11
  • gforce9
    #11
    Miért emlékeztet ez engem a Kiadók VS kalózok harcra? :)
  • FtranX
    #10
    Ez a fajta "lehuzas" addig mehet, amig a szelessavu mobil halozatok el nem ernek egy bizonyos lefedettseget es amig a mobilok tobbsege nem VoIP kepes. Utana gyakorlatilag feleslegesse valik a hagyomanyos, dedikalt hangszolgaltatas.

    A szolgaltatok persze a jelenlegi uzleti modelljuket szeretnek fenttartani az internet korszakban is elkerulve az ISP-ve valas remkepet.

  • Rotyoka
    #9
    Nálunk még levegővételi adó is lesz.
  • gforce9
    #8
    Fejből kapsz 3-5 giga adatfogalmat egy alapcsomaghoz is kb 4000Ft-ért. Ennyi adatforgalmat nem beszélsz le élőszóval soha. 4000Ft forint percdíjból. Utána lehet épp számolni, de kizártnak tartom.
  • Zoli007
    #7
    Nem csináltam elemzést, de hogy drágább lenne, nem hiszem hogy kijelenthető, csomagtól függ. Ráadásul a hang garantált szolgáltatás, az adat meg best effort.
  • gforce9
    #6
    Nekem az forgatja gyomrom, hogy ma már az internetes alapú szolgáltatások róják a legnagyobb terhet a távközlési szolgáltatókra, nem pedig a beszélgetések. Mégis ez utóbbi a drágább, pedig az adatforgalom nagyságának jórésze nem a beszélgetésekből származik. Ezt miért nem vizsgálja egyik vesenyhivatal vagy mittudomén mi? Ez olyan mintha a személyautóknak kéne drágább matricát venni a pályára a kamionoké meg olcsóbb lenne.
  • kryst
    #5
    Ez most jó hogy rá lehet fogni a válságadóra mindent. De nem tudom azt figyelembe vettede, hogy 2005 körül még a Praktikummal pl.34ft volt egy 1p még most 41ft-ot kell fizetnem. Csak most ez nagy divat hogy mindent erre a v.adóra húznak rá. Eddig is emelt minden egyes szolgáltató, alattomosan, és semmi köze nem volt a válságadóhoz. Ami meg a Hollandokat illeti, ott is be fogják hajtani a különbséget, max megemelik mindegyik Net csomagnak az árát. Aztán majd ráfogják valamire megint. A hatóság meg megint nem tud majd semmit sem csinálni.
  • Erpy
    #4
    Nálunk majd lesz skype adó, meg internetadó. A mi Viktorunk leleményes, megold mindent.
  • okosan gyerekek
    #3
    most jövünk mi!
  • bino512
    #2
    igy kell ezt csinálni :D
  • kisemlős
    #1
    Na végre!!! El sem hiszem!!