17
  • uniu
    #17
    Eredeti amerikai kiadasu kartya Europaban ?:)) Nekem amugy az van, a zold szinu. Semmit sem kell nyomkodni "idoben", egyszeruen visszaadja a kartyat, hogy nem tamogatott es kesz.
  • teddybear
    #16
    Ami pedig a kiköpést illeti, ha még időben lenyomod a clear gombot, akkor ok.
  • teddybear
    #15
    Az átlátszó anyagú, kék hologramos OTP-s American Express nem az az amire én gondoltam. Én az eredeti amerikai kiadású zöld színű kártyára gondoltam.
  • uniu
    #14
    Probaltam mar, veled ellentetben en tapasztalatokat irok. Es nem csak az OTP-nel hanem sok mas banknal is. Egyszeruen csak kikopi a PIN kod utan, ha nem tamogatott kartya az aktualis ATM-nel. Amugy az OTP lekezeli, sot maga a ceg is bocsat ki American Express kartyakat.
  • teddybear
    #13
    X25 protokollt használ, amennyiben több POS van az üzletben. Bérelt, szeparált adatvonal. Kis üzletnél meg a "főnöki" vonalra van rápakolva, és ha a főnök csacsog valakivel, a POS használhatatlan.
  • teddybear
    #12
    A letiltott kártya a 3. pontba tartozik.

    Próbálj például American Express kártyát használni OTP ATM-ben, elnyeli mint kacsa a nokedlit. Azután, ha szerencséd van, és fiókos az automata, akkor talán visszakapod, némi utánajárás után. Ha viszont a G4 biztonságijai töltik, akkor vagy két hét az átlagos átfutási idő, már ha szerencséd van.
  • teddybear
    #11
    Hívd vagy a kártyaközpont segélyvonalát, vagy a saját bankod ügyfélszolgálatát.
  • uniu
    #10
    Pontositok: A POS-ok hasznalhatjak a telefonvonalat is. De mindenkepp titkositott csatornan.
  • uniu
    #9
    A cikk tkeppen semmirol sem szol. Azok az adatok ill. adatbazisok melyek a kartyaadatokat taroljak SEMMILYEN kapcsolatban nincsennek a kulvilaggal mint pl internet. Az ATM-ek es POS-ok pedig titkositott kapcsolaton kommunikalnak, dedikalt vonalon. Melyet meg igaz nem lattam, h hogyan, de tippem szerint nem a kabeltv mellett vezetik el...
  • uniu
    #8
    Igen. Ha meguntad akkor meg hivhatod a HelpDesket is.
  • uniu
    #7
    "1. Nem használható ebben az ATM-ben ez a kártyatípus. A használható típusok emblémái rá van ragasztva a gépre." Nagyon csunya lenne ha ez igaz volna!
    Tegyuk be helyette azt, hogy: Letiltott kartya.
  • tntmax
    #6
    Ha a kártyát elnyeli a gép, ne hagyjuk ott, mert meg is "patkolhatták" a gépet.

    Ilyenkor mit tegyen az ember mégis? Álldogáljon az automatánál naphosszat?
  • Scroll
    #5
    Csak, hogy itt nem az ATM-et "patkolják" meg, hanem a tranzakciót végrehajtó cég adatbázisát törik fel. Ez ellen mi nem tehetünk semmit se, csak azok a cégek akik kezelik az adatokat.
  • teddybear
    #4
    Na nézzük:

    Ha az ATM(bankautomata) ajtó mögött van, figyeljünk az ajtónyitó kártyaolvasóra, gyakran ráhúznak egy plusz burkolatot+olvasót. Ilyenkor elrejtenek valahol egy kamerát, a pin kódot lelopni.
    Ne adjuk oda a fizetőpincérnek a kártyát, menjünk vele a kártyaolvasóhoz, és saját kezűleg húzzuk le. Ha már nem rendelkezik az étterem mobil kártyaolvasóval, amit az asztalhoz tudnak hozni.
    Kerüljük a régebbi(fekete-fehér monitorú) IBM ATM-et, azt könnyebb "megpatkolni", mint az újabbat.
    Ha a kártyát elnyeli a gép, ne hagyjuk ott, mert meg is "patkolhatták" a gépet.

    Apropó, az ATM csak három okból nyeli el a kártyát:

    1. Nem használható ebben az ATM-ben ez a kártyatípus. A használható típusok emblémái rá van ragasztva a gépre.
    2. Háromszor is rosszul adtad meg a pin kódot.
    3. Lejárt a kártya.
  • gkalcso
    #3
    Ajánlom mindenki figyelmébe: Hacker
  • Tsol
    #2
    igen
  • roliika
    #1
    Azok a gonosz hekkerek. Jobban kéne figyelni arra mibe dugdossuk a kártyánkat és milyen oldalakra regisztrálunk, ennyiről van szó.

    Ha nem dugjuk be a kártyánk olyan automatába ahol a gombsor billeg, vagy kiemelkedik az automatából (ál gombsor), vagy ha beragadt a kártya, nem hagyjuk ott (ragasztós kiadó nyílás), és nem fizetünk ismeretlen helyen 1 doboz cigiért kártyával, nem lehet nagy gond.