13
  • Del Sonar
    #13
  • Sanyix
    #12
    De van :) Physical characteristics 2. bekezdés eleje.
  • Thrawn
    #11
    Hát a Titánon mai ismereteink szerint nemigen van, annál több A Jupiter Europa holdján.
  • Librarian
    #10
    Brr... elég szar! :-)
  • NEXUS6
    #9
    Most megy a Deep Impact a TV-ben, milyen gagyi egy film!;)
  • Sanyix
    #8
    Hát nem csak a földön meg marson lehet víz/vízjég. Pl a Neptunusz legnagyobb holdjának tömegének 25%-a vízjég alkotja, a szaturnusz egyik holdján a titánon is nagyon sok vízjég van, és még más égitesteken is van jég, elég gyakori a naprendszerben a víz jelenléte.
  • Etele1
    #7
    Az üstökös pályájának bejárása során, mikor közel kerül a Naphoz, akkor melegszik és a belsejében is meleg képződik legalábbis a legfelső rétegekben, ahol lokalizálták a vízjeget. Szerintem így állhatott össze.
  • Ma2ska
    #6
    Na kiderül honnan jöttünk ezzel. A zürből
  • Pharaoh
    #5
    De gondolom a hidrogán és az oxigén folyadék még nagyon alacson hőmérsékleten is. Így folyadékként egyesült a két elem és vízjég kristályok alakultak ki.
  • Darth Sith
    #4
    engem egy dolog érdekel nagyon, hátha valaki ki tud segíteni. A víz tudtommal, úgy tud összeállni, hogy ha folyékony vagy pára halmazállapotú. Szilárd halmazállapotában az oxigén és hidrogén molekulák nem tudnak összeállni vízzé. De a földön melegvan így itt összetudnak. De az űrben nem annyira. Akkor hogyan került víz egy üstökösre? mert a mi naprendszerünkben máshol nem nagyon van, talán a marson, bár azt sem tudom hog került oda, talán régen amikor még meleg volt. De ha ez az üstökös messziről érkezett, akkor hogyan került rá a víz, hogyan alakult ki rajta?
  • abzu
    #3
    Van élet máshol?
    Nincs kizárva.
    Van Víz!!
  • KaBuTo666
    #2
    nem csoda,hisz tél van...
  • nagro
    #1
    Elég valószínű volt hogy vízjég van a felszínén, ha már a múltkor azt mondták, hogy az üstökös olyan mint egy nagy hógolyó.