51
  • Looooser
    #51
    akkor ezzel az előre lépéssel lehet meg fog könnyebbülni a művégtag létre hozás
  • bandypappa
    #50
    Igaz, mindenki azt csinál a testével, amit akar.
  • assdf
    #49
    Azért ez messze nem igy van. Ha belegondolsz, attól hogy paris hilton olyan amilyen vagy lindsey lohan, az emberek 99.9999% marad ugyanolyan normál ember, és csak elenyésző %uk akar rájuk hasonlitani. Az meg meg is érdemli.

    Az meg hogy genetikailag kiküszöböljük a hibákat nem olyan nagy baj, mert persze amig egy ember egészségesnek születik és hibamentesen (köszönet a természetnek) addig nem érzi ezt magán, de miheylst ő születne hibásnak mindjárt megváltozik a helyzet.

    Amit meg te mondasz az részben igaz, na de mai példánál maradva, attól még hogy meglátok egy tarajos vörös-kék hajú punkot, az orrában kilós vassal meg agyonpiercingelve meg tetotálva én még nem fogok rohanni a fodrászhoz meg a tetkoshoz hogy én is ilyen szeretnék lenni. Másik példa a szem, akinek nem tetszik az ma is hordhat akár hupikék kontaktlencsét is és máris más a szeme szine, de azért mégsem ez az elterejdt. Ez végső soron csak egy újabb módszer a reportárban amivel tudunk magunkra hatni, akár jó akár rossz irányba, de ez már egyéni kérdés.
  • atlaimond
    #48
    Ez az egész nagyon egyszerű. Sejtenként össze fognak varrni egy embert!
  • bandypappa
    #47
    Nem azt mondom hogy aki vak az ne lásson. Az a baj vagy inkább ugy mondom hogy furcsaság, hogy én választom ki a szemem tipusát, vége a régi romantikának ezentúl "de szép szemed van, jól választottál!"- "igen, ez a legujabb carl zeiss nyári divatszín" Hogy jók-e a kölönféle tuningolások (optikai zoom, infravörös, röntgen, stb..) lehet hogy jók, de ezzel egy felsöbb kaszt képzödik a társadalomban. Ahogy A. Hitler is mondotta: "Láttam az übermenschet, köztünk él" Ez lesz az uj felsöbbrendü elit, akik genetikailag megtervezettek, talán ez a jövö, talán jobb lesz vagy mindenkiböl "kocka" lesz és tökéletes komformban él a társadalomban, nem lseznek deviáns viselkedések, szoval nem fejlödik a társadalom.
  • L3zl13
    #46
    "én mondom már ott vagyunk hogy mi határozzuk meg a kivánatos képességünket, az evoluciot saját kezünkbe vesszük"
    Egy kicsit engem is zavar, hogy beavatkozunk az evolúció folyamatába ilyen módon.
    Ugyanakkor szerintem a civilizáció már alapból jóformán megszüntette a testi evolúciót azáltal, hogy ellensúlyozza a testi hátrányokat, még az ilyen über upgrade-ek nélkül is.

    Pl egy születésétől beteges gyereknek a civiizáció előtti időkben zéró esélye lett volna az életben maradásra, ma bezzeg mindent megteszünk, hogy normális életet élhessen, beleértve a családalapítást is. Ez persze neki jó, de a faj genetikai állománya szempontjából már kevésbé.
  • L3zl13
    #45
    Nem a középkorban vagyunk. Az egyháznak nem áll jogában semminek a betiltatása.
    És a kiátkozás sem olyan elrémisztő hatású, mit annó.
  • messen
    #44
    A cikk tökéletes arra, hogy támpontot adjon a további kereséshez. Kb erre használom az sg híreit. Mindősíteni nincs jogomban.
    A találmány elsőre haszontalannak tűnik, de annak tartották a kereket is korai eleink...
  • Cuchulainn
    #43
    Mondjuk a nanotechnológiától kissé messze van az, hogy "jé beleböktünk egy drótot és nem döglött meg"
  • irkab1rka
    #42
    ne parázzatok már. Az egyház mindjárt betiltatja.
  • assdf
    #41
    És milyen jó lenne ha mikor a szemedbe ment a jancsiszög, és soha többé nem látnál semmit sem, azt mondaná a doki, hogy semmi gond, vegye be ezt a nanotabletátt aztán az majd helyrerántja a szemét.
    Vagy ha fél kezed van, fél lábad van, vagy rákos vagy stb stb. Persze mindezt senkisem értékeli addig ,amig azt nem mondja neki a doki hogy uram fél éve van hátra... akkor hirtelen mindenkinek sürgös lesz...
  • bandypappa
    #40
    Hát nekem kéne memoriaimplant, de a bionikus szemmel kapcsolatban fenntartásaim vannak. " Drágám nem látok rendesen, jo akkor elmegyünk a lakatoshoz" Az milyen lenne ha a látoközpontot fokozni tudnánk? 50-szeres optikai zoom a szembe, infravörös képalkotás, az orvosnak nem kéne röntgengép, a röntgenszeme kéznél van, illetve a fejében. én mondom már ott vagyunk hogy mi határozzuk meg a kivánatos képességünket, az evoluciot saját kezünkbe vesszük, persze lehet hogy szopás lesz a végén, de gyorsaság, intelligencia, alkalmazkodoképesség és erö fokozásával még annyira "emberfelettiek" leszünk, mint a Jani a kemény, kobrastilussal meg sirkövel .
  • Master Jenky
    #39
    Sok-sok hüje :D sokkal eccerübb a felhasználási területe: be kell vonni a hámsejteket nanocsövekkel és nem kell az a hüje mellény a biciklisekre és a gyalogosokra :P (mivel fluoreszkál)

    (ly-ok szándékosan nem szerepelnek a szövegben)
  • Phaemoor
    #38
    wtf? mindegy...
  • Rinc3
    #37
    Uwe Boll...csak rossz
  • RealPhoenixx
    #36
    Tok ertelemszeru a felhasznalhatosagi terulete:
    Ideg implantatumok.

    Gondolok itt pl a latokeregre valo fizikai csatlakoztatasra, amelynek pl jlenleg a legnagyobb hibaja a felbontasa, amelynek forrasa az alacsony kapcsolodasi pontszam a sejtekkel, de ezt meg lehetne tovabb is ragozni, a terulet akkor is ertelemszeruen az idegi kapcsolodas megoldasa.

    NB: az agymukodes felterkepezeseben is sokat segithet ez az eljaras - serult teruletre ilyen nanocsovek + ossejtek
  • KurdaM
    #35
    Ezek se tudják már hogy mit csináljanak a mérhetetlen nagy unalmukban.
    Szerintem a sejtek és a gépek nem összevalók Isten nem teremtett belénk nyomtatott áramkört,nemértem akkor az ember miért akar.
  • tttttom
    #34
    Ennek a baromságnak meg mi a nagy értelme????
  • A1274815
    #33
    "..., nem csak jóra lehet fordítani."

    Mondj egy olyan dolgot amit csak jóra vagy csak rosszra lehet fordítani?
  • L3zl13
    #32
    Most ezt úgy mondod, mintha bármiféle létező funkciója lenne ezeknek a nanodrótoknak, és már csak a hosszútávú felhasználást kellene megoldani.
    Jelenleg kb annyi haszna van, mint amikor egy fakír átszúrja a karját egy tűvel.

    Látványos, de ettől még nem kell azon dolgozni gőzerővel, hogy benne is hagyhassa a kezében, vagy hogy minden ember használhassa ezt a dolgot.

    A hírben szereplő nanodrótok egyszerűen csak tüskék, amelyeket a sejt körbenőtt.
    Hogy fel lehet-e majd használni ezeket valami módon az kérdéses. De biztosa nem az foglalkoztatja most a tudósokat, hogy mi lesz a tüskékkel a sejt halála után.
  • DagadtNinja
    #31
    Nagyon sok dolgot kell meg megoldaniuk, ha ezt alkalmazni is akarjak. Hova urul a sok drot, miutan elhalt a sejt? Az uj sejtekbe ugyanugy be kell majd juttatni a drotokat. Majd jarhatunk naponta potlasra:D
  • Loverman
    #30
    egyesek már a szánalmasság határát súrolják... alulról :D
  • _Atti_
    #29
    ha ilyeneket látok nekem a deus ex játék nanoaugmentációi jutnak eszembe, az ott leírtak java szerintem nem áll tul messze a jövő valóságától.
  • Stiff
    #28
    Képzeljétek el ha a rákos sejteket ötvözik ezekkel a csövekkel és sikerül valami úton módon intelligenciát adniuk hozzá.Újraszervezi önmagát,... gyakorlatilag az egyetlen olyan gyorsan terjedő sejtáttét, melyre nincs ellenszerünk
  • Tetsuo
    #27
    na ja, tipikus..
  • kzoard
    #26
    eléggé szörnyű lesz ha sikerül valami használhatót ebből kifejleszteni, nem csak jóra lehet fordítani. képzeljétek csak el ha mondjuk odáig eljutunk, hogy injekciótadnak az embernek, belefecskendeznek egy rakatot a nanocsőből azt két nap múlva már nem is tudjuk mi áll valünk szembe...
    arra is kíváncsi lennék hányan voltak magyarok a kutatók közül
  • GyuriX2572
    #25
    Benne van a drót? Na és?!?!!
  • dez
    #24
    "több millió felhasználó fantáziáját"
    Felhasználó? Most már mindenki egyszerűen csak "felhasználó"?

    "A kísérletek során emlősök élő sejtjeit használták fel és a szilícium-nanodrótok semmilyen kárt nem okoztak a sejtekben."
    vs.
    "A tudósok még választ keresnek arra a kérdésre, hogy a nanodrótok miként befolyásolják a sejtek működését, illetve hogyan hatnak a DNS-re."
    ...
  • wanek
    #23
    Nem hiszem, hogy tudnál idézni olyat, amikor áradozok róla.
  • Voronyezs
    #22
    hopp ne értsétek félre az ucsó mondatot,télleg okos dolgok
  • Voronyezs
    #21
    Na jó,belekötöttek egy madzagot pár sejtbe...Na és???XD

    Csak vicc volt,am nagyon érdekes dolgok ezek,és legalább fejlődünk.Csak aztán nehogy úgy járjunk eccer mint a Terminátorba h a madzagos-sejtekből kialakult full-metal cyborgokat kell lőni
    Okos dolgok ezek amiket csinálnak;)
  • L3zl13
    #20
    Láthatóan neked is tetszik, mert állandóan itt lógsz. :D
  • kricsi
    #19
    Nekem azért tetszik:

    Mert legalább küszködnek vele és pénzt fordítanak rá, lehet hogy ez egy kezdetleges kissé semmitmondó cikk, de legalább arról informál minket hogy időt fordítottak rá.

    Jah,és nem akarok felnőni. :)
  • wanek
    #18
    Végül is ez gyerekeknek szól, érthető, ha neked tetszik :)
  • Ronny
    #17
    nanu-nanu
  • dez
    #16
    Wanek szerint a nanocső is csak ámítás. (És minden, aminek valami köze is van a kvatnummechanikához vagy éppen a relativitáselmélethez.)
  • Tinman #15


    Bocsesz, nem bírtam kihagyni
  • kricsi
    #14
    Hogy őszinte legyek nekem az sg a kedvencem, és hogy válaszoljak, minden cikket lehet értékelni a maga formájában vagy módján.

    De az első 10 hozzászólásban 100%, hogy lesz olyan aki ilyet ír.

    "Ismét egy kritikán aluli cikk :("
    "Marha érdekes..."
    satöbbi.
  • wanek
    #13
    Te is így látod? :)
  • kricsi
    #12
    TE biztosan jobbat írtál volna.