15
  • Epikurosz
    #15
    Mármint mi nem térül meg, a gondolkodás?
    Ne nevettess.
  • Bijesz
    #14
    Csak épp pénzügyileg nem térül meg.

    Nem politizálási célzattal:
    Ez olyan hozzáállás ami miatt a magyar államháztartás itt tart.
    Lakástámogatás az jó, fizetések növelése az jó stb... csak épp nincs miből finanszirozni.

    Nem véletlen, hogy rentábilis kutatásokat támogatnak, mivel az itt befolyó pénzekből még többet lehet a kutatásokra fordítani. (kicsit öngerjesztő folyamat)
  • Zoleeca
    #13
    "az itt elért áttörések számos más területre hatással lehetnek."
    Ez így van. Részben meg van válaszolva a kérdésed.
  • Epikurosz
    #12
    Gondolkozz, mert az jó.
  • Cactus
    #11
    Nem vagyok pacifista, de mi a francért költene egy gazdasági/politikai egyesülés (értsd: EU) haditechnikai fejlesztésekre? Kicsit nonszensz. A szociológia/pszichológia meg megint egy érdekes felvetés. Itt szted milyen eredményt hoz a K+F?

    Én csak a környezetvédelmet sajnálom, ott kéne nagyot alkotni...
  • Epikurosz
    #10
    +űrtech
  • Epikurosz
    #9
    Sztem is felesleges annyi EU-s pénzt pumpálni az IT-be.
    Energiaipar, biológia, haditechnika, szociológia/pszichológia - ezek kellene, hogy legyenek a prioritások.
  • turul16
    #8
    Nekem van hipermanganom is. Most akkor bajban vagyok ? Patikaban vettem.
  • moran
    #7
    Csúcstechnika ide vagy oda, amíg a társadalmi problémákat nem sikerül megoldani, addig a tömegek úgyis csak vér és verejték árán fognak hozzájutni a javakhoz. Ha normálisan sikrülne szabályozni az elosztást, már most sokkal kiegyensúlyozottabban és kevésbé pazarlóan élhetnénk.
    A jelenlegi berendezkedésünkre jellemző kényszeres verseny szerintem rendkívűl pazarló.
  • kisb92
    #6
    Franciaországban már építik a magfúziós erőművet eu-pénzből.
    Száz év múlva elvileg már az lesz a fő energiaforrás.
  • Viet
    #5
    Ha az ingyen energiánál tartunk akor forditsanak arra az ürhajóra amivel a Marsra készülnek mert annak valai maszek napanergiagyüjtő kell.
    Remélem találnak földökívüli életet.
  • JTBM
    #4
    Szerintem az IT majdnem az egyetlen tudomány, ahova állami forrás nélkül is számolatlanul döl a pénz. Mi a fenét akar az EU az IT-ben kutatni?

    Egyetértek az elöttem szólóval, az energiaipari kutatásokra kellene koncentrálni. Pl. ki kellene fejleszteni egy szuperbiztonságos atomerömüvet v. egy termikus energia erömüvet...
  • UnnameD
    #3
    Magyarok ki mertek oda menni? Nem sül le az arcukról a bőr! Itt, az országban már engedély nélkül hipermangánt sem tarthat az ember! Angliában trícium, amerikában uránérc engedély nélkül... Ha valami komolyabb kísérletezésre adja az ember a fejét itthon, az börtönben végzi, az holtbiztos!
  • Szocsi88
    #2
    Szerintem az energiával kapcsolatos kutatásokra kellene a legtöbbet költeni, mert ugye fogynak az energiahordozók. De az EU -ban biztos jobban tudják mi a jó, és lehet én gondolom rosszul.
  • Viet
    #1
    Gyorsabban fog fejlődni Europa!
    Már látom a jövőt!