75
Hogyan készítsünk alaplapot?
  • ZilogR
    #75
    azt gondolom, h egy tisztességgel egyetemre be is járt villamosmérnök gond nélkül összerak egy Z80-as procira alapozott szgépet és értelemszerűen az alaplapot is legyártja hozzá.

    nem kell ehhez akkora tudás, mint amit belegondol az átlagember.
    olyan ez, mint a kisgyerek, aki azt tervezi, ha nagy lesz, akkor repülőgépeket fog tervezni. ha vannak a környezetében, akik azt hiszik, h a repülőgépek valahonnan a magasból leszállnak hozzánk, és nem is emberek tervezik "őket", akkor a szerencsétlen gyerekből hasonló balfék lesz, aki azt fogja szajkózni, h "lehet hogy mások igen, de te, fiam/lányom, biztosan NEM!"

    na, az ilyen balfaszokkal nem kell törődni, hanem elhatározni és csinálni, csinálni, csinálni!

    amúgymeg vannak PLC-k is a világon, azokat is lehet csesztetni. pl. senki nem fog megakadályozni, h csinálj magadnak egy karórát, amiben van GPS vevő. a mai elektronikai eszközök annyira egyszerűen illeszthetők áramkörbe, h egy-két ellenálláson és kondenzátoron kívül nem sok mindent kell melléjük pakolni és már csinálják is a dolgukat!
  • milk41
    #74
    *olyan mint
  • milk41
    #73
    ez a topik olyan az Autó,Motor-ban a "Lágszóró motorra"
  • madass
    #72
    diikkkmán jo a kalapács
  • MM2
    #71
    ezen a képen: ZX81-es és a tápegységbe nincs ventillátor xd:
  • MM2
    #70
    köszi
  • Dj Faustus #69
    Homelab - magyar fejlesztésű számítógép 1980-as évek elejéről.
    ZX96 - egy, a ZX81 alapjain nyugvó, AT-s billentyűzettel, hajlékonylemezzel, merevlemezzel, LCD-vezérlővel, RAM-bővítéssel, és sok mással felszerelt gép.

    Lehet építeni ;)
  • MM2
    #68
    hm...
  • ktomi22
    #67
    Többieknek meg a LED futofennyel-el kapcsolatban.. 2-6 perces munka az egész..
  • ktomi22
    #66
    Istenemdeidiota, méghamegisvanasématikustervrajzod,meg minden alakatrészmegeszköz(amitkétlek)akkorsemtudodmegcsinalniolyanmeretbenamilyennekkelllennie!
    Amugyhanyesvesvagy?Namegkivancsivagyokhogymilyensulibajarsz!?

    UI.:Csakazerírtamígyegybe,mertezlegalabbolyanhatökörségmintatopic!
  • Állatvédő
    #65
    Bírom ezt a sok okos ember itt :)
  • pazdet
    #64
    Tejszínhabbal fújj rá egy sg feliratot, ha már megsütötted lágszóróval a lapot.
  • JAG1
    #63
    A probléma itt az, hogy a komának esze ágában nincs semmit sem csinálni.
    Ha úgy állt volna hozzá, értelmesen kifejti mit szeretne, látná az ember rajta, hogy tényleg foglalkoztatja a dolog, másképp álltak volna hozzá, ez biztos.
  • csgery
    #62
    Én is ugyanezt mondom:) #51 . HA tudnék ,segítenék is neki
  • Borg
    #61
    És ki is raktad a Kadett elejére? :DD
  • Barney Tech
    #60
    RÉgebben megvolt ez a KITT-es cucc , de már nemtudom holvan elkallódot az évek során.
  • Barney Tech
    #59
    Teljesen egyetértek veled , idejön mindenki , és bekiabál neki nagyokosan , hogy ilyen-olyan elmebeteg.
    Ki a f*sz mondta ,hogy egy olyan alaplapot akar csinálni ,ami felér egy mai számitógép alaplapjával?
    Ha már jártas valaki az elektronikában ,akkor simán össze tud hozni egy egyszerű cuccot , egy kis segitség ,és leírás alapján.

    Gondolkozz(atok) egy kicsit , mielőtt a másikat elkezded fikázni
  • Saddalim #58
    jegyzem meg gondolom nem ultramegaszuperextra csúcslapot akar csinálni, hanem egy olyat ami éppen csak működik egy pacman erejéig legalábbis. és nem csak gőzölt lapra nyomott áramkörökkel lehet lapot csinálni, hanem szimpla vezetékekkel is. kicsit nem lesz olyan szép meg nagyobb is lesz de legalább működik, és ami a legfontosabb: ő csinálta.
    sok sikert már ha elkezded vhogy
  • MaSzKa
    #57
    én is csináltam futófényt
    12led-est magamtól odavisszajátszósat
    de nem lett az igazi
    valaki segíthetne hogy kell olyat mint ami K.I.T.T.-en volt
  • Livius
    #56
    Már vágom ez a kérdés a srácra szólt.
  • HM
    #55
    Hát te nem értetted meg a kérdést...
  • ProGabe #54
    hát az van a KITT elején :D

    "azé csinájják h neked ne kejjen otthon!"

    azért,persze! :) minden mást is!pénzt is azért a kormány nyomja,hogy ne neked kelljen XD
    tééényleg,kész vagy az alaplappal,nyomjál 20e-seket!csak a megfelelő gépet kell majd összeraknod hozzá,ha kész vagy szólj!megyek két extra-nagy tecsos szatyorral,jól teletömjük
  • MM2
    #53
    sagax kft-nél lehet szerezni PNP fólát meg nyáklemezt
  • shiftáj
    #52
    úristen? mi afasznak?
    vegyél a boltba, azé csinájják h neked ne kejjen otthon!
    25-30 = 2,5-3?
  • csgery
    #51
    De am nemtom mibajotok vele... elképzelései, álmai lehetnek mindenkinek...
    Ha 10 évig csinálja (télleg, kicist nehéz lesz:)), akko se az fog számítani, h elavuilt, hanem majd feltud mutatni egy lapot, amit ő csinált... mellesleg az igazán pici ellenállások miatt (kézzel biggyeszteni őőket lehetetlen) nagyobb nyákra kellene forrasztanod... majd Neumann Jánjos féle 10 m2 es alaplap készülhet belőle..:)
    Midnenester én azt mondom, h hajrá;)
  • Yan
    #50
    remélem mélyeket szippantott a füstböl :/
  • SuperCharger
    #49
    Nincs semmi baj ezzel a topikkal, csak nem a Hardware-be kellett volna nyitni, hanem a Gumiszobába.
  • Cat 02 #48
    máker :D mi csak csengőt csináltunk =\ (bár ahhoz is kellet áram)
  • Borg
    #47
  • ScarY MAN
    #46
    errol a topicrol maga a "MESTER" jut eszembe.. a nagyszerű és utánozhatatlan "Cagivamito"
  • hunbasser
    #45
    hogy alaplapokat készítsen ^^
  • Livius
    #44
    Ez például egy Intel lap.
  • Livius
    #43
    10. ben volt hogy áramköröket raktunk össze majd nyákon megcsináltuk.
  • dienesoft
    #42
    Ne haragudj, de én múltkor egy új villanykörtét tekertem be, mert mikor a régit fölkapcsoltam, kidurrant. Akkor én leszek a segédkutatási-fejlesztési szakember, jó? :)
  • trident
    #41
    nem akarlak megbántani, de akkor nyisd a következő topikodat ha kész vagy az első házilag elkészített alaplappal.
    (na jó, nem vagyok kegyetlen, akkor is nyithatsz új topikot, ha az alaplapkészítésről tudsz írni egy két-három oldalas esszét, saját kútfőből; a képek, ábrák, függelék, szószedet, felhasznált irodalom, linkek nem számít bele)
  • Punker
    #40
    minek él az ilyen?
  • Inquisitor
    #39
    Na és? Egy dolog megszállot és vagy elmebeteg szinten elkötelezett "szuperszervizes", aki itt ott ki és beforraszt egy-két alkatrészt egy rossz lapba és csinál belőle jót, és más dolog "csinálni" egy alaplapot. Pl. senki nem fog kézzel forrasztani egy 6 rétegű nyákot, és más dolog a párszáz (párezer?) alkatrészt felületszerelten beforrasztani, mint egy két kondit ...
  • Inquisitor
    #38
    OFF: Mióta csinál Intel alaplapokat? :D Persze tuti lesz aki nem érti majd eme kérdés lényegét.
  • Beers
    #37
    Kezd ezekkel, szólj ha készen van :

    Astabil multivibrátor bipoláris tranzisztorral.
    Monostabil multivibrátor bipoláris tranzisztorral.
    Bistabil multivibrátor és Schmitt trigger bipoláris tranzisztorral.
  • MM2
    #36
    hanyadikba csináltatok olyat?