468
Valakinek sok van, valakinek kevés. Érezhető egyébként, hogy lelkileg vagy agyilag valaki lefáraszt, vagy pedig energiát ad át.... Mit gondoltok erről Ti?
  • hékásébredj
    #468
    Válaszom a topik kérdésére:
    A lelki energia valóban létezik. Kihat az egész testedre ami által az egész életedre és környezetedre. Ha valaminek örülsz akkor nem érzed azt,hogy mivel örülsz. Nem érzed mit és hogyan táplál a boldogság. Ez nem szervi eredetű de mégis kihat a testedre és egészségesnek érzed magad. Ugyanez fordítva is működik. Ha valami nagyon aggaszt akkor az belülről marcangol és a szervezeted is megérzi. Képtelen vagy magadhoz táplálékot venni, háttérbe szorulnak az egyre erősödő testi problémák amik annak ellenére,hogy erős fájdalmakat okoz mégsem képes túlnőni azon a fájdalmon ami a lelkedben van.
  • drevil666
    #467
  • Candi
    #466
    Átverés a főcím. Újabb példa a szenzációhajhász hazugságokra.
    (Miért nem lehet ilyenkor megbüntetni ezeket?)
  • qetuol
    #465
    rofl
  • Christiansen
    #464
    :_DD
  • polarka
    #463
    Úgy tudtam, h ezt már évek óta tudják.
  • qetuol
    #462
    megbánod még ezt a bumpot :D
  • Dundidio
    #461
    aha...A Mutterom meg baromi jól hegeszt...Csak még nem csillogtatta tehetségét...

    röhej...
  • cs istvan
    #460
    "Minden skizofrén epizódnak vége van egyszer (gyógyszer nélkül is), de hogy rebootolni nem fogja magát az illető az biztos. A probléma, hogy minden skizofrén epizód után egyre primitívebb intellektuális és érzelmi szinten stabilizálódik az állapota."

    Ön volt már skizofrén ( vagy a pszichiátria tudománya által annak nyilvánítva) hogy ilyen jól meg tudja mondani a tutit ?
  • Christiansen
    #459
    mindig mondom, hogy 15-20 év és annyi az összes ilyennek.
    de akkor ki fog újakat kitalálni?.. :_dd._D:_D:d
  • Christiansen
    #458
    gondoltátok volna?..
  • Anaid
    #457
    Tudásom meg tapasztalataim alapján. Ha találkozom egy új problémával és igyekszem utánaolvasni (amennyire lehetséges), felsorolni a lehetőségeket, majd kiszűrni, mik "nem illenek a képbe", mely vélemények, elméletek "nem húzhatóak" rá sablonként egy eseményre, na azokat kizárom utána meg fennakad a rostán, ami fennakad. Bár ez időigényes is lehet, ha teljesen új területről van szó számomra.
  • Christiansen
    #456
    D_:D_:D
  • sz4bolcs
    #455
    Raptoron lovagoló Jézus!!
  • Christiansen
    #454
    neeee,

    ez az érv legyőzött
    "a rádiótelefon nem furcsa? látjuk? nem látjuk!.."
  • Dj Faustus #453
    Mert az egészséget nem lehet csak úgy egyéni "megérzésekre" rábízni, annak ugyanis eléggé veszélyes következményei vannak (amikor a beteg csak azért nem megy el orvoshoz, mert majd ő "meglámpáztatja", imádkozik, "kristályt" rak rá; miközben sokkal súlyosabb az eset és tényleg orvosra van szüksége).

    Másrészt azért, mert a gondolkodás elhagyásán alapulva sok embert be lehet csapni.
    Csodálatos "biokerámiás" mosógolyó (a Budapest Nemzetközi Vásár Környezetvédelmi Különdíját elvitte!), ami infravörös-, és negatív ion sugarakkal, mosópor hozzáadása nélkül kimossa a szennyest - ugye hölgyeim Önöknek is kell egy ilyen?
    Biztosak benne?
  • Hajnalcat
    #452
    link
  • sz4bolcs
    #451
    Mi alapján fogadsz el ezt, vagy azt?
  • Anaid
    #450
    Nem itélkezem, hisz csak az igazság rám eső részét ismerem. A tudomány és áltudomány kérdéséről pedig tényleg nincs kedvem vitatkozni...Mint jeleztem nem az alapján fogadok el, vagy vetek el egy-egy dolgot, hogy honnan ered, mely területről. Ahhoz, hogy kategorizálni lehessen ilyen formán mindent kellene hogy ismerjen teljesen a tudomány, ott pedig még nem tart. Ennyi.
  • sz4bolcs
    #449
    A lényeg nem vész el, csak a Tihanyi-félék számára vész el a lé.

    Minden skizofrén epizódnak vége van egyszer (gyógyszer nélkül is), de hogy rebootolni nem fogja magát az illető az biztos. A probléma, hogy minden skizofrén epizód után egyre primitívebb intellektuális és érzelmi szinten stabilizálódik az állapota.
    Pártolom az elképzelcsidet, szerintem is tegyünk különbséget aura, és elektromágneses sugárzás, tudomány, és áltudomány közt.
  • Anaid
    #448
    Bocs, de belefáradtam a sok kekeckedésbe. Szavakon értelmezéseken lovagolni közben elvész a lényeg...

    445:A hsz amire válaszoltál nem erről szólt, hanem arról, hogy bizonyos esetekben elképzelhető, méghozzá könnyen, hogy az agy ilyen betegségből is vissza"bootolja" magát mindenféle erős gyógyszer nélkül is szerintem. Eset és egyénfüggő.
    A hallucinációval kapcsiban nem akarom ismételni magam, hogy különbséget kellene tenni szimpla hallucinációk és másfajta "élmények" között pl. prekogníció..stb. A prekog élmények az a terület például, ahol a valóság valóban valóság, csak hamarabb "bejelentkezik", nem szimpla képzeletjáték, hallucináció. De hagyjuk tényleg belefáradtam és már nem érdekel az egész. Ki tudja hova jutottunk volna "értelmes beszélgetésekkel" kekeckedések és sértegetések nélkül (akinek nem inge ne vegye magára), de már mindegy.
  • sz4bolcs
    #447
    Aha, akkor a mosogép fűtőszálas gyógyítás biztosan nem kamu. :)
  • sz4bolcs
    #446
    Mellesleg a párhuzam épp az lenne, hogy a fantomfájdalom is ugyanolyan valóságos, mint ha lenne hozzá karja, vagy lába az illetőnek.
  • sz4bolcs
    #445
    Azt írtad, hogy a skizofrén meg tudja különböztetni a valóságot a hallucinációitól, ami szimplán nem igaz, mert abban az állapotban a hallucináció maga a valóság.
  • Anaid
    #444
    tudományos
    Nem tudományos...hol vannak? Gerinc mentén?

    Itt van némi párhuzam? (Pedig akkoriban még nemsokat tudtak a bioszról...:D
    Van amin érdemes elgondolkodni (szelektíve).
  • kocsisgabor9999
    #443
    Pont ezt mondta az egyik barátom. "Annyi azért szerintem biztos, hogy többre képes, mint tűnik..."
  • Fbn Lx
    #442
    nem
  • Anaid
    #441
    Hát igen, érdekes és javarészt "ismeretlen"....Annyi azért szerintem biztos, hogy többre képes, mint tűnik...

    Mellesleg, csak az emberi agyról van szó????
  • kocsisgabor9999
    #440
    Az agy érdekes szerv. ;)
  • Anaid
    #439
    Érdekes kérdés ez a fantom fájdalom dolog. Szerintem az egyén agya emlékszik arra, mikor még megvolt az adott végtag. Megszokott egy tudatalatti működést és nehezen áll át "másfajta" működésre. Kb ilyesmiről írtam a pszichés betegségekkel kapcsolatban is, hogy az agy emlékszik a "normális" működésére.

    Érzed a párhuzamot??????
  • kocsisgabor9999
    #438
    Nuclear fail.
  • sz4bolcs
    #437
    Érezzétek a párhuzamot. :D
  • Anaid
    #436
    Ja, persze és nyilván azt, hogy mennyi elektromágneses sugárzást bocsájt ki a testünk Mr.Hókuszpók irányítja,mi!?
    Hol van az leírva, hogy az agyhullám elektromágneses hullám? Nem nagyon emlékszem ilyenre egy álltalam leírt hsz-ből sem. Én kérek elnézést:D
  • Anaid
    #435
    Te most direkt akarsz szivatni, vagy tényleg ilyen hülyének nézel?
    Vagy tesztelsz, hogy tudok-e még valamit hozzátenni? Ha te tudnád drágám, mennyit tudok az agyról középszintű végzettséggel dobnál egy hátast.
  • dronkZero
    #434
    Azt értsd meg már végre, hogy az agyhullámnak SEMMI KÖZE az elektromágneses hullámokhoz.
    Az elektromágneses hullám fizikai fogalom, van hullámhossza, meg amplitudója, hullámformában terjed, tényleg.
    Az agyhullám meg azért hullám mert az agyi aktivitást mérő gép hullámos vonalat rajzol a papírra.
    Semmi köze a kettőnek egymáshoz, kb annyi értelme van összehasonlítani őket, mint a Dávid-szobrot a lábszaggal.
  • sz4bolcs
    #433
    Engem meg szokott nyugtatni, ha sürögnek-forognak, trécselnek, vagy bármi mást csinálnak körülöttem, miközben aludni próbálok. Mostanában így alszom legjobban, csak kár, hogy ritka.
  • szjuca
    #432
    Voltak "energiavámpír" ismerőseink. Nyomultak ezerrel, sűrűn látogattak bennünket, fárasztottak szóval, tettel, nézéssel ... mindennel. Nem tudom tudatosan csinálták-e, de mindig kikészültünk tőlük, 1 óra hossza alatt úgy lefáradtunk, mintha 1 hétig ástunk volna. Volt, hogy elaludtam a kanapén már, ők még mindig nyomták.
  • Anaid
    #431
    Feltételezem nem a legutolsóra gondoltál:D Jó oké, bocs nem kötekedek.
    Én is hiszek ebben, abban sokmindenben meg nem. Szerintem így működik az ember NORMÁLISAN tud is meg hisz is és nincs is ezzel semmi gond.
  • Christiansen
    #430
    Én pl. tisztán HISZEK abban, amit az utolsó mondatban írtál.
    Csak nem úgy, de attól még az a lényeg.
    /John Wheeler: The Cosmic Jackpot/
  • Anaid
    #429
    Igazad van. De ha le tudjuk ellenőrizni akkor más bebizonyosodik, hogy igaz volt-e, vagyis a valóságot "érzékelte-e" vagy hallucinált.
    Pl. a sokat vitatott prekognitív élmények esetében egyértelműen ellenőrizhető hogy csak szimpla fantáziáról van-e szó vagy sem. Ehhez ráadásul kapcsolódik az a tudományos cikk, amely a fotonos kisérletről szól és felveti annak a lehetőségét, hogy az idő egész más, mint képzelték...Ha az infóáramlásban ilyen szinten nem játszik szerepet az idő, akkor...Kicsit érdekes belegondolni ilyen nézőpontból mit jelenthet a jövő alakíthatja a jelent kifejezés.
    (Na ezért mit kapok megint majd...)