséget!