26
  • tricky
    #26
    képzeld, tudom használni és lesz...rom mi a teljes neve
    majd elkezdek teljesen hiba mentesen írni, neked itt :D
    ha kötözködni akarsz, akkor meg az a te bajod :D

    ha nem százszázalékos, akkor nem az !!!
  • Turdus
    #25
    "addsblock meg se közelíti az Opera filterét !"
    1. valóban, sokkal jobb.
    2. egyébként AdBlock PLus-nak hívják

    Nem értem mi a bjaod vele, regexpeket vár, ennél több nem kell. Ha nem értesz hozzá, az a Te bajod, nem a reklámblokkolóé. Én telepítés után berakok 3 mintát, ez a reklámok 99,999999%-át tiltja, többet nem is szoktam foglalkozni vele:
    /[^a-z]ad[\?=\.svo]/
    *urchin*
    *google-analytics*
    (megj: a google análist azért tiltom, mert piszkosul lasssssúúúúú)

    Az FF meg nem keverendő össze a pluginjaival! Ha telepakoljátok mindenféle szarul megírt addon-al, naná, hogy lassú és memleakes lesz. Addon fejlesztők =/= FF fejlesztők!

    Egyébként a legújabb FF (3.5.3) tényleg gáz lett. Alig várom már a frissítést, a 3.5.0 sokkal stabilabb volt (Linuxon, Macen és Winen is rendszeresen használom).
  • tricky
    #24
    addsblock meg se közelíti az Opera filterét !
    egyenként próbáltam letiltani reklámokat és képeket, erre vagy letiltsa vagy nem, mondhatom jó kis reklám blokkoló FF

    a reklám csíkok, Bannerek azoknak valók, akiket nem idegesít ha a pofájukba villog vagy 16 Banner reklám

    jobban szeretem a reklám mentes oldalakat, de ha muszáj elviselni, akkor is jobbak azok a reklámok, amik csak szövegesek !
    azt észre se veszem, mert nem bas....ák ki a szemem böngészés közben !
  • hol9672
    #23
    Az Opera valahony tényleg folyamatosabb, ez a jó szó rá, a Firefox néha beragad, belassul, pedig nekem rendesen megtweakelt, 3.7-es nightly Firefox van fennt, ahhoz hasonlitom.
  • nar ancs
    #22
    A cigányság is színesíti az országot....
  • Narxis
    #21
    De kipróbáltam.
  • Ferrer
    #20
    Inkább mellett, nem? Szerintem meg színesítik, élőbbé teszik az oldalakat..
  • Mardel
    #19
    Mert egy egy oldalon az étékes infó helyett a képedbe villog vagy 8 reklám, engem rohadul zavar.
  • veghlaci05
    #18
    Én egy darabig linuxot használtam, a linuxos flash nagyon lassú, úgyhogy a flash-bannerek blokkolása jól jött, így már kényelmesen lehetett böngészni. Erre például kiváló mert ha a flasht tiltom le az adblock plus használata helyett akkor pl a youtube se megy. Másik dolog amit szeretek hogy a letiltott cuccoknak a helyét sem hagyja meg, így az oldalak "kompaktabbak", a cikkek rövidebbek. Na meg a jót könnyű megszokni mert engem már zavar a sok villogó biszbasz ha esetleg nem saját gépről netezek.
  • Ferrer
    #17
    Elmondanátok, mi értelme van a hagyományos bannereket letiltani? A popup ablakokat még meg tudom érteni, de a reklámcsíkokat..(?)
  • [HUN]FaTaL
    #16
    Firefox lassú, sok kiegnél jönnek elő a kínjai, egyre bugosabb, ott van még a memory leak probléma is. Lassan az IE szintjére kerül az egész.

    Operának lehet, hogy nem olyan tökéletes a reklámszűrője mint az abp, bár nekem egy reklámom sincs így sem. A jelszavakat mindenhol megjegyzi (ellentétben az FF-fel), több jelszót is képes megjegyezni egy oldalhoz. Ne két óra tesztből indulj ki.
  • tricky
    #15
    okés ez rendben is van, használtam !
    de mégis csak addons.... szóval
  • Cat 02 #14
    Adblock plus. Be lehet állítani, h ilyen képnév sose jelenjen meg, vagy h ez a bizonyos kép ne.
  • tricky
    #13
    egy webböngészőt nem csak két órát kell tesztelni, szerintem
    heteket vagy inkább hónapokat is, hogy minden nyitjára rájöjjön az ember, vagy utána kell nézni és nem csak a hasára vágni, hogy én ezt nem tudom

    véleményt csak az állítson más böngészőkről, aki azt ki si próbálta és nem csak tíz percre, szerintem így lenne a fer és nem pedig lesza...ni egyből, kipróbálás nélkül vagy 10 perc használat után ! - ezt általánosságban mondom, tisztelet a kivételeknek !
  • Penge4
    #12
    Melyik flashblock-ot próbáltad? Hol nem jegyezte meg a jelszót?
  • Penge4
    #11
    Jó rég használhattad utoljára, már a 9.0-tól (kb 3 éve jött ki) van benne reklámblokkoló. Az alap se rossz, bár DIV-eket nem blokkol. De mennyi kell:
    Tartalomszűrőfájl, CSS, Adblock Plus for Opera
  • BlackVoid
    #10
    Kiprobaltam az Operat mert egyes oldalakon az FF nagyon lassan gorget. Hat sajnos van meg mit fejlodnie. A sebesseg tetszett, de nincsenek pluginek, a Flashblock nem mukodott rendesen, a jelszokat nem jegyezte meg mindenhol. Maradok az FF-nel, bar sajnos ez meg kezd Bloatware lenni.
  • tricky
    #9
    én ini fájl reklámszűrőt használok az Operánál és semmi bajom vele, amit egyszer letiltok az az életben többé nem jelenik meg, ha csak nem, akarom !

    Firefoxnál egyenként, mikor lehetett letiltani egyes képeket, reklámokat?
    próbálkoztam az FFel, le is tiltottam a képeket, de akkor bizonyos oldalon semmi más kép se jött be, külön külön nem lehet letiltani az FFel

    operánál csak - shift+bal egérgomb - és volt reklám, nincs reklám :)

    ja és itt az állandóan frissülő weboldal, ahol a fekete listás kéretlen reklámokat lehet frissíteni :

    http://pgl.yoyo.org/adservers/serverlist.php?hostformat=operafilter&showintro=0
  • bojti
    #8
    Mert ?? Nem hiszem , hogy kipróbáltad .. ccc... cccc...
  • Narxis
    #7
    Ennek még fejlődnie kell.
  • bojti
    #6
    http://magyaropera.blog.hu/2009/07/17/tartalomszuro_fajl_operahoz

    Egy reklámot nem hagy . Kiváltja a Firefox Adblock Plus -t .
  • hol9672
    #5
    Naja, de Operára nincs rendes reklámblokkoló. Csak ilyen kézzel, és inifájl buherálással beállitandó izé van. Vagy mégis van, és én nem tudok róla.
  • tricky
    #4
    amit tud a chrome, azzal nem igen hagyja le az Operát !
    max azzal hagyja le, hogy sokan az egyszerűsége miatt használják !
    jónak jó a chrome, de sok mindent azért nem tud, mint egy szűz lány :D

    nálam a sorrend : 1. Opera (elsődleges)
    2. Firefox (másodlagos)
    3. Chrome (tesztre)
    IE8 és a régebbieket, még csak listára se tenném ! (csak muszájból használom Windows update-nél)
  • Sanyix
    #3
    nem semmi, hanem reklám.
  • sh0x
    #2
    chrome ftw
  • Narxis
    #1
    Chrome is jócskán lehagyta az Operat, nem semmi.