10
  • Csacsis
    #10
    De hamarosan nálunk is megszünik. Lásd mostani oktatást: Régen még azt oktatták, segítsünk egymáson. Ma? Valósítsd meg önmagad! Szóval mi is amerika felé közeledünk, és már az érettségi szinvonala úgy néz ki meg is van hozzá. Már csak az első felnőtt generáció hiányzik.
  • Csacsis
    #9
    Ez olyan mint ha helyben fosztogatnál azzal a külömbséggel, hogy még eggyet rúgsz a károsultakba. Szóval a megoldás ugyan az lenne mint a fosztogatók esetében.
  • sonance
    #8
    Én csak az embereket sajnálom, Amerikát nagy ívben lesz**om. A világ legnagyobb szennyét termelő ország, ha a természet lecsap, hát ne csodálkozzanak!
  • BiroAndras
    #7
    Sajnos ez nem így működik.
  • Anteris
    #6
    megtalálhatnák már a bűnözésért felelős gént, mert ezek a selejtes egyedek csak nyűg az emberiség nyakán...
  • PetruZ
    #5
    Nem tudom, te hol élsz, de pl. a legutóbbi itthoni tiszai árvizek idején is jelentős méretű (arányait tekintve) megmozdulások voltak itthon is. Hja, hogy a tévében csak azt mutatták, hogy egy-két főmufti ásót ragad két mozdulatig, míg felveszik? Azért volt ott még pár ezer ember, aki önként segített, és semmit sem várt el érte cserébe. Voltak olyan munkáscsapatok, akik az ország másik feléből érkeztek és 2-3 munkanapjukat áldozták fel ingyen azért, hogy segíthessenek.
    Persze utána azért megjelentek a csalók is. A lehúzásokkal, csencselésekkel tarkított újjáépítési botrány máig tart...
  • artschi
    #4
    egyetértek.
  • MacrosTheBlack
    #3
    Azért az pozitív az usaban hogy náluk még van önkéntes társadalmi munka, segítenek egymáson, igaz ott nem volt 50 évig lejáratva az egész (önkéntes TSZ-be lépés, kommunista szombat és hasonlók). Nálunk tuti nem lenne ilyen.
  • smv
    #2
    Ja valami ilyesmit akartam én is mondani, de látom, hogy a véleményemmel nem vagyok egyedül. Elég baj nekik ami történt, nem kellene őket szivatni.
  • Sheltem
    #1
    Erre megint csak annyit tudok mondani, hogy aki mások kárán akar meggazdagodni vagy csak sima csalásra használja fel a történéseket dögöljön meg az anyjával együtt aki kisz*rta.