165
A vákuumlégy
  • fonak
    #165
    Egely szerint a légy tud repülni vákuumban is, hát ez nem akart. :)
  • overseer-7
    #164
    itt van a vákuumlégy
    valaki készített róla videót is

  • overseer-7
    #163
    Ez a vákuumlégy.. egy nagyon durva dolog.

    Szerintem megérdemli, hogy bannert készítsünk neki.
    Ez minden tudományos vicc kategóriát felülmúl szerintem.

    Szerintem ennek a fogalom tiszteletére egy új élőlényt kellene kifejleszteni a génlaborokban.. egy olyan legyet, amely ugyan megpróbál repülni a vákuumban.. de nem tud. De attól még életben marad, és próbálkozik.. hátha.. =)
  • cylonflatus
    #162
    komoly
  • Zsoldos
    #161
    Ha nincs kozegellenallas (1), csori legy ugy varialhatja a sulyeloszlasat, ahogy jolesik, azzal pont 0 lesz az elmozdulas eredoje. A kezlenditeses pelda nem jo, ottvan a talaj, mint kozeg.
  • Magnum PI
    #160
    Kitaláltam én is egy elméletet, de persze ez is akkora baromság mint az eddigiek, de legalább nem kell hozzá levegő, sőt az a jó ha minél kevessebb van.

    Azt mindenki tudja hogy magasabbra tudunk ugrani ha a kezünket is meglendítjük. Mi van akkor ha a légy úgy emelkedik fel hogy, a amikor a szárnyát felfele mozgatja akkora lendületet kap a teste hogy felemelkedik. Ez az elmélet ott sántít hogy amikor lefele mozgatja a szárnyát akkor ennek ellensúlyoznia kellene a hatást. DE:

    1 (ha nincs levegő): mi van akkor ha a légy szárny olyan hogy a lefele mozgatásnál valamiért kisebb lendületet ad a testnek. Ez hogy lehet??? Pl: valami speciális anyaig van a szárnyában ami a testéhez közelebb áramlik amikor lefele mazgatja a szárnyát így nincs akkora lendülete a szárnynak mert az ugyanakkora erőkarra kevesebb súly esik. (ez remélem érthető)

    2 (ha van levegő): mi van akkor ha a légy szárny olyan hogy az alsó részének nagyobb a légelleneállása mint a felsőnek, ekkor nyerhet a lefele mozgatásnál egy kis plusz felhajtóerő (1% ami lehet nem elég a repüléshez), amivel a felfele ható erők nagyobban mint a lefele ható erők.

    Ha a légy elég gyorsan mozgatja a szárnyát akkor felemelgedhet, és (1) szerint még levegő sem kell.

    Na! Én is tudok hülye elméletet kitalálni. (vákumtornádó rulez)
  • Zsoldos
    #159
    Sot, ha mindezt vakuumban teszed akkor is fuj. Ebben az iranyban kene elindulniuk a 'tudosoknak'. Egyszeruen figyelmen kivul hagytak a legy anyagcserejet pedig vakuumban ugye nemcsoda, hogy kifingik.
  • datango
    #158
    ha fingok egy nagyot akkor is fuj a szél
  • sz4bolcs
    #157
    Sőt, a mátrix hibái vagyunk...
  • Pluskast
    #156
    Persze. És ne feledd nincs is kanál és benne vagyunk a mátrixban. A légy is csak azért repűl vákumban mert hiba van a mátrixban.
  • sz4bolcs
    #155
    Én ma néztem egy méhecskét egy napraforgón, de eszembe sem jutott tudományosan vizsgálni. :D
  • Zsoldos
    #154
    Pont tegnap neztem egy mehecsket ropkodni, alacsonyan kis viragszirmokkal boritott talaj folott. Jokora szelet kavart a szarnyaival, elfujta a viragszirmokat is. A tudomany erdekeben testi epsegemet kockaztatva alatettem az ujjam es szepen erezheto volt a szel. Siman elegendot kavar a csapkodasaval ahhoz, hogy azt a pici sulyat felemelje. Szoval en ugy gondolom ezeknek a neves am megis nevtelensegbe burkolozo rejtelyes tudosoknak a szamitasaiba talan vmi hiba csuszhatott, mikor kiszamoltak, hogy ez toredeke a felemelkedeshez szuksegesnek. Pedig szegeny mehnek hol van a relativ szarnyfelulete egy lepkehez kepest..
  • Emmegki
    #153
    Levegő nélkül nincs tornádó meg nincs minek áramlani örvényesen. Ráadásul a légy megdöglik levegő nélkül még ha nem is forr fel.
  • Bliblibli
    #152
    poén, de lehet hogy igaz...
  • Zsoldos
    #151
    jo ez a topic, vicces :)
  • Zsoldos
    #150
  • kuncika
    #149
    "Szerintem még mindig jobb a "Lehet, hogy létezik olyan, hogy..." hozzáállás, mert az új találmányok csakis ebből származhatnak. Az más kérdés, hogy tévedni is lehet vele nagyokat, de csak az nem téved, aki nem csinál semmit..."

    Ez eben a formában igaz. De szarból nem lehet várat építeni.
  • IlluminatoR
    #148
    Ez komoly? :O
  • Sati84
    #147
    Szerintem még mindig jobb a "Lehet, hogy létezik olyan, hogy..." hozzáállás, mert az új találmányok csakis ebből származhatnak. Az más kérdés, hogy tévedni is lehet vele nagyokat, de csak az nem téved, aki nem csinál semmit...
  • Sati84
    #146
    De a dinamó elvét ismerjük, ezt az elvet meg nem. Én sem a dinamóra mondtam, hogy repül vákuumban... :-))
  • kuncika
    #145
    Amúgy meg szeirntem a forma, mint energia dolog teljesen belátható, a dinamós esettel is akár.
  • kuncika
    #144
    Na akkor adok a szarnak még egy pofont.

    ""Amúgy meg olyan nincs, hogy forma mint energia."

    Vigyázzunk az ilyen deklarációkkal, a tudományban sokan voltak már, akik "Amúgy meg olyan nincs, hogy..."-gyal kezdtek mondatot. Idézhetek is párat, de szerintem érted, mire gondolok :-))"

    Vigyázzunk az ilyen deklarációkkal, a tudományban sokan voltak már, akik "Lehet, hogy létezik olyan, hogy..."-gyal kezdtek egy mondatot. Idézhetek is párat (Egely, Gyurcsók, Jézus), de szerintem érted, mire gondolok.:P
  • Sati84
    #143
    "Amúgy meg olyan nincs, hogy forma mint energia."

    Vigyázzunk az ilyen deklarációkkal, a tudományban sokan voltak már, akik "Amúgy meg olyan nincs, hogy..."-gyal kezdtek mondatot. Idézhetek is párat, de szerintem érted, mire gondolok :-))

    #115: Persze, hogy nem találsz semmit, mert ezt az elvet még nem ismerjük. De a jelenség magyarázatára jó elmélet. Egyelőre csak elmélet. Egy lehetséges elmélet.

    #131: Darazsakkal is működik, valamint az első hsz-emben említettem, hogy először lepkékre számították ki...

    Egyébként nem hiszem, hogy van értelme olyat kérdezni, hogy a számításokat milyen független kutatócsoport(ok) erősíti(k) meg, hiszen olyan eredményeket eleve nem fognak publikálni, amelyeket nem lehet megmagyarázni a jelenlegi tudásunkkal...
  • sz4bolcs
    #142
    beszéljünk arról, tudnak-e vákuumban repülni a nők!

    ...párat jó lenne megröptetni vákuumban
  • dav1d
    #141
    Nincs is jobb dolog egy olyan világban ahol jelen van az erőszak , politika , média , sport , játék , autók , nők , bulik stb... olyan dolgokon vitatkozni hogy vajon tud-e repülni a vákumba a légy...
  • sz4bolcs
    #140
    És mi az a légy?
  • bazza
    #139
    Teee... Sztem kezdjük ott, hogy mijazaa váákúúm?
  • Zsolo007
    #138
    Hááááát, mivel mostanában sokat vagyok abszolút egyedül itthon így igen megesik néha :)) De psszt!!! Ezt ne mondd el senkinek!!
  • sz4bolcs
    #137
    Benne van a fejedben.

    Árulj már el egy titkot: Te hangosan szoktál gondolkodni, amit hallhat egy poloska? :D
  • Zsolo007
    #136
    Valami itt nagyon bűzlik, hova dugtad a poloskát???

    fenyegetés ON
    Mondd meg most vagy olyat teszek amit te bánsz meg!!!
    fenyegetés OFF

    Mellesleg azt az apró szépséghibát elnézem neked :) Egy láda ír Whiskey-ért :)
  • sz4bolcs
    #135
    Kár, hogy csak 4en vagyunk a családban. Mindjárt átmegyünk papiékhoz, és fölemeljük. :D
  • sz4bolcs
    #134
    eh :D:D:D:D előbb válaszoltam a hozzászólásodra, mint beírtad. Már csak az az egy szépséghibája van, hogy nem a #133-ra :D
  • Zsolo007
    #133
    Értem :) De azt azért hadd jegyezzem meg hogy a trágya nem semmi, mert a semmi nem bűzlik úgy mint a trágya, és ez asszem igaz a szarra is :) De ez csak kötekedés.. :)
  • sz4bolcs
    #132
    Ez a vicces Égely elméleteiben is. :-) A "semmi" nem semmi, az elmélet meg bűzlik.
  • sz4bolcs
    #131
    Nem értitek a lényeget, elmagyarázom: Sem a fecskék, sem a repülőgépek nem ilyen elven működnek. Csak a legyek. A legyek. A lény a kulcsszó a rejtélyben. És hogy Égely miért a legyeket tisztelte meg ezzel a kitüntetéssel? Egyik elmélet szerint kifigurázza a tudósokat, miszerint "millió légy nem tévedhet", szerintem a saját elméleteivel von párhuzamot, mert azért van valami hasonlóság aközött, hogy "trágyából lettünk", és a "szarból várat" (értsd: semmiből valamit) - örökmozgó.
  • Zsolo007
    #130
    De a lapát formája nem mind1!!
  • Zsolo007
    #129
    És mi a magyarázata a dolognak? Nemegészen értem a dolgot...
  • kuncika
    #128
    Amúgy meg olyan nincs, hogy forma, mint energia. A szélerőmű sem azért termel energiát, mert "energiatermelő formája" van, hanem azért, mert a szél által hajtott lapátok megforgatnak egy tekercset a mágnesek között, ezáltal elektromos áram indukálódik.
  • HUmanEmber41st
    #127
    Azért ide is beszúrom a kétkedőknek a könnyen elvégezhető kísérletet.
    Leül egy székre egy személy. A többi 4 körülállja.
    A széken ülő lassan számol 20 ig mindenki együtt végzi nagyon mélyen a be és ki légzést. ( ajánlatos hátat fordítani eközben a többieknek, mert elröhögöd magad, é s kezdhetitek előről. )
    Majd a 20. belégzést bent tartva 4en szépen 1 ujjal felemelitek a széken ülő 5. ket. Mutatóujj a hóna alá, és a térdhajlatba.
    Vigyázz ! csak addig vagytok ilyen erősek, míg bennt tartjátok a levegőt !!!!
    Amint valaki kiengedi a benntartott levegőt, a delikvensnek ( akit a fejetek felett tartotok) "visszatér a súlya " és rátokesik.
    Nagyon szuper élmény emelni is és felemeltnek lenni...
    Próbálja ki minden fizikus és materialista !!!!!!!!
  • Zsolo007
    #126
    Nem, a levegő volt rossz! Vagy az elvek, igen az elvekkel van a baj!