10
  • endyxx
    #10
    nade kérem, a sörélesztőt módosítva eljutottak a morfin, a nikotin, és a kodein előállításáig. Ha most a kenyérélesztőt is módosítják, nekem semmi esélyem, hiszen kenyéren és sörön élek :D
  • dez
    #9
    Nem biztos, hogy így bonyolultabb. Talán nem is kell hozzá labor, csak egy nagy hordó. :)
  • dez
    #8
    Ami azt illeti, a legtöbb szintetikus gyógyszer előállítsa kimondottan olcsó... Aminek túl drága az előállítása, és/vagy nem lehet nagy profitot realizálni, azzal általában inkább nem is foglalkoznak. Persze vannak kivételek.

    De pl. az, hogy pl. Afrikában hiánycikk volt sokáig az AIDS-gyógyszer, a jogvédettség le-nem-járta, és a nyugati gyógyszergyártók által szabott horribilis ár miatt volt... (Ezt aztán úgy oldották meg, hogy nyugati szempontból illegálisan, de hatóságilag engedélyt adtak a hatóanyag helyi gyártására, így máris sokkal olcsóbbá vált. Lásd még: generikumok, amik sokkal olcsóbbak, mint a márkás változat.)
  • teddybear
    #7
    Ami azt illeti, a cukorbetegek inzulinját is génmódosított baktériumok állítják elő, még ha te nem is tudsz róla.
  • teddybear
    #6
    Minek ilyen bonyolultan?

    Indonéziában ott az ópium, Kolumbiában pedig a koka-paszta tonnaszám. Meg a régóta ismert eljárás. Ami problémás, hogy a "szakértőket" állandóan buzerálja a DEA. Hiába szerelik fel az őrséget elsőrangú fegyverzettel.
  • wOlFbYTe
    #5
    Attól még hogy Neked fogalmad sincs milyen lehetőségeket hordoz egy olcsón és nagy mennyiségben előállítható univerzális gyógyszer (abból fakadóan hogy fingod sincs mit írnak a cikkben, csak idefirkantottál egy bődületes baromságot), még nem feltétlen ökörség.

    A mai módszerekkel rengeteg gyógyszerből hiány van, mert az előállítása költséges és időigényes - így a kevésbé fejlett országok ha saját maguknak nem képesek előállítani a hatóanyagot, a Te adódból és (ritkább esetben) privát tőkéből finanszírozzák az importgyógyszereket.
  • kutyak
    #4
    Szén-dioxidból kőolajat előállítani képes bacit is kellene csinálni.
  • dez
    #3
    Nem ökörség, baktériumokkal is "gyártatnak" különféle anyagokat.
    De attól tartok, előbb fogják alkalmazni illegális droglaborokban, mint máshol.
  • dzsagon
    #2
    Ennél nagyobb ökörséget én még életemben nem hallottam.
  • herbalyz17
    #1
    COOL...