31
Orvostudomány (ma)
  • tomo
    #31
    ennyiért nem éri meg az a sok szar, ami az egeszsegugyben van.
    a fizetes nagyon keves.
    epp az eletbenmaradashoz eleg.
    majd te is radobbensz , hacsak nincs otthonrol kello anyagi tamogatas, hogy ne legyenek napi gondjaid.
  • tattooed
    #30
    létezni igen, de becsületesen minden sokkal-sokkal nehezebb.
    és akit megcsap a jó öreg pénzszag' az utána már mindent másképp lát.

    persze tényleg van olyan, akire ez nincs hatással.
  • Equis
    #29
    Most komolyan azt mondod hogy aki becsületes (mert biztos van oilyen) az nem tud létezni?
  • tattooed
    #28
    majd "kiokosít" a többi sarlatán !
  • Equis
    #27
    Ezt utálom, ezt az anyagias flefogást. Az ok hogy meg kell élni és nem egyszerű/könnyű munka, többnyire, de aki orvosnak megy az ne a pénzt lássa benne. Ez egy hivatás, nem munka. Ha volt annyi esze hogy orvos lett (ezt kitartás, tanulás és értelmes gondolkodásra értem) akkor tudnia kell/kéne ezt. MI a hogy ha nem adsz 40ezret akkor nem figyelek ugy??! Az ilyet el kéne tiltani. Mondom ezt ugy hogy a tervem az orvosi pálya...
  • sz4bolcs
    #26
    Szomorú :(
  • Punker
    #25
    ez eg ytöbb mint 50 éves dolog, azótas nem kapják meg az orvosok azt a fizut amit megérdemelnének kb 10-ét kapják a normális nyugati fizukhoz képest, úgy alakították a fizukat az elmult 50 évben hog ymajd a beteg úgyis ad neki, csakhogy a betegnek semmit nem kéne adnia hiszen a fizujából vonják a TB-t.......
  • tattooed
    #24
    meghalni nem hagyják az tény!

    én pl. balaseti sebészeten melózom.
    de én akkor látok a dokitól pénzt amikor az albán kutya húst.
    az én fizum havonta 9db 32 órás ügyelettel kb. nettó 100 ezer.
    betegtől jattot már nem kapok, mert mire hozzám ér már elfogy a léje.
    sok szerencsétlentől el sem venném, de van akik igen.
    néha-néha azért kontroll vizsgálatnál megismernek, aztán 1-1 üveg piát adnak,
    de a köszönöm' is ugyanúgy jólesik.

    amelyik orvos pedig nem a pénzért lett orvos, az úgysem megy ki külföldre.
  • Grenzjager
    #23
    igen, mivel általában az emberek külön kérik, hogy melyik szülészorvosnál akarnak szülni (a tarifa budapesten 70e-120eFt megy szülésenként, ennek cirka 50%-a s fődokié, 25%a nővéré, 25%a többieké, amúgy itt elosztják a pénz, nem úgy mint a belgyógyon, ahol az egészet az osztvezetődoki kapja, a nővérnek meg viheted a bonbont..) Ez annyiban logikus, hogy ha mondjuk a feleséged szül, ti meg azt akarjátok, hogy dr.XY-nál szüljön akkor ahol ő épp ügyelne onnan el kell jönnie, más helyetesíti, az is kap, stb.... Szülésznőgyógyász barátom másfél éve dolgozik és bruttó 95Eft/hó a fizuja. (ami annyiban gáz, hogy a szomszéd háznál a kőműves segédei, akiknek csak 8 általános a végzettségük keresnek 100-at nettóba)... Most még, mert ő is dobbant télen Osloba. (ebből eleve gáz lesz hogy sok fiatal doki húz el, és mai orvostársadalom különösen elöregedő, és ahogy Ausztria megnyitja a kapukat a magyar(és szlovák,cseh...stb) munkavállalók előtt is, még többen fognbak külföldön dolgozni, főleg a nyugati végekről.

    De lové nélkül is lehet szülni, akkor a pont ügyeletes dokihoz kerül, nem feltétlen jelenti ez azt, hogy nem fognak veled tőrődni, de ugye a saját doki, mindenkinek biztonságosabb...
  • Norbi7
    #22
    Egyébként valószínű hogy pont a betegek rontották el az orvosokat ezzel a fizetős dologgal! valaki elkezte és onnatól már nem áll meg.
  • tattooed
    #21
    melyikben voltál?
  • tomo
    #20
    a brutto lemaradt.

    szar a fizetes, veszelyes a melo hulyek a munkatarsak.
    abba is hagytam :P
  • tattooed
    #19
    a témához visszatérve, nagy előrelépésnek az őssejt kutatást tartom!
  • tattooed
    #18
    100-110 ezer az alapjuk+ az ügyeleti pótlék+ a veszélyességi pótlék.
    ez sem sok, csak sok az olyan aki azért megy orvosnak,
    hogy meggazdagodjon.
    nagyon kevés akit hivatástudat hajt, de van.
  • tattooed
    #17
    én meg egészségügyben dolgozom.
    egész nap össze vagyok zárva' velük
  • Galy
    #16
    (vannak olyan szülészek, akik előre megmondják/elkérik az összeget...)

    pffff
  • Norbi7
    #15
    Egy kicsit eltértünk a témától de ha már itt tartunk én is hozzászólok. Az emberek nagy része mindig adott és adni is fog egy bizonyos összeget (már csak azért is hogy a beteg nyugodtabb legyen, hogy odafigyelnek rá jobban), de szerintem ez betegség függő! Pl.: egy elég távoli ismerősről hallottam hogy egy szülésért 100 ezret adott a dokinak. na ennek szerintem semmi értelme. ráadásul komplikáció is lett, császározni kellett...
  • sz4bolcs
    #14
    hát az nem sok.
  • Galy
    #13
    egy kezdő orvos nettó alapbére olyan 77-80e körül mozog nettó (ha jól tudom)
  • sz4bolcs
    #12
    mennyi?
  • Punker
    #11
    + említsétek meg hogy mennyi az alapfizu egy reggel 8-tól másnap délután 4-ig tartó ügyeletnél ahol 1 éjjel 4-5 műtét csinálnak meg és utánna lehet kritizálni.
  • Kmarha
    #10
    nem tudom, mindig jönnek ezzekkel a boritékokkal. Nem egy orvos ismerösöm van. Sebész is, rendes házi orvos is. Egyik sem kér, és főleg nem kap boritékot. 22 év alatt még én sem találkoztam olyannal, aki elvárta volna ezt tőlem. Szerintem egy két ilyen alak van, és rásütik az összes orvosra. De cáfoljatok meg.
  • REALista
    #9
    Ha nem dobsz fel valami konkrétabb témát akkor nem nagyon lehet miről beszélni!!!:)
  • F1re
    #8
    igy |mittudomain
  • Palinko
    #7
    ez mindég újdonság marad
  • Palinko
    #6
    problémák? AIDS,rák és egyébb gyógyíthatatlan betegségek,kell még más?
    mert ugye nem szaladgálunk szűrővizsgálatokra...
  • SFKS
    #5
    :DDDDDDDDD
  • tattooed
    #4
    legújabban, mégjobban szeretik a borítékot'

    egészen kifinomult, spéci mozdulattal rejtik el a zsebükbe.
    és mennél vastagabb annál szélesebb a mosolyuk.
  • ColdFire
    #3
    :DDDD
  • Fülüke
    #2
    Mittudom én? :D
  • Equis
    #1
    Hol tart ma az orvostudomány? Mik az előrelépések, legújabb felfedezések, örök kérdések és problémák..?