77
A szintetizátoros \"savant\" srác, akiben úgy él a zene, mint nagyon kevesekben...
  • sabe
    #77
    Új videó, "Try the bass", nagyon fasza lett ez is.
  • Mardel
    #76
    Nála nincs jobb
  • Tinman #75
    Na de érted... oda+vissza vagyok az improitól, gondoltam tuti azok lesznek az albumokon is /már csak a címek alapján is/, minek hallgassak bele, hiszen úgyis állat jó lesz. Aztán jól meg vannak vágva a művek... :-/
    Ettől függetlenül azért annyira nem bánom, hogy támogattam a srácot.
  • SötétBarom
    #74
    Egyetértek. Én a derty-t szedtem le, de szintekkel gyengébb mint a YT-s improk. Remélem a következő albumon virít valamit. :)
  • DanielT
    #73
    Bénabéla. Összes szám végig, legálisan hallgatható. (innen vettem meg)
  • DanielT
    #72
    Na, hát persze, hogy van neki topikja! :D

    Az előbb linkelte valaki a Humorosba az egyik videóját, előtte sose hallottam róla. AZONNAL megvettem a cd-t(FLAC download) amin rajta van az a szám(Guitar sound), pedig én szinte soha nem hallgatok zenét, még rádióban se, nemhogy betegyek valamit.

    Sajna csak 50k-val jön, így reggel röffenthetem be.
  • Morphin
    #71
    tedd fel a polcra, és abban a tudatban élj tovább, hogy hozzájárultál a munkásságához...ennyi.amúgy van rajta pár jó szám,de igaz, amit írtál!
  • Tinman #70
    Oltári csalódott vagyok!

    A netes impróktól még 30x hallgatásra is borsódik a bőröm, de az albumok??? Árnyékai az impróknak... elveszett belőlük az élet.

    Ma érkezett meg és megmondom őszintén nagyon bánom, hogy nem warezoltam le vásárlás előtt :-((((


  • Morphin
    #69
    FankaDeli mondta régen, nem szószerint írom,de ilyesmi: amelyik dal szövege 5-10 perc alatt nem íródik meg, az halálra van ítélve...
    ez nagyon igaz,zene...felesleges agyalni rajta,az fut be és jó is igazán ami csak úgy jön.RJ-nél is ez van, amúgy meg azért rakja fel utube-ra hogy ott nyomasd,minek adjon ki belőle albumot,töltsd le azt kész,hallgasd.nekem ami nagyon tetszik az EZ a srác gitározik...a stay crunchy szám alapból nem annyira tetszik,de ezzel a gitáros mizériával fergeteges szám lett belőle...szerintem.
  • Sati84
    #68
    RJ egy zseni. Ezzel szeretnék nyitni, mert én is most fedeztem őt fel a YT-videók alapján, és nem találok szavakat... És bizony nagyon jól csinálja amit csinál, megoszt egy csomó mindent, és valójában még többet tud - hiszen szó szerint VÉGTELEN számú dal megalkotására képes (improvizáció FTW!!!)

    Szóval a marketing vonal is rendben van, szépen manageli magát. Ösztönösen, persze hisz nem azért jammel, hogy namost menedzselem magam, hanem a FUN miatt :-) Sőt, az egéset azért csinálja. Ezért ennyire szimpatikus, hiszen (tudtommal) nem sír a "kalózkodás" miatt meg sosem mondta, hogy veszélyben van a megélhetése azért, mert nem veszik a lemezeit, amely viselkedéstől herótom van már jó ideje. Nade elkanyarodtam.

    Kis negatívum: én éppen most hallgatom a Derty című albumát, amellyel az a legnagyobb bajom, hogy uninspiráltnak hangzik. Túl van csiszolva, és ezért UNCSI. Egyrészt lassúak a számok, másrészt korántsem olyan gazdag a hangzásvilág, mint az improvizációk során. Remélem, hogy az új album már mutat valami többet (ha meghallgattam, visszajövök és írok róla).

    Szerintem jobban járna (meg mi is), ha kéthetente adna ki albumot 15-20 improvizált trackkel, esetleg minimális utómunkával, csiszolással. Ugyanis a jamjei tele vannak élettel, elképesztőek, zseniálisak és megmutatják, milyen az, amikor valaki nagyon-nagyon közel kerül magához a művészethez. Ahogy azonban csiszolgatni kezdik, korlátok közé szorítani, azonnal elveszt valamennyit a varázsából.

    Illetve ne legyen igazam, el tudom én képzelni, hogy a második albumban mégis megmaradt a gazdag hangzás és kicsit pörgősebb trackek is felkerültek. Ezt remélem! Amúgy a Guitar Soundra vagyok a legkíváncsibb, hiszen az egy zseniális impró volt...
  • Morphin
    #67
    detto...
    az egy dolog h milyen jól tud "kalimpálni" a szintin valaki, a másik hogy ezzel a "kalimpálással" milyen muzsikát csalogat elő abból a hangszerből...
  • Tinman #66
    Sajna én nem éreztem azt, amit Ronald esetében majdnem minden dalban.
  • sz4bolcs
    #65
    Nem Jenkees, de ha bejön a szinti:

    Muse - Sunburn (live)

    Nézzétek 3:00-tól!!

    Ennek sem kell a szomszédba menni muzikalitásért..
  • Tinman #64
    Megrendeltem a 2 CD-t :-)
    Postaköltséggel együtt 6k volt.
  • Morphin
    #63
    EZ fergeteges!! a srác is tud valamit...az új albumot most csekkolom...
  • SötétBarom
    #62
    Valami miatt a CD nem annyira jó, mint a cuccok youtube-on :/
  • Tinman #61
    Szept. 10-én jön ki az új CD-je... érdemes megvárni, aztán rendelni a 2007 CD-vel együtt, ugyanis dedikálja is. Már tűkön ülök.

    Már vagy 100x hallottam a Disorganized Fun c. szerzeményét, de még mindig beleborsódzok tőle.
  • sz4bolcs
    #60
    *olyan - olyan képet vág 8))
  • sz4bolcs
    #59
    Itt a vele készített interjú. Ahogy kommenteknél is említették, 1:02-nél olyan mintha éppen nagyon jó lenne neki. 8)))
  • sz4bolcs
    #58
    Worms1 zenéjét igazán beleszőhette volna. xD
  • sz4bolcs
    #57
    Én is beállok a sorba. Egy hete találtam rá a "messin with a guitar sound" youtubeos videóra, és megfertőzte az agyam. Soha nem gondoltam, hogy egyszer egy szintis zenét ennyire fogok szeretni, de ez a srác...
    Nem is tudok rá mit mondani, fényezésre meg ekkora tálentummal úgysincs szüksége. Talán csak ennyi: Éljen soká Ronald Jenkees!
  • tutituti
    #56
    hát elkésve bár de én is rátaláltam erre a zsenire.A zenéje a tökéletesség határait súrolja.És hát ez a c64-es erős vonal abszolút favorit.
  • Slayerboy
    #55
    Uhh ez nem gyenge :D
  • Slayerboy
    #54
    Trowing Fire c. száma ütős..
  • Slayerboy
    #53
    Anyáááám ez mekkora karakter:D Nem semmi az ürge.. és jó a zenéje :)
  • Morphin
    #52
    szerintem az meg nemcsak egy-két "szinti" már nem azért, látszik nem értesz az ilyemsihez...ha megnéznéd az oldalát látnád h milyen studio cuccai vannak, mellesleg egyik videon 3 monitor előtt ül + tele volt az a szoba ilyen olyan 1-200ezres "szarokkal", így elsőre...szal szerintem vagy mással is foglalkozik vagy valaki adogatta neki a dolgokat
  • Tinman #51
    Első körben csak 1 szintije volt.
    Van olyan zenész ismerősöm, aki 1 évig csinált alja munkát az első komoly szintijéért, aztán felmondott és ebből él. Nem is rosszul.
  • Tinman #50
    "A számlát amit használni szoktam zárolták.. (artisjus ftw.)"

    WTF? Micsinátá' ember? ^^
  • SötétBarom
    #49
    Szted kőgazdaság kell két szintetizátorhoz, meg valami jobb szoftverhez? :C

    Valaki nem tudná megmondani, honnan tudnám lehúzni az albumát? A számlát amit használni szoktam zárolták.. (artisjus ftw.)
  • Morphin
    #48
    amúgy honnan lettek ilyen cuccai?? valami kőgazdag embernek megtetszett a zenéje és teleszórta jobbnál jobb cuccokkal? v mivel foglalkozik ő tulajdonképpen??
  • solo
    #47
    Má rék..A riszpekt a képekre ment: D
  • Morphin
    #46
    látom te is megtaláltad a totyikot^^

    én már hallgatom orrbaszájba a Derty c. albumát...külön respektálás a rocky remixért
  • solo
    #45
    Riszpekt : O
  • precision
    #44
    ? :)
  • Tinman #43
    Tied a pálya... szedd le
  • precision
    #42
    nagy arc a Ronald Jenkees, jó a zenéje, és ezt a savant szöveget sztem le lehet szedni a topikleírásból, mivel semmiféle betegsége nincs, saját bevallása szerint is csak "geekforma" :D
  • klart
    #41
    mekkora arc már,nagyon bejön a zenéje:)
    /+fav
  • kuci06
    #40


  • kuci06
    #39

    ez de durva :o
    Halloween remix, Dirty-South stílusban:


    mp3 letöltés is van mellé, a honlapján ingyenesen elérhetővé tette:

    http://www.ronaldjenkees.com/2007/10/26/halloween-theme-remix-2007/
  • Tinman #38
    Egyszerűen lehet támogatni.
    Most nincs kifogás, hogy a szemét kiadók, meg a rohadt RIAA, etc.
    Az ár is baráti és a youtube gagyi minőség után én már nagyon várom az audio cd formátumot.
    17 dolcsi postaköltséggel, ami kb. 2900 Ft, csak jönne már a 2. lemeze... nem olyan rég IKE boldogított arrafelé, még árama sem volt :D