39
  • AgentKis
    #39
    Mi ebben a magy hír? A világűrből már egy évtizeddel ezelőtt is le tudtak olvasni pédául egy rendszámot. Ez a füst annál picit nagyobb...
  • Metamorfo16
    #38
    Hát durva, hogy HA ezért gyújtották fel, de sztem én ha gyújtogattam volna, több helyen gyújtok, hogy biztos legyen az eredmény :S De nagy ge*iség az biztos... Termőterületnek meg elvileg jobb, mert a növényi hamu, gazdag tápanyagban.... Ám célszerű lenne télleg továbbra is védelem alatt tartani, ahogy mondta is valaki..
  • RAZOR27
    #37
    Szerinted a google earth-be élőkép van? Azt nem frissítik ,és darabokban rakják össze,azért nincs éjszaka benne.és biztos nem az erdőtűz képeit rakják be ,nemhagynák.Gondold át mielött leírod amit akarsz.
  • KERI 15
    #36
    Hali!
    Ha valaki szeretit az online stratégiai játékokat aminek még grafikus felülete is van akkor reggeljen itt: http://www.travian.hu/?uc=hu1_16506
    Nekem tetszik! Sztem megéri
  • akela572
    #35
    sokáig. kérdés :
    meddig bírja az ember élelem és víz nélkül ??
    ÉLETE VÉGÉIG
    Megnéztem google earthe, nem is látszik
  • Kornan
    #34
    Nemtom ti ,hogy vagytok vele ,de nekem sántít ez.Azért gyújtották fel ,hogy a védett,erdővel borított területeken házakat építhessenek?Az ember azt hinné,hogy elég hely van ahová lehet épitkezni és nincs erdő azon a helyen.Vagy nem?Nem voltam még görögországban,de szerintem nem erdővel borított az egész.

    Mondjuk az előbb belinkelt kép erősen elgondolkodtató,mert úgy tűnik ,hogy sok kiindulópontja van a tűznek.Ami csökkenti a véletlen eshetőségek valószínűségét.
    Ha vki telket akart akkor mér több helyen gyújtotta fel miért nem egy helyen?
    Mondjuk lehet mást akarnak kezdeni a telekkel,nem házat építeni,hanem mondjuk termőterületnek használni,mert gondolom ahol erdő nőtt ,ott jobb a talaj.Így már lenne némi logikája.
  • Kurosora
    #33
    "Az igazi főbűnösök a felbujtók, na azok sosem lesznek meg, közben meg vagyonokat profitálnak..."

    Na igen, tényleg őket kéne valamiféle elborult japán kivégzési módszerrel elpusztítani... De úgy, hogy azt milliók láthassák. Persze a gyújtogatók is megérdemelnének egy keresztre feszítést.

    Amúgy meg ha a görög kormánynak van egy kis esze, a legégett erdőket továbbra is védett területnek nyilvánítja, így nem lehetne rájuk kacsalábon forgó palotákat és luxusszállodákat építeni.
  • Zocsi
    #32
    Baszki!
    Ízenként csonkolnám azokat a faszfejeket, akik ilyeneket tesznek. Sőt tovább megyek! Még kisebb dolgokért büntetnék ily módon!
  • Alexease
    #31
    http://de.fishki.net/picsw/082007/29/greece/greece_06.jpg
  • dez
    #30
    Mindenki a gyújtogatókra vetíti a haragját, pedig azok valószínűleg valami szegény barmok, akik pénzért képesek erre. Az igazi főbűnösök a felbujtók, na azok sosem lesznek meg, közben meg vagyonokat profitálnak... Már ha tényleg ingatlan-/telekspekulációról van szó. Bár csodálkoznék, ha a hatóságok hozzájárulnának, hogy a kiégett területeket így hasznosítsák. Bár lehet, azok is benne vannak (összefonódások...), de legalábbis nekik is csurran-cseppen valami, adók formájában. Persze az, hogy hosszabb távon mi lesz, az nem érdekli a tisztviselő urakat.
  • Loverman
    #29
    csak azért mert meleg van, nem lesz tűz. omg......
  • Kornan
    #28
    Hú LE kéne vágni a kezüket,meg kiszúrni a szemüket...
  • Kornan
    #27
    Már 500-féle képpen ki lettek végezve azok a gyújtogatók. :D
  • Kornan
    #26
    1.Igen,ezaz honnan tudják?Elvileg sokminden okozhat erdőtüzet,pl eldobott cigaretta,rosszul eloltott tábortűz,villámcsapás.Még azt is eltudom képzelni ,hogy valamilyen eldobott üveget ért erős napsütés ami fókuszálta a fényt egy pontra,így meggyújtva a száraz füvet.Okozhatták felelőtlen gyerekek is akik a tűzzel jáccottak... Szerintem nem feltétlen volt szándékos,de javítsatok ki ha tévedek,nem rendelkezem semmilyen + háttérinformációval.

    2.Az ilyen nagy területű száraz erdőnél miért nem csinálják meg azt ,hogy pl 1 négyzetkilometerenként vágnak egy pl 30 meteres sávot,amit meg is tisztianak a gyomoktól és valamilyen szerrel beszórnák,hogy ne nőjjön ujra.Az igy létrehozott elszigetelt területekkel el lehetne kerülni az ilyen erdőtüzeket.A számokat természetesen csak példának mondtam,nem muszály pont ennyi.

    3.Azért jó látni,ha valamelyik ország bajba kerül akkor a többi ország segítséget nyújt.
  • menyus001
    #25
    én azt nem vágom hogy honna tudják hogy gyújtogatás történt. megtalálják az öngyújtót a hamu alatt vagymi? hogyvanez? egyébként énis megkínoznám ezeket a retardált ****fejeket akik ilyeneket csinálnak
  • uszir
    #24
    meg ilyen száraz időben elég ha el dobsz egy cigicsikket, hihetetlen mennyi felelőtlen ember van
  • xizor
    #23
    Hát elvégre ez a EU egyik fő szerepe papiron :)


    Könnyen meglehet csak egy kis "ingatlanspekilációt" akartak végrehajtani, csak a nagy meleg miatt 50 hektár helyett 5000 gyullandt be és utána még több.
  • Voronyezs
    #22
    azért nem olyan idilli hely Görögország nagyrésze, tiszta puszta meg hegy,mi mikor mentünk autóval, bejártuk az egészet az autópályán,és erdőt csak a Peleponnészoszon láttam, de ott is a Tajgetosz környékén, Kalamata és Spárta közti útvonalon ami igazn dús voltXD.de télleg... nagy csalódás volt mikor megláttam h milyen szárazXD... minden esetre kerékbe kéne törni az ilyen gyújtós embereket...
  • kev
    #21
    Ezeken az idilli helyeken se fenékig tejfel az élet, úgy látszik
  • L3zl13
    #20
    A természet gyorsan kiheveri a normális erdőtüzeket, ahol csak az avar és az aljnövényzet ég el, de az ilyen komoly tüzeknél évtizedekre van szükség, hogy visszaálljon a természetes állapot.
    Már ha vissza tud állni egyátalán, mert a fiatal fák még évek múlva is védtelenebbek lesznek a tüzek ellen...
  • who am I 7
    #19
    persze,csak amíg bírják kaja nélkül....
  • ferceg
    #18
    En inkabb raultetnem oket, aztan cseperedjen a fa az a**szkajukon keresztul...
  • DukeHT
    #17
    Ja ez egy radikális elképzelés az olimpiai lángról.A mugy télleg golyot annak aki ellenőrizetlen tűzet gyujt. Amugy a természet állatalában gyorsan kiszokta heverni ezeket a dolgokat csak az embereknek nehéz ezzen tulteni magát.
  • sz4bolcs
    #16
    Leültetném őket egy facsemete elé, hogy addig nézzék, amég fel nem cseperedik.
  • sz4bolcs
    #15
    Görögtűz szó meghaladta a korát.
  • vviktor1
    #14
    Nagyon sajnálom a Görögöket, főleg hogy náluk voltunk a nyár elején az első kánikulakor (jún.végén), ott már akkor mondogatták, hogy nagyon félnek hogy tüzek lesznek a nagy meleg következményként.
    Akik meg még gyújtogatnak is azoknak tényleg falhozállítás lenne a minimum.
  • DJ BP
    #13
    visszahoznám a rabszolgaságot ilyen mocskoknak. Életük végéig éhbéren dolgoztatni őket, verést sem megvetni, mint az ókorban. Tojnék az emberi jogaikra
  • sz4bolcs
    #12
    Ekkora füstjeleket még a földönkívüliek is észrevesznek.. :(
  • pazdet
    #11
    Azért jó látni, hogy összefognak országok, hogy együtt segítsenek a bajban.
  • InfectedMann
    #10
    Nekem hányingerem van a gyújtogatóktól, főleg ha érdekből teszik mert utána feltudnak oda valamit húzni... kaszinót, szállodát, plázát stb...
    Falhoz állítanám az összeset és röhögve lőném le őket...
  • Cat #9
    Is. És gyújtogatásoknak is. A hatóságok nyilvánvalóan azért hangsúlyozzák az utóbbit, mivel mutatni akarják, hogy cselekszenek, ha már a tűzet oltani annak nagysága miatt képtelenek. (És nem azért, mert nincs rá eszközük, hiszen Európa összes állama küldött technikai segítséget nekik.)
  • Requiem88
    #8
    bocsánat én műveleltlen vagyok, tv-t se nézek és újságot se olvasok (csak itt az sg-n) de egész véletlenül az erdőtüzek nem a hőségnek tudhatók be?
    tényleg csak kérdezem, mert tényleg nem tudom...
  • sylas
    #7
    Itt nem tom hogy az állhat a háttérben mint olaszországban vagy spanyoloknál ott, azért voltak szándékosak a gyújtogatások hogy új építési területhez jussanak különböző szervezetek,bűncsoportok, külnönböző klánok
  • daanika
    #6
    Olaszorsazgban egyertelmu volt: foleg vizparti ingatlanokat gyujtottak fel. mivel azon erdo volt igy nem lehetett kivagni, es nem szamitott epitesi teleknek. igy nincs erteke. amint nincs rajta erdo, maris lehet ra szallodat felhuzni. ingatlanspekulacio. gorogoknel gyanitom ugyanez a helyzet.
  • Darth Sith
    #5
    Miért jó egyeseknek gyujtogatni? Pár óra alatt leég egy akkora terület, amelynek utána 30-50 év kell ahoz, hogy ugyanúgy nézzen ki mint előtte, vagy legalább normálisan zöld legyen... Pár óra alatt eltűnik több évtized munkája.. Miért jó ez valakinek? Mert egy dolog autót lopni, bankot rabolni, abból van haszon, vagy valami. De abban mi jó van hogy felgyújtanak erdőket?
  • matt taylor
    #4
    Én felgyujtanám őket
  • peterx
    #3
    á az nem büntetés! kínzás jobban illene ezekre az "emberekre"
  • jeti00
    #2
    azt! Kinek vannak ilyen hülye ötletei....
  • uszir
    #1
    életfogytiglan az összes gyújtogatónak!