13
SUSE linux 10.2
  • Pheel
    #13
    http://www.sg.hu/forumkereso.php?mit=linux&hol=topic
  • bracsek #12
    Másold fel a tartalmát a merevlemezre és a DVD-röl mikor bootlolsz f4 asszem ki lehet választani honnan rakod fel ott valamelyiket kiválasztod és beadod, hogy merevlemezről mapppából telepíted ekkor nem hiszem a telepítéssel baj legyen csak későbbiekben még mindig probléma lesz a dvd meghajtó beüzemelése. (nézz utána a hdd-ről való telepítésnek(legalább addig se öli a dvdmeghajtót, hosszú kerrektetés amit ezek a telepítők csinálnak amúgy is felesleges terhelést raknak a meghajtóra)).
  • KOXX
    #11
    Próbáltad már más gépen? Lehet hogy rosszul van kiírva a lemez.
  • PíszLávJuniti
    #10
    Igen, ez sok esetben hasznos linuxoknál. Nem értem miért nem tudják ezt kiküszöbölni..
  • Kaslerka #9
    A lemeznek semmi baja, most irtam ki. A dvd meghajtó is tökéletes.
  • JAG1
    #8
    Az ACPI-t kapcsold ki a Biosban, hátha...
  • csgery
    #7
    MInt amiko nekem az Xp-t rakta volna felfele... lehet, hogy a CD/DVD megvan karcolva, vagy esetleg hibás... Raktad már fel régebben, vagy asználta-e valaki előtted a CD(DVD-t? Nekem az Xp-vel volt így, karcos volt a lemez, behozta a kék hátteret, aztán meg feketeség, és felül pittyeg egy fehér vonal.
  • PíszLávJuniti
    #6
    Az optikai meghajtó is is Sata-s?
  • Kaslerka #5
    persze, masterre van jumperelve. Felismeri, bebootol róla. csak aztán gondolom mikor mountolni szeretné, akkor nem megy neki.
  • blackgamer
    #4
    a dvd meghajtón vannak esetleg jumperek?
    érdemes azokat rakosgatni
  • Kaslerka #3
    Nem hiszem, hogy az befolyásolná.
  • csgery
    #2
    Talán a Segítség topikba is írhattad volna. Javaslat:
    - mindíg csak 1 vinyó legyen bedugva.
    Nem hiszem, h sokat segítettem, de ez is lehet a probléma:D
  • Kaslerka #1
    Sziasztok!

    Volna egy problémám. Fel akarom telepiteni DVD-röl ezt a szutykot.
    Szépen bebootol a lemezröl aztán kicsit gondolkodik a grafikus felületen majd kiirja, hogy nem lehet telepiteni, mert nincs dvd meghajtó a gépemben...
    Találkozott már valaki ilyennel?
    2db sata winyó van a gépben. primary masteren van a pioneer 110.