54
  • Julius Caesar
    #54
    Nekem még sose omlott össze FF (legalábbis nem emlékszek rá), de a kifehéredős, pár tíz másodpercre nem válaszolt dolgot azért 2 hetente bedobja. Megfigyeltem amúgy, hogy csak akkor csinálja, ha van jutubos fül nyitva,
  • Bandyr
    #53
    Linux, alatt meg egyszer sem fehéredik, ezért nekem tök8, hogy a többin mit csinál.
  • slickboy
    #52
    A hibakonzolt hogy lehet eltünteni? Némely oldalnál mindig előugrik, idegesítő, eddig nem csinálta...
  • Rage47
    #51
    mi aggaszt pontosan?:D
  • Tetsuo
    #50
    Alapbol a hatterszint is csak igy, a configban bogaraszva lehet atirni. :S
    A menusorokat sem lehet bal ill jobb oldalra tenni.
    A legnagyobb hiba megiscsak a fagyas. A 4-es ota fagy a FF, az 5-os kulonosen.
    Regebbi verziokban pont azt reklamoztak, hogy megoldottak (es tenyleg) ha egy 500megas pdf-et tolt az egyik tab, a masik 30 meg vigan mukodik. Most ez (enyhen szolva) nem igy van.
    Allitolag a Chrome az jobb, de meg nem probaltam, meg annak a multiceges hattere aggaszt. :S
  • Lowosan
    #49
    hoppá, már válaszoltak :P
  • Lowosan
    #48
    1.) Beírod a címsorba hogy about:config
    2.) keresd meg ezt: "browser.urlbar.formatting.enabled" zárójelek nélkül
    3.) duplaklikket rá
    4.) zárd be az about:config lapot
    Mostantól pedig élvezheted hogy nem emel ki semmit se!
  • Szefmester
    #47
    Jah oké. :)

  • [HUN]FaTaL
    #46
    Ott van neked truera állítva, legelső sor, lehet valamelyik kieged állítótta át.

    Viszont bugos, legalábbis a 4-es verziótól felfele, nem mindig működik.


    Formatting meg csak a 6-os verzióban van, de azt nem neked válaszoltam. :)
  • Szefmester
    #45
    A firefox 3.5 óta nem volt uninstallálva a róka csak frissítve, szal ha ez kézi baszakodás akkor vagy egy ma már nem használt addon tette, vagy még én az óidőkben.

    Az utóbbi 1 évben az about:configban csak annyit bóklásztam, hogy gyorsítótár, és kompatibilitás megváltoztatása.

    Amit leírtál, menü meg nem is található nálam. Szóval azt végképp nem tudom átállítani. :o)

  • Gerygrey
    #44
    Köszi!

    Jobban nem tudtam volna elrejteni a kedves Mozilla? :)
  • [HUN]FaTaL
    #43
    about:config -> browser.urlbar.formatting.enabled -> értékét tedd falsera
  • [HUN]FaTaL
    #42
    Nem látom, hogy magától kiegészítené:




    Erről beszélek:

  • [HUN]FaTaL
    #41
    tehát elkezded írni hogy s és már ki is tölti a címsorban, hogy sg.hu és csak egy entert kell nyomni?

    és akkor mégis minek van olyan változó az about:configban, hogy aszondjahogy: browser.urlbar.autofill, default értéke false mert bugos még
  • Gerygrey
    #40
    "Ez a domain kiemelés még az explorerben is benne van a 7-es verzió óta, már ideje volt."

    Én meg már az explorerben se értettem, mire jó. Hol a fenébe lehet letiltani ezt az értelmetlen baromságot?
  • asysoft
    #39
    Na, akkor nem csak placebo miatt érzem annak:) Eddig még nem is "fehéredett ki", ami 4-es óta elég sűrűn előfordult.
  • Reg5
    #38
    "Opera for fácsebukk"

    Én meg ehhez direkt FF-et használok.
  • HeavyDee
    #37
    Részemről az 5-öshöz képest érezhetőbb változás az, hogy gyorsabb lett. A 4-ben behozott tab grouping feature -re már nagyon rákattantam, beidegződött nálam a használata, de még az 5-ben is sebesség szempontjából meglehetősen akadozott és bug-os volt még ez a része.

    A korábban említett lefagyósdit én nem tapasztaltam.(Ubuntu 11.04)

    Az FF marad a main browser nálam, Opera for fácsebukk, Chrome for g+, gmail, docs.
  • Balumann
    #36
    Persze, mert a játékosok többsége játszani szeret, és nem végignézni 5000 beállítást, ha csak a vsync-et szeretné be/kikapcsolni vagy antianalisinget. A fontosabbakat többé-kevésbé kiteszik azért grafikus felületre.
    Sajnos Linux alatt nem divat igényesebb grafikus felületeket csinálni, ha extrább igényeid vannak akkor állítgass config fájlt, stb..

    Na mind1 a lényegen nem változtat, Firefox alatt ott van a "haladó beállításoknál" a gyorsítótár korlátozása, Chrome -ban képtelen vagyok megérteni, hogy miért nem rakják bele, pedig már a 13-as verzió. Nem mondhatják, hogy senkinek sincs igénye kikapcsolni vagy csökkenteni, pláne mivel legtöbben ezt használják szerintem régebbi lassabb gépeken, ahol azért kritikus hogy mennyi helyet foglal.
  • Lowosan
    #35
    A szerencsés kiválasztottak közé tartozunk


    Also, FlashBlock erősen ajánlott azoknak akikkel az adób fröccs szórakozik!
  • Szefmester
    #34
    Ez fura.. még nem igazán buzeráltam az about:config-ot és akkor is csak a kompatibilitási részt, de mégis kiegészíti. :S

    Most már tuti hogy valamit én csesztem el a gépemen, hogy ilyen jól megy a róka, és csak verziófrissítéskor zavarodik meg, de akkor is csak az addonok miatt.

  • [HUN]FaTaL
    #33
    A többi böngésző meg kiegészíti a címet a leglátogatottabbra. Csak az FFben még ez is bugos, csak about:configból lehet engedélyezni és hol működik hol nem.
  • B0nFire
    #32
    Ja, de valaki ezt még csak most fedezte fel, pedig alapból a könyvjelzők között kezdi a keresést, majd a már keresett és látogatott oldalak között.

    Az AdBlockPlus is újdonság a flash miatt tajtékzóknak. Én sosem látok egyetlen reklámot sem.
  • Szefmester
    #31
    Az én gépem ezek szerint ritka különc jószág, ha havonta, kéthavonta elszáll a róka (akkor is a winamp rántja magával egy addon miatt) akkor már morgolódok hogy mi ez a szutyok már hogy lefagy. A memóriát sem zabálja úgy ahogy sokan szokták itt írni, bizonytalanság is meglehetősen ritka. A sebességével kapcsolatban csak az első elindulása tart soká... az hogy egy weboldal nem 2másodperc hanem 2,5 alatt tölt be valahogy nem olyan probléma.

    Lehet megk éne próbálnotok rendesen használni a gépeteket. ;)
  • Guren
    #30
    firefox alapból előre listázza a leglátogatottabbat
  • DjDano
    #29
    Itt a válasz miért kell havonta új verzió, mert így folyamatosan szerepelhetnek a médiában és ez ma már döntő fontosságú.
  • Kornan
    #28
    Nekem régen néhány oldalon a szar reklámok miatt szállt el a firefox, elkezdte enni a procit meg a memóriát, már volt hogy 1 giga memóriát és 2 magos procinál 50% ot evett. Adblock plus megoldotta a problémát. Amúgy itt az SG-n különösen szar volt, ettől az oldaltól szinte mindig elszállt. Amióta használok Adblock plus-t nincs problémám a foxal.
  • sanyicks
    #27
    Inkább vindózos, egyrészt mert vindózon van registry (linuxon nincs) másrészt ott szoktak a láthatóakon kívül még 5000 beállítást elrejteni benne. Igen a legtöbb játéknál sem annyi beállítás van amit az optionsban látsz.
  • Balumann
    #26
    A cache méretét be lehet állítani így, de mondjuk én sem értem, hogy miért nem tudnak erre egy beállítást csinálni. Ez ilyen linuxos mentalitás, írkáld át registryben meg indítsd azzal a paraméterrel XD
  • Rotyoka
    #25
    Chrome 60 mega ramot zabál nálam, úgy hogy 8 tab van megnyitva + 2 plugin
  • opeca
    #24
    Firefox verzióbuzulásából elegem van. A Chrome defaultban lecache-eli a fél interentet és zabálja a szabad helyet, úgyszint szar.

    Lassan tényleg rászánom magamat az Operára.
  • Lowosan
    #23
    plugin konténer még ha akarna se tudna magától annyit zabálni. Viszont az ami benne van, már sokkal inkább: ebben fut az adobe flash, a silverlight, java és a többi kiegészítő is. Ezeknek az egyike lesz a ludas. Frissítsd mindet legújabbra, és ha még mindig gondok vannak akkor próbáld behatárolni hogy melyik lehet az, egyszer nyiss flesses oldalt, másszor silverlightosat, és ahol megugrik a fogyasztás, az lesz a ludas.
  • Molnibalage
    #22
    Semmi bajom sincs a 3. akárhányassal sem...
  • Kenderesi
    #21
    Firefox - Chrome - Opera

    (Safari)

    .

    .

    .

    .

    IE (!)
  • Rotyoka
    #20
    Chrome>Opera>Safari>Firefox>Ie
  • Alfa Of NS
    #19
    A Chrome nálam is többet problémázott. Bár a sebesség miatt gondolkodok rajta, hogy visszaálljak rá.
  • semmikozod
    #18
    A cikk olyan átgondolatlan. Több pont is amit kiemelt, már volt előző verziókban.
    Én már letettem a FF-ról. Átálltam az Iron-ra.
    Nekem nagyon sokat szarakodott a FF. Ajánlom mindenkinek, hogy törölje le teljesen. A profilokkal, mindennel együtt és telepítse újra. Nekem sokkal stabilabb és gyorsabb lett.
  • BladeW
    #17
    A web developer menüpont sztem már volt az 5-ben is.
  • Adam815
    #16
    Én Chrome párti vagyok, de a 4-es Firefox-tól kezdve már a Firefox-ot is szívesen használom. Sajna ahogy Ryder62 esetében, nálam is a Plugin Container néha nagyon öli a CPU-t. Gondolom, ha 1 magos prociról lenne szó, az felmenne 100%-ra.

    Minden esetre kíváncsi leszek, miket alkot a Mozilla. A legújabb Chrome-ot kicsit labilisnak érzem sajnos, bár tényleg csak kicsit, szóval összességében jó.

    Amúgy valakinek feltűnt, hogy kicsit érdekes a cikkhez vezető elérési út?

    "/cikkek/83931/mortal_kombat_freddy_krueger_tortenete"
  • H3nG
    #15
    quakelive nem szeresse chromeot! Ezért én se!