14
Windows Xp memória probléma
  • Pheel
    #14
    #2
  • gz8
    #13

    Bőven elég, ha a nyomtatós topicban kifejted a véleményedet. Vagy inkább ott se, az is off.
  • nandorb
    #12
    szar a windows barmenyibe is kerul a virusokat szedi osze meg zabal minden procesorja a memoriat, jobb tole a linux meg a MAC
  • Tinman #11
    http://support.microsoft.com/kb/833721

    http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/information/bootini.mspx
  • Tinman #10
    Pl:

    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micosoft Windows XP Professional - Magyar" /fastdetect /pae

    Bootcfg command

    bootcfg /raw "/pae" /A /ID 1
  • bon
    #9
    Szintén jó cikk még ez is: link a A memóriaméret felső határai
    című rész.
  • bon
    #8
    Gépe válogatja, hidd el próbáltam már és nem minden gépnél lehet használni. 64bit-et kell használni és kész. Ja és ezt meg nem én találtam ki" For instance, a computer said to be "32-bit" also usually allows 32-bit memory addresses; a byte-addressable 32-bit computer can address 232 = 4,294,967,296 bytes of memory, or 4 gibibytes (GiB)." a PAE az már 36bit-es memória címzés: "Also popular Pentium processors since introduction of Physical Address Extensions (PAE) support 36-bit physical addresses, while generally having only a 32-bit word." Forrás wikipedia.
  • Tinman #7
    Ejjj de sok itt a szaki...
    Ollie kivételével, mind szépen a felszínt karcolgatjátok ;-)

    PAE memory is typically associated with support for more than 4 GB of RAM, PAE can be enabled on Windows XP SP2

    Hajrá.
  • ollie
    #6
    Tudna az többet is a processzorban levő PAE mód miatt, csak éppen az XP lett lekorlátozva max 4GB-re.
  • bon
    #5
    Használj 64bit-et. Ez nem az XP korlátja, egyszerűen a 32bit ennyit tud, max 4gb-ot, de ebbe beletartoznak az egyéb memória foglalások is.
    Erről egy cikk: link
    A lényeg ha kiakarod használni mind a 4gb memóriát és nem csak látni, hogy van akkor 64bit-es oprendszer kell. Vista 64bit ajánlott.

    Téma zárható.
  • MURopi
    #4
    A videó kártyám 512MB memóriás és 4GB memória van bele biggyesztve az alaplapba. És ugye a 32 bites 4giga memóriát tud kezelni. Hol itt a probléma?:S Mert nekem még mindig 3GB -t észlel a 4GB ramomból :S
  • shad0w
    #3
    32 bites rendszer csak 4 gb memóriát tud kezelni amibe beletartozik pl a videókártyád memóriája is, tehát nem használja ki, mivel nem is képes megcímezni. 4gb vagy több ram használatához 64 bites windows kell (abból meg inkább vista mint xp, szigorúan szvsz)
  • kemszi2
    #2
    segíteni nem tudok sry
    de szerintem elfér volna 100topikban
    köhömm...
  • MURopi
    #1
    Én úgy találtam, hogy erről nincs 1 topic sem ugyhogy le is írnám a problémámat.

    Egésszen véletlenűl nem tudjátok hogyan lehet Windows Xp-vel ki használni a 4 GB memóriámat?Mert Bios-ban még 4-et ír de Xp alatt már 3-mat ír.Mi történik azzal az 1 GB memóriával?Ki is használja vagy csak nem bírja fel ismerni?Valaki tudna segíteni?