52
Olaszországban szeretnék dolgozni vagy élni
  • Szikorarobi
    #52
    Ami kesik nem mulik...
    A dontesunk hogy elhagyjuk az orszagot minel elobb de termeszetesen jol megfontolva hova is megyunk sikeresnek bizonyult.
    Mivel sehol nincs kolbaszbol a kerites el kell hogy mondjam az elso 8-10 honap anyagilag katasztrofalis volt. Ertelmes munkat nem talaltunk a szakmankban, vallalkozasba nem kezdtem bele mert nem volt senkink itt semmi infot nem tudtam szerezni es inkabb probaltam munkat talalni a teruleten amiben gyakorlatom volt. Ez a raktarozas - logisztika volt. Ugye mint tanult csavo probaltam kozep es felsovezetoi poziciokra jelentkezni de mivel nem volt gyakorlatom Kanadaban par interview-n kivul semmi nem sikerult. Ott derult ki milyen fontos nekik a hazai gyakorlat. Eselyem sem volt. Volt olyan allas amire tobb mint 500 an jelentkeztek. Gondoltam egyet es utanna neztem hol segitenek a bevandorloknak munkat talalni. Megbeszeltem veluk egy idopontot es a beszelgetes vegen sokkal okosabb lettem. Azt javasoltak hogy felejtsem el mi voltam azelott, uj eletet kezdek nullarol. Ha logisztikaban szeretnek elhelyezkedni rakjam le a kamionos vagy targoncas vizsgat es kezdjem a legaljarol. Szo szerint azt mondta a csaj, hogy rakjam be valahova a labam, dolgozzak kemenyen es pillanatok alatt felkuzdom magam. Nagyon kevesen vannak akik igazan szorgalmasak es ertelmesek, roviden.
    Szoval elso dolgom az volt, hogy leraktam az osszes letezo raktari gepre a vizsgat az oneletrajzomat "lebutitottam" targoncasra es kevesebb mint ket heten belul volt munkam egy par fot foglalkoztato cegnel valamivel tobb mint minimalberert. Nagy ceget szerettem volna de a csaj aki segitett ravett hogy valaljam el addig is amig nincs masik legalabb ketyeg a Kanadai munkavalallasom. Ez 2012 Juniusaban volt. Egy honapon belul majdnem megduplaztak a fizetesemet es igaz a viszonyunk nem felhotlen a tulajjal de a mai napig ott dolgozok es a penzre nem panaszkodhatok. Idokozben leraktam a kamionos vizsgat is es mivel volt gyakorlatom magyarorszagrol
    az egyik heti szabadsagomon ki is probaltam milyen. Elmentem kamionosnak. Chicago - Toronto-t mentem. Ketszer egy heten kellett ami 5 nap volt de a vegen nem erte meg. Nem aludtam otthon es a penz epphogy tobb lett volna mint amit amugy is keresek a 9-6 ig melommal. Kanyaronkent 600 CAD ha valakit erdekel a kamionos munka. Mivel egesz jol kerestem es meg volt annyi penzunk hogy a beszallot a hazra kifizessuk 2012 decembereben sikerult sajat hazat venni. Szegeny felesegem hazakat takaritott 8 honapig kp 11 $ os oraberert es csak 2013 Februarjaban talalt ertelmes munkat. Nagyobbik lanyom 2013 ban befejezte a High Schoolt, majustol talalt melot, egesz jot azota ott dolgozik a foiskola mellett. Heti 40 -50 orat melozik. Uzleti ugyvitel es penzugyre foiskolaba jar. Kissebbik lanyom jovore vegez High School-t. Nemreg vettem egy kisteherautot (6.5 t) csinaltam egy ceget es melo utan meg hetvegenket probalok egy kis extra penzt es gyakorlatot szerezni, embereket megismerni a szakmaban. Sok ismerosunk nincs de az a par ami van igazan pozitiv kapcsolat. Oda - vissza segitjuk egymast ahol csak tudjuk. Hitelunk kizarolag a hazra van de olyan magas a torleszto meg a kocsikra a biztositas, telefon, tv, internet stb, hogy nem sokat tudunk felrerakni de nagyon kenyelmesen es nyugodtan elunk. Mondhatom, hogy nekunk bejott a valtas es igazi Kanadai talan also kozeposztalybeli eletet elunk. Nem tudom elmondani mennyire boldogak vagyunk a felesegemmel mar csak azert is mert a gyerekeinknek ertelmes elete lesz. Az iskola (egyetem) nagyon draga de kinyogheto. Lanyom a masodik evet mar a keresetebol siman kifizeti es nem vett fel hitelt. Az elsoben segitettunk neki. De ha elvegzi akkor jol fog keresni.
    Kisebbik pszihologus szeretne lenni...
    Szerencsenkre a nyelv (angol) nagyon egyszeru es a gyerekek pillanatok alatt (1-1.5 ev), felesegem meg kb 2 ev utan kezdett beszelni es most mar hetrol hetre erezhetoen jobban beszel. En tudtam angolul eleg jol de azert mai napig tanulok meg most is.
    Orakon keresztul tunek beszelni nemhogy irni miben mas, jobb - rosszabb az eletunk itt de par szoban elmondva:
    Barki aki ugy erzi ertelmes, nyugodt es szabad (penzugyileg - nincs retteges a hovegi szamlaktol stb.) eletet szeretne elni megspekelve evi 1-2 nyaralassal nagyon jo helyeken es meg mindig maradt penze az komolyan godolkozzon el azon melyik orszagban, hogy es hol tudna munkat talalni. Par napja teletankoltam az egyik kocsit es hazafele a felesegem megkerdezte mennyiert tankoltam (nem szokta de akkor megkerdezte) es akkor jottem ra, hogy azt sem tudom miota valoszinuleg vagy egy eve azt sem tudom mennyiert szoktam tankolni mert nem szoktam nezni. Kattan a pisztoly akkor visszarakom es mar megyek is. ( En elore szoktam fizetni a kuton lehuzom a kartyam ami 100 dollarig enged tankolni utanna kivalasztom melyik fajta benzin es tankolok ) 2-3 hetente tankolunk kb 50-70 $ kozott. Termeszetesen a banki dolgokat szemmel tartom de a kutnal nem nezem. Magyarorszagon nagyon - nagyon jol kerestem es aki azt hiszi tudja hogy az mennyi azt meg nyugodtan megszorozhatja parral es akkor is mindig neztem hogy mar megint mennyit kell fizetnem. ( Es egyre tobbet) Itt ugy lenyugodtunk minden teren, olyan stabil es kiszamithato minden, hogy a vegen meg elkezdunk tervezgetni.
    (Ha valaki tobb mint tiz fot foglakoztato cegtulajdonos otthon az most tudja mire akarok kilyukadni ezzel. ( Ha igy irjak ))
    Mindannyian imadjuk es eletunk legjobb dontese volt!

    Udv: Szikorarobi

    Helyesirasi hibakert bocsi, tobb mint ket eve meg magyar hireket sem olvasok nem hogy irok.
    Ja meg a vodka...
  • blory
    #51
    Grat, egy kis elmenybeszamolot majd irj mi tortent azota jo reg volt :)
  • Szikorarobi
    #50
    Sikerult! Igaz nem olaszba hanem kanadaba. 1 honapja vagyunk kint. Gyerekek suliba jarnak mar es imadjak. Sikerult berelnunk egy szuper lakast es orom es boldogsag van. Lehet, hogy a vegen meg ertelmes eletunk lesz?
  • blory
    #49
    Na sikerult kikoltozni Olaszba ?
  • Szikorarobi
    #48
    Nem egyszeru a dolog. Mivel mukodo vallalkozasom van. En szivesebben maradnek itt csak allando kuzdelemben vagyunk a befizetni valokkal. Egyszeruen hihetetlen hogy barmennyit keresek allandoan el akarjak venni tolem. Olyan adok es jarulekok vannak hogy alig marad valmi a ho vegere. Mar rettentoen unom. Mas ertelmesebb orszagokban ugy veszem eszre hogy segitik a vallakozokat. Itt meg mintha az ellenseguk lennek. Nem szeretnem reszletezni miert de ha valaki hasonlo modon probal megelni mint en biztos tudja mirol beszelek. Az meg hogy most is log az egyik ceg 2.5 millioval nekem ne is beszeljunk. Semmit nem tudok tenni veluk. Max beperelem oket de mire megnyernem megszuntetik a ceget es masnap ugyanazok az emberek egy masik kft elen ugyanugy mukodnenek tovabb. Ja es teljesen jogszeruen. En meg mehetek a picsaba torvenyesen.
    Azon gondolkozunk a felesegemmel hogy eladjuk a hazunkat kint nem veszunk masikat hanem inkabb eloszor berlunk es ha mar elertuk azt a szintet hogy tenyleg kint is maradunk akkor hitelre veszunk egyet valami jo helyen. Pl a tengerparton. Gyonyoru hazak vannak a tengerparton ugy hogy tenyleg a kerted aljan ott a tenger 200-250 ezer Euroert. Uszomedencevel szuper kertel es kb 105-200 nm haziko kb. 400 as telken. Hat ha lenne egy ilyen hazikonk biztos lehugyoznam a bokamat. Annyit sikerult megtudnom hogyha jo nevu cegnel tobb mint egy eve dolgozol es 2000 euro felett kapsz netto akkor siman adnak lakasvasarlasra 200.000 eurot amibol csak 170.000 kell vissza fizetni. Ezt egy kinti ismerosom mondta aki elvileg tudja mit beszel.
    A gondom csak az hogy hatalmas felelosseg van rajtam a dontes ugyeben.
    En szeretek itt lenni magyarorszagon csak erezhetoen (szamunkra) egyre szarabb az elet. Ket gyerekem most meg eleg fiatal ahhoz hogy egy masik orszagban beilleszkedjen es mire kijarja az iskolakat teljesen atlag olasz legyen pl. Amugy ugy is neznek ki :) Barna bor hosszu hullamos haj. Meghat felesegem is biztos talalna kint melot amit itt sajna nem sikerul. Meg ha kint takarit is mondjuk havi 1000-1200 eu ert az is tokeletes.
    Elvileg nekem meg van 2-3 hetem es kezdhetek kint dolgozni. Valoszinuleg magvarom az iskolai szunet indulasat. Berelek kint egy lakast es az egesz csaladdal kimegyunk nyaron. Csakhat nekem itt a haz ket nagy kutyaval plussz a vallalkozas amit nincs kire hagynom es a hazra sem tud senki vigyazni, kutyakat etetni. Rokonok pesten laknak 17-15 ben. Meloznak az egyiknek meg kocsija sincs. Mi meg Erden. Szoval nem tudom hogy lesz de majd kialakul.
  • Prince of Máté
    #47
    Sztem az nettó.
    Amúgy hogy állsz a költözködéssel?
  • Szikorarobi
    #46
    Egyenlore annyit tudtam kideriteni hogy 1200 a minimal ber. Csak nem tudom ez netto vagy brutto?
  • blory
    #45
    Hat ez elvene a kedvem mar Kanadatol :). Abba igazad van hogy ha mindent torvenyesen akarsz vegigcsinalni akkor nincs nagy esely mert csak a profikat veszik be. Semmi ismerosom nincs kint s csak ugy egy utazast hogy kiprobald nem semmi penz :(.
  • Szikorarobi
    #44
    lol!! Itt a megoldas! :

    Interim Policy on Civil Marriages between Same-Sex Persons

    Same-sex couples’ access to civil marriage was extended throughout Canada on July 20, 2005, under the Civil Marriage Act. While CIC examines the impact of the Act on its immigration programs, its interim policy, which recognizes the validity of civil marriages between a foreign national and his or her Canadian citizen or permanent resident same-sex partner, will continue. At this time, the policy applies only to the family class (which includes the spouse or common-law partner in-Canada class).

    Hazasodj meg egy kinti csavoval es azonnal megkapod a papirokat! :D
  • Szikorarobi
    #43
    Azta! Megint vizumkoteles magyarorszag? Hungary En ugy tudtam nincs vizumkenyszer. Mi tortent?
  • Szikorarobi
    #42
    Hinnye az eleg keves! Az olaszban a kezdo roman kamionsoforoknek akik otthon alszanak minden nap es egy szot sem beszelnek olaszul 1500 netto es be vannak jelentve! Ugy hogy telephelyen lakhatnak 1-2 honapot de utanna ha elmennek mashova lakni dobnak nekik meg 2-300 eurot. Ez az a hely amit en is neztem. Ma hivott is a csavo hogy intezi a dolgokat. De meg mindig nagyon vacilalok. Lehet kiprobaljuk 1-2 honapra a nyari szunetben. Azt talan meg meg tudjuk oldani. Minden elkotelezettseg nelkul. A csalad mar most menne. Engem gyozkodnek. Csakhat ugye a felelosseg elvileg rajtam van mert egy meggondolatlan lepes iszonyatos anyagi kovetkezmenyekkel is tud jarni. Akar a csalad is ramehet. Lattam mar ilyet is...Szoval egyenlore ovatosan kezelem a kerdest. Ma azert meghalgattam egy olasz zeneszamot. :D
  • Szikorarobi
    #41
    Szerintem ha nagyon szeretnel kimenni eloszor nezd meg milyen. En eloszor mindig korbenezek nehogy meglepetes erjen. Mindenkeppen nagyvarost valasz eloszor szerintem. Toronto es kornyeke vagy Vancouver talan Ottawa bar az meg olyan pici hogy egyszer ugy atmentem rajta hogy vissza kellett fordulnom. Ugyanis oda mentem . :D Meg Montreal ami szoba johet. De szerintem a legtutibb Toronto. Vannak ott jo olcso kornyekek is. De keszulj fel hogy europaban barmelyik orszagban konnyebb (szerintem) a kezdes mint ott. En nem sokat szorakozom altalaban. Siman bemegyek egy ceghez es megmondom oket ajanlotta a egy jo ismerosom (mondok is nevet ugysem ismerik ) mert hogy munkatarsakat keresnek. Erre altalaban meglepodnek es elkezdenek kerdezoskodni hogy tenyleg van-e felvetel. En pl azt a jo munkahelyemet is igy szereztem :) Ott pl annyira elhittek hogy munkatarsakat keresnek hogy meg sem kerdeztek senkit hanem mondtak alljak masnap reggel munkaba. 2 het utan kezdtek gyanut fogni amikor a fizetesi boritekokat osztogattak hogy nekem mar megint nem jutott. Nagy artatlanul alltam es kiderult hogy ugy alkalmaztak mar 2 hete hogy senki nem tudott rola a munkaugynel :D De mivel megvoltak elegedve a munkammal felvettek. Ez eletem soran mar parszor bejott. Bar nyilvan kell hozza az a stilus is amit en kepviselek. Amugy becsuletes vagyok.
    Nyilvan a kovetsegen kezdenek az altalanos informaciok beszerzese miatt. link
    De szerintem aranyszabaly ha nagyon becsuletesen intezed az ugyeidet nem nagyon haladsz elore. Szinte mindenki ugy kezdte akit ismerek hogy kiment mint turista es fekete melot vallalt es valahogy ott ragadt.Sok orszagban elnezik az ilyet ha par eve nincs veled gond es dolgozol. Van hogy amnesztiat es azonnali papirokat adnak. De termeszetesen ez nem 100%. De elofordult mar.
    De mivel az Eu-ban szabadon lehet vandorolni en inakabb azt mondom itt nezz korul. Szar ugy hogyha repulojegyre sincs penzed hogy atkelj az oceanon. Itt azert csak europaban vagy es valahogy vissza jutsz ha nagy gaz van. Sokan dicserik Hollandiat es Irorszagot pl. De Kanadat azert latni kell mert gyonyoru. Mokusok ugralnak a belvarosban meg mosomedvek es kacsak is hegyekben vannak a varos kellos kozepen is. Az eszki reszek meg baromi jol neznek ki. Tele tavakkal, hegyekkel. De mondjuk ilyen erovel letni kell Washingtont, New Yorkot es Miamit is. Ja meg Key Westet feltetlen!
  • ajem kisa
    #40
    A mostani munkámról nembeszélnék, mert nagyon gázos, a munkátol, a munkatársaimon kersztül...ezt nemlehetne viszonyitásnak venni:)
    Inkább az elözö melomrol irok, de ezt én már nagyonrégen hallottam, meg mostmár tudom is, hogy a Franciák a leglustább nép...
    Tehát, egy családi vállalkozásba pottyantam bele, ahol bio zöldségeket termeltek, meg adtak el, itt csak testvérek dolgoztak, meg egy nö időnként, és én!
    Ha valamit megkell csinálni, én a tőlem telhetöt megteszem, de mostmár vigyázok arra, hogy ne menjek a maxra, csak azt teszem meg, ami a munkámba, és az időmbe beletartozik, mert legközelebb automatikusan elvárják! A mostani munkámra is jellemző ez, ha adod a kisujjad...
    A mai nap voltam egy étterembe munka után, ugynéz ki, hogy jövöhétvégén kezdhetek ott 35+4 óra/hét lesz minimálbér brutto 1200€+ tulora!
    A közérzetem már rendben van, de még mostsem érzem magam otthon, nekem kell az, hogy a magam ura legyek, mert most sajnos még valakinél lakom...
    De már nemkell sok, vagy legalábbis már nemannyi, mint amennyit a papirjaimra kellett várnom! Én eldöntöttem egy ideje, hogy Magyarország kilöve, mert nekem nincs jövőm ott!
    Szerintem, ha lehet tedd meg azt, hogy megprobál(tok)sz kimenni, mégha csak 1 fizu is lesz az elején, de hamár van tapasztalatod Kanadából, akkor ilyankor nagy hasznát fogod venni, csak kérdés, hogy a többiek elszántak-e, és készek-e arra a lépésre, feladni a bizonytalant a bizonytalanra!:)
  • blory
    #39
    Nem semmizel te baszus , nem kell tegedet felteni, szerintem az olaszoknal is jo fogsz boldogulni, ugy csereled az orszagokat mind en a windowst. A kiutazasi feltetelekrol nem tudod honnan tudnek tobbet megtudni ?
  • Szikorarobi
    #38
    Oda hazasodtam. Kanadai volt az elso felesegem. Magyar szulok gyereke volt de o eredeti Kanadai volt. A jo es rossz oldalat nezve a dolgoknak is. Rendes volt meg aranyos de idegesitoen buta. Hat mit mondjak? Mikor kimentem egy szot sem tudtam angolul es a csaladja szo szerint utalt. 2 hete voltam kint de mar szereztem magamnak melot egy autoszerelonel. (Erdekesseg keppen megemlitem hogy az akkori felesegem 8 honapig keresett melot.)300 $ heti fizetessel kezdtem. Magam szereztem a munkat magamnak es akinel dolgoztam igazi baseballsapkas amarikai volt. Mutogattunk egymasnak es jol elvoltunk. 3 honapot dolgoztam nala de egy motorcserenel servet kaptam es otthagytam. Masnap mar Torontoban talaltam melot es azon a helyen masfel evet meloztam. Utanna mentam ahoz a nagyvallalathoz aminel igen jol ereztem magam. Ott evekig voltam. Onnan is jottem haza de szerintem a mai napig ottt meloznek ha kint maradtam volna.
    Ha van kint melod kiraly. Ha nincs rogvest ehen halsz.... Sokkal gyorsabban mint itthon.
  • blory
    #37
    Hat meg nem veted el a kedvem Kanadatol:) Valami infot nem tudsz adni hogy hol kezdjem el a Kanadai almom ? Te hogy mentel ki oda ?
  • Szikorarobi
    #36
    Legyszi ird le milyen melot vegzel, milyen idobeosztasban, es mennyi a zseton. Ez atlagos vagy alatta, felette? Mennyire szeretnek a munkatarsaid, milyen az altalanos kozerzeted?

    En pl azert imadtam Kanadat mert ahol meloztam rendkivuli modon megbecsultek. Meg takaritanom is tilos volt! Szo szerint! Arra voltak alacsonyabb oraberu emberek. Es nem csak azert. Nekik is kellett hagyni munkat hogy megeljenek. Ha nem volt mit csinalnom le kellett ulnom pihenni, kavezni. Olyan mint itt a munkahelyi segnyalas kint ismeretlen volt. Mindenki csinalta a dolgat es ha baja volt valamivel, valakivel azonnal szolt. Volt hogy vitaztam a legnagyobb fonokkel mert nekem volt igazam. Amikor kiderult hogy megiscsak o a hulye a vegen mindenki elott bocsanatot kert. Na megnezem ez mikor tortenik meg itt.
  • Szikorarobi
    #35
    Nagyon hideg van. De most viccen kivul. Nyaron meg rohadt paras a levego. Volt hogy -35 is volt. Toronto es kornyeken eltem 1988 vegetol 1993 elejeig. 1996 ban visszmentunk csaladostol. Vettem egy ettermet (eleg jo hely volt meg valami evkonyvbe is bekerultunk) de egy even belul eladtam mert iszonyatos mokuskerek volt. Meglehetett volna belole elni de iszonyat melo volt. Semmi szabadido de meg aludni sem nagyon volt idom. Inkabb eladtuk es visszjottunk. Felesegemnek sem tetszett es a gyerekemnek sem. Amugy szep es tiszta orszag bar eleg sok olyan embert beengedtek akit szerintem nem kellett volna. Nagyon lenyomtak a fizeteseket es erezhetoen romlott az eletszinvonal. Most nem tudom milyen lehet de nem hiszem hogy valami tul fenyes. A 90 es evek eleje nekem szuper volt. Egy nagy vallalatnal dolgoztam heti 37 orat amire tisztan pentekenkent 520 CAD-ot kaptam. Viszonyitas keppen akkor 160 ft korul volt ha jol emlekszem. Itthon az utolso fizetesem amikor meguntam es kimentem 6700 ft volt. LOL? De nem 37 orara. Inkabb 60 ora korul volt. Rengeteg szabadidom volt es rohadtul untam magam. Eleinte tetszett de az ido mulasaval mar megorjitett. Viszont bejartam egesz eszak amerikat es leginkabb Florida tetszet. Oda is barmikor szivesen kikoltoznek. De maradunk Olasznal mert az legalabb ez a kontinens es nincsenek olyan problemak mint kint amcsiban amik szerintem igen sulyosak. Evente 3x jottem haza Kanadabol meglatogatni a rokonokat meg a haverokat. Egyik ki is koltozott hozzam utanna meg meg az egyik ocsem is. Mindketten szinte azonnal kaptak munkat magyaroknal meghozza eleg jo fizetessel. Igaz ok majdnem 2x annyit meloztak mint en es kb heti 500 at kerestek de szerintem az is jo. Azota ocsem hazajott 2 ev utan. Neki sem tetszett Kanada. Haverom meg kb 7-8 ev utan attelepult a Paradicsom szigetekre. O most ott "Szenved"
  • ajem kisa
    #34
    Ja a kaja!
    Itt is, meg Olaszországban is van LIDL, azok az árak az itteni fizuhoz nagyon olcsonak mondható, asszem azok az árak vannak otthon is a lidl-ben!
    Ez más boltokban lehet 2x annyi is, csak lehet nemaz a minőség, de szerintem ár/minőség versenyben jok a lidl boltok! Főleg ha gazdálkodni kell!
  • ajem kisa
    #33
    Olyan lehetőség is van, hogy havonta fizetek egy biztositást, pl. a minimum kb. 10-15euro/ho, ebbe beletartozik a fogorvos, szemészet..., a fogorvos ha bármit is csinál, a muszájon kivül, akkor ennek is a nagyobbrészét visszafizetik, erre rengeteg ilyen biztositó irodák vannak, különbözö feltételekkel, és opciokkal!

    Albérletben laktam tavaly Párizsban, de mint Pesten is magasabbak az árak, ott egy külvárosi 45nm2-es lakásért fizettünk 650+50 eurót/ho!
    Belvárosban egy viziten voltunk, ott 750/ho volt egy 27nm2-es lyuk!!!
    De ezen a környéken ahol vagyok, itt 45nm2 kb. 300-500 között mozog, függöen attol, hogy mennyire "divatos" a környék, a turizmus nagyon befolyásolja az árakat, mint bárhol!

    A minimálbér itt 1200 euró kb. és 20% lejön az adóra, azaz itt netto 1000eurot kereshetsz ha teljes időben melozol!
  • blory
    #32
    Meselnel egy csepet a kanadai kalandodrol, miert nem mesz oda vissza ?
  • ajem kisa
    #31
    Ok, gyorsan irok pár sort, mert megyek egy munkát egyeztetni épp!:)
    Az autobiztositás nem olyan rendszerben van, mint otthon, hanem pl. az enyém egy 106-os pözsó, 1000cm3 ezt ők itt teljesitményben számolják ez 4ch, nagyobb cm3-s autók 5-6-7...ch
    Én ez elején erre fizettem (akkor még nemvolt hivatalos munkám, tehát keresetem, tb...) 160eurót 3 hónapra, azt is beleszámolták, hogy ficko vagyok, statisztikában a nők kevesebb balesetet okoznak, ezért valamivel több volt, első autó itt kint...blablabla
    Most miota megvan a hiv. munkám, tb-m...140 euro 6 honapra, nem mindegy!
    A TB-ről nemtudok egyenlőre sokat, azt a munkáltatóm intézi, de pl. a fogorvosnál már voltam, ott 1 tömés volt 45 euró (!!!), de ami olyan, ami nem "tunning", hanem muszáj kategóriába tartozik, és ha van munkahelyed, akkor kb. 75 %-ot visszatérit a TB! Igy már jobban hangzik!
    Van külön biztositás is, majd visszajövök nemsokára, és irok még....
  • ReTeK
    #30
    pár infót kérnék ha nem gond (off):
    1. mennyi egy olcsó lakbér valami lepukkant negyedben és egy jobban ?
    2. kaja mennyire olcsó/drága ?
    3. nyelvismeretről... csak a francia ?
    no meg bármi amit még tudsz :-)
  • WhyLeeng
    #29
    Megkoszonnenk, ha elmondanad, hogy hogy van kint a kocsibiztositas, alberlet, egszsegugyi biztositas.
  • ajem kisa
    #28
    Ha esetleg érdekel, én Fr.o-ben élek egy ideje, európában asszem az egyik legdrágább ország, asszem viszonyitásképpen tudok infot adni még albérletről, bizositásról is...
  • Micike
    #27
    A mo-i ált. helyzet, hogyha van kapcsolatod van jó /mihez képest / állásod,aztán ha kikerülsz a csapatból jön a való világ és éhen halsz.Ma a s...nyalóké a világ / legalábbis itthon /, a wellneszes ápolatlan, loncsi fejű," öntudatos, meg tudod csinálni ", vasárnap reggel 7 kor már ugrál az edzésen, mert már élete sincs csak az elvárások.Hol a család?Hát vasárnap a plázákban susi melegítőben vonyítva vonul az egész család.A szülők vagy toplákok, vagy "túl csinók", a gyerekek meg neveletlenek.Nagyon ritka ha normális embereket látsz.Ez az ország nagyon rossz irányba halad és egyre gyorsabban.
  • bertino
    #26
    szted milyen az általános hozzáállás ?
    kétféle van:

    -apuci/anyuci majd besegít elhelyezkedni
    -majd csak lesz vhogy
  • Szikorarobi
    #25
    Azert kell vinni oket is. Nem kis feleloseg. Ugy ahogy az sem mi lesz veluk ha itt maradunk. Beszelgettem most egyetemre jarokkal es volt olyan aki mar most pesszimista a jovojevel kapcsolatban. Azt szeretne ha nem vennek fel sehova a szakmajaban akkor legalabb benzikutra ha eltudna helyezkedni az jo lenne. (Lany volt) Hat bazz ezert tanitassam itt a gyerekeimet? Nyilvan nem ez az altalanos hozzaallas (remelem) de akkor is elszomorito. A kozeli ismerosok (tanarok) peldaja sem valami tul fenyes. Viszont jo lenne tudni milyen az egeszsegugy ott. Hogy kell fizetni? Ha be vagy jelentve biztositva van a csaladod is? Stb...Egyenlore fogalmam sincs. Meghat hallottam olyanrol is hogy 3 havonta 1000 euros biztositas a kocsira. Mondjuk haverom 250 et fizet 3 honapra. Ez is mi alapjan van kiszamolva? Nem tud valaki segiteni?
  • Cucmey
    #24
    Én is szívesen kimennék Olaszországban de itt van az egész családom akiket nem igazán szeretnék itt hagyni. :(
  • grizzly21
    #23
    ezzel valoszinuleg sokan nem értenek egyet, de menj ki, ha más nem a gyerekeid érdekében. itt nincs jövö..
  • bertino
    #22
    így van!
    aki teheti, ne szalassza el a lehetőséget!
  • Marcell
    #21
    A rohej az, hogy a legtobb fejlett EU-s orszagban 7-8 EUR (2.000Ft) orankent a minimalber!
    Tudomasom szerint, Magyaroszagon 410Ft orankent a minimalber.

    Vagyis 4,9x tobbet kap egy minimalberen dolgozo. De kb. az ettermeken, szallodakon es ingatlanokon kivul majdnem azonosak az arak. De maximum a 1,5 szerese mint itthon. (Auto, ruha, eletronikai cuccok meg olocsobbak is Angliaban es Belgiumban.)

    Szoval ugyanannyi munkaval kb. 3x jobban el egy kulfoldi. Belgiumban mindenki (kukás, takaritono) is megengedheti maganak, hogy beuljon kavezoba, hetvegen etteremben ebedeljen a csaladjaval. Stresszmentesen elnek az emberek, nem kell azon parazni, hogy mibol fogjak kifizetni a szamlakat, kajakat a 65.500Ft-os (minimal)berbol. Altalaban mindenkinek van valami hobbija (horgaszas, vadaszat, stb.), amit nyugodtan uzhet a napi 8 oras munkaja utan. Itthon meg megszakad az ember a tuloraktol es szarra sem eleg amit keres.


    Persze nem fenekig tejfol kinn se, meg nincs kolbaszbol a kerites, de HA DOLGOZOL, annak VAN LATSZATJA. Ismerosom Belgiumban felszolgalo (kepesites es holland nyelvtudas nelkul) es napi 12 ora munkaval, heti 6 napban (12-24ig) 600.000Ft-ot keres. Ebbol 400.000-et tud felretenni havonta ugy, hogy nem nelkulozik vagy sporol kulonosebben.
  • Szikorarobi
    #20
    Szeretnek tisztaban lenni azert mennyi is az annyi. Hiaba keresel jol ha draga a lakas vagy az auto biztositasa az iskola esetleg a betegbiztositas. Vagy valami olyasmi amire nem is gondoltam meg soha. Jo lenne ha betevedne egy-ket kint elo forumtars is akik konkret dolgokra tudnanak valaszolni. Azert ez nem olyan egyszeru dolog. Es nem is csak a penzrol szol. Szeretnem hogyha az altalanos kozerzetunk is jo lenne. Ha ertitek mire gondolok. Ezert esett a valasztas olaszra es nem pl hollandiara. Pedig az is egy szuper orszag. Ott is voltam joparszor es tetszett. Sot! Ott jobban is keresnek mint az olaszok.
  • hunbasser
    #19
    pont most akartam kérdezni :)
  • hunbasser
    #18
    én azt mondom:kezdj el akkor tanulni olaszul a családoddal együtt :)
    ebben az országban semmi olyan nincs,amiért érdemes lenne itt élni,sajnos...
  • skristof
    #17
    azért egy ilyen döntés kicsit többről szól, mint a tenger meg a macskák..
    új élet, barátok, iskola, kultúra.. persze ti tudjátok :)
  • WhyLeeng
    #16
    Menjunk holnap. :) (En vagyok a nagyobbik lanya)
    Nekem nagyon tetszett az amit lattunk azalatt a rovid ido alatt. Mondtam is aznap amikor mentunk haza, nem maradhatnank mar akkor ott? XD A hugomnak is tetszett. Voltak ott macskak... ^^ Meg nagyon tetszett neki a tenger. Egybol vizes lett a bokajaig. Anya meg se tudott szolalni, hogy ne menjen bele, egybol belerohant gatyaval-cipovel. :)
  • skristof
    #15
    a gyermekeid mit szólnak az ötlethez?
  • Szikorarobi
    #14
    Dehogy dontottem. Azert van az a "sok" kerdes a legelso hozzaszolasban. Max gyozkodom magam de az biztos hogy fogalmam sincs mit tegyek. Amikor kullfoldon eltem lattam mas csaladoknal a gyerekek milyen gyorsan alkalmazkodnak. Ha mennenk inkabb miattuk lenne hogy ertelmesebb eletuk legyen kesobb es ne egy Tesco penztargep mogott rohadjon a diplomajaval.... Nekem tok mindegy igyis ugyis dolgoznom kell . Sajna...
  • skristof
    #13
    te már döntöttél. felesleges arra várnod, hogy itt mindenki azt mondja, hogy persze menj ki, jó lesz. a te életed, kimész és lesz ami lesz. garancia meg semmire sincs.