115
NVIDIA 3D Vision
  • ladislaoca
    #115
    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy szokott-e itt valaki használni NVIDIA 3D Vision Video Playert.

    Ehhez a programhoz az Nvidia oldalán a haali media splittert és a FFdshowt ajánlja letölteni.
    Ezeket használtam is ehhez a programhoz.
    Az vele a problémám, hogy tegnap akartam vele megnézni egy 3D-s filmet és meglepődve vettem észre, hogy nincs hang.
    Mi lehet a probléma vele?
    Köszönöm előre is a segítséget!
  • YMan
    #114
    driverrel kísérleteztél? Újabb, régebbi stb..
  • blur55
    #113
    sziasztok,

    kérdés a következő: nvidia 3d visiont nem tudom beállítani. bemegyek az nvidia control panelbe, check-olom az enable stereoscopic 3d-t de az összes beállítás szürke marad. megcsináltam már ezerszer a testet meg az azzal járó beállításokat de nem változik semmi. a felbontás 1920x1080p HD3D a frissítési ráta 24 Hz de nem akarja. a hdmi és a dual dvi is be van kötve. a videokártya az egy nvidia gtx 660 a monitor egy lg d2343.
    ha bárkinek van ötlete azt megköszönném
  • Desiderata #112
    120Hz-es BenQ monitor gamereknek
  • nyirog
    #111
    Hello, szerintetek ez a monitor SAMSUNG S24A350H alkalmas lenne a 3D-re? (sajnos nem láttam sehol se feltüntetve h hány herzes)
  • samsung123
    #110
    de magyarázd már meg nekem akkor, hogy mondjuk régebbi crt monitort összekötzs vga kábellel pc-vel(régen mindenki igy kötötte össze) crt monitorokon jóval nagyobb felbontás is van mint a fullhd...és simán ment a pl a játék,asztal 2000 x mitudomén mekkora felbontáson...akkor csak átküldte. hm? én nem vágom ugy a témát csak kérdem?
  • Inquisitor
    #109
    OFF: Azért lenne egy indiszkrét kérdésem, a háromcsatornás ram set miképpen megy a kétcsatornás proci mellett? Dual vagy Single chanelben megy? Csak mert páratlan számban nehezen képzelem el a Dualt ...
  • Inquisitor
    #108
    "az ATI-val sincs semmi bajom,de az NVIDIA sokkal magasabb szintre emelte a vizuális élményt ezzel a szemüveggel!"
    Mivel shutter glass cirka 20 éves technológia (de 15-nél biztosan több) azért nem árt tudni, hogy lehet kapni videókártya független szemüvegeket is ... nem beszélve arról, hogy a régi 3D NV szemüvegek is ráhackelhetőek voltak más kártyára, csak mondjuk nem mezei user szintjén.

    Arra kíváncsi lennék, hogy mi van akkor, ha mondjuk 120Hz-en nézné a játékos a képet, de valamiért kevesebb az FPS (vagy ne adj Isten jóvval több), és szétesik a kép a V-Sync miatt, akkor az mennyire zavaró?
  • Inquisitor
    #107
    "hagyományos VGA kábellel próbálkozz, az tuti átküld minden jelet."
    Kivéve persze a gyári HD tartalmakat, mivel ugye analóg jelen nincs HDCP, anélkül meg le negyedeli a felbontást ...
  • tabek
    #106
    Sziasztok.
    Eddig ATI kártyám volt Most Nvidiát akarok venni és azt szeretném megkérdezni hogy egy "Gigabyte GeForce 9600GT 512MB PCIE VGA GV-N96TGR-512I
    GDDR3" és egy "Gigabyte Nvidia Geforce 220 GT 1GB DDR3 PCI-E 1024 MB" között van e lényeges különbség,illetve melyik a jobb?
    Kösz.
  • Desiderata #105
    ha van piros kék szemüveged, azzal is elindul
    ha tetszik a látvány akkor megveszed a visiont
    biztos meg lehet hackelni a dolgot, de ahhoz usb protokolban kellene variálni, és akkor a szinkronizálásról még nem is esett szó
  • Sinike
    #104
    Hali.

    Ez a kütyü érzékeli a szemüveget, vagy elindul a játék anélkül is, csak a szoftverrel?
    No mert nekem sem van lém megvenni ezt a cuccot, de ha tényleg csak annyit tesz, hogy kapcsolgatja a szemem, akkor felteszek egy fejpántra egy fekete propelleres ventillátort egy fordulatszámmérővel, vagy egy potival állítható forgással, aztán kész. A lapátok majd takargatják a szemem :)
    De komolyan, egy sima elektronikával (komparátor talán) szinkronizálható lehetne a fordulat..
    Na, ennek nekiesek :)
  • lacus18
    #103
    Na, ha jól értelmezem, a lényeg hogy a TV 200Hz-en képes frissíteni, viszont nem képes ezen fogadni az inputot, valszeg mindegy is, hogy VGA-n vagy HDMI-n viszed át a jelet.

    Az sem utolsó hogy az NVIDIA honlapján csak a 22-es Samsung monitor, illetve pár DLP-s (és nem LED, LCD) TV és projektor képes együttműködni vele.

    Itt van amit találtam még róla:

    http://www.dansdata.com/askdan00043.htm

    "But do bear in mind that "200Hz" televisions are not the same as "200Hz" computer monitors. Any minute now, we'll be seeing complaints from poor schmoes who've spent all week trying to make 3D Vision work with their new $US2000 "200Hz" LCD TV."


    És mégegy, ami konkrétan ezzel foglalkozik:
    http://209.85.135.132/search?q=cache:tfyIGZo-PaYJ:www.mail-archive.com/open-graphics%40duskglow.com/msg10569.html+3d+vision+200Hz&cd=6&hl=hu&ct=clnk&gl=hu
  • samsung123
    #102
    hagyományos VGA kábellel próbákozz, az tuti átküld minden jelet.
    Amugy én dettó ugyanerre a megoldáson godolkodtam én is hogy, fullHD 200Hz-s lcd tv.
  • SrAta
    #101
    bazz 200HZ az 200HZ....
    200 képet jelenít meg másodpercenként nemmm????????????
  • lacus18
    #100
    Asszem a videokártyával nincs baj, de az LCD TV-knél a 200Hz nem ugyanaz, mint a monitoroknál, úgy láttam a HDMI nem is képes átvinni, csak a DLP TV-k és projektorok tudják, meg ugye a kifejezetten 3D képes Samsung monitorok :(

    Úgy látom ezt bebuktam, ha vkinek van még ötlete, szívesen veszem.

    Köszi!
  • Desiderata #99
    videókártyát cserélnék hozzá
  • SrAta
    #98
    sztem csak 3d játék vagy film minden stimmel szerintem de én nem értek hozzá:D
  • lacus18
    #97
    Sziasztok!


    Kérdésem lenne, hozzáértő segítséget szeretnék kérni vkitől.

    Ez az NVIDIA 3D Vision működne egy LG TruMotion 200 Hz-es Full HD LED LCD TV-vel, ha a PC-ről HDMI-vel viszem át a jelet a TV-re?

    A PC-m Quad Core-os !GB RAM-al, Win 7-el, Nvidia 8800GT-s videkarival.

    Mi kell hozzá, hogy 3D-ben lehessen játszani, vagy filmet nézni a TV-n ilyen kialakításban?


    Előre is köszönöm a választ!!!

    Üdv,
    Laci.
  • YMan
    #96
    kipróbáltam végre én is a mediamarktban a pólusban..

    a látvány nagyon jó volt, de zavaróan sötét volt a kép nekem. Cod5-el játszottam. Az látszott hogy a célkereszten kellett volna tunningolni mert az nem volt korrekt látvány, de a többi igen.
  • Desiderata #95
    valakitől azt hallottam hogy Debris beüzemelhető 3D-be
  • Inquisitor
    #94
    "Na és , nem lenne úgy egyszerűbb mint a moziban?"
    Van ilyen 3D monitor is, de még a 120Hz-es Samunál is sokkal drágábbak, és állítólag 3D módban nagyon kicsi a beláthatósági szögük. Aminek meg nem (tényleg a mozis körpoláros megoldás), az meg 40" fölött indul és egy kisebb vagyon az ára ...
  • Inquisitor
    #93
    "Hozzáteszem a felbontást nem nagyon lehet érzékelni 3d-ben"
    Hát ez már anno is így volt, amikor a TNT2 Ultrával volt szerencsém kipróbálni az Alien vs Predatort :)
  • Csavez
    #92
    Lecseréltem a procit,alaplapot,ramot és láss csodát tökéletesen fut minden!!!
    Alaplap:Asus M4A79XTD Evo
    proci:AMD Phenom II X4 Black Edition 965 3400 MHz
    ram:6 GB OZC GOLD KIT DDR3 1600,
  • Csavez
    #91
    Létezik olyan gép amivel,miden beállitás maxon 1680x1050 és marad állandó 110fps? 120hz nem is müxik a cucc nekem 110-en.
    Vagy kevés a phenom 2 x4 940,hogy meghajtsa a xfx geforce 295 karit?
    Ram ozc 4gb 1066.Az alaplap is számit(GA-MA790X-DS4)?
    Itt 1 config:Batman config.
    itt phenom 2 x4 955-el volt a teszt,ennyit számitana a cpu?
    Nekem ahoz,hogy jól fusson 1280x800 felé nem is tom rakni,+1 kicsit több dolgott kell kikapcsolni,igy van +stabilan a 110fps.
    Hozzáteszem a felbontást nem nagyon lehet érzékelni 3d-ben
  • Csavez
    #90
    Ird már le milyen felbontásban játszol a játékokkal,milyen beállitasok mellett!
  • chris0000
    #89
    Dragon Age+3DVISION=Total kocka fej!:)
  • rooney8
    #88
    vicces fiú... :D
  • bodo1del
    #87
    Nincsen ráá' keret?!
    Mé' nem mondtad, hogy aggyak egy-két képkeretet, úgyis van egy csomó fölösleges...
  • Proview
    #86
    Csak felteszi a varázsszemüveget, és megváltozik a világ!
  • SrAta
    #85
    igennn???!!!
    Ez ugyanaz a technológia?:O:OO
    Engem kurvára meggyőzött!
    Eszméletlenül jóvolt az Ice Age 3!
    Csak az épp nem ez a technológia, hanem az ezüstözött vászon + a többi drága dolog

    Chris0000 vennék de bicós vagyok és még nincs váltóm meg első villám ez meg majdnem 70 000 szal a szemüveg még várast magára:)))
  • Solten
    #84
    Ez egy baromság. A moziban az Ice Age 3D is evvel a technológiával került levetítésre. Nem győzött meg, és irritálja a szemet.
  • #83
    Majd 5-6 év múlva talán veszek ilyen baromságot
  • chris0000
    #82
    vegyél 3DVISION szemüveget!
    hidd el nem bánod meg!
    az ATI-val sincs semmi bajom,de az NVIDIA sokkal magasabb szintre emelte a vizuális élményt ezzel a szemüveggel!
    a képminőséget meg hagyjuk...
    ez nem fullHD,ez attól sokkal jobb!
  • SrAta
    #81
    az imaxos 3d bassza a szemet...
    A Dolby 3dnél (ami az imaxon kívül mindenhol van) ismérve, h nem lehet kivinni a szemüveget, mert az nem egy 2filléres cucc mert abba spéci lencsék vannak és nem fólia.
    De az imax megmutatta, hogy ők igenis tudnak:D
    Csak épp szarra nem jó mert sokkal jobb és szebb a többi mozi képe (legalábbis nekem és barátnőmnek jobban tetszett a sima 3d mint a fejfájdítós imaxos cucc...)
  • samsung123
    #80
    sajna az IMAX technika még nem járható..de ha lenne ilyen projektor késöbbiekben..akkor nem lenne rosz mert akkkor 10Ft semüveggel bárki nézhetné és egyszerre sokan is(mert amugy az nvidiának a nagy hátránya hogy egyszerre csak egy ember láthatja)
  • samsung123
    #79
    ....sokkal egyszerűbb lenne...CSAK kellene egy vászon(30e,de lehet ennek is speckónak kell lenniekb akkor 100x több)...kell 2db speciális vetítőgép ami az egyik szemnek való polarizációt adja meg egy másik ami ellentétesen(20millió)...azután erre megfelelő szoftvert kifejleszteni ami pc-s játékokkal kommunikál (sok ez is)
    hát ha van min 25 milliód és programozó vagy csináld...
    de nem leoltani akartalak..ha ez jön le sry...kicsit utána kell olvasni..amugy az én irásom se 100%hogy minden pontasan igy van...csak érzékeltetés képp írtam.
  • derdani
    #78
    Na és , nem lenne úgy egyszerűbb mint a moziban?
    Na mindegy.
  • samsung123
    #77
    ha te IMAX moziban nézel filmet akkor a szemüveget amit kapsz csak két ellentétesen polalizált fólia van..ennyi a működési elve.
    itt az nvidida szmüvegénél pedig két olyan lencse van ami áram hatására elsötétül teljesen majd újbol átlátszó lesz(másodpercenkén 60x csinálja meg) és amikor a bal szemednél elsötétül a jobbnál kivilágosodik, eközbe a 120hz monitoron mikor a bal szemednél elsötétül a jobb szemedhez való képet mutat majd ugyenezt csak forditva másodpercenként 120x..és azért kell a szemüveget és a számitógépet összehangolni hogy mindig a jó szemednek a jó képet tudja mutatni ezért kell ir keresztül kommunikálnia....
  • derdani
    #76
    Így vagyok ezzel én is.