36
Lézeres szemmütét
  • gz8
    #36
    #3 (#22)
  • HD JOHNNIE
    #35
    Vigyél, de ez nem úgy működik, h hip hop megjavul, hanem, azidő alatt csökken a dioptria mialatt gyógyul a szemed. Szóval utána is kell majd viselned dioptriás lencsét meglehet nem olyan erőset már. A szemüveglencsét érdemes uv-szűrősre megcsináltatni, ami fényre besötétedik. Legalább akkor nem kell napszemcsi mindenhová. Apámnak legalábbis uv-s dioptriás lencséje volt eredetileg, aztán ahogy gyógyult javult, már nem kellett.
  • timexxx
    #34
    amikor elmész mütétre akkor vigyek magammel vmi uv szürös napszemüveget vagy adnak ott?
  • Rise Against
    #33
    nekem tuti nem bírná a szemem... pff ömlik a könny a szememből, ha valami a közelébe kerül :D Egyszer barátnőm ki akart sminkelni durván (xDDD) Bevörösödött a szemem amint elkezdte, szóval ennyit erről.
  • Waczkor
    #32
    Ja még annyit,hogy nem mindenkinek bírja a szeme a lencsét.Van akinek már kezdetben se bírja,van akinek később jön ki.Szal nem müxik mindenkinek.
    Nekem semmi baj nem volt eddig(kopp-kopp)
  • Waczkor
    #31
    Nekem 4 éve van kontaktlencsém.Anno ugyanez volt a bajom,hogy kellett mert nem láttam rendesen.Lett szemüvegem,de mivel mindenki anélkül szokott meg suliban,így nem szerettem hordani és tovább romlott a szemem.
    Aztán lett kontaktlencse -0.75-ről kezdtem,most 4 év után -1.75 mind2 szemem.Nekem azt mondta a szemészesm,hogy egy ideig még romlik majd,aztán megáll.Sőt én hallottam olyat is,hogy a lencse azért jobb,mert mindig viseled,tehát igazából hozzászokik a szemed.Nincs úgy eröltetve mint a szemüvegnél,mikor leveszed mert nem kell.
    Viszont hozzászokik a szemed és ha leveszed,akkor már nem látsz rendesen távolra.

    Ettől függetlenül érdemes,aki nem szereti a szemüveget,vmit mindenképp kell vagy egyiket vagy másikat.Hosszútávon nem lesz jó a hunyorgás...

    A lencsénél az első 2 hét kivétel,berakás az nem kellemes,mire rájön az ember,hogy mennyire foghatja meg a szemét stb:)
    Utána már tükör nélkül is kitudja venni magának mindenki:)
  • Rise Against
    #30
    arról túl sok rossz dolgot hallottam már.
    Vajon mért van a rövidlátó szemészek 90%-án szemüveg, és nem kontaktlencse? :D Egyébként a szzemészek nagy részét ha megkérdezed mi a véleményük, azt mondják, tartózkodj a kontektlencsétől.
    Nyílvánvaló hogy rossz a szemnek, ha tartósan hozzáér valami...
  • el bruja
    #29
    kontaktlencse?
  • timexxx
    #28
    hamar megszoknád :D
  • Rise Against
    #27
    Igazad lehet, apámnak is rossz volt ilyen idősen a szeme, néhány év után teljesen helyre állt.
    Viszont nekem hihetetlenül szarul áll, olyan anti-szemüveg fejem van :D Ezért képtelen vagyok úgy emberek közé menni hosszú távon :p
    Ha rosszabbodik, lehet bevállalnék egy ilyen műtétet. Csak szemüveget ne kelljen tartósan a fejemre raknom, brrr...
  • endiboy
    #26
    bizony, szemcsepp..nekem is volt már mütétem, igaz más jellegü
  • PTW
    #25
    nem szúrnak semmit... érzéstelenítést szemcseppel csinálják
  • passatgt
    #24
    100-200 között, attól függ milyen módszerrel és milyen szemet csinálnak
  • el bruja
    #23
    ja bocs... nekem ezt így adták elő,1 spanom ezek szrint okoskodni akart... a témának meg nem néztem utána.
  • Pheel
    #22
    #3
  • bigapó
    #21
    szerintem az érzéstelenítőre gondolt. az meg nem nagy cucc, csak nem kell arra gondolni, hogy hova szúrnak. egyébként az sem érzed, ha előtte lidokain-spray-el ráfújnak ( a csukott szemhéjra:) ). fogdokinál legalábbis van ilyen, persze aki allergiás rá annak nem adják, azoknak nincs érzéstelenítés, az a hardcore verzió :DDD

    egy volt osztálytársamnak szemtengelyferdülése volt, azzal operálták, de már 10 éve. Ő akkor azt mesélte, hogy nála benne is hagyták a tűt az alsó szemhéjánál, mert amikor megmozdította a fejét, akkor látta ahogy felbillen:))) ennek okát nem tudom, de mi röhögtünk rajta:)
  • Xing
    #20
    Mennyibe kerül egy ilyen beavatkozás?
  • Sadist
    #19
    Legalább hülyeségeket ne írkálj már. Jah, a szemhéjadat kipeckelik, aztán lézerrel levágnak egy szeletet a szaruhártyából (lézerrel, nem szikével, kisbaltával vagy flexszel), azt félreflittyentik, aztán lézerrel kicsit megfaragják a szaruhártyát (ugye a -os az egyszerűbb, mert ott csak koncentrikus köröket kell égetni, amik egy homorú lencsét formálnak magában a szaruhártyában), utána a kis lebenyt visszaflittyentik, paciens meg mehet haza. Utána gondolom valahogy pihentetni kell a szemét.
  • Boconadi
    #18
    használj kontaklencsét
  • HD JOHNNIE
    #17
    Én kontaktlencsét hordok, az egyik -9 a másik -10-es... Volt egy retina opreációm, ahol, valóban tűvel adják az érzéstelenítést és emiatt kellett váltanom kontaklencsére, amit persze nem bántam meg. Az egyik fontos kritéruma a lézeres szemműtétnek, hogy ne legyen ilyen jellegű műtéted mint nekem a kórtörténetetben. A másik fontos kritérium egyebek mellett, hogy hány éves vagy illetve, hogy milyen vastag a szaruhártya, ugyanis a lézeres műtét során ebből égetnek le, így korrigálva a dioptriát. Én is meg akartam csináltatni, érthető okok miatt, de kiestem a kosárból sajna.
  • SötétBarom
    #16
    Légió
  • alert
    #15
    Rossz döntés :) ez a látásromlás kezelhető, ha nem kezeled néhány év alatt iszonyú mértékben romlik. Egyik kolléga is így döntött és az orvos közölte vele pár hete a munkahelyen, hogy felejtse el, hogy itt tovább dolgozhat, mert annyira elromlott a szeme (amiatt, hogy leszarta). Rengeteg munkahelyen és az élet egyéb területén is "jól jön", sőt fontos, hogy egy bizonyos mértéknél ne legyen rosszabb a látás mégha szemüveget hordasz akkor se.
  • akyyy
    #14
    mindenhol? nem igazán!

    csak régen is nyilt egy ugyanilyen nevü topik, kedvencekbe is benne van, ezért szólok. tudom hogy a kereső nem müködik, de ha megfigyelnéd, tudnád, hogy x dátum után nem lel csak. az előző lézeres topik meg előtte nyilt, keress rá a lézeres szóra, látod hogy ott a másik, pont
  • timexxx
    #13
    jah :D akkor oké! persze za orvos határozza meg.. kiváncsi leszek rá :D
    csak utána azért kicsit szar lessz, olvastam vagy 6 hónapig 100% os UV szürö napszemüvegbe kell járni meg ilyenek
  • passatgt
    #12
    ehh
    Szerintetek miért LÉZERes szemműtét? Ilyenkor semmi tűt nem nyomnak a szemedbe.
    Amúgy is, a szem nem érez semmit, belenyomod a tolaldat, nem fog fájni, max mentálisan. Erzéstelenítőt ennek ellenére is adnak.
  • alert
    #11
    Mindenképp érdemes elmenni orvoshoz és elmondani mit szeretnél, mert adottság és leginkább a látásromlás oka határozza meg, hogy egyáltalán meg lehet-e csinálni a műtétet. Mármint hogy érne-e valamit. Nem mindenkinek lehet sajnos egy távoli ismerősöm akarta, de neki nem javasolták különböző okok miatt. Befolyásolja a dolgot a szemnek a sajátosságai, egyéb betegségek, stb.
  • Rise Against
    #10
    egyik szemem elvileg 1-es, másik másfeles (bár ez egy éve volt, sztem egy felet valószínű hogy romlottak), de nem hordok szemüveget... egyszerűen túl hiú vagyok hozzá, inkább hunyorítok ha valamit messziről el kéne olvasni :D
  • timexxx
    #9
    komolyan 1 tüt nyomnak a szemedbe??? az komoly... de kapsz érzéstelenitöt asszem :D de azért az tényleg durva
  • timexxx
    #8
    nekem se találta meg a másik topicot!

    én 2 es szemüveget hordok. tudom nem erös de a légiohoz muszály lenne megcsináltatni! bár olvastam egy légios fórumon hogy csak egy bizonyos dioptria számig gond a szemüveg és sztem az enyém még nincs benne :) szoval nyugodtabb lettem.de azért még gondolkodom a mütéten
  • Fabio Capello
    #7
    te minden új topikot záratni akarsz? Mindig mindenhol ottvagy és nyomod a keresős dumát. nagyon jól tudod hogy a kereső nem mindig működik jól.

    Egyébiránt én is szemüveges vagyok, közelre nem látok, de még sose gondolkoztam el azon hogy akarnék e ilyen műtétet, állítólag még javulhat a szemem.
  • bardocz
    #6
    ez engem is érdekelne,igaz még csak 15 vagyok,és remélem még sokat növök
  • akyyy
    #5
    és kereső is kihozza
  • joebacsi
    #4
    milyen erősségű szemüveget hordasz?
  • akyyy
    #3
    van már ilyne topik
  • el bruja
    #2
    ezen énis elgondolkodtam anno,(nekem is szemüvegem van) de igazság szerint gyáva vok megcsináltatni. Belegondolok, hogy a szemhéjadat kifeszítik,és végig látod amint egy tű közeledik a szemed felé... na én ezt nembírnám:) de megcsináltatnám az bizta, mondjuk biztos nem olcsó.
  • timexxx
    #1
    Akinek van erröl tapasztalata az kérem irja le a véleményét :) sajnos én szemüveges vagyok és gondolkozom az ilyen mütét megcsinálásán, mert a légioba szeretnék menni ahova nemtúl jó a szemüveg