23
  • shrike7973
    #23
    ÉN meg idejöttem és mit látok :/
  • Epikurosz
    #22
    Én meg azok miatt szeretek idejárni, akik az okosok miatt szeretnek idejárni. :-)
  • brueni
    #21
    L3zl13 és dez

    annyira okosak vagytok, miattatok szeretek idejárni...
  • rigidus
    #20
    > Hát, oké, hogy kurva keveset fogyaszt, viszont szinte 0 a teljesítménye, és azt is csak 10 percenként használja...

    Es? Mi ezzel a gond?

    > így azért nem nehéz összehozni:)

    Gondolom te mar osszehoztad elottuk.
  • Kovász
    #19
    Hát, oké, hogy kurva keveset fogyaszt, viszont szinte 0 a teljesítménye, és azt is csak 10 percenként használja... így azért nem nehéz összehozni:)
  • dez
    #18
    Már most is olyanok a procik, hogy a nem használt részek átmenetileg kikapcsolnak. Pl. Így lehetséges, hogy az Phenom X4 azonos frekin és feszültségen nem 2x annyit fogyaszt, mint egy X2, hanem jóval kevesebbet. (Persze 3 GHz-en, jól megterhelve már megizzasztja a tápáramköröket.)
  • L3zl13
    #17
    Abba az irányba, hogy 10 percenként egy töredék másodpercre feléled a proci?
  • brueni
    #16
    itt az elv az, ami igazán lényeges. nem ebből kell procit gyártani, hanem a prcitervezést kell ilyen irányba terelni, hogy jó legyen nekünk.
    pár év múlva már lehet ilyen fejlesztésű cucc, tekintve, hogy ma majdnem minden az energiáról szól.
    cs.í.t.
  • rigidus
    #15
    Szerintem erre nincs is szukseg. Az akkumlator amit beletesznek nem lesz toltve mivel a fo fogyaszto (processzor) annyira keveset fogyaszt, hogy mindezt szuksegtelenne teszi.

    Amugy valoban le a kalappal elottuk.
  • Garga Pitic #14
    Megoldható, részletkérdés.
    A rádiós kiolvasás energiáját faján el tudja tárolni.
  • Doktor Kotász
    #13
    Amiről itt szó van, az egy hétzenés kvarcóra központi egysége. Úgy kábé...
    Miután páran itt azon agyalnak, hogy ezer ilyen egy tokban futtatná a Crysist...
  • roliika
    #12
    Epi mitittál énis kérek! :D

    Amúgy betonba akksis cuccot? Töltése viszonylag bajos. :D
  • rigidus
    #11
    Mit, Epikurosz?
  • Epikurosz
    #10
    Bevetted. :-))
  • hpteso
    #9
    hat ez nem semmi. Gratula
  • Epikurosz
    #8
    Hát ez az. :-)
  • rigidus
    #7
    > Íme egy újabb bizonyíték a kínai csúcstechnológiára.

    Mi koze van ennek Kinahoz?
  • tomcs
    #6
    hmmm.. 1 tizedmasodperc alatt 2000 utasitas. legyen inkabb mondjuk 100000. Azaz masodpercenkent 1000000 muvelet. Impressziv, egy egesz MHz... Ismerve meg, hogy csodalatos eredmenyek vannak az algoritmusok parhuzamos futtatasaval kapcsolatban, mint tudjuk 500 processzoron szinte kivetel nelkul minden program 500-szor gyorsabban fut, a kommunikaciora es a feladatkiosztasra forditott eroforrasok meg szinte elhanyagolhatoak, szerintem is, ilyesmibol egesz utos asztali processzort lehetne csinalni.

    na jo, ez nem teljesen van igy...

  • Epikurosz
    #5
    Szeretnék gratulálni a fejlesztőknek.
    Íme egy újabb bizonyíték a kínai csúcstechnológiára.
  • Ludi94
    #4
    Ilyenből vagy 1000 beleférne egy PC-s processzorba, és mindíg csak az a párszáz kapcsol be, amire szükség van, a többi meg szundikál. És parasztvakításnak is jól jönne, ha a dobozon az lenne, hogy 1000 magos processzor.
  • PíszLávJuniti
    #3
    A processzor mellett a szenzor IO modulja fogyaszt még jelentősen, a szenzorhálózatokban. A rádiós modullal pedig viszonlag keveset lehet optimalizálni.. Ez is már nagyon jó, de még sok fejlesztés van a tényleg pl. betonban használható hosszútávú érzékelőkig.
  • Falconer
    #2
    Van hozzá akksi azt irja.
  • roliika
    #1
    Vagyis ez egy olyan proci, ami szenzorokhoz van kifejlesztve ahol elég a 10percenkénti mérés is. Pl geodéziai adatok, vagy statikai vizsgálatok, kis energia igény mellet tehát akár akksi nélkül, pl a napi hőingásból fedezné az energia szükségletét?