27
  • maestro85
    #27
    Csak eddig nem volt színes. Talán nem elég jelző ez. Eddig is lehetett olvasni fekete fehérről.
  • bandypappa
    #26
    Ez most ujdonság? Már van régebbóta.
  • rendiboy
    #25
    Nos ez nem rossz ötlet, de egyelőre még álom marad
  • Clarke
    #24
    Nekem is a "Vörös Bolygó" ugrott be először:)
  • Szefmester
    #23
    tulajdonnevek nagybetűvel! egyes leülhetsz..

    az érintőpapír még jobb lenne.. akkor a szerepjátékos karakterlapok is elférnének rajta :D
  • zola2000
    #22
    Ahoz előbb demszkinek mennie kéne!
  • qwas
    #21
    Azért ez még nagyon messze van attól hogy összehajtva zsebre lehessen tenni. Pontosabban ha onnan előveszed és széthajtod akkor egy működő valamit tarts a kezedben mert ugye összehajtani összelehet a porcelántányért is csak utána széthajtva nehéz belőle enni, főleg levest.
    Szerintem majd a 4-es metrón lehet ilyet olvasni addíg nem.
  • zola2000
    #20
    Miért az opera mini 176x220as telefonkijelzőn simán jól használható. Én sokszor szoktam rajt nevezni (most is arról írok). Jobb telefonokon mint nokia n70, n90 még jobb lehet.
  • atomka91
    #19
    télleg jó 5let a hengeres dolog sztem is és főleg jó lenne suliba :) már látom hogy 15 év mulva fogja a diák kitekeri és az érintőpapiron dolgozik stb... Csúnyán fejlődik az emberiség (talán mág gyorsabban is mint a Sci-Fi filmekbe :)
  • Szefmester
    #18
    de nem kell hajtogatni, sztem egy hengrebe betekerni oszt jóccakát.. jobb is lenne ha ilyenen vihetném a könyveket.. a suliban pl kifejezetten jó lehet.. persze ha ezt nem viszed akkor semmit sem vittél :D
  • Tothenkopf
    #17
    Tényleg,ha A4-es akkor mi a francnak hajtogatni,az pont elfér egy aktatáskában...
  • feamatar
    #16
    sztem a4es méretben nem lenne gond az se ha nem lenne hajlítható;mert ha elég alacsony az áramfelvétele és elég hosszú az élettartama, bármilyen filet lehet rá töltenim és még olcsó is (ezt így együtt nehéz összehozni) akkor a könyveket lezán ki lehetne váltani ezzel...
  • Mihail
    #15
    ez akkor lesz igazán tuti ha ebookokat is rá lehet majd tölteni
  • archelf
    #14
    Lehet, hogy vékony és hajlítható, de az egyik legfontosabb szempont, hogy hogyan rögzíthető a hordozóhoz (pl valódi papír) és mennyire bírja a "gyűrődést". Ha megnézünk egy újságpapírt, a papír kikopik vagy a festék gyorsan lejön olyan helyeken, ahol gyakran van hajlítva. Ez történik egy ilyen elektronikus papírral is (ha ugyanott hajtjuk be, ott megy tönkre leghamarabb. Egy hagyományos újságot 2-3 használat alatt kidobnak a szemétbe, míg egy ilyentől elvárható volna, hogy legalább egy hétig/hónapig kibírja használható állapotban. Az ára se legyen nagyságrenddel magasabb a papír alapú újság heti/havi költségénél.
    Az újrafelhasználhatóság volna ez elsődleges szempont ezekben, nem a multimédiás tartalom... nem? Vagy csak még több feldolgozhatatlan szemetet akarunk gyártani?
    A probléma szerintem a strapabíróság megteremtésével van, és nem hiszem, hogy könnyen csinálnak olyan anyagot, ami az amúgy elég strapabíró, ám a gyűrésnek, hajlításnak csak korlátozottan ellenálló múanyaggal/papírral felvenné a versenytn (és olcsón előállítható). Mert ugye ki venne meg egy digitális újságot, ha este ugyanúgy kidobja a szemétbe, de 100x annyiba kerül (vagy csak 10x, de villogó, eltüntethetetlen hirdetéseket is kap az arcába)...

    AE
  • ffxi
    #13
    Környezetbarát az biztos, hiszen hány (száz) tonna (újság)papír keletkezik naponta? Ennyi erővel persze laptopon vegyen az ember, nem? Azon is van vezetéknélküli netelérés. De nem tudni előállításuk, mennyire károsítja a környezetet. Meg kell találni a középutat persze.
  • GulaSoft
    #12
    Nemrég volt a tv-ben egy faszi, (talán a mindennapi találmáynok-ban) ako azt mesélte el, hogyan készül az újság. Na ebben a végén előhúz a zsebébőé egy arasznyi hosszú hengert, kihúza belőle az epapírt és nekilát olvasni. Nem új a film az biztos, de mégis működő technológiát mutat be rajta, most az hogy ez szines, annyira nem hat meg. Nem mesekönyvet akarok ilyenben olvasni, hanem híreket, aztán hogy most abban pirosan folyik a vér, vagy szürkén, már tök mindegy. (Ja és az ráadásul nem alacson fogyasztású volt, hanem CSAK akkor használt áramot, ha frissítette az oldalt!)
  • ivjoe
    #11
    Még jó, hogy az e-paper már ~5 éves találmány. -.-
  • Cat #10
    a 180 fok nem azt jelenti, hogy ha síkban van akkor is látod a tartalmát, hanem ez a láthatósági szög - a mai LCD monitoroknál 170 fok körül van.
  • Tothenkopf
    #9
    azthiszem a Különvéleményben láttam egy ilyen elképzelést...
  • atix2
    #8
    Sebaj CSOCSO :) felrakjuk majd rá a firefox-ot
  • Berber
    #7
    Mekkora buli! Előfizetsz az újságra, és kapsz valami ilyet, amin azonnal jelenik meg az aktuális hír. Esetleg több újság híre is. A hordozhatósága nem o.k. Valahogy nehezen tudom elképzelni, ahogy zsebre tömködik, pedig ekkora kell. Aztán rámehet a web, meg az online-TV. Hordozható multimédia. Ehhez a telefon kicsi, a laptop nehéz. Asszociálok "A Vörös bolygó" című filmre... de még ott is nagy volt a tok.
  • L3zl13
    #6
    Kérem jelentkezzen az az ember, aki 180 fokról jól látja a képernyőt.
    Kíváncsi vagyok milyen szemmel lehet kanyarba látni.
    És ahhoz képest, hogy csak 3db ezred miliméter vékony lapból áll, nekem elég vastagnak tünik. Azt sem értem miért csak ennyire hajlítja meg. Valószinűleg ezek a rétegek egy jóval vastagabb műanyag szubsztrátra vannak felvíve.
    Nem is beszélve az "agyról", és az áramforrásról ami, az alul lógó vezetékből itélve még külön van, és nem tudni mekkora.

    A végleges megoldás szerintem egy "pergamentekercs" szerű eszköz lesz, ahol a rúdba lesz beépítve a proci, az áramforrás, és a vezérlés. És a kijezőnek is sokkal jobb ha föl van tekerve, és nem kell hajtogatni, mint ahogy a cikkben szerepel.
  • CSOCSO
    #5
    orulni fogok majd mikor a metron a kedvenc cikkem olvasasa kozben felugrik egy kibaszott popup
  • Griphons
    #4
    ááá dehogy, ot megy be a zoxigén :P
    de komolyan: majd 10 év múlva...
  • kricsi
    #3
    Akkor ennek ott alul az az "agya"?
  • kisb92
    #2
    Jóé hangzik! A tíz másodperc majd csökkenni fog, bár alapvetően nem is szükséges.
  • haxy27
    #1
    ien kell nekem is