126
A Nokia 5230 azoknak készült, akik mobiljukat használják zenehallgatáshoz, fotózáshoz és videók készítéséhez, valamint életük online megosztásához. És mindezt nagyon olcsón szeretnék megkapni.
  • gergodomokos
    #126
    Sziasztok. Van egy Nokia 5230-as telefonom. Vodafone függő. Ha le írom az IEMI számát privátban valakinek, az tudja nekem valami programmal függetleníteni? Nagyon fontos lenne.
    Köszi előre is!

    Köszi a segítségeteket! Ha kell, írj privátba, elküldöm az e-mail címemet, és ott írom le az IEMI kódot!
  • freepistike
    #125
    sziasztok az problémám telepiteném a ndeive-t és a pips teleptésénél azt irjanem lehet frissiteni már vagy 6 félét probáltam de egy sem megy
    valaki segitene?
  • wdriver
    #124
    hello
    van egy ilyen a családban
    reggel ébresztéskor van hogy ne lehet lelőni :-)
    akku totál behal hamar, bár az most cserés lesz.
    ajánlott egy frissítés szoftveresen esetleg?
    köszi üdv W.
  • gtamániás
    #123
    Sziasztok....Ezt honnan tudom letölteni 5230-ra???
    http://www.techenga.com/2011/07/10/symbian-anna-custom-firmware-v6-2-for-nokia-5800-5530-5230-x6/
    Nektek van ilyenetek???küldük egy videót is =http://www.youtube.com/watch?v=urQ2vGHxa4c
  • maxi1987
    #122
    Hali
    Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy a telomra( nokia 5230) szeretném feltenni a "Sygic Mobile 10"-et.
    Menni fog e rajta, illetve kell e majd hozzá net?Vagy működne offline-ban is mit a gyári beépített GPS?
  • Daweooo92
    #121
    Hellóhelló!
    Az én problémám a következő: Berakom a memóriakártyát a telefonban, minden alkalmazásom, játékom, témám, filmem pöccre indul, tökéletes. Csakhogy a zenelejátszónál akad egy kis bökkenő, mert a memóriakártyán lévő zenék közül csupán néhányat ismer fel! A könyvtár frissítést már próbáltam, szóval azon túl vagyok. Egyéb megoldás?
    Üdvözlettel, Daweooo

    Ui.: Fájlkezelőből persze megtudom őket nyitni, csak a zenelejátszóval mégis könnyebb lenne.
  • Naron
    #120
    Hali! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy amikor egy QT-s programot elindítanék, csak villan egyet a program ikonja.
    Kipróbáltam sokféle QT verziót, de mindegyiknél ugyan ezt csinálta, és nem indult el a progi.
    Ha valaki tudja, mi a probléma, kérem írjon.
    Előre is köszi!
  • szucsy89
    #119
    hi! van egy eladó 5230-asom, ha érdekel privit küldj
  • cracky86
    #118
    Szoftveresen halott telefon újraélesztése

    Először győződjünk meg arról, hogy valóban szoftveresen halott a készülék. Csatlakoztassuk kikapcsolt állapotban a gépünkhöz, ne fusson semmilyen Nokiás program a gépen, egy pillanatra nyomjuk meg a power gombot, ha a Windows felismeri, és/vagy telepíti a driverekt, akkor folytathatjuk a műveletet, ha ismeretlen eszköz, vagy az eszközt nem lehet felismerni üzenetet kapunk, akkor várhatóan nem lesz sikeres a folytatás. Két dologra utalhat ha nem ismerhető fel az eszköz, első, hogy hardverhiba lépett fel, a második, hogy nem támogatott a készülék esetén a dead mode flash.
    Telefont kikapcsolt állapotba dugjuk gépre!
    USB kapcsolat helyett a No connection-t kell kiválasztani
    open product, itt ki kell választani a telefonunknak megfelelő RM számot.
    flash menu->firmware update, itt ugyanúgy érvényesek a fentebb írt szabályok (nincs downgade és nem szabad más RM számot választani), ez alapján válaszd ki a Produc kódot.
    Pipáld ki a Dead phone USB flashing-et
    Ha helyes a product kód akkor mehet a refurbish, illetve a flash (Egyszer meg fog állni és kéri, hogy nyomd meg a power gombot, tedd is meg, de csak rövid időre, -kevesebb mint 1 sec- semmiképpen sem addig, hogy bekapcsoljon.)
    Ha minden simán megy akkor a teló frissítés végén újraindul és bekapcsol :)(ha nem akkor sem kell aggódni, akku ki majd be bekapcs és figyel. Ha jó Ok, ha nem újraflash, v. halott bb5 követése.)(Másolt szöveg, ha érdekel komkrétabban adok linket)
  • Herold
    #117
    Szerviz.
  • szavulyzsolt
    #116
    SOS, SOS, SOS... Valaki segítsen sürgősen!!! Éppen tettem újra a telefonon a szoftot, mikor az egész megszakadt valamilyen okból... Most a telefonon nincs szoft, be se tudom kapcsolni, ha meg számítógéphez csatolom, nem csatlakozik, nem ismeri fel. Valaki segítsen, hogy mit tudok most csinálni, ha még egyáltalán tudok valamit... Előre is nagyon nagyon köszi!
  • bopisti
    #115
    Sziasztok. Kis segítség kellene. Az 5230-asom "a memória megtelt,zárjon be alkalmazást" vagy "KERN-EXEC error" szöveget írja ki,és nem enged még a web-re sem.
    Az addig ok, hogy a memóriával van valami, de MI?
  • nyuszmurusz
    #114
    Mint írtam, mindezt KIKAPCSOLT állapotban teszi...
  • Herold
    #113
    Akkor fogyaszt többet, ha futnak a háttérben programok (pl Ovi map, plusz billentyűzár). Ha ez nem áll fenn, akkor más probléma lehet.
  • stom79
    #112
    Helló!
    Az aksival kapcsolatos kérdésedre: Nekem 2010 november óta van ez a telefon. Kb 4-5 napot bír ki egy töltéssel. Igaz nekem éjjel-nappal megy. És beszélgetés is folyik rajta bőven. Arra sajnos nem emlékszem, hogy mennyi idő alatt állt be erre a szintre.
    Én memóriánál azt vettem észre, hogy a telefon memória adatainál írja, hogy van rajta 44 MB egyéb file. De az istenért nem jövök rá, hogy mik azok. Egyébként ez idővel nőt meg ekkorára.
  • szavulyzsolt
    #111
    Helló. Örülök, hogy kaptam egy fórumot, amely a Nokia 5230-ról szól. Pár napja vettem egyet én is. És lassan megszokom, de azért van két fontos dolog, amiben a tanácsotokat szeretném kérni: 1. a telefon memóriája napról napra csökken (tegnapelőtt 20 mega szabad volt, aztán tegnap 10, most meg csak 8,valamennyi van). Mi lehet ennek az oka, hisz mindent a memkártyára mentek, töltök le. 2. Hallottam egy olyant, hogy az első pár töltéskor még az akkumulátor nem áll be a normális ciklusba és hamarabb merül, aztán egy pár töltés után normálisan fog működni, kb 4-5 napot. Igaz ez? Kérlek benneteket, ha valakinek van valami hozzáfűznivalója ehzekhez, az írjon, nagyon sokat segítene. Előre is kösz.
  • nyuszmurusz
    #110
    Helló!
    Segítséget szeretnék kérni.
    Vásároltam egy 5230-as telefont, ami azt a hibajelenséget produkálja, hogy teljesen feltöltött állapotban este lekapcsolva, másnap reggelre (7-8 óra kikapcsolt állapot) a töltöttség több, mint felét leszedi. Ha "csak" 3-4 csík van a töltöttségből, mielőtt lekapcsolom, már nem kapcsolható be reggel és a beállításokat is elfelejti(dátum, idő).
    Amúgy készenléti állapotban 1 csík sem megy le egész nap a töltöttségéből, ha nem babrálom.
    Már voltam vele a szervizben, gyakorlatilag ugyanúgy adták vissza, még arra sem vették a fáradságot, hogy ellenőrizzék a hibajelenséget.
    Én egyébként valamilyen zárlatnak gondolom, mert kipróbáltam azt, hogy kivettem a teljesen feltöltött aksit este, reggel pedig visszatettem, egy egység sem hiányzott a töltöttségéből.
    Volt valakinek hasonló problémája? Valamilyen megoldás?
    Előre is köszönöm!

    Robi
  • piccolo555
    #109
    Sziasztok! Tudja vki, h ami memkártya van a telómban (nokia5230) miértnem ismeri fel más telefon? Próbáltam többen is (igaz csak samsungok, de mind másmilyen)és egyik se ismerte föl, pedig ugyanolyan kártya van azokban is...Tudja valaki mi a probléma és lehet-e vhogy orvosolni? Előre is köszi!
  • gyury83
    #108
    Helló Minden Kedves Fórumozó. Érdeklődni szeretnék hogy Nokia 5230 || RM-588 V50.0.01-re nem-e tud valaki ajánlani egy stabil CF-et,előre is Köszönöm...
  • M3nyus
    #107
    Sziasztok.
    nokia 5230. olyan gondom van h nincs térképem. full sötétség.belépek a naviba és nincsenek utcák. a legújabb ovi maps van rajta.
    nagyon kéne a segítség. eleinte még jó volt aztán meg nem találta a pozícióm meg semmi.
    előre is köszi
  • csgery
    #106
    Sziasztok!
    Akad nekem is egy ilyen telefon.
    Az a problémám vele, hogy ha kitörlök valami zenét, akkor az nem tűnik el a telefonból, ugyanúgy ott marad, de ha rálépek akkor sem tűnik el. Ha törölni akarom a listából, akkor hibát ír ki. Hogy lehet ezeket eltűntetni?

    Előre is köszi:D
  • zutyu
    #105
    Sziasztok. Lehet-e Skypot felrakni a Nokia 5230-ra?
  • gtamániás
    #104
    http://upfone.hu/content/nokia-5230-magyar-nyelvu-universal-rom <----------ez nagyon jó ezt nézzétek meg...
  • gtamániás
    #103
    jah akkor.jo
  • fnorbi89
    #102
    Ez csak egy videó!
  • gtamániás
    #101
    http://www.youtube.com/watch?v=uP1zL0sRuQ0&feature=related
    ezt a játékot nem tudjátok honnan tudom leszedni???
  • Herold
    #100
    Ha kaptál a szolgáltatótól sms-ben beállítást, azt mentsd el még egyszer hátha segít. Vagy kérd le újra.
  • IMX
    #99
    mobilt internethez segitene valaki beállitan?elöször müködöt csináltam egy szoftverfrissitést és azota nem csatlakozik föl a netre....
  • Belton
    #98
    Meló helyen ha éppen nincs munka akkor miert ne :O

  • ivanyimarci
    #97
    hogy kell előhozni a számokat a játékoknál mert kellenének
  • Herold
    #96
    Elég nagy mazochizmus kell, hogy valaki ezen nézzen filmet.
  • Belton
    #95
    Megoldottam a Frame rate al Volt baj
  • Belton
    #94
    Hali .

    Egy kérdésem lenne : Fel raktam egy 710 megás Filmet a memo kártyára van még 2.9giga helyem és amikor el indítom a filmet a telon akkor pár másodperc után ki irja a telefon hogy az "általános memoria meg telt kérem zárjon be néhány programot"
    Namármost semmi más program nincs meg nyitva most ez mi lehet ? a Videoba nem tudok bele nézni :O
  • Zso0lt
    #93
    aaaaa... Kösz gtamániás...Örök hála :P
  • ivanyimarci
    #92
    nekem az lenne a gondom hogy játékoknál kellenének a számok de nem tudom őket előhozni hogy kell
  • IMX
    #91
    kártya függetlenités? merre találhatok hozzá kodot vagy hogyan kell ez ? lécci segitsetek!
  • gtamániás
    #90
    a képernyő gombokat ugy tudjuk kikapcsolni ha:-beállitások
    -alkalmazás kezelő
    -telepített alk.
    -rámész xxxxx-játékra uána opciok
    -és tána program csom.-beállitása
    -és a második lehetősére kell rámenni azaz.képernyő megjelen bill. :KI kapcsolása....
    ennyi :)
  • Zso0lt
    #89
    Én gondoltam arra is már, hogy bevan borulva az ég...vagy nemtudom...mindegy, azért kösz :)
  • Herold
    #88
    Előfordul, főleg épületen belül. De van amikor pikkpakk megtalálja. Nem tudom mitől függ.
  • Zso0lt
    #87
    Elkezdtem énis sz@rakodni a GPS-el (+OVI Maps :) )beállítottam úgy ahogy itt pár post-al lejjebb van írva, meg kb mindenhol ugyan így... az normális ha a saját pozíció menüpont alatt 2percnél tovább is tart jelet fognia? vagy meddig próbáljam kb?