22
28 Mb szabad, és megtelt?????
  • Csaba
    #22
    Olyat nem írok, de van pár filmem, amit át kéne copyzni, mert gagyi lemezen kaptam (princo...)
  • RelakSfromhome
    #21
    ja, de ha eredeti a dvd-d, azon 9 giga körül lesz
  • Csaba
    #20
    És mi van akkor, ha a film pont 4,2 Gigás? :-) Gondolom, akkor még a Fat32 elboldogul vele.
  • Csaba
    #19
    Mert FAT32 a filerendszerem.:-)
  • RelakSfromhome
    #18
    nagyjából. De miért lenne szívás?
  • Csaba
    #17
    Illetve csak úgy lehet, ha 2 dvd meghajtóm van, és nem kell kimásolni előbb winyóra, hanem egy az egyben??
  • Csaba
    #16
    Tehát akkor, ha jól értem, win98 alatt nem lehet dvdfilmet írni? Hú, az nagy szívás...
  • orkenyid
    #15
    nézd meg a winyo smart-jat az everest-el (www.lavalys.com)
  • Csacsis
    #14
    Már több mint egy éve használom FAT-on a nagy fileokat. Van egy másik 80-asom, azzal semmi gond. De Ezzel a Maxtor 80-assal nem tudom miért, szívok. Jelenleg az van, hogy törlök 160 Mb-ot, és felszabadul szint 0 kb. Na, ez hogy lehet? És ugyan ez van a többi dolognál is (divx film, game, stb).
    28 Gb-om van, és még sincs.
    A restore és a kukát alapból lekapcsolom, és a nortonra is odafigyelek.
    Szóval, valmi egyéb ötlet?
    Ha a FAt miatt lenne, akkor miért működott eddig, és miért műkszik még mindíg más Fat-os finyókon a nagy file másolás?
  • [Jakuza]
    #13
    Mivel a fat32 4GB-s fajlkorlattal dolgozik, belese szabadott volna fogni a muveletbe feleslegesen. :P

    Csaba - Konvertald at a vinyot NTFS-re es uritsed gyakrabban a windows szemeteset.
  • RelakS
    #12
    Nem partíció, fájl! A fat32 nem tud 4 GB-nál nagyobb fájlt tárolni. Nálam is volt ilyen, hogy iso-ba le akartam a dvd-t menteni, és 4.2GB-nál azt mondta, hogy megtelt. Aztán átálltam NTFS-re, azóta minden oks.
    150GB-os vinyót simán meg tudsz akár egy darabban is fat32-re formázni, de értelmetlen, ha DVD iso-kat akarsz rajta tárolni, megint csak ntfs. Persze ekkor a winme nem fogja látni, de az xp mellett úgysincs túl sok értelme.
  • Csaba
    #11
    Igen? Ezt nem is tudtam. Nekem 40 gigás winyóm van, de az még műkszik rendesen FAT32-esen.
    Egyébként ha teszem azt 150 Gb-os winyót vennék, lehetne fat32-re formázni? Mondjuk 30 Gb-os partíciókban?
    Relaks: Ez most mit jelent? Miféle 4.2 gigás partícióról beszélsz?
  • RelakSfromhome
    #10
    Te egy 4.5 GB-os anyagot akarsz egy olyan partícióra rakni, ami max 4.2-t kezel! Megoldás: NTFS!

    Ez egyépként senkinek sem tűnt fel? :D
  • FREAK
    #9
    most 28 MB vagy GB?
  • AtomHeart
    #8
    #6: ja, ezzel en is eppigy beszivtam egyszer.." :^)
    #5: amugy milyen fajlrendszert hasznalsz? Ne feledd, hogy az ms FAT32-re csak 32 GB-ig "vallal garanciat", ha annal nagyobbra mereteznel egy ilyen particiot, leszivod :^)
  • Pheel
    #7
    És már megint az a csúnya MS volt a hibás...
  • ibrik
    #6
    Van fent Norton SystemWorks vagy Internet security vagy hasonló szoftver?
    Mert akkor csak jobbklikk a kukán (illetve a "Norton Protected Recycle Bin"-en) és az "Empty Norton Protected Files"-ra katintva már tényleg fel fog szabadulni a törölt cuccok helye.
    Ha zavar, hogy ha Shift+Del-el (törlés kukába kerülés nélkül) törölve mégsem szabadul fel a hely, akkor azt ki is kapcsolhatod a kuka beállításaiban a Norton-os résznél...
  • Csacsis
    #5
    Helló!

    Azért írok ide, mert már a hócipőm televan az egész oprenceres,windowsos,fatos,ntfs mindennel.

    Szóval a lényeg: Van egy 80 Gb-os winyom. A következőt csinálja: Telepakolom, aztán törlök róla. A file törlődik, de hely nem szabadul fel egy csomó ideig. A NDD, a windows scandisk, meg minden azt mondja minden rendben van. Jelenleg ott tartok, hogy 28 Gigára nem tudok felmásolni egy 4 Gb-os DVD-t mert megtelik.

    A filerendszer:FAT32
    Oprendszer:(xp és millenium)

    Valmi ötlet?
  • Devids Pro
    #4
    #4
  • DJ Skyline
    #3
    #3
    heló taranov!:D
  • Taranov
    #2
    #2
  • EOX
    #1
    #1