55
  • Sir Ny
    #55
    Sajnos tényleg ilyen hülyék vagyunk Tinman kolega és én. Nincs mit tenni, sajna, hát nem álltunk sorban teremtéskor, amikor az észt osztották.
  • Csatti
    #54
    Ti tényleg ilyen hülyék vagytok? Akkor ezek szerint a fidesz is a kétharmadával kétszer meg még egy harmaddal tölti meg a parlamentet?
    Vminek a harmada = az egyharmadával
  • Anubys
    #53
    Nem számolt, string-eket próbált összehasonlítani a maga kis sajátos módján... :)
  • tibisan
    #52
    egyharmad-harmad akkor = egy ?
    jól számoltál , bocs?
  • Sir Ny
    #51
  • Sir Ny
    #50
    „ Öhm... Magyarázd el légyszi, hogy mi a különbség valaminek a harmada és az egyharmada között? "

    Mit nem lehet ezen érteni?

  • csomi
    #49
    A cikk apro szepseghibaja meg a mellekelt kep. Olyan kiabrandito a szerencsetlen SEGA logot latni egy Nintendo 3DS-n, aminek az aljan egy noname jatekkal (kvazi) demonstraljuk a gep 3d kepesseget. Azon az also kepernyon ami nem is 3d-s csak mozgaserzekelos. De e legszebb az egeszben, hogy tesszuk ezt egy Nintendo DSi-n :). Nehez lett volna talalni egy Nintendo 3DS kepet ha mar egyszer arrol szol a cikk?
  • zola2000
    #48
    aki tud japánul, az még 2002ben szarrá játszhatta a phoenix wrightot, ugyanis azt gbaról portolták dsre ^^

    en.wikipedia.org/wiki/Phoenix_Wright:_Ace_Attorney
  • tibisan
    #47
    nem a 3ds-t , hanem a wii-u és a vita került ezzel az árzuhanással vékony jégre.
    a sony-nak már indulásnál egy hasonló áreséssel kell indítania a vitát,hogy versenyben maradhasson azokért a kevésbé költekező emberkékért, akik mostmár 2x is meggondolják ,ha új konzolt akarnak venni (kézi, vagy asztali) .
    a wii-u meg hozza a papírformát..a gamecube sorsára jut ha nem fogják a 3dses árzuhanást már az indulásánál eszkölni rajta , mert nem valami fényes a helyzet a N háza táján pénzügyileg .
    szerencsére a 3ds-re ígérnek fűt-fát, karácsonyra "third party csodát" ..marió
    és kirby játékokat jelentettek be, hogy felfusson ezzel a 3ds eladása..


  • darkmore
    #46
    Most viccelsz?

    Majdnem kísértésbe estem, hogy valami épületes dolgot mondjak, mint pl.: persze GBA-n is szarrá játszottam a Főnix Wrightot, csak a hang nem volt olyan, de nem, nem, nem.

    Nem.
  • Etinger
    #45
    Visszafelé nem tudod mennyire működik a dolog? Mármint sima DS gépet vennék, 3D funkció nélkül menne esetleg pár 3ds game? :) Jajjj ezek az elnevezések.. remélem érted :)
  • darkmore
    #44
    ...ehh, megint elmegyünk a vas számolgatás felé, nem értem, konzolnál teljesen mindegy milyen erős ló van benne, mert a játék úgyis arra van optimalizálva, jó elhiszem, hogy pl.: netezésnél nagyon meglátszik a különbség, tapasztaltam én is a DSi és PSP közti különbséget, de nem hót mindegy mennyi anyag van benne, mikor egyik játék sem fog szaggatni rajta...
    ez nem PC...

    Lehet én vagyok a buta, de én egy konzolt még mindig az alapján veszek meg, hogy mekkora játékélményt nyújt, szerintem ha a Wii-t egyszer is kipróbáltam volna, akkor biztos, hogy meghülyültem volna érte.

    Másik, hogy nem kell hülyének nézni azt aki, 3-4 szeres áron vesz meg egy konzolt az előállítási árhoz képest, ne gondolkodjunk már ennyire magyarba, tőlünk nyugatra ezek a pénzek bagó kategória, ki nem szarja le, hogy pl.: a Wii meg az xbox360 ugyanannyiba került, kölyöknek veszek egy Wii-t, magamnak meg egy boxot és leszarom az egész hercehurcát, higgyétek el, hogy tőlünk távolabb sokan így gondolkodnak.

    Igazából a 3DS-ben az tetszik a legjobban, hogy támogatja a DS gémeket is, így nyugodtan írhatok rá homebrew-t, mert a 3DS-en tovább él! Sajnos PSP-nél nem folytattam, amit elkezdtem (csak egy demo-ra futotta), mert hát a Vita után a PSP ki fog halni...

    Nagyon bízok benne, hogy a 3DS nem fog bedőlni én tisztelem a nintendót, hogy be merte vállalni ezt a 3D-s kijelzőt, they have guts!!! _:-)
  • tibisan
    #43
    ha már a capcomot példáloztad először , azt elfelejtetted , honnan indult minden..
    cube-ról jött a resi4 motra..az 5 is ezzel fut, némileg megszépítve.
    a 3ds-es marceners gyengébb grafikában a cube-os resi4-es marcanersnél .
    a dupla proci nem garancia a jobb grafikára..3ds-re "talán" ezáltal könnyebb fejleszteni.
    amúgy a cube-ban 162mhz-es gpu van , ha jól emlékszem ..ezzel ,meg a 24 mega vrammal máris a 3ds fölött van
    én is sokat vártam a 3dstől, de nem volt reális, amiről a legelső hiresztelés szólt a benne levő gpuról.
  • zola2000
    #42
    jó, akkor nem erősebb mint a wii, de a gamecubenál biztosan ^^

    Wii:
    Central Processing Unit (CPU)
    IBM Broadway 729MHz
    Graphics Processing Unit (GPU)
    ATI Hollywood 243MHz
    System Memory
    88MB


    3DS:
    Two 266MHz ARM11 CPUs (ez vajon jobb mintha egy 532mhzs proci lenne?), with a 133MHz GPU, 4MBs of dedicated VRAM, 64MBs of RAM
    mondjuk a gpu abban erősebb elvileg mint a wii, hogy a wii nem nagyon tudja a mai bonyolultabb shadereket futtatni, míg a 3DS gpuja igen, tehát ennél azért bonyolultabb a helyzet... (egyébként a PCseknek: a wiinél nehogy elképzeljetek egy 700Mhzs gépet, vagyha sikerült, akkor keressetek rá a youtubeon arra hogy "xenoblade" meg "last story" : )
  • tibisan
    #41
    "a 3DS még a wiinél is erősebb gép".
    te lettél a mai nap bohóca..csak gratulálni tudok..
    neked is ajánlom az utána olvasgatást..
  • tibisan
    #40
    ezeket szerint tényleg komolyan gondoltad .
    ha csak úgy kijött volna belőled poénnak jó lett volna, de így..
    ha nem vagy képben a nyugodtan olvasgass a neten utána, de ekkora butaságokat már nee..
  • zola2000
    #39
    A 3-4szeres ár nagyon nemigaz, most hogy 169 dollár lesz a 3DS, minden eladott 3DSen lesz a nintendonak egy kis ideig egy minimális vesztesége (a legutóbb akkor volt ilyen, hogy a nintendo veszteségesen adott gépet, amikor 99 dollárra csökkent a gamecube ára).

    a másik hogy a 3DS még a wiinél is erősebb gép, jól viszi a capcom jelenlegi nagykonzolokon alkalmazott HM5 motorját, tehát annyira nem gyenge, csak egyelőre kevés rá a játék, és drága mindkét dolog év végéig meg fog oldódni.
  • Skynet
    #38
    Ha valamit árát csökkentik az árának a harmadával az:
    Újár = Ár - Ár/3....
    Most én sem értelek...Valaminek a harmada az bizony EGYHARMAD.EGYHARMAD mert valaminek a harmada az annyit tesz hogy 3-al osztod.:)
    75% nemtudom hogy került ide,az bárhonnan nézem a 100 (vagyis a százalék) HÁROMNEGYEDE...:)


  • DjDano
    #37
    249 harmada kb 80 dollár és mit ad isten 249-80=169! Fogalomzavarban szenvedsz vagy csak okoskodni próbálsz, de most nagyon melléfogtál!

  • DjDano
    #36
    A Wii-t nem venném egy kalap alá a PS3/Xbox360 duóval, előbbi jóval szerényebb tudású és olcsóbb... Más szintet képvisel.
  • Tinman #35
    249 dollárról csökkentették 169 dollárra.

    Ez a harmadával történő csökkentés szerintetek és a cikkíró szerint.

    Értem. Felírtam, hogy a matek ezen a fórumon semmis.

    További jó banánevést.
  • Skynet
    #34
    Fáj az igazság? :)
  • Doktor Kotász
    #33
    Szerintem a 3D-s kézikonzol parasztvakítás. Bármelyik 3D-s, ha olyan programot írnak rá, ami sztereo képet generál. Felveszi a user a kukkert, és már látja is.
    Na de egy PS3 áráért? Tehát ez a kézi izébigyó a Wii árának sokszorosáért kapható? Program meg szinte nincs is rá?
    Nem is értem, hogy akkor mire voltak ennyire optimisták...

    Az Apple modeljét utánozzák?
    Gyárcsá occsó szart, aggyad aranyárért azt hájpoljad hogy forradalmi újjítás!
  • Etinger
    #32
    Sejtem nem játszottál egyetlen Super Marioval sem, vagy ha igen, hát az se volt tartós :) Nem vagy Zelda rajongó stb. Akik ezeken nőttek fel, azok tudják, hogy igen is ritka dolog, hogy egy sorozatot 30 év után is ennyire minőség jellemezzen.

    a Sony ugyanúgy "hülyít", ahogy a Nintendo... ha nem tetszik nem kell megvenni. De az, hogy leszarozom, és szidom a másikat, mert nekem ez tetszik... az meg nem, az sajnos szerintem primitív dolog..

    Nem véletlen szedték meg magukat... és nem véletlen másolta őket a Microsoft utána ezerrel. Játékélmény vs grafika. Előbbi nekem fontosabb. Neked nem. Ettől még nem vagy szarember, csak mást értékelsz egy gameben :)
  • Etinger
    #31
    Semmi érv, csak a személyeskedés... ne haragudj, nem tudlak komolyan venni :)
  • tibisan
    #30
    "hardverben egy pspnél gyengébb kötyüt adnak DRÁGÁBBAN mint a psp"..
    ez már őrület .. viccnek is rossz volt
  • 5c0rp330n
    #29
    ezek utan inkabb te tunsz primitivnek es habzo szajunak..
  • darkmore
    #28
    A nintendó exklúzív címei szerintem nagyon jók, ha valami sikeres miért kellene eldobni?

    Én örülök neki, hogy a tömeg nem annyira "hardwarebuzi", a DS azért sikeres, mert olyan játékok vannak rá, amiknek hatalmas a játékélménye.

    A 3DS-el is csak annyi gond van, hogy nem nagyon van mit játsznani rajta, remélem összekapják magukat és hamarosan turkálni lehet a jobbnál jobb játékokban!
  • tibisan
    #27
    '"a talán ps2 szintet elérő konzolját"..
    ez lett a nap megszólalása..
    minden nap csak ezért érdemes jönni...egy jót röhögni valakin
  • Skynet
    #26
    Mitől jobb? Lássuk csak..Nem 3-4szeres áron adja el a talán ps2 szintet elérő konzolját....Nem abból él hogy az exkluzív címek 98. rókabőrét adja ki a konzoljára...
    Nem csaptam ki a Vitára,de minden tekintetben többnek és értelmesebbnek látom mint a 3DS-t...Ha nem így lesz hát nem így lesz,mindenesetre jelen pillanatban is a 3d-t leszámítva hardverben egy pspnél gyengébb kötyüt adnak DRÁGÁBBAN mint a psp...Nintendo...Ezt mind lerakja mostanában az asztalra..szánalom.
  • Etinger
    #25
    Ugyan... benne van az indulat, habzó szájjal leszaroz valamit... Miközben a Vitat emlegeti, amivel bizonyítja, hogy realitás 0... mivel jobb a Sony a Nintendonál? Attól, hogy a Vitára csapja ki, még maradjunk már a földön... :)
  • 5c0rp330n
    #24
    nem primitiv. realis.
  • Etinger
    #23
    Miért kell ennyire primitívnek lenni? :(
  • opeca
    #22
    8 éve dolgozok, persze sosem vertem nagy dobra, nem olyan nagy kuriózum.

    Miben újított? Hát pl. abban, hogy bevállalta, hogy egy új kontroller-rendszerre helyezi a hangsúlyt. Igazából sokszor olvasom, hogy előtte már 200 évvel is volt ilyen, csak a furcsa, hogy sehol nem láttam még azelőtt ilyet és furcsa mód, a másik két nagy gyártó is csak a Nintendo után hozakodott elő hasonló rendszerrel.

    Emlékszem - itt az sgn is leírtam még anno biztos valami archívumban meg van -, hogy a Nintendo ezzelk a rendszerrel be fog futni, mert kell egy új játékélmény már. És lám lám, be is jött nekik.
  • zola2000
    #21
    Ha kiadják rá a love plus 3Dt európában akkor veszek egy 3DSt ^^
  • zola2000
    #20
    persze hogy nem kellett senkinek 3DS, egy PS3 áráért, talán majd most.
  • Old PS Fanboy
    #19
    Csőkéntett ár.
    XL kiadás.
    5db kapható húzócím.
    5db engem érdeklő cím bejelentve.
    és vásárlok.
  • csomi
    #18
    Mint ahogy a reagalasod is eleg furcsa. A 16-os hozzaszolasra reagalsz a 15-os tartalmaval.
  • NEXUS6
    #17
    "Erdekes szempontok, csak kar hogy egy kicsit szubjektiv es a nagy resze butasag."
  • csomi
    #16
    A 3ds egy nagyon jo kis ketyere. Rengeteg apro otlettel amivel csak a jeghegy csucsat kapargatjak megint. A bukas oka, hogy nagyon hirtelen es talan koran jottek ki vele akkor amikor a DSI es baratai meg mindig nagyon nepszeruek. A DSI-hez kepest valojaban elso korben tenyleg csak a 3D a plussz amihez viszonylag hamar hozza lehet szokni. A hardver gyengebb felhozatala masokhoz kepest velemenyem szerint nem indok a bukasra. Lasd DS ahol a sokkal gyengebb hardverhez kivalo jatekok tartoznak. De persze nagy luxus lett volna, ha ok nem lepnek a konkurencia nyomasara. Erre kijottek egy olyan ujitassal amit nagyvaloszinuseggel megint csak gozerovel probalnak majd koppintani. Akar bejovos a 3D-s megjelenites, akar nem, akkor is nagyon cool feature raadasul ugy, hogy nem kell hozza szemuveg. Ez sokkal tobb lehetoseget rejto dolog mint egy agyonturbozott brutal hardver a kezben, ld sony. Sonyn mar hosszu evek ota erezheto az erolkodes, hogy valami igazi ujitassal eloalljanak. De egyelore csak a borzaszto szarul sikerult mozgaserzekeles koppintassal sikerult. A szoftveres frontrol ne is beszeljunk amiben nintendo nagyon eros. Szerintem terjunk vissza par ev mulva a dologra. A 3DS ki fogja forrni magat mert szinte sut belole hogy egy igazi geek csemege a kezben, de meg tul korai, hogy egy DSI vagy DS lite tulajdonos meregdragan gepet valtson.