56
Hőtárolós kályha vs. Infrapanel
  • Dzsboy
    #56
    Sziasztok segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni valakitől aki hozzáértő is ebben a témában .
    Arról volna szó hogy nem régiben költöztünk és van a házban 2 db fa/szén tűzelléses cserépkályha és arra gondoltam hogy jó lenne ha nem kellene mindig gyújtogatni benne és elektromos árammal működne
    szóval erre volnék kíváncsi hogy mi vagy mik kellenének hozzá hogy át tudjam alakítani elektromossá
    Válaszokat előre is köszönöm
  • Saskaking
    #55
    Sziasztok!

    Én mindenkinek csak a cserépkályhát ajánlom. Ha nem azért költöztél ki kertes házba, hogy a fizetésed felét a gázszámlára pazarold, akkor a cserépkályha neked való. Remek választékkal, minőségi munkával, barátságos árral, és 40 éves munkatapasztalattal rendelkező úriember vállal cserépkályha építést. Érdeklődni: [email protected].
  • pzolika978
    #54
    Infrapanel fűtések
    Sok hasznos információ van az oldalon.
  • blackrain
    #53
    Szevasztok, van itt valaki?
    Horror amit eszik a hőtárkályhám, vadi újonnan. Nem lehet hogy valami vezérlési hiba? Mindig maximálisra tölt.
  • alternativ
    #52
    Milyen érdekes dologra gondoltál "infoelektro"? Az ország legmagasabb áraira, vagy a struktúrát nélkülöző, összecsapott oldalra? Hacsak nem nyert valaki a lottón, akkor nézzen szét, mert a lent nevezett oldalon horrorba illő árakon kínálgatják a semmit.
  • infoelektro
    #51
    http://www.villanyfutesek.hu azért itt találtok érdekes és jó dolgokat.
  • wbtist
    #50
    :) na igen...
  • ffxi
    #49
    Mert fassza idő lesz, azért :D
  • wbtist
    #48
    Nem, vissza nem jön az ára.

    Végülis az infrapanel mellett döntöttünk. Majd meglátjuk, itthon még eléggé újdonságnak számít. Remélem jövő télen nem fagy be a seggem :D
  • ffxi
    #47
    Sosem jönne vissza az ára?
  • wbtist
    #46
    Vágó műsorát szoktad nézni? ...
  • desigo
    #45
    miért mennyi lenne?

    próbálj meg aprón nézni esetleg
  • wbtist
    #44
    Megkaptam az árajánlatot az új hőtárolós kályhákra. Hát, inkább le se írom

    Marad az infrapanel...
  • Punker
    #43
    nálunk az a gáz hogy a földszinten egybe van nyitva kb 60-70 m2 + a csigalépcsőnél fölszáll minden meleg fönt már meg lehet dögleni a melegtől lent meg még hideg van.
  • BártfaiB
    #42
    Kukorica!
    A sógoromék azzal fűtenek, mert nem vették át tőlük, és csak olyan szar pénzt adtak volna érte (tüzifa ár alatt), hogy jobban megéri eltüzelni, mint eladni. Azt mondják nagyon jó a fűtőértéke és jól is ég.
  • rolika
    #41
    aztak.rva!
    meghülyülnék, ha ennyit kéne fizetnem fűtésre...
    140 m2-es parasztház, közepén cserépkályhával + gázfűtés
    a gázfűtés átlag 6000 havonta (pont most volt az éves elszámolás, onnan tudom), a fa még kéz alól jön :), csak a szállításért kell kb. 10000 ft-ot fizetnem. és össze kell vágnom 10 m3 fát :) de megéri
    ja, és szigeteléstechnikai cégnél dolgozom, padlásom le van szigetelve jól (16 cm polisztirolhab :)))
  • atlagember
    #40
    A villannyal vigyázzatok, mert én kiadtam egy lakást albérletbe és az albérlő rásegített a fűtésre villannyal. Hagyott is nekem egy télen 200eft áramdíj hátralékot, úgyhogy az utolsó négy havi bérleti díjat bebuktam.
  • ReTeK
    #39
    nagyapámnak van egy hőtárolós elektromos kályha (2kW), szép nagydarab elég régi megvan vagy 20 éves, éjszakai árammal működik és úgy tudom hogy nem olcsó a fűtés vele, nem is használják csak ritkán viszont remekűl fűt
  • wbtist
    #38
    Mint kiderűlt, a szomszédom is villannyal fűt, hogy mivel meég pontosan nem tudom, de leinformálom.
  • wbtist
    #37
    Privát üzenet ment!
  • Montanosz
    #36
    én fával fűtök kandallóban, a bátyám is: egy ventilátorral a falon keresztüli jukon feltudja fűteni a másik szobát is.
    nálunk a fa 1900/mázsa.
    elkezdtem fűteni a szobám egy sima termosztátos hősugárzóval és a villanyszámla az átlagos 8-10 ezerről felkúszott 13-14 ezerre.
    egésznap megy a ventilátor.
    az a plusz 3-4 ezer szerintem nem sok, de jegyzem egy szobát fűtök vele.
    erről a hőtárolós kályháról honnan lehet megtudni többet?
  • Punker
    #35
    hát most kb 50 köbméterrel kevesebbet mondtam, az óra leolvasó nem jön be a kutya miatt :) télen mindig csúsztatunk kicsit aztán tavasztól rendesen mondom be
  • wbtist
    #34
    A mi lakásunk 54nm. Akkor a havi plusz kb 9k-val nem járok rosszul, tekintve, hogy villannyal is főz az asszony.
  • desigo
    #33
    dettó

    nagy ház rulez:)
  • ffxi
    #32
    Bediktáltok ti is? Én neten szoktam.
  • Punker
    #31
    nekünk 50k körül lesz ebben a hónapban a gázszámla :(
  • ffxi
    #30
    17-26 ezer [jól gépeltem]
    Azzal is főzunk, a ház pedig 100m2.
  • wbtist
    #29
    El kell keserítselek, van. Nem is kevés... :( :( :(
  • wbtist
    #28
    Havi 16-16 vagy 26-17? Gázzal is főztök?
    Mekkora a lakás/ház?
  • ffxi
    #27
    :(((
    Nem azért, de én is túl éltem ezt az időszakot, most gáz fűtésunk van havi 26-17 ezer között. Mérő bediktálással. Nem panaszkodok, jól fűt és nem drága.
  • vaa
    #26
    A xxi században még van ilyen mo-n ?:O
  • wbtist
    #25
    Napi fahordás a 3. emeletre, salakolgatás, begyújtás füstszag, a fa elfoglalja a pincét, a tüzelő költségem idén 60eFt...
  • ffxi
    #24
    Miért akarod lecserélni?
  • wbtist
    #23
    Úgy kezdtem a topikot, hogy a gáz nem jöhet szóba!
  • Apus
    #22
    gázkonvektor.
  • wbtist
    #21
    De remélem már nem sokáig :)
  • wbtist
    #20
    Vegyes tüzelésű kályha (központi)
  • ffxi
    #19
    Akkor most jelenleg mivel fűtötök?
  • wbtist
    #18
    Reggelt.
  • desigo
    #17
    Szemét gázszolgáltató
    A horribilis pénzeket beszedik de ha már fejleszteni kellene akkor milliókat szednének.