12
  • Librarian
    #12
    A németek nemrégiben fejlesztgettek egy iylen telefont, amiről te beszélsz, kifejezetten idős embereknek. Pont az SG-n olvastam róla...

    Jó ötlet, jó ötlet ez, de nem gondoljátok, hogy elég durung? Illene normális méretben gyártani az ilyet... :o
  • amdrula
    #11
    Miért is? Ott van alul a "kijelző".
  • smv
    #10
    Az lehet, hogy sms-t írni tud, viszont, ha kap egy sms-t akkor azt már "kissé" nehezebb elolvasnia...
  • Unas
    #9
    Nagyon jó ötlet.
    Most már egy olyan mobil kéne, amelyiknek a kijelzőjét a nagyanyám is el tudja olvasni nagyító vagy mikroszkóp nélkül. Nem kell csoda, csak nagyobb számok...ennyi.
  • brueni
    #8
    Sajnos van rá jereslet!

    Viszont nagyon jó ötlet! Biztos fejlesztik még egy kicsit, hiszen prototípusról van szó.
    Én egy telefonszolgáltatónál dolgoztam régebben és adtam el telefont vak embernek. És beszélgetés közben kiderült, hogy SMS-zésre is akarja használni. Tehát a fejében ott a menütérkép, és IQ-ból,memóriából nyomta az SMS-t.
    A család felolvasta neki. Általában mindig van valaki segítőkész ember a környéken. Ez a készülék bagy segítség lehet.
    Már korábban is kitalálhatták volna!
  • Ryuuzaki
    #7
    A mostani mobilokat is tudja használni egy vak-ember a billentyűzet közepén van egy kis dudor, be lehet lőni a a többi gomb helyét. Az sms dolgot "nem értem"...
  • orangez
    #6
    Sztem lehet vele telefonálni, mert van rajta hangszóró, és mikrofon nyílás is.
  • mesor
    #5
    Távol álljon tőlem, hogy ilyen dolgot fikázzak mert jó ötlet meg jó,hogy gondolnak rájuk, de nem gondoljátok, hogy egy vak inkább telefonál a mobillal smsezés helyett?

    Olyan mobilt kéne csinálni nekik ami a mai méreteknek megfelel és normális gombok vannak rajta amik megfelelően kitapinthatóak.
  • gordonmail
    #4
    Nemjó vaknak lenni :(
    Fejlesztgessék csak
  • Shadow_THH
    #3
    uhh.... nem nem ugy értem
  • tomsolo
    #2
    "emélem lesz is rá kereslet"

    tudom hogy nem úgy értetted, de akkor is.
  • Shadow_THH
    #1
    ez zseniális remélem lesz is rá kereslet