15
  • Epikurosz
    #15
    2009-ben a bolognai egyetem Fizika tanszékének tudósai kutattak ott, de nagy dolgot nem találtak. A kutatás megkezdése előtt azt rebesgették, hogy a tó közepén, az üledék alatt kb. 1 m-es "valami kemény" található. Nos, megvolt a kutatás, amlynek fő következtetése az, hogy valóban becsapódásos kráter lehet a Csekó-tó medre, de egyetlen szó sem esett többé az 1 méteres kemény tárgyról. Pedig mintát is vettek onnan. Valószínűleg ez egy figyelemfelkeltő blöff volt.
  • Epikurosz
    #14
    Tudtommal senki nem halt meg, vagy legalábbis hivatalosan nem jegyeztek fel áldozatokat. Ettől függetlenül lehettek halálos áldozatok a szibériai bennszülöttek között.
    Különben itt van a helyszín, a Csekó-tó.
  • Sequoyah
    #13
    Tunguzkánál azért volt pár1000 halott:) És csak a véletlennek köszönhető, hogy viszonylag lakatlan területen történt.
  • kisemlős
    #12
    jól mondod!
  • Aradebil2
    #11
    űrkőzet?jajjj
  • djhambi
    #10
    Antarktisz? Csak nem Jack O'neill használta az ősszéket azon a kavicson? (Olyan régen...)
  • readswift
    #9
    Ha ez leesik lehet mi nem vagyunk itt :D .
  • NEXUS6
    #8
    És nincsenek egyedül!!!!
  • krajcsovszkig
    #7
    Lehet, hogy nem csapódott be a magyar, hanem felrobbant a légkörben. Egyébként én hallottam valami olyat, hogy Romániában valami ház mellett ért földet.
  • djmirage
    #6
    Teljesen egyetértek
  • tamasmester
    #5
    Gondolom a hír az Antarktiszi meteoritról, aktualitása miatt került be a hírlevélbe, annak okán, hogy a napokban kishazánkban is történt egy "hasonló" esemény. Valószinűleg rájöttek, hogy ez a kutyát sem érdekli ezért egy kis pánikkeltéssel szinezték. Azt írja, "a robbanás epicentrumától 60 kilométerre is ledöntve az embereket a lábukról" ! Nos! A Tunguzkai meteor egy kihalt jeges vidékre "zuhant" és már igaz, hogy a fákat ledöntötte, emberekben semmi kárt nem tett. Jellemző, hogy hülyének néznek minket! Egyben szomorú is. A napokban becsapódott meteoritnál is ugyan ez a helyzet. Megy a titkolódzás. Azt közli a média, még nem sikerölt megállapítani, a becsapódás helyét! Ami megint csak nem igaz, egyszerűen nem akarják az orrunkra kötni, azért, hogy a meteoritokat gyűjtögető turisták, ne lepjék el a környéket! A földrengéskutató állomások érzékelték a becsapódást és annyk epicentrumát egy egyszerű háromszögeléssel meg is állapították, csak nem kötik az orrunkra. Megértem én a dolgot, de nem kellene hazudozni és nem kellene hülyének nézni! Már csak azért sem, mert az én adófizető forintjaimból tartják fent ezeket az intézményeket.
  • Justil
    #4
    ezekszerint így kerültek hát a rajok a bolygónkra...
  • NEXUS6
    #3
    Akkor ufóraj!
  • drfaust
    #2
    Vagy csak egy nagy adag meteorraj ért a légkörbe.
  • NullZ3r0
    #1
    Szerintem UFO volt...