17
  • petrov144
    #17
    2028-tól a mozilátogatók már nemcsak három dimenzióban élvezhetik a filmeket, hanem érezni fogják az eseményeket kísérő szagokat, sőt az időjárást is.

    4D mozi (sőt parasztvakításból 5d, 6D stb) már így is van. Max azt jósolhatják, hogy ez lesz az általános
  • Flexcsi
    #16
    2050-ben felszabadítják a robotokat a rabigából, majd később Amerikában elnök lesz egy robot.
  • Ford Prefect
    #15
    Brit tudósok szerint pedig 2040-re üzembe helyezik Pápua Új-Guineán az első villanykörtét...

  • Ray78
    #14
    Az lehet viszont a világ nem tanul és pontosan az fog bekövetkezni csak épp nem lesz időutazásos baromság :)
  • adam924
    #13
    a japánok 30 év múlva...
    ... is aberráltak lesznek :)
  • Sir Cryalot
    #12
    klisészar
  • torreadorz
    #11
    a 70-es években meg azt jósolták hogy 2000-re marsbázis lesz, a holdra meg úgy járkálunk majd mint most vonattal a szomszéd városba.
    Bár ez utóbbiban lehet hogy igazuk lesz lassan, legalábbis a máv állapotát tekintve...
  • zedow
    #10
    erdekes elorejelzes... mindezt ugy fogjak elerni, hogy kozben egyre tobben halnak ehen, a termofoldek elsivatagosodnak, az edesviz lesz a legnagyobb kincs, kihalnak az allatok, csak szivos novenyek maradnak amivel nincs mit kezdeni, es egyre jobban fog hasonlitani a bolygo a mars-hoz. Ezeket is szamitasba vettek?
  • robertone
    #9
    Ha 71 óta állítják össze a jelentést, akkor érdemes lett volna azt is odaírni, mit jósoltak akkoriban erre az időszakra, csak a tisztánlátás végett az ilyen jelentésekkel kapcsolatban.
  • gombabácsi
    #8
    azt is kihagyták, hogy elfogy az olaj, amivel kb. véget ér az emberiség technikai fejlődése
  • Ray78
    #7
    2041 egy katonai számítógép öntudatra ébred és minden más számítógép rendszer felett átveszi az irányítást. A házi robotok és a robotpilóták irányítását átvéve megkezdi az emberiség kiirtását. 2042 (A maják benézték a +30 évet) az emberiség maradéka a holdi bázisról ellencsapásra készül de a "Skynet" átveszi az ottani számítógép felett is az irányítást és egyszerűen kiereszti az oxigént a világűrbe. 2042 dec. 22. a Földön meghal az utolsó ember is a haláltáborban.
    Az emberiség kihal ,a maják tévedtek +30 évet. Köszönjük japán és amcsi gecók !
  • V1G3C
    #6
    Izgalmasabb kérdés pl. a művér, mintha erre lett volna egy magyar találmány is pár éve.
  • V1G3C
    #5
    Elektromos autóból is lehet nagyot és erőset építeni (pl.: troli) de viccet félretéve, attól hogy elektromos, még lehet luxus vagy gyors. Ott van a Tesla Roadster ami már most is elérhető, olcsónak sem nevezném.
  • zola2000
    #4
    Kíváncsi vagyok, ki fog beszólni először az elektromos kisautókra (a nagy, erős autók iránti rajongás a nyugati kultúrák egyik legnagyobb bűne a környezet ellen, lassan már nem azért kell nagy autót venni mert szükségem van rá, hanem mert "társadalmi elvárás").
  • menpe
    #3
    Kihagyták a 4-es metrót és a magyar euróbevezetést. Bár ezeket én a holdbázis létrejöttéhez kötöm már egy pár éve.
  • jeec
    #2
    Szerintem bizonyos vonatkozásokban igen visszafogott lista.
  • Molnibalage
    #1
    Sosem szerettem a hurráoptimista embereket akik nem látnak a rózsaszín ködtől. Az ilyen listknak szerintem semmi értelme.