45
  • Epikurosz
    #45
    mond meg te!
  • babajaga
    #44
    "később alakultak ki a kvarkokból, azok meg vmi egyébből"

    Ühüm. Valami egyébből.
  • babajaga
    #43
    A hangrobbanásban az egymáshoz csapódó levegő molekulák a levegőt alkotó molekulák egymáshoz csapódása adja a hangot, nem a semmi.
  • WantedMark
    #42
    Nah igen Biblia, méghogy 3000 évvel ezelőtt született minden. Akkor miujság a dinoszaurusz csontokkal, amik 65 meg 70 millió évesek? Mi van a szénizotópos vizsgálat által meghatározott milliárd évekkel. Ugyan már a Biblia csak egy könyv, amit emberek találtak ki. Itt teljes mértékben a tudományra kell hallgatnunk nem holmi könyvre. Szerintem lehetséges, hogy már a bombázások előtt volt vmiféle élet, de sztem maguk a meteorok hozták az életet, vagy legalábbis néhány nélkülözhetetlen kelléket a kialakulásához.
  • gotchaaa
    #41
    ...és a Chocapic.
  • Epikurosz
    #39
    "És ugye az ősrobbanás pillanatában nem voltak atomok sem"

    A válasz helyes, az atomok később alakultak ki a kvarkokból, azok meg vmi egyébből. Igazából, az ősrobbanásban született meg az anyag, a tér és az idő.
  • meteoreső
    #38
    A hangrobbanásban a hang robban ? :)
    Jó akkor az ősrobbanás utáni miliomod másodpercben. Így ok ?
  • babajaga
    #37
    "És ugye az ősrobbanás pillanatában nem voltak atomok sem "

    Semmi nem tud robbanni.
  • meteoreső
    #36
    Bár ezek a hozzászólások egyáltalán nem a cikkhez kapcsolódnak de legalább könyebb hozzászólni :)
    Lord Kelvin (talán valaki ismeri :P )azt mondta a kezdetleges élet a meteoritokkal is juthatott a földre és így bőven volt itt idő az evolúcióra.
    A biblia szerint nagyjából 3000 éve teremtődött a világ így az ettől korábbi dolgok nem más mint eretnekség :)
    Az anyaggal kapcsolatban pedig azt mondja az anyag azóta van, márpedig az anyag folyamatosan termelődik.
    Mindenki testéhez kellenek olyan anyagok amikhez csillagok halála volt szükséges.
    És ugye az ősrobbanás pillanatában nem voltak atomok sem :)

  • Epikurosz
    #35
    Köszike. A kereszténység elterjedésének folyamatáról olyan keveset tudunk.
    Azért érezni a különbséget, ugye?

    Mózes úgy terjesztette hitét, hogy saját nemzetéből 3000 embert lemészároltatott.
    Mohamed kezdetben kereskedőket rabolt ki, aztán erőszakkal terjesztette a hitet. (Jól mondta IV. Mánuel bizánci császár!)
  • gybfefe
    #34
    Pli­nius 111–113 között jelentést tett Traianusnak a ke­resztények hitéről és életmódjáról. Ezt írja a császárnak: „Mindenüvé elterjedt ez a babona: a városokba, a falvakba, a vidékre. Isteneink templomai üresen áll­nak, s már jó ideje nem mutatnak be áldozatot az em­berek. Egypár keresztény nőt elfogattam, akiket ők diakonisszáknak neveznek; megkínoztattam őket, de vallomásukban nem találtam egyebet, csak romboló babonát. Meghatározott napokon napfölkelte előtt összegyülekeznek, és Krisztusnak, az ő istenüknek dicsőítő éneket énekelnek, s szent ígérettel arra köte­lezik magukat, hogy semmi bűntényt nem követnek el, hogy elkerülik a lopást, a rablást, a házasságtörést, nem szegik meg a hűséget, nem árulják el a rájuk bízott titkot.”
    A szöveget http://w3.externet.hu/~tavlatok/JezusKrisztus_megkozelitese.htm-ről másoltam be
  • bvalek2
    #33
    Ha ilyen hamar, ilyen mostoha körülmények között kialakultak élőlények a Földön, ez a marsi élet lehetőségét is megnöveli. Persze ez nem kis zöld emberkéket jelent, inkább mikroszkóppal kell keresni őket :)
  • gotchaaa
    #32
    Aha.
  • gybfefe
    #31
    De legalább a hozzád hasonló embereket fel lehet vidítani valamivel :)
  • gotchaaa
    #30
    Nincs semmi, nem is volt soha, nem is lesz. SOHA!
  • gybfefe
    #29
    Télleg nem a hitről szól a cikk, viszont talán már észre vetted ha nagy dolgokról
    van szó, az istenhit is bele keveredik. Én nem tartom ezt olyan borzasztónak
    mindaddig míg tényleg nem únos-untalan ugyan arról vitáznak nem hoznván fel
    új érveket, gondolatokat. A középkortól kezdve követi el az egyház a tudománnyal
    szemben azokat a hibákat amiknek köszönhetően te agybetegnek titulálod a hívőket.
    Ez van. Dolgozza csak le az Egyház ezeket a bűnöket, kérjen Tőled bocsánatot! :)
    El tudod képzelni hogy nem szeretnéd hogy bocsánatot kérjenek tőled?
    Ez esetben valószínűleg örülnél is neki, mivel az azt jelentené, hogy talán hívő
    lettél. :) Mielőtt azonban egy újabb nagy mea culpára térdeltetnénk akármelyik
    vallási intézményt gondoljuk át az emberek akkori ismereteit a világról mikor
    ezen bűneiket elkövették. (egyébként pont nem régiben követték meg Galileit:)
    Viszont abban, hogy a hit ne lenne segítségére a tudománynak, nem hiszek.
    Minden civilizáció előbb utóbb elér oda, hogy tudatából mesterséges
    intelligenciát alkosson. Ez pedig veszélyesebb lehet bármilyen bombánál.
    A krisztusi hit segíthet ennek elkerülésében (ti. hogy roszra forduljon a dolog)
    (a többi hitbe nem látok bele ilyen mélyen, de valószínű a nagyobbakban szintén
    létezik ez a fajta pozitív bölcselet) gondoljunk csak bele ha ez a mesterséges
    intelligencia magában hordozná azokat a gyilkos jegyeket amiket az emberiség
    elkövetett... és ennek elkerülése koránt sem olyan egyértelmű mint azt gondolnánk

  • SpecterMATWRZ
    #28
    Nem tudom a rohadt hitnek meg a kitalált agybeteg Bibliának miköze van az élethez,de már kezdek hozzászokni ,hogy a világ primitiv emberi része összeköt minden faxságot Istennel. Kreáltak maguknak egy szuperhőst aztán azóta lovagolnak rajta a primitivek. A tudomány ezerszer rácáfolt már erre a hülyeségre,ha tényeket se látják át az emberek akkor elvakultak. Mibe vakultak el? A beképzelt illuziójukba. Ébresztő a hír nem a rohadt hitről szól.
  • gybfefe
    #27
    Visszaolvastam és még mielőtt valaki nem értené a hasonló szerkezetű
    sűrűségeket kvantum szinten értettem de ez nem zárja ki hogy pl. két
    billiárd golyó ütközéséről beszéljünk mivel a mi szemszögünkből ezek
    hasonló anyagszerkezetek (más kérdés hogy a bennük lévő univerzumok
    inteligens lakosainak két külön világ:) viszont így pontosabb a meg-
    fogalmazás hisz a neutrínók is ütköznek de emellett vígan átlebegnek
    akár egy fényévnyi ólomfalon is....
  • gybfefe
    #26
    Szerintem jól értelmezted, ha jól értelmezem :)
    A Hiszek Egy is felveti a paradoxont:
    "Teremtett, de nem teremtmény"
    Ha valamit megnevezünk az benne van valamiben.
    Isten matematikus szemmel, maga a végtelen.
    A végtelen pedig a semmiből végtelen.
    Világunk végtelen, végtelenül egyszerű és végtelenül bonyolult.
    Itt van például a fizika. Nem értem mért nem lehet kimondani
    azt a csodálatos tényt, hogy a világ végtelenül sűrű és az egyetlen
    erő ami mozgatja, az nyomáskülönbségek szummája. Ha egymáshoz hasonló
    szerkezetű sűrűségek kölcsönhatásáról beszélünk gyakran ütközésnek
    hívjuk. Itt van pl. a gravitáció, mindenki azt hiszi hogy az valamiféle
    vonzó erő, holott ez igencsak egy relatív gondolat. Már felvetettem itt egy
    másik cikk kapcsán a dolgot, de lehurrogtak hogy az éterelmélet eléggé elavult
    stb. Aztán miután röviden válaszoltam nem szállt senki vitába.
  • Gade
    #25
    Ha jól értelmezem, amit írtál akkor nézeteid szerint Isten maga az univerzum.
    Ha figyelembe vesszük, hogy csak az egész univerzumban lehet benne "minden", és csak a "minden" lehet "tökéletes", akkor talán neked van igazad.

    Ha mégse ezt akartad volna írni, akkor félre értetem, és előre is elnézést kérek.
  • Gade
    #24
    Elismerem az a kijelentés egy fogalmazási pontatlanság volt a részemről, de nem csak a tudományról írt tagmondatom, hanem az Istenes is.
    Valahogy úgy volna pontosabb, hogy a vallás és Isten által (nem feltétlen a keresztény vallásokra és a keresztény Istenre gondolok) a lelkünket, a tudomány által pedig az anyagot vizsgálhatjuk.
  • Gade
    #23
    Igazad van. Ahhoz, hogy az ember el tudja fogadni Isten létét felül kell emelkedni a Biblia szó szerinti értelmezésén. Az nem egy mesekönyv, és a benne leírtakat nem szó szerint kell elképzelni, sokkal inkább elgondolkozni rajta. Egyébként nem hiszem, valamelyiknők is láthatott volna olyan Bibliát, amiben tényleg az van leírva, mint ami az eredetiben volt. Sok esetben véthettek fordítási hibát, arról pedig ne is beszéljünk, hogy biztos volt példa a szándékos megmásítására is.
  • Chocho
    #22
    Az is csak elmélet, hogy kell hozzá a víz. Lévén fogalmunk sincs, mi kell hozzá... Ergo nem mondtál semmi értelmeset.
  • gybfefe
    #21
    És aki képes a kohézióra, az láthatja magát az isteni tudást fényleni.
    Elég sekélyes valami lenne a vallás ha csak szószerint kéne érteni.
    Isten maga a Mindenség, így a tudás is amit nekünk adott. A Bibliában
    azért is szerepel bűnként (ti. a tudás) mivel alkalmas arra,
    hogy külön értékeljük magunkat a világban amivel -akárcsak Istennel-
    egyek vagyunk. Így már valóban szentségtörés ha ajándékul kapott öntudatunk
    felismeri a gonoszt s azt mint elkülönítve a jótól mégis a Mindenséggel
    együtt Istennek címezhetné áfás számlával, holott épp emberi végességünk
    terméke (ti. a bűn). De mit is akartam mondani? :)
  • dronkZero
    #20
    Nincs olyan, hogy "Kersztény Egyház"... Illetve lehet, hogy van ilyen nevű szekta, de te valószínúleg a Római Katolikus Egyházra gondoltál...
    Viszont ők meg nem veszik szó szerint a Bibliát.
  • dronkZero
    #19
    "a tudomány az anyagért felel. "

    A tudomány nem felel semmiért, az csak egy módszer+kritériumrendszer a valóság megismerésére.
  • L3zl13
    #18
    A kettő együttes elfogadásához azért az is kell, hogy megkérdőjelezd a Bibliában leírtak szó szerinti igazságát és ezzel a Kersztény Egyház tanításait.
  • L3zl13
    #17
    Erre nincs bizonyíték csak elméletek vannak alternatív biokémiákról.

    Szóval nem "derült ki" hogy nem kell víz az élethez...
  • Gade
    #16
    Egyébként valamikor volt egy játékfilm szerűség valamelyik Discovery-n, ami arról szólt, hogy egy kutató talál egy majdnem teljes épségben megmaradt sárkány teltemet (jégben). A film további részében azt fejtegették, hogy illenek a sárkányok bele az evolúcióba. Azóta nem nézek már Discovery-t se.
  • Gade
    #15
    Nemkem azt tanították, hogy a tudás és a hit nem ellentétei egymásnak. Mivel a tudás ellentéte a tudatlanság, a hit ellentéte pedig a hitetlenség...
    Szerintem az, hogy valaki hisz pl: az evolúcióban nem jelenti kapásból azt is, hogy megtagadja Istent. Csak némi intelligencia kell a kettő együttes elfogadásához: Isten a lélekért, a tudomány az anyagért felel.
  • Chocho
    #14
    Miért kéne Isten létezését kitörölni akárhonnét is? Ez csak vallási marhaság a tudomány ellen... "Eretnekség, ááhhh!!"
  • Chocho
    #13
    Így igaz. Ami azt illeti, itt az sg-n olvastam. :D
  • Beatmaster
    #12
    élet nem feltétlenul csak vízben alakulhat ki, akár metánban is (CH4)
  • Deloi
    #11
    Mielőtt nekiállsz fikázni használhatnád te is a fejedet, ha 700 millát hozzáadunk, akkor oda jutunk, amikor a föld még nem is létezett... De a sok okos mindig megmondja...
  • god25
    #10
    Mind vírusok vagyunk. És mindent elpusztítunk.
  • MrImy
    #9
    Várhatóan 50 év múlva hozzáadnak még 700 millió évet, de hát valamit mondani kell az embereknek amiben hihetnek, ha már Isten létezését kell kitörölni a fejükből. Különben a vákuumtól összeroppanna. :)
  • NeverwinterKING
    #8
    azt az "élethez nem kell víz" hol olvastad?:O
  • Chocho
    #7
    Ami a témát illeti, nagyon érdekes. Ha ez igaz, akkor a legfőbb kérdés a "hogyan", hiszen a tudománynak megint ki kell tágítania nézeteit az élettel kapcsolatban. Korábban is mondtak már rá hülyeségeket... Volt ugye, hogy az élethez víz kell... aztán kiderült, hogy nem mindig. Volt, hogy az élethez napfény kell, az is kiderült, hogy nem mindig (Bob Ballard és az óceáni hátság kürtői, ugye)... Lassan oda jutunk, hogy az élethez szar sem kell. De akkor mitől van? Már várom a sok okost a hülye intelligens tervezés elméletükkel. :D
  • Chocho
    #6
    Mítosz, félelem, túlzás, nagyotmondás... részei a folklórépítésnek.
  • Chocho
    #5
    Ez nagy marhaság, de már látom magam előtt az új amcsi fantasy filmet: The Godsend Bird Chronicles....lol?