59
kisgyermekek saját nyelvezete
  • ujerik2009
    #59
    A gügyögés maga, az nagyon hasznos a babának, mármint, ha arra értjük ezt, hogy az által hallatott hangkombinációkkal válaszolgatunk neki. Ez egyfajta kommunikáció a babával, ahol van konkrét visszacsatolás neki, próbálgatja a saját hangját, hangképzési képességét. Ennek még nem a szó a lényege, vagy az információ, hanem a kommunikáció és a kölcsönösség.
    Emellett a dajkanyelv is fontos a babánál, amikor elnyújtva, bizonyos dolgokat megnyomva hangsúlyozunk a babának, mert ez a fajta beszéd a saját nyelvünk jellegzetességeit emeli ki (és persze túlozza is el).
    Persze enélkül is megtanul a gyerek beszélni, kommunikálni, de dajkálás nélkül is felnő a gyerek, holott mindenki tudja, hogy az jót tesz neki, ha testkontaktus van vele és érzékenyen válaszol az anya a jelzéseire.
  • Vlala #58
    Biztos, hogy jó ötlet itt hirdetni?
  • AlienVs
    #57
    Sziasztok tudom nem biztos örültök neki de csak egyszer írom le hátha érdekel valaki! Ha van egy kis szabadidőtök a baba mellett akkor otthonról interneten keresztül is tudtok pénzt keresni. Nézzétek meg ezt az oldalt! Nem MLM nem kell befizetni semmit sem, csak regisztrálni és hírdetni... Ha jól csinálod akkor havovonta az elején az internet számlát ki tudod majd fizetni belőle, és ha kitartó vagy akár a teljes számláidra is elegendő lehet majd az így megszerzett kereset! Ha érdekel itt megnézhetitek! Pénztermelő honlap!
  • Vlala #56
    Ha gügyögnek a gyermekkel, az majdnem olyan rossz, mintha tévé elé ültetnék.
  • szjuca
    #55
    Távirányító: távoronyító
    Varázsló: garázsló
    Az mi? : aza bi?

    Ilyen és ehhez hasonló szavai voltak a fiamnak, magán és mássalhangzókat cserélt össze, vagy helyettesített más betűkkel.
    Nem volt pösze, selypes vagy hasonló hibája, kezdettől fogva ügyeltünk a helyes beszédre. Sohasem szóltunk hozzá affektálva, selypítve... Szerintem ez nagyban hozzájárul a helyes beszéd kialakulásához és a betűk, szavak helyes kiejtéséhez. A mai világban szerintem többek azok, akik így nevelik gyermeküket, de biztosan van ellenkező példa is.

    Egy sztori:
    Fiam 3.5 éves volt, amikor a húga megszületett. Itthon voltunk már, természetesen mindenből kivette a részét, minden babával kapcsolatos teendőnél jelen volt.
    Esti fürdetéskor egyszer megkérdezte: Anya! Ki ragasztotta a rágóját Nóri hasára? (még nem volt leesve a köldökcsonk, ki volt fehéredve a hintőportól.)

    Jót nevettünk.


  • Vlala #54
    Tudja az enyészet, bár szerintem nem. Amióta a tévémaci és Benedek Elek helyett Győzikéék mesélnek a gyermekeknek, nehezebb az ilyet kinőni...
  • PíszLávJuniti
    #53
    Azóta sikerült kinőnie?
  • CattiBrie
    #52
    "nem bolt, hanem bót"

    :DDDDD
  • Vlala #51
    szabályosan, érthetően nyomja a rasszista dumát. Ha megéri a tízéves kort, nagyon szerencsés gyermek :)
  • maozedong
    #50
    lál mekkora :DDDDDDDD
    cigányozik :DDD
  • Vlala #49
    de most került ide, és tőle tanulják a többiek... ismerősöm ovónő, neki az a gyanúja támadt, hogy otthon is így beszélnek, veszekednek a szülei.
  • Punkerwork
    #48
    semmi, kiskölkök mindent eltanulnak egymástól.
  • Vlala #47
    up :-)
    Szerintetek mi van akkor, a a kisgyermek túl sokat káromkodik és szidja a cigányokat az oviban, és a kedves szülő "nem tudja, hol tanulhatta ezt a gyerek"?
  • Vlala #46
    de tök logikusak, nem? Mindent el tudnak magyarázni, míg egy felnőttnek - pl. egy politikai szóvivőnek - minden második szava az, hogy ööööö...
    Lehet, hogy jobban járnánk, ha babákat alkalmaznánk szóvivőnek?
  • harcu
    #45
    Szomszéd kiscsákó apám Simsonjára találta mondani, hogy pittabácimotojja, aza Pista bácsi motorja. Először Pista bácsinál látott motort, tehát innentől fogva az összes motor Pista bácsié volt.

    Ugyanő: Gólya, gólya, bicikli, mitől véres a lábad...nem sikerült megmagyarázni neki, hogy az nem bicikli, hanem gilice. Elvégre a gilice semmit sem jelent.
  • Vlala #44
    Hiába, a gyermek olyan, mint a szülei.
    A hétvégén egy édesanya büszkén mutogatta a gyermekét mindenkinek (bazári majom feeling), hogy az ő kisfia már fejből tudja a Jóban-rosszban összes szereplőjének a nevét. a pöttöm gyermek el is kezdte sorolni, néha segíteni kellett neki, de kapássból 20 nevet felsorolt.
    Már csak egy kérdésem lenne az édesanyához:

    Miért?
  • Vlala #43
    Még nem írtam le?
    Csodálkozom magamon... ismerősöm kisfiával jan. 1-én reggel találkoztam, az anyja vittte valahova. A kicsi már messziről kiabál, hogy "dojdodújjét", Jajika!
    Ennyi jött le neki a Boldog Új Évet-ből...
  • Vlala #42
    Nah igen, ha a gyermek nem tudja, hogy hívják azt, amit kér, akkor megpróbálja körülírni, a saját babalogikájával (mint én Bécsben, amikor sárgadinnyét akartam nézni, és a narancsra mutogattam, hogy ilyet, de nagyobbat)
    Pl. egy két gyöngyszem: ajutókijakó (ez a Lego lenne, mivel mindig autókat építettem belőle a kicsinek)
    vagy: a macskánk kisebb, mint az ő Frédi kutyájuk, ezért a macskánk a kiffédike nevet kapta :-) Ugye aminek négy lába van, az csak és kizárólag Frédi lehet, kivéve az asztalt)
  • Panzermeyer
    #41
    Tényleg meg lehet figyelni, hogy sok gyerek az elnevezésekben logikusan gondolkodik. Pl. unokatesóm kiskorában előbb tanulta meg az apát kimondani, mint az anyát. Persze nem apa formában, hanem azt mondta, hogy papa. Az anyja elnevezésére se kellett sokat várni, mert arra meg kitalálta, hogy paké, gondolom a papából vezette le. Aztán mikor az anyja először híresztelte el nekem, hogy ki tudja mondani, hogy jaja (anya), akkor én megkérdeztem, hogy akkor már nem paké? Unokatesóm meg pont ott volt, erre ránéz az anyjára tök bárgyún azt mondja "pakééé..." Mekkora lol volt :DDDD
  • Loál János #40
    Én babakoromban a xylofonra azt mondtam: bubulinika. :D
  • The Termentor
    #39
    en aszondtam hogy upi umiba- szorpi cumiba
    meg agugu-alagut
    meg ejepejoz- fogalmam sincs hogy ez mi lehetett.
    a hugom meg egy viasz golyora mondja azt hogy szojot. ezt se tudom honnan johetett.
  • Kata
    #38
    Aranyos topik. :) Felüdülés olvasni a sok ... topik mellett. :)
  • Nyers
    #37
    Mi is beszéltünk, így magyarabb ... (Csak közben kétszer újraírtam a mondatot mert nem tudtam a babanyelvet beilleszteni, azt ez siekrült, haha)
  • Nyers
    #36
    Nekünk is beszéltünk babanyleven az ikertestvéremmel. Azt mondták frankón tudtunk vele kommunikálni.
    Habár az ősők nem értették.
  • Vlala #35
    Tudományos topic lettünk, ünnepeljük meg <pezsgőpukk>
    :-):-):-):-):-):-)
  • Vlala #34
    szegény még kicsi volt, azt sem tudta, mit énekel, csak összerakta magában, hogy ha karácsonyi dal, akkor énekelni kell a Jézuskáról is.
  • nemcsakfeel
    #33
    a sátánizmus kezdeti megnyilvánulása :D:D:D
    netán a második antikrisztus ?
  • Vlala #32
    Vlalhol már leírtam, de ide is beteszem:

    Kisgyermek énekelte a buszon:
    Kis fenyőfa, nagy fenyőfa,
    kisült-e már a Jézuska...
  • Kandurex
    #31
    [nincs veled baja]
  • Kandurex
    #30
    MIndenesetre szerintem általános csúcsot döntesz gumi alapon. Nyilván ott nem babanyelven megy a téma
  • Loál János #29
    Érdekes meglátás.
  • Kandurex
    #28
    Tetszett a baba kép, gondoltam megnézem már ki az (a logo nem volt ismerős), aztán enyhén ledöbbentem. kb. ennyi. egyébként nem off, hisz tényleg babanyelv kellett ehhez a teméntelen sok spamhez.!
  • Loál János #27
    Nem, 2 személyiségem van, Dzsénó a másik 27k-val, és 27 másik Gumis témával, de miért offolsz?
  • Kandurex
    #26
    Van egy személyiséged vazzeg, 1 év alatt 66db gumi téma 20k spammel.
  • Loál János #25
    Águgligugligú!
  • RelakSfromhome
    #24
    fogalmunk sincs, honnan jött a paóm. Anyám is mindig okosan nézhetett, mikor mondtam, hogy ana, paóm! Aztán jött a film :D
  • zakika
    #23
    nem az ertel korlatai, han a nyelv korlatai
  • Vlala #22
    :-) az elsőt nem értem, biztos a értelmem korlátai miatt...
  • RelakS
    #21
    Nálam régen anyám nem értette, mi a franc az a paóm. Aztán mikor ment a Szegény Dániel, akkor rákezdtem, hogy Anya, paóm!

    Nameg a fakkadeki (sapka, dzseki), szódaszőpipojojókananaszívószál, vagy ilyesmi (ugya pohár, szóda, szörp meg kanál :D)

    Unokatesóm szavajárása a dobok volt. Ami akkor éppen a kezében volt, na az röpült . Meg Dzojika tajujá! Mármint hogy én menjek tanulni :P Lökött anyjától meg azt tanulhatta, hogy az enyém hülye, erre nekilátott, hogy Hülye Eedzsike!...
  • Vlala #20
    A legrosszabb, amikor a gyermekeket leültetik a tévé elé, hogy tanuljon abból.
    1. Rajzfilmek elé: a gyermek előbb tanulja meg a pikachu, villámtámadás, pokemonmester szavakat, mint a családtagok nevét;
    2. Esti, vidám műsorok (sajna láttam már gyermeket, aki Lagzi Lajcsin nevelkedett) na ebből a csemetéből minden lehet, csak értelmes ember nem. A tévé parasztvakító beszólásai,a csak itt-csak most-csak Önöknek, a Közkívánatra, ráadásként egy-két filmajánlóban (mert ugye a rövid előzetesben a legvéresebb jelenetet kel mutatni, az hozza a nézettséget) elpottyantott szövegek és képek hatására (hiába 18+ egy film, ha az ajánlót egy ötéves is megnézheti, ahogy sz.rrá marcangol egy embert a cápa) a gyerek komplett debil lesz, aminek megvan a maga előnye: lehet ingyenes tankönyvet igényelni a sajátos nevelési igénye miatt.