47
buta eszköz hogy nyomtat távolra
  • kezdő2
    #47
    :)
    folyamatban van...
    :)
  • andersh
    #46
    na nyomtat már az a buta eszköz távolra?
  • kezdő2
    #45
    Szervusz!
    A beágyazott gép!alix1d
    A mikrokontrolleres még legyártás alatt van. sajnos lassan működnek nálam a dolgok.
    Köszönöm
  • Dj Faustus #44
    Mármint melyik?
    A párhuzamos portot megosztó nyomtatószerver (tudna fordított üzemmódban működni)?
    A beágyazott gép?
    Vagy a mikrokontroller?
  • kezdő2
    #43
    Szervusz!
    Az általad megadott eszköz megoldotta a problémámat.
    Köszönöm!
  • Dj Faustus #42
    "igen, valóban konfigurálható nyomtató szerverre gondoltam én is,"
    Én meg a nyomtatószerver fordítottjára

    Ugyanis míg a nyomtatószervernél
    kliens-->hálózat-->ethernet-port-->nyomtatószerver-->párhuzamos/soros/usb-port-->nyomtató
    a felállás, a Te esetedben
    eszköz-->párhuzamos-port-->párhuzamos-Ethernet átalakító-->hálózat-->szerver-->virtuélis PDF-nyomtató

    "csak nem értem el senkit az általad linkel megjelölt gyártónál"
    A D-Link-eseket ne keresd, ők nyomtatószervert csinálnak - neked meg pont a fordítottja kell. Ami eléggé ritka egy jelenség, mert ha a régi párhuzamos portos nyomtatót cserélik újra, akkor a számítógépbe vesznek USB/hálózati kártyát, ha a régi gépet cserélik, akkor meg vagy van párhuzamos port rajta, vagy lehet bele rakni.
    Szóval speciális eset a tied.

    És engedelmeddel idézném privát üzenetedet:
    "Igen, cél hardver kellene."
    Egy szimpla kis méretű beágyazott gép (mondjuk egy ilyet - CF kártya lenne benne vinyó gyanánt, nem kellene aktívan hűteni, a tápellátást meg lehet oldani passzív 12 V-os tápegységről) nem lenne megfelelő rá? Mert a mikrokontrolleres megoldás kissé bonyolultabb, forrasztani kell, korlátozott memória áll rendelkezésedre, stb...

    "Sajnos(remélem megérted) nem mondhatom meg milyen gyártmány."
    Csak azért érdekelt volna, mert akkor utánanéztünk volna, hogy vajon milyen protokollon kommunikál.

    "Mindenesetre köszönöm a linket megnézem alapossabban, de az elsőre nem derült ki, hogy hogy definiálom neki a hálozatot és a rajta lévő virtuális nyomtatót."
    A mikrokontrollerre (jelen esetben egy Atmega88 vagy ATmega168 AVR) kell írni egy szoftvert, ami kezeli az egészet. Ebben a példában például egy hőmérsékletet kijelző "webszerverecskét" csinálnak, ebben a példában meg egy webfelületről vezérelhető LCD-kijelzőt csináltak - de van több projekt is.
  • kezdő2
    #41
    igen, valóban konfigurálható nyomtató szerverre gondoltam én is, csak nem értem el senkit az általad linkel megjelölt gyártónál ez ügyben.
    kösz a segítség
  • Dj Faustus #40
    Szerintem neked ilyesmi nyomtatószervernek a "fordítottja" kell.

    Mindez megoldható egy mezei (párhuzamos és Ethernet porttal ellátott, a "buta" eszköz és a hálózat közé illesztett) PC+Linux+socat kombinációval; vagy ha célhardver kell: akkor mikrokontrollerrel kivitelezhető - ehhez hasonlóan.

    Mellesleg milyen ipari gépről van szó, és milyen nyomtató volt rákötve?
  • andersh
    #39
    tudod milyen eszköz való neked?
    a kalapács meg talán a csavarhúzó, azok talán nem haladják meg a szellemi képességeidet és eléggé buták is.
    Még nyomtatni is tudnak, ott vannak például a sírkövesek, kalapáccsal nyomtatnak, elég buta eszköz?
  • kezdő2
    #38
    nagyon jól látod a dolgot! egy régi ipari gép( ha új is akkor is csak olyan beállításai vannak, mert így gyártják),ami csak a soros portján keresztül egy, a beállításinak megfelelően adott események hatására, adott időben nyomtat. A kimenetén ASCII kódolással jelennek meg adatok. Nem fut rajta operációs rendszer, így benne nem konfigurálható a hálózat, se a peifériák. Köszönöm előre is neked az újabb segítséget! A többieknek meg egy kis önkritikát javaslok!
  • kezdő2
    #37
    Szervusz!
    Látom újfent te segítesz a leginkább megoldani a gondomat:)
    Jól érted!
    A probléma az, hogy nem akarok betenni egy számítógépet, hanem olyan eszközt keresek, amiben a hálózat perifériái konfigurálhatók. tehát ahogy írtad: eszköz---nyomtató amiből leválasszuk a nyomtatót és azt szeretném elérni egy eszközzel, hogy eszköz---párhuzamos kábel-->"az az eszköz amiben konfiguráltam a hálózaton lévő nyomtatót"----hálózat-->szerver---->virtuális PDF-nyomtató
    Elnézést hogy csak most jelentkezem, vidéken votlam
  • tommygear
    #36
    modik nem járnak 3 napja sg-re?
  • F1re
    #35
    örülj annak inkább h ő kb az 1edüli tag SG-n aki minden technikai problémára ad választ bármi bunkóság nélkül

    #34
    azténse :D
  • Balumann
    #34
    A címet akkor se tudom értelmezni, "Buta eszköz is nyomtat", "buta eszköz hogy nyomtat távolra" ?
  • sapkafej
    #33
    te valamire nagyon teszed magad, de még nem sikerült rájönnöm, mi az :)
  • sapkafej
    #32
    bunkósság? az mi? fail-e így leírni ezt a szót, amikor valakit osztani próbálsz?

  • andersh
    #31
    látom beálltál a trollkodók sorába
  • Jakuza001
    #30
    Vajon az okos eszkoz, az hogy nyomtat kozelre ? :D
  • Brolly
    #29
    Én akárhányszor elolvasom, sírok... XD főleg mikor a látom, h úgy hívják, h kezdő2 :DDD
  • Dj Faustus #28
    A kérdés nagyjából érthető (speciális eszközre párhuzamos porton kötött nyomtatást átirányítani egy hálózaton keresztül elérhető gépen levő virtuális PDF-nyomtatóra) (még egy csúf hét után is), csak - a kérdező eddigi kérdéseit ismervén - valami speciális dologról (valószínűleg valami régi ipari berendezésre van köve egy párhuzamos portos nyomtató) van szó, így a kérdező belekavarodott. De ha tudnánk legalább az eszköz és/vagy a nyomtató típusát talán könnyebben tudnánk segíteni.
    Vagy a körülményeket bővebben - és akkor alternatívákat javasolhatnánk.
  • vegicsek
    #27
    olyan érzésem van mintha a topicnyitó valami idegen anyanyalvű lenne és webfordítóval tolná : )
  • Dj Faustus #26
    <off>
    1. Fizetett nekem valaki, hogy választ adjak? Aláírtunk valami szerződést?
    2. A kérdező az én főnököm, felettesem?
    3. Íneffektív egy többek által olvasható fórumtémában felvetni a kérdést?
    4. Nekem tiltott a rossz hangulat egy nem éppen rózsásan alakult hét után?

    Ha minden kérdésre lehet igenlő választ adni (ÉS logikai kapcsolat!), akkor lehet bélyegezni (szigorúan ellenőrzött vonatok-módon). Ellenkező esetben kérlek alássan - mivel talán én vagyok az idősebb - egy fenékbe rúgás kijár neked.

    Ajánlom magamat.

    Még valaki bunkónak állítana be: nota bene: ezért tessék a fórumban feltenni a kérdést, mert akkor egy rosszul alakult hét után nem minden kérdésre lesz "lelki energiám" (egyébként is morcos "kivana********omazegészvilággal" hangulatom van), és válogatni fogok a kérdések között (és a válogatási szempontom nem épp objektívnek tudható).
    </off>
  • akyyy
    #25
    sg-n meg van olyan iratlan szabály, hogy ha nem válaszoltunk privátokra, az hatalmas bélyeget nyom ránk, bunkósságunkat hirdetve.
    tutorial.hu-n lehet ott igy megy, itt nem :D
  • Dj Faustus #24
    <off>
    Ej, de türelmetlenek vagyunk! Privát üzenetben meg fórumba való kérdésekkel egyébként is nem zargatjuk az embert.

    Regisztráció után nem kezdjük el a tagokat privát üzenetekkel bombázni, hogy “Kovács Pistike vagyok és sürgősen segítségre van szükségem úgyhogy vegyél fel ezen és ezen az MSN címen, majd segíts megoldani a problémámat csetelés közben”.
    A fórum arra van, hogy írjunk bele, nem pedig társkeresőként szolgál. A fórumba írt kérdéseket és válaszokat mások is olvashatják és tanulhatnak belőle, már csak ezért is jobban megéri az ilyen jellegű segítségkérést publikusan intézni.

    A fórumon nem követelőzünk. A fórum léte, fenntartása és a lehetőség, hogy írjunk bele mondjuk úgy hogy egy “szívesség”, amit egyrészt a fórum gazdája tesz azzal hogy üzemelteti, másrészt a fórum közössége tesz azzal, hogy ír bele. Neked, választ. Ezek nem alanyi jogon járnak.
    Ezért ha kérsz vagy kérdezel vmit, légy udvarias és ha kaptál valamit, köszönd meg. Például a választ a kérdésedre.

    Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid időn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínűleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
    - a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
    - a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
    - a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
    Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: “én nem tudom”.

    Forrás:
    tutorial.hu - fórum etikett
    </off>
  • bertino
    #23
    privatra nem kene valaszolni vagy valami ?!
  • Dj Faustus #22
    Tehát ha jól értem a következő a helyzet:
    van egy távoli telephely, ott pedig egy eszköz, amin rajta van egy párhuzamos portos nyomtató. Azt szeretnéd elérni, hogy az eszközről leszereled a nyomtatót, és a nyomtató helyére bekötsz egy számítógépet, ami hálózaton keresztül elküldené egy szerveren levő virtuális PDF nyomtatóra az eszközről érkező nyomtatni kívánt anyagot.

    Vagyis e helyett:
    eszköz--párhuzamos kábel-->nyomtató
    az alábbit szeretnéd:
    eszköz--párhuzamos kábel-->PC--hálózat-->szerver---->virtuális PDF-nyomtató

    Nem egy egyszerű helyzet... jó lenne tudni az eszköz, a nyomtató típusát, a használt operációs rendszereket, stb...
    Párhuzamos vagy soros port még csak-csak átirányítható TCP adatforgalomra (például a socat nevű parancssoros programmal), de utána ezt össze kell hangolni a virtuális PDF-nyomtatóval (ami aztán ki tudja, hogy támogatja-e a párhuzamos porti nyomtató nyelvét). Érdekes egy eset, mindenesetre - mire kellene pontosan?

    (Ha jól emlékszem te foglalkoztál valami modbusos eszköz Excel alóli vezérlésével, no az sem egy piskóta)
  • andersh
    #21
    de van olyan router is amin van usb csatlakozó és rá lehet dugni nyomtatót, külső vinyót stb..

    amúgy nem veszitek észre h direkt szivat titeket?
  • Sadist
    #19
    Mi annak a fogyatékosságnak a tudományos neve, amikor valaki nem tudja a gondját, baját, gondolatát értelmes formában kommunikálni?
  • Balumann
    #18
    Van olyan nyomtató, ami USB -n keresztül köthető egy gépre, meg van olyan is, ami pl. beköthető rendesen a hálózatba ethernet kábellel, és akkor azt el lehet érni hálózaton is. Ha csak USB -s van, akkor amelyik gépre rákötöd, futnia kell, és be kell állítani a fájlok és nyomtatók megosztását. Ekkor a hálózaton bárki el tudja érni a nyomtatót rendesen.
    A kérdést nem értem, de szerintem nagyjából ezt kérdezted, nem? :I
  • akyyy
    #17
    Ez egy idióta topik nem veszitek észre? kap mindeni egy hatalmas nagy BANT
  • dronkZero
    #16
    Jól értem, hogy ez itt egy "accidentally the whole bottle" mutáció akarna lenni?

    Mer' annak szar.
  • pxxl
    #15
    jah
  • Jakuza001
    #14
    Az ethernetre a helyi halozatot jeloli ? :D
  • pxxl
    #13
    hát jah a nyomtató már csak ilyen ami a memóriájában van azt kinyomtatja.


    most halál komolyan. fogalmazd már meg érthetően hogy mi van, mert már agyfaszt kapok hogy nem értem a problémát, de úgy magyarázod, mintha ez tök egyértelmű lenne.
  • kezdő2
    #12
    sajnos nem lehet hálózaton, mert nem tudod kérdezni. adott időben a tárában lévő adatokat egyszerűen kinyomtatja
  • Carlos
    #11
  • Zsolek123
    #10
    vótam
  • andersh
    #9
    obvious troll is obvious
  • pxxl
    #8
    jah, abból 2-öt leírtam már
  • karajjj
    #7
    nagyon szépen eltervezte magának, csak van milliószor egyszerűbb megoldás is :D