2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Kalash17
    #2300
    Sziasztok!Rakétát szeretnék készíteni.Ahogy nézegettema videokat, youtubon tizenéves suhancok is csináltak házilag kno3 rakétákat, méghozzá elég nagy sikerrel...Én is szeretnék egy hasonlót összehozni de sajnos nem értek a vegyszerekhez...valaki tudna segíteni hogy honnét tudok keríteni ilyen kno3-at, meg ami kell még bele?
  • Flamer
    #2299
    #2295: cska ismerősökkel. :D
  • kisbesi
    #2298
    Sziasztok!
    Szeretnék füstbombát készíteni szilveszterre.
    Már csináltam többször is de nem sikerült festenem a füstöt(valószínű mert KNO3 mal csináltam)
    Ki akarok próbálni egy másik félét.Kálisóval(kálium-kloriddal).
    Van valakinek valami sikerélménye,ötlete,véleménye vagy ,hogy ez az anyag milyen reakciót fog kiváltani?
    Előre is köszönöm.
  • levi1999
    #2297
    és nekem a töltényt 8 méterre lőtte :D:DD
  • levi1999
    #2296
    hello

    egy recept :D :
    Kell: WC papír guriga,Ragasztószalag,6 cm-es szívószál ( vágj ki 6 cm-t), alufólia,puskapor
    Elkészítés: fogd a WC papírt ,tedd rá a szívószálat középre, ragaszd oda,és készíts 1 kis alufolia töltényt ( ne golyót ) ne is szuroljon bele a szívószálba , pont jó legyen, tegyél a szívószálba puskaport, majd gy.zs-t tegyél a végébe [ gyújtsd meg DE ELŐTTE FOGD LE AZ ALJÁT! vagy elrepül :DD]
  • Lackoooo
    #2295
    Kissé goromba ez a Flamer xD
  • Lackoooo
    #2294
    Ja és galliumot honnét lehet szerezni és milyen árban? :)
  • Flamer
    #2293
    AHAH mekkora fail. "tekis szar mennyoda inkább egy bodéhozés kunyerbálj ott ijeneket" :DD

    #2291: eheh.. kis pöcs :D
  • Nuki
    #2292
    Lehet hogy jobban kijönnél anyagilag, ha inkább odafáradnál egy sátorhoz a teszkó mellett, és kérnél valami tüzijátékot.
  • Nuki
    #2291
    Egyetemen nem úgy megy a dolog...
  • fook
    #2290
    lopjad el a suli kémia szertárából
  • Flamer
    #2289
    nuki! téged keresnek!
  • Lackoooo
    #2288
    Hali
    Valaki segítseeen.
    Kéne néhány anyag szilveszterre:
    -Jód
    -Kálium-permanganát
    -Réz-szulfát
    -Nátrium-hidroxid
    -Lítium
    Szóval ha valaki tud segíteni ezen anyagok beszerzésével (leginkább a jód és kálium-permanganátéban) akkor azt szivesen meghallgatom.
  • kisbesi
    #2287
    Heló
    mivel lehet szinezni a füstbomba füstjét?
  • Nuki
    #2286
    Ezt a tulajdonságát, hogy higroszkópos, nem lehet megszüntetni.

    (Úgy, hogy olyan helyen tartod ahol nem éri nedvesség, dobozban, stb.)
  • Dawe13
    #2285
    Gondoltam arra,h fegyvert szorítok a fejéhez,és azt mondom: k....va anyád ne legyél higroszkópos teee! xD
    De még gondoltam arra is,h egyzserűen egy papírgurigába gyömöszölöm a NaNo3-at,a végét puskaporral bekenem,és mehet is tesztnek...csak félek,h elindul,és nem lenne jó arra ébredni,h vmi élénksárgán virít az éjszaka kellős közepén... xD
  • Dawe13
    #2284
    Hallehoo!
    Na csakhogy feldobjam a topikot,kicsit "professzionálisabb piroteknológia"
    Elkezdtem a vetőcsövesbombettákhoz való csilalggyártást,és most tartok a lángszínezésnél...tudok pirosat-zöldet-és mostmár....sárgát is! :-D
    Kaptam pár kg NaNo 3-at,és most minden heppi... xD
    1kérdés: a NaNo3 ugyebár higroszkópos cucc...és én meg szeretném szüntetni vhogy a higroszkóposságát...ötlet? :-)
  • HAKE
    #2283
    irjátok le lécci hogy csináljak füszbombát 1szerüen és gyorsan kössz mindenkinek!:DD
  • Dawe13
    #2282
    Van olyan,hogy énis "főzöm",attól függ,mibe kell.....ha rakétamotornak csinálom,akkor ugyebár tömb kell,akkor megy a főzőcske :-D
  • Nuki
    #2281
    Kreatív :D
  • klödi
    #2280
    Hello!

    Én ugy szoktam kno3-ból teszek 500g cukorból csak ugy saccra teszeke bele +víz megfőzők az kész ennyi:D és kurva jó:D
  • Dawe13
    #2279

    Azért,ha megmutatod nekik,hogy tudsz normálisan is(mindenre odafigyelve) szórakozni,akkor biztos megengedik!
  • HelperHitler
    #2278
    hm ez tetszik... csak nekem anyám nem non haggya hogy szórakozzak mert a múlkor majdnem felgyújotttam a műhelytXD
  • Dawe13
    #2277
    Vagy golyósbomba,esetleg szoknyás bomba? XD
    NA aki nem tudja:
    A vetőcsöves bombetta két "töltetből" áll.
    Egyszerűen vető és bontótöltetből(lehet nem ez a "szakszava" de én józan paraszti ésszel így hívom:-D)
    Megcsinálod először a "golyót" papírból,vagy kezdésnek még jó a kindertojás kapszula is. ezt a "kiindertojáskapszulát" kifúrod alul,beledugsz egy gyújtózsinórt(ne legyen hosszú,tudjon bontani a tetőponton)
    Aztán megtöltöd a kapszulát,amivel akarod(nekem a bontó "parasztlőpor",majd vidit nyomok fel rólaXD)
    meg egy kis effektet raksz bele(mondjuk rómaiból a csilagok)
    aztán a kapszula aljára teszed a PET palackos kupakot(Pepsis,pölöskei szörpös,tök mindegy,ízlés kérdéseXD)
    Ezt a kupakot oldalt kifúrod,és ebbe megy a bontótöltet
    (itt is parasztlőport alkalmazok:D)
    aztán a lyukba gyzs(jó hosszú,a vetőcsőtől kb 4 cm-el legyen hosszabb,fő a biztonság!)és kész!
    Már csak rá kell helyezni a kupakra a kapszulát!
    Na itt jön a nehéz feladat,h mivel is erősítsük oda?
    pillanatragacs nem jó,mert akkor a csőben robban...erre találták ki a papír alapú ragasztót. (rem ti is arra gondoltok,ami olyan tekercsbe van mint a szigszallag,csak nem műanyag az anyaga,hanem papír)
    Na egy körrel betekeritek,és kész is!
    És lássuk a vetőcsövet!
    Én kéztölőnek a gurigáját akalmazom,az tökéletes rá!
    hosszába vágjátok fel,és méretezzétek egy számmal nagyobbra,mint a bombetta átmérője(tegyük fel,a bombeta 30 milis,a vetőcső legyen 31 mili)
    szépen összeragasztjátok,aljára mehet telefonkártya talpnak...
    szépen kimentek lakosságtól távol(a kutyát,szomszédot,alvó részeget ne zavarjátok)
    és jöhet a dzzs...pff!:D
    tehát: beteszitek úgy a bombettát a csőbe,mint ahogy a boltival szoktátok.Előtte azért két téglával támasszátok ki a vetőcsövet,biztos ami biztos!Szépen beleengeditek,és ha az alján van,oks!
    na itt jön a várva várt teszt!:D
    Ugyebár a bomba a cső legalján van,a zsinór 3-4 cm-re kilóg a csőből...
    begyújtás,és szaladás min 10 méterre!
    Ha jól csináltátok,a vetőtöltet a csőben robbanva kirepíti a kapszulát,ami vagy 40m-re felszáll,és ott bont(remélhetőleg:-D)
    Remélem,mostmár mindenki érti,h miről is van szó..
    Kezdőknek elég is ennyi,ha valaki mégis "beleszerelmesedne" annak ott a pyrocenter;-)
    higyjétek el,nagyon jó dolog látni,ahogy minden klappol,és el tudod mondani,hogy: -ezt én csináltam magam!
    Az oldalamon
    mindent megtaláltok(egyszerű recepteket)
    bocs,ha ez reklámozásnak minősül.. :P
    Ottvan a parasztlőpor videója is,kicsit lassú az elegy,de mostmár tökéletesítettem!
    Na elég mára ennyi!
    Halle pirósok! :-D
  • HelperHitler
    #2276
    bazz ezek nekem magasakXD
  • Dawe13
    #2275
    Pl egy vetőcsövesbomba recept gyufaporból meg csillagszóróból?:P
  • Nuki
    #2274
    1-2-en már egyetemisták és kiváncsiak hogy a következő generáció hogy tud normálisan, értelmesen mókázni :D
  • Dawe13
    #2273
    Emberek! fel kellene éleszteni azt a topicot!
    Az egy évvel ezekőtti kommentjeim óta is fejlődtem valamennyit,és ha van rá igény,akkor ide is leírom a reciket(persze hivatalos robbanóanyagok elkészítését,keverékeket NEM!)
    tehát,tessék szólni,és Dawe-papa majd segít! XD
    üdv
  • Dawe13
    #2272
    Ahoj,de régen írtam ide igaz Nuxa?:D
    Na,csak hogy ne sírjon a szátok,itt egy "eccerűpetárda" recept:
    Egy rajzlapból vágtok egy 10 cm széles csíkot,és ezt feltekeritek egy ceruzára,majd leragasztjátok. Aztán kevertek be egy kis gipszet,és az egyik végét begipszelitek. 4-5 doboz gyufa porját letöritek(ajánlatos a kalapácsos módszer--->olvass vissza a topicban!)
    ezt egy kis szénnel/csillagszóró porral elkeveritek,3:5 arányban(a gyufapor több legyen)
    megtöltitek a csövet,majd begipszelitek a másik végét is.
    Középen kifúrtok egy kicsi lyukat,és abba szúrtok egy csillagszórót/kanócot(ízlés kérdése)
    de jó hosszút tegyetek bele,fő a biztonság!
    aztán lerak,begyújt...egy nagy bumm kíséretében megsemmisül!:D
    (Nuxával tesztelt recept)

    ha több recit szeretnétek,akk vegyetek fel msn-re: [email protected]

    üdv:
    Dawe13(mostmár 15xD)
  • Gando
    #2271
    hát, akkor valami olyant kell szerezned, ami rohadtgyorsan ég, vagy megfelelően légmentesen lezárni egy olyan cuccot ami sok gázt fejleszt -> gáz nyomása szétnomja a cuccos -> durranás :D
  • HelperHitler
    #2270
    durran
  • Gando
    #2269
    úgyérted ami pukkan?
  • HelperHitler
    #2268
    és valami olyasmi ami puhan is?
  • Gando
    #2267
    kb ugyan ez, csak csillagszóró anyagot kell gyufák helyett rakni bele XD
  • HelperHitler
    #2266
    igen nagyon szép volt csak még írjatok már még ilyen szépeket!!!
    amúgy valakki írja már le hogy hogy lehet vulkánt csinálni!
  • Nuki
    #2265
    Tényleg ez eszembe se jutott, de az a lényeg hogy tetszett :D
  • HelperHitler
    #2264
    én ma elkészítettem a wc papír gurigás akármit amibe gyufa fejek kellettek végülis én nem fevágtam őket hanem én kapartam és meggyújtottam(3 doboz gyufa volt) és kb 5 másodpercig lángolt:D
  • Gando
    #2263
    ELTE-n csináltak valami állati szépet, szép zöld lángja volt és sokáig égett, csak már nem emlékszem hogy mit tartalmazott :(
  • Nuki
    #2262
    Igazából én ezzel arra akartam utalni, hogy csak hang és semmi fény az nem buli nekem. (:
  • Nuki
    #2261
    puskapor jó vegyes szemcséjű szénnel, mindenféle fémporral hozzákeverve.
    esetleg a szokásos candy-mix, káliumnitrát és cukor, nem annyira szikrázik, de piromániás igényeket kielégít és nem túl drága.