116
A Doom 3-hoz mi a legjobb?
  • izb
    #116
    itt arról van szó hogy a kareszod nem támogatja a különféle hatásokat melyet a játék használ, így indulás sincs.
  • [Jakuza]
    #115
    Videokartya drivert telepitettel ?
    Amugy milyen VGAd van ?
  • ngagenorrec
    #114
    Sziasztok!
    Amikor elindítom a DOOM3-at akkr nekem ezt írja ki...:S
    NAgyon megköszönném ha valaki segítene...
    ERROR: The current video card / driver combination does not support the necessary features.
    ********************
    Error during initialization
    Shutting down OpenGL subsystem
    ...wglMakeCurrent( NULL, NULL ): success
    ...deleting GL context: success
    ...releasing DC: success
    ...destroying window
    ...resetting display
    ...shutting down QGL
    ...unloading OpenGL DLL
  • hano2
    #113
    Narancs! A tápban nem csendesebb 1 db 12cm-es,mint 2db 8cm-es.Az aktiv PFC illetve az ATX 2.0 mennyivel jobb?
  • Narancs
    #112
    Nem, mivel MSI ráadásul jobb is.
    Tápot szerintem nem kapsz sulinteben külön. Nekem Chieftec 360-as van, ezt simán viszi:
    Penya [email protected], X700Pro, 160as vinyó, dvd író, cd olvasó.

    Sztem kurvajó táp és nem drága. Minden márkát nem sorolhatok fel, de vehgyél olyat ami baszott nehéz és 2 venti van benne. Ami pillekönnyű azt kerülni kell.
  • hano2
    #111
    Megéri az Asus EN6600GT-TD 128 Mb PCI-E a pusz 9000Ft-ot(Sulinetre) az MSI NX6600GT 128MB PCI-E -hez képest??
  • hano2
    #110
    Hali Narancs.
    Mi a véleményed a Cooler Master Centurion CAC-T05 házról,megér 15000/2 pénzt?
    Javasolnál egy "nem túl drága" de stabil, 350-400 W-os tápot hozzá?
    Köszi.
  • hano2
    #109
    Köszönöm!
  • Narancs
    #108
    3000+ S939 lehet Winchester vagy Venice magos. Ha boltba bemész mondd, hogy Venice magosat akarsz. Amúgy szériaszám alapján is meg tudod mondani, hogy venice-e. külön sztem nincs ráírva. ITT okosod a gyáriszámról...
  • hano2
    #107
    Az Athlon 64 3000+ S939 Venice magos?
  • Narancs
    #106
    Igen, nem olyan nagyon sokat de azért számít. Venice magos procit vegyél, és akkor bele tudsz tenni egyszerre 4 modult. Tehát később nem lesz gáz bővíteni 2 GB-ra...
  • hano2
    #105
    A dual channel játékok futtatásánál számit(hat)?
  • Narancs
    #104
    DDR2 -őt NEM KEZEL az Athlon64. Már mondtam, sima DDR kell. Codegen egy 10-es a pclandnál, ha jól emléxem. Még az nézett ki a legjobban, esetleg a szürke Foxconn ugyanonnan.
    1X1024 azért jó, mert később egyszerűbb bővíteni, 2X512 meg azért mert így mehet a dual channel...
  • hano2
    #103
    Es még egy kérdés:2x512 vagy 1x1024-est érdemes venni(Mindkettő mellett érveltek már)
    Kösz.
  • hano2
    #102
    Mindegy,hogy DDR2-es a TWINMOS vagy jó a "sima" is?(DDR2 az olcsóbb)Kb mennyi a Codegen,bruttó?
  • Narancs
    #101
    TWINMOS jó lesz, házat meg olyat vegyél amilyen tetszik. Nekem a fekete Codegen 6211L-CA P4 300W tetszik kívülről, tápot szvsz rendeset sulinetben nem kapsz...
  • hano2
    #100
    Kösz a választ. A Sulinetet ketten vesszük igénybe (2x60e vissza!)
    Mit javasolsz memóriára(esetleg DVD íróra,házra?
    Üdv:Hano
  • Narancs
    #99
    Jó gép, csak Sulinetre 120K fölött nem érdemes vásárolni, mevel max 60K-t igénylehetsz vissza és a felét állnod kell. A gép nem rossz, csak épp AMD nem tud DDR2 -t kezelni. Sulintene kívül amőgy meg olcsóbbak az alkatrészek, szal sztem vedd meg a felét SeX-ben a többit meg kiskerben.
  • Solt
    #98
    Sziasztok! Szeretném lecserélni a 2ghz-s celeron procimat egy 2.6, vagy 3ghz-s intel procira! A 3ghz-s jóval drágább a 2.6-osnál, tudásban megéri az árkülönbség? Köszi!
  • hano2
    #97
    Sziasztok!
    Sulinetre szeretnék összeállítani egy konfigot.Mivel "szűkebb" a választék,nem szeretnék mellé lőni,ezét kérem azok véleményét akik tapasztaltabbak.Elsősorban játékra és netre kell.(kb.200e bruttó-monitor nélkül)Amire eddig gondoltam:
    Asus A8N-E S939;AMD Athlon64 3000+S939;PQI 1GB 533Mhz DDR 2 vagy TWINMOS KIT DDR 1024MB/400MHz;Asus EN6600GT-TD 128MB PCI-E;Samsung 160GB SATA 2 vagy Western Digital 200MB 8MB.(DVD író talán Asus DRW-1608P)Házat nem találtam még-400W tápra gondoltam és kb 15e Ft-ért.
    Kösz előre is.

  • NeoMaN
    #96
    több ram nem mindig előny a VGA-n sőt! (van ugye BIT, Mhz, PIPE stb. is)

    hangosan kattogó billentyűzetet már másnap átkozni fogod, a legrosszabb legidegesítőbb dolog a világon, ráadásul gyors game-ra (quake3 és társai) tökéletesen alkalmatlan mivel nagyobb erő kell a gombok lenyomásához (a mikrokapcsoló miatt), és hamarabb is elromlik mint egy softos....

    Narancs ajánlata tökéletes, elsőre elég 512MB ram, és elég egy 120-as vinyó, így lóvét spórolsz (késöbb vehetsz még ramot ha lesz több pénzed). Monnyuk socket 939-es procival és alaplappal még jobban járnál, mert a késöbbiekben erősebb proci is beletehető

    Celeronos gépet ne vegyél semmiképp!

  • Cancel
    #95
    az hogy jobban tudsz-e játszani azt nem tudom:))), de tény hogy nagyobb kapacitású kártya jobb, mondjuk az sem mellékes hogy hány bites, és hogy agp vagy exp.
  • Szreeeeh
    #94
    Lehet, hogy hülye a kérdésem (nem tudok értelmes kérdést feltenni), de a videokártya ténylegesen számít a játékoknál. Tehát egy 256MB-os videokártyával sokkal jobban tudok játszani, mint egy 128MB-ossal?
  • Szreeeeh
    #93
    A hangosan kattogó billentyűzetet jobban lehet érezni. Szerintem jobb érzés vele babrálni a gépet.
  • hmhm
    #92
    hangosan kattogó billentyűzet ?
    ez miféle igény?
  • 12346
    #91
    szvsz ultramadarak vesznek ilyen cégeknél komplett gépet. jobbak a szakboltok.
  • Narancs
    #90
    Támpontok:
    Amire szükséged van a játszáshoz:
    1GB ram, erős proci (amd), 6600gt.
    Azt ne várd, hogy helyetted verjük ki. Megnézegetsz pár bolti árlistát, és ha konkrét kérdésed van akkor bevésed ide.
  • Szreeeeh
    #89
    és különben megbizhatok a multikban(pl: MediaMarkt, ElectroWorld)?
  • Szreeeeh
    #88
    minden kéne: monitor, gép, billentyűzet(lehetöleg hangosan kattogó), hangfal, mikrofon és persze egér is
  • Narancs
    #87
    AMD Sempron 2800+ 754 BOX 64bit 13181
    ABIT Via KV8 PRO AMD Athlon 64/754 DDR AGP SATA 11060
    512 MB DDR Ram 400 MHz Kingmax-SuperRam 8333
    512 MB DDR Ram 400 MHz Kingmax-SuperRam 8333
    GeForce 6600 GT 128 MB DDR3 TV DVI 8x AGP INNO 27826
    ATX P4 Midi Torony 4x5.25 Codegen 400W 6041L 5909
    24/4/40/16x Nec 3540 DVD-writer drive fekete 8030
    Maxtor 200 GB. 7200 rpm ATA-133 8MB 15100
    _______________________________________________________
    97772 HUF nettó
    122215 HUF bruttó

    Árak by OlcsóPC. Én vmi ilyesmit vennék.
  • NEOreg3
    #86
    most csak gép kell, vagy monitor, billentyűzet stb is?

    amúgy 200e alatt nem úszod meg sajna ha jáccani akarsz
  • Szreeeeh
    #85
    Egy új gépet szeretnék, főkép játékra használni. Nem anyira értek a dologhoz, ezért kérek segítséget, hogy ti mit ajánlotok. 100000-120000Ft-ból azért jöjjön ki.
  • CUCLI
    #84
    94ből jönni ki
  • blackgamer
    #83
    végülis single player-ben végignyomod a doom 3-at 2 nap alatt,
    ha neten játszol akkor pedig ugyse a full grafika a lényeg
  • Narancs
    #82
    Celeront mindenképp le kell cserélned, az nem is processzor!
    Ha hangkártyám számolná a cuccost az is gyorsabb lenne!:)
    Úgyhogy sztem is új konfig lesz a nyerő...
  • Gunner
    #81
    Nekem anno volt egy A7N8X-X-es alaplapom, egyetlen szépséghibája, hogy nem kezeli Dual Channel-en a ram-ot, azon kívül nagyon jó. Hozzá egy 2500+Barton meg egy Falcon Rock II-es ami egy nagyon jó hűtő jó áron és tényleg tartja a hőmérsékletet! Én ezzel 3200+-ra tudtam húzni procim, de volt aki tovább is tudta, de annak már szerintem nincs értelme. Elne felejtsd a feszt feljebb venni 1,85-re, ha jól emlékszem :)
  • CUCLI
    #80
    gondoltam arra is ,hogy csak simán veszek egy 9800Prot 60ért. és még 512. oszt eccer lessz globális lecserélés valami nagyonodabaszósra
  • ollie
    #79
    Általában 3000-3200+ -ig, szóval nem rossz az. De ha csak 2800+ -ig tudod húzni, már megérte.
  • CUCLI
    #78
    kinek van AMD 2500+? meddig lehet azt húzni?
  • ollie
    #77
    ja lehet később is cserélni, és persze nem olyan rossz az ;)