33
  • lekvároshurka
    #33
    nemcsoda.. a wikipédiát már régesrég a Zufok üzemeltetik
  • Epikurosz
    #32
    A Wikipédia erről nem tud:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/UFO
  • csongi001
    #31
    ez evidens h vannak a Marson barlangok .... Azokban bujkálnak az Ufok :D:D:D
  • Tetsuo
    #30
    Akkor biztos jó film volt.. majdnem olyan jó mint a Barátok közt.
  • Epikurosz
    #29
    Érdekes, de ilyen csak filmekben van.
    A valóságban a dögunalom enne meg ott, nem a rovarok.
  • lekvároshurka
    #28
    Vigyázat! a Zufok már a spájzban(barlangban) vannak.....
  • sonicXX
    #27
    Szerintem meg a Földet kéne először terraformálni...
  • akyyy
    #26
    holnap már barlangrajzokat lelnek
  • JimKirk
    #25
    Mind2 oriasi film:)
  • Librarian
    #24
    Vagy a Mars mentőekszpedició volt az? Jézusom, mindig keverem a kettőt... az egyik a Val Kilmer és Carrie Ann-Moss, a másik meg az a Gary Sinis-es film...

    De, jól mondtam, a Vörös bolygó volt az algás és mindenevő rovaros. :)
  • Librarian
    #23
    Vörös bolygó? :))) Jó film volt...
  • Pochok
    #22
    "Az ember nagyon találékony az éghajlat befolyásolásában:D "

    Ez így igaz :D:D
  • roliika
    #21
    Kihalnak a marsi barlangmedvék :(
  • sathinel
    #20
    Az ember nagyon találékony az éghajlat befolyásolásában:D Szerintem lessz még terraformálás. Genetikailag megváltoztatott, bacikkal, algákkal, stb. Pár Sci-Fi azt a problémát hozza fel, hogy mi van ha ezek mutálódni kezdenek, illetve valamilyen idegen vírus, élőlény is kifejlődhet, vagy meglévő bacikkal amiket nem vettünk észre mutálódik valamivé.
  • Epikurosz
    #19
    Én mindenesetre már most odacipenék valami algákat, mohákat, baktériumokat, hogy kezdjék el a munkát, hogy terített asztal várjon minket.
  • Epikurosz
    #18
    Az, hogy /pillanat nincs élet a Marson még jó is, mert a környezetvédők nem vádolhatnak senkit azzal, hogy kipusztítunk vmi fajt. Odamegyünk, és mi leszünk az egyeduralkodók. :-)
  • Picizöldfül
    #17
    Egyre pesszimistább vagyok ezzel a "Mars-lázzal",jójó találtak vizet,volt folyómedreket,barlangokat,de az körülmények nem teszik lehetővé hogy sztem élet kialakuljon ott,ien szempontból óriási pénzpocsáklás az egész ha az életet keressük a Marson(más kérdés hogy egy elkövetkezendő időben majd élettérként szolgáljon az emberiségnek,ez már más tészta). Inkább azon gondolkozzanak,hogy lehet olyan körülményeket re-kreálni a Marson,vagy honosítani az életet,hogy majd egyszer ne kelljen bogarásznunk a sárga földeken zöld bogárkák után. na szal új tervek!!!
  • Pochok
    #16
    "Ha van ott elet akkor valoszinuleg azt az elso mozdulattal ki fogjuk pusztitani."

    És akkor mi van? :) A kis zöld ostoros egysejtűek nem igazán hatnak meg :)
  • mrzool
    #15
    Azért ennyire ne dobjátok el magatokat a jeges hír hallatán, már a 80-as években nyomtatott könyvekben is kész tényként kezelték a jég létét... Most pontosítják a méréseket, és természetesen a kapott eredmények lenyűgözőek.:)
  • AranyKéz
    #14
    "Kínai bolt megmár úgyis lesz ott mire odaérnek, kaját nem kell vinni"
  • Viet
    #13
    Na megvan az út hogy megtugyuk a Mars földfelszin alatt van e víz vagy netán élet. Hátha pár barlamgrajzot is találunk majd
  • kvp
    #12
    "A földet már szét csesztük...tegyünk tönkre más bojgókat is"

    A Mars jelenleg olyan mint amilyen a Fold lesz ha teljesen tonkretesszuk. Ott eleve egy olyan kornyezetbol kell kiindulni, mint ami a legrosszabb itteni klima lehet. Ezek utan a Mars-on csak jobb lehet, persze az emberek szempontjabol. Ha van ott elet akkor valoszinuleg azt az elso mozdulattal ki fogjuk pusztitani. (mar az is jo ha egyaltalan eszrevesszuk mielott kihalna)
  • exatly
    #11
    kicsit egyszerűbb lenne a Földre vigyázni mint egy másik bolygót terraformálni :))) {{főképp ly-vel}}
  • Teppik Amon
    #10
    "Hatalmas mennyiségben van jég a Marson"
    mintha láttunk volna ilyen filmet. Emlékmás? :) Olvasszuk fel és terraformáljuk a marsot. A földet már szét csesztük...tegyünk tönkre más bojgókat is :)
  • Teppik Amon
    #9
    Ha végeznek a 4es metróvel lőjjük ki a csapatot a Marsra hogy fúrkáljanak ott is..betonozzák ki jól és mehetnek az első magyar marstelepesek. Kínai bolt megmár úgyis lesz ott mire odaérnek, kaját nem kell vinni
  • quentit
    #8
    Igen, hihetetlen, hogy ennyi jó hír is jut egy hétre... :)
    Nehezen hiszem el, hogy igaz a hír, hogy egy csomó jeget találtak, főleg, hogy állítólag 90%-ka víz... Nem írták a cikkben, de szerintem ez még nem 100%, hogy igaz...

    Ha minden jól megy, még a végén tényleg lakható lesz a mars... Persze szigorúan csak beltéren. De nézzük a jó oldalát: a mobil szolgáltatóknak nem kell majd aggódniuk a kültéri lefedettség miatt
  • Epikurosz
    #7
    kapcsolódó
  • sathinel
    #6
    Az igazság a barlang száján túl van!
  • Pochok
    #5
    "A Themis mérései szerint napközben az egyik képződmény, ami az "Annie" becenevet kapta, melegebb mint a környező mélyedések, viszont hűvösebb, mint a napsütötte területek. Éjszaka viszont szinte minden más környező tereptárgynál magasabb hőmérsékletet regisztrált a műszer."

    Akkor viszont ott tényleg nagyobb valószínűséggel lehetnek kis zöld emberkék :)
  • NeverwinterKING
    #4
    de mér sztem egész érdekes lehet
    kitudja mi van benne???lehet h ufok lakják
  • GVG
    #3
    na ez jó:D

    fellendül az idegenforgalom a marson...vagy a geo-caching
  • roliika
    #1
    Randy KIRK "kapitánynak" vigyáznia kell, mert köztudott, hogy az ilyen barlangokban laknak a marsi vérmedvék zöld csápokkal!