8
  • tundibundi
    #8
    Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki? Mi is vettünk egy 7430-as gépet, és nincs hozzá magyar leírás, használati utasítás. Mondjuk így is rájöttünk a dolgokra, de azért úgy könnyebb lenne... Szóval, ha valakinek lenne ilyen, vagy tudna segíteni, hogy honnan lehet beszerezni. Előre is köszönöm!!!!!!!!!
  • Zoli007
    #7
    Csak egy ilyen kerdesem lenne: Mikent erzekeli a szamitogep a Kodak 7430-as fenykepezogepet(PTP vagy MSDC). Ha ptp, hogyan lehet ra feltolteni kepeket?
  • Galy
    #6
    mit jelent az, hogy csak digitális zoom-mal 2 megapixel????
  • xnorbix
    #5
    Ennyi pénzért ez egy nagyon jó gép. Meg egyébként is.
    Tecsóban ugyanennyiért lehet kapni csingcsung műrkájú 2Mpixeles (ami csak digitális zoommal annyi) igénytelen gépet.
  • Roli
    #4
    az én fénykéezőm viszont nagyon zajos! persze a feket nála is fekte, de ha van egy kis fény már minden színű pötty megjeleneik a képen. ISO 60-100 körül na az Low-end! De vesz fel a nem túl jó video mellé hangot és külön is. Egyébként meg 5másodőerc alatt kapcsol be két kép elkészítése között is ennyi idő kell neki. Valóban egy ilyen gépért, mint amit a cikkben írnak összetenném a kezem! pl még videó közben kissebb fényerőnél tiszta vörös lesz a kép(nem csak videonál) és 5fps-el meg a kép. Egy éves gép! Ez a Kodak nagyon is jó!
  • Kacsaa
    #3
    4 Mpixel, 3x zoom, VGA videó. Ez low-end?
    Hmm.
    És hova tartozik az az Umax? Az Aiptek? Az Impresskam?

    "A fogást mellesleg tényleg javítja, de bőven elég lett volna ugyanezt megoldani a váz anyagából minden csicsa nélkül."

    Ezt nem értem. Már az is baj, ha egy gépet szépre, tetszetősre akarnak kialakítani?

    "azonban egyiken sem fogjuk kiszúrni a nagynéni fogára kenődött rúzsfoltot."

    És azt ki akarja az LCD-n kiszúrni? Micsoda marhaság...

    "Meglepően alacsony az érzékelő zajszintje,"

    Jó persze nem baj, ha a cikkíró tapasztalatlan, de ne keverje össze azt, amit egy JPEG képen lát azzal, ami egy CCD-ről lejön, mert a kettő olyan messze van egymástól (főleg a Kodak gépein), mint Makó Jeruzsálemtől.

    Javaslom a T. cikkírónak, hogy mélyedjen el kissé a digitális fényképezőgépek világában, olvasson sokat, tanuljon, okuljon (javasolt szócikk: incamera noise reduction). De kérem, hogy tartsa magát távol az ehhez hasonló kijelentésektől, mert ez saját magát minősíti.

    "Az elvileg üvegből készült Kodak Retinar optika "

    Mi az, hogy elvileg? Ez úgy hangzik, mint ha a sokat tapasztalt kolléga kétségbe vonná az objektív anyagát.
    Vajon mi oka van rá?

    "semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint bármelyik átlagos családi fényképezőgép műanyag lencséje."

    Ismételten utalnék az In Camera Noise Reduction szolgáltatásra, amely ismeretében (megint csak) nem az optikára fogna olyan dolgokat, amelyekről nem az tehet.

    "Nem mintha bárki elvárná tőle, hogy az élen álljon, vagyis lényegében a kívánt szintet hozza."

    Minő rosszindulat, ejj. Hát ezt érdemli a világ első automata fénymérős fényképezőgépét elkészítő cég?

    Számomra ebből az irományból két dolog sugárzik át:
    - a cikkíró nincs tisztában a jelenlegi igényekkel és kínálattal
    - a cikkíró nem hogy fotográfiai ismeretekkel nem rendelkezik, de sajnos még a szűk digitális fényképezőgépek bemutatásában sem járatos.

    (Csak egy jótanács: a magasabb érzékenységből eredő képzajt ne bebukott területen vizsgáljuk, mert az égvilágon semmi különbséget nem fog találni egyetlen gép egyetlen érzékenysége között sem.)
  • xnorbix
    #2
    Nekem most egy Kodak EasyShare CX7220-am van, ami ugyanez, csak 2Mpixel és 2*-es optikai zúm. 20eFt volt. Nagyon szép képeket csinál.
    A 60ezres HP-t cseréltem le erre a 20-es kodakra, mert ez sokkal szebb,jobb,részletesebb képeket tud és jobb is.
    Meglepően jó a vaku a kép alapján...
    A share gombot még sosem használtam, pedig tényleg piros.
  • Roli
    #1
    Nem semmi vakuja van!