13
  • Epikurosz
    #13
    Én nem lepődtem meg, csak ki akartam hangsúlyozni. :-)
  • blackeagle
    #12
    m$-t egy ilyen gépre emberiség elleni büntett lenne feltenni ,az jó a körmüket lakkozó titkárnőknek
  • endyxx
    #11
    "Minden egyetem két-két millió euróval járult hozzá a programhoz."
    Ezzel talán ki tudják számolni mennyi millió végkielégítés jár nekem 40 év daruvezetői munka után. Ha mégsem, akkor talán azt, hogy hány fiatal van munka nélkül Karácsony előtt...
  • Killgore
    #10
    Én igazán nem akarok kötekedni, meg lehet hogy rosszul is számoltam, de ha 436 csomópont van, és mindegyikben van egy 4 magos proci, akkor az szerintem csak 1744 processzormag, és nem 3488. Illetve a memória is ha 24 giga van egyben. és 436 csomópont van, akkor az csak 10.2 nem 11.2 Vagy nem?
  • caprocorno
    #9
    Amúgy ne agyaljatok ezen a vízhűtés dolgon, hamarosan jön Flang3r és megtudtok mindent ezzel kapcsolatban. Arról már ne is beszéljünk, mit fog tőle kapni megint a windows, ennek a cikknek a nyomán
  • caprocorno
    #8
    Pont ezt akartam én is, csak nem kérdezni, hanem mondani, hogy az 500-as listában nemláttam Magyart. Kínai van már az 5. helyen, meg orosz is, de Magyar kimaradt:(
  • Szemjuel
    #7
    csak poénból... van Magyarországon szuperszámítógép!
    --
    Epikurosz:
    A linuxon nem kell meglepődni, eddig is így volt. egy sima windows nincs erre felkészítve, ezzel szemben linuxot lehet alakítani, hogy minden passzoljon :)

    A vízhűtésen én is csodálkozok. De nem azért, mert nem hatékony, hanem azért, mert elektromos alkatrészek közé vizet vezetni nem éppen biztonságos. főleg ekkora értéknél. ezért szoktak inkább nagyobb légkondicionált termeket létrehozni, és csak ventilátorokkal operálni:) legalábbis én így tudom :)
  • Aviak
    #6
    Csak kíváncsiságból... van Magyarországon szuperszámítógép?
  • Epikurosz
    #5
    Én is ezt akartam kiemelni, de megelőztél. A vízzel hűtés érdekes dolog, otthoni PC-kben is alkalmazzák; én azt hittem, hogy egy ilyen nagy projektnél valami komolyabb megoldás van.
  • KillerBee
    #4
    "a konszern csak késve közölte az intézményekkel, hogy a CPU-k úgynevezett turbó üzemmódjának bekapcsolása jelentősen növeli a fogyasztást."

    Ki hitte volna!
  • vasziszdasz
    #3
    Az új modulok beérkezéséig hónapok teltek el, de a projekt összességében így is csak egy hónappal csúszott.
    Nálunk akkor is éveket csúsznak ha semmi rendkívüli nem jön közbe. De mindig közbejön. +pénz, +idő.
  • NullZ3r0
    #2
    Meg azért, mert nem kell grafikus felület. És nem kell tudnia sem IE6-ot futtatni, meg egy csomó minden egyéb se kell. A Linux meg testreszabható, és kidobálják azt, ami nem kell.
  • unranked
    #1
    Csini kis ketyere :)

    "Az operációs rendszer a CentOS, amely a Red Hat Enterprise Linux egyik freeware változata. Minden csomóponton pedig hagyományos Linux disztribúciók működnek."
    Nahát, nahát. Miért nem windows-t vagy osx-et használnak ? :) Ja, mert valószínűleg egy ilyen hardverrel nem bírkózna meg.