264
nincs teljes cím
  • Saka23
    #264
    Sziasztok.
    Vettem egy új monitort HDM
    I kábellel csatlakoztattam a gépemhez és valamiért de nem szép a kép,olyan mintha nem lenne feltelepítve a VGA driver...pedig fel van,kérlek segítsetek.
    itt egy kép róla http://kepkezelo.com/images/krm54pxoeq2utl98i9jg.jpg
  • csetle
    #263
    Sziasztok.
    Következő a problémám ...
    Benq G2220HDA monitor. 1680x1050 felbontásban széthúzza a képet a sarkokig .. de FullHD felbontásban (1920x1080) - ami egyébként a beállításoknál az ajánlott felbontás is - annyira széthúzza, hogy a kép jobb oldali része, mondjuk néhány centi egyáltalán nem látszik. Mit gondoltok, mi lehet ennek az oka? Hogy tudnám beállítani, hogy "ráférjen" a monitorra az egész képernyő?
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Freeman16
    #262
    Sziasztok van egy EIZO M1700-s monitorom jól működik viszont készenléti állapotban sercegő hangot ad ki és ha kikapcsolom akkor is de akkor halkabb és pár perc múlva megszűnik mi lehet ennek az oka?
  • JasonXXX
    #261
    Sziasztok!

    Nekem az a problémám, hogy amikor megnyitok egy mappát, elmegy a kép majd visszajön, elmegy a kép, majd visszajön. Kizárólag akkor történik ez ha megnyitok egy mappát vagy a saját gépet. Találkozott már valaki evvel a problémával?
    A rendszer új, a monitor be lett vizsgáltatva.
  • Shortstop
    #260
    Miért ne! Nekem egy TV szerelő segített. Elko-kat cserélt. Kétezret kért. Szerintem jól jöttem ki belőle.
  • Freeman16
    #259
    Szerintetek érdemes javíttatni 7 éves 15-s LCD monitorról van szó. World of Vision márkájú.
  • Freeman16
    #258
    Sziasztok!
    Az a problémám hogy vibrál a monitorom de nem mindig csak néha. Úgy kevésébe csinálja ha a fényerő 0-n van. A monitorban a neon vagy hogy hívják ami bennük van 8 hónapja volt cserélve akkor is ez volt a probléma. Viszont egy szervizben mondták, hogy lehet inverter hiba is. A monitor és a TV is egy elosztóból megy és amikor a monitor vibrál akkor a TV képe is kásás lesz.
  • Shortstop
    #257
    optikai törlőkendő meg langyos víz szerintem. én a samsungomat ezzel takarítom és közel hat éve hibátlan.
  • Empty
    #256
    Dell monitor kijelzőjét mivel érdemes tisztítani?
  • Bal0924
    #255
    Sziasztok!

    Van egy Samsung SyncMaster P2350 és szeretnék hozzá működő drivert, ami a Digitális részéhez van.
    Egy szabvány monitornak veszi és nagyon sz*r a felbontása.
  • JasonXXX
    #254
    Sziasztok!

    Nekem az a problémám, hogy az Asus monitorom ki-be kapcsol, úgy értem, hogy van kép hol nincs. Korábban csak 3-4x csinálta, most meg másodpercenként. A garancia szervíz visszaküldte, hogy test ok.
    A videokártya frissítettem. Még a kábelt nem cseréltem le. A készülék nincs 1 éves.
  • n laca
    #253
    Sziasztok!
    Olyan problémám van hogy Samsung 720N monitorom véletlenszerű időközönként automata beállítást végez, egyre sűrűbben. Elkezdi és akkor 5-10 percig folyamatosan. Nincsen beragadó gomb, vga drivert frissítettem.
    Van valami ötlet? Köszi...
  • zsoli03
    #252
    Sziasztok! Van egy samsung lcd monitorom, kb 4 éve van nálam, de használt vol. eddig nem volt baja. Most elromlott, mert egyszer csak nem adott képet, teljesen sötlt maradt, nincs jel, a kábel jó mert kipróbáltam mással, most egy régi monitort használok, tehét a gép jó, az lcd monitor áramot kap, a bekapcsoló gomb kéken világít. Tehát akkor szervíz? vagy meggondolja magát?
    Köszönöm a választ
  • Shortstop
    #251
    Sziasztok!

    Samsung SyncMaster 226BW-m van 5 éve vásároltam. Egy hónapja olyat csinál, hogy bekapcsolás után 3-4percig villog, feketén egyre sötétebbről világosodik ki majd teljesen megszűnik a villogás és lehet korrektül használni. Mi okozza a hibát? Nem akarom elhinni, hogy ennyit bírt és hamarosan megadja magát.
    Esetleg valami hely Budapest közelében ahol lehet szervízelni?
  • norbert1214
    #250
    Helló!

    Dell Vostro1510- es laptopot használok. A problémám az lenne vele, hogy a monitorja hirtelen elsötétült, de halványan látszódik rajta minden, de mégis sötét. Tettem rá egy külső monitort, úgy jó...

    Segítsen valaki!!!!
  • oneal1
    #249
    Hali!

    Samsung 2770 hdt hasznalok.
    A problemam az volna hogy pcvel ha osszekotom akkor fako szineket kapok.
    Dvi csatlakozas.
    Magicbright ban nem tudom allitani a szint,nem engedi.
    Ps3 hdmi vel meg tokeletes.

    Nem ertem mi a gondja:S
  • tiburon26
    #248
    sziasztok
    van egy samsung syncmaster 710N tipusu monitorom.ujjaban 1-2masodpercig van kep aztan hirtelen elsötetül.ha ki-be kapcsolom ugyanez van.ötlet?
  • RelakS
    #247
    xarul van beállítva a monitorom, ha a középszürke sötétebb, mint a fekte-fehér sakktáblaminta? :D
  • Bandi 18
    #246
    DVI-VGA
  • NASCAR18
    #245
    Hello / Sziasztok!

    Végig néztem a topicot, de nem találtam a hibámra megoldást.

    Tegnap ota olyat csinál a monitorom, hogy teljesen random idokozonkent es idoben, elmegy a kep 2-3 mp-re majd vissza jon minden, es mintha mi se tortent volna megy minden tovabb.

    - A monitor nem kapcsolja ki magat, egyszeruen csak nem add kepet, mintha elaludna...
    - A gep nem fagy ki, minden megy normalisan tovabb, a zenet hallom sot ha jatszom akkor meg a jatek is tokeletesen fut tovabb
    - Az esetek utan, nem lassul be a gepem, es semmilyen hangot nem hallok a monitorbol / gepbol

    Igazabol ha nem is megoldasokat, de tippeket varnek, hogy mim mehet tonkre a gepben... Es ha persze vannak kerdesek azokra szivesen valaszolok, remelem meg talalom a hiba okat mi elott valami feldobja a talpat.
  • kill3r21
    #244

    Ilyen csatlakozóra akarom rádugni a monitorom, mien átalakitó kell?
    15 tűs a monitördugóm
  • GyaxyBoy
    #243
    Sziasztok!

    Olyan gondom van, hogy vettem tegnap egy Syncmaster 244T monitort és az a bajom vele, hogy össze dugtam, bekapcsoltam a háttérben bejön a windows, de nem jeleníti meg a képernyőn (NO SIGNAL, DOS-ban sem látszódik semmi)! Rádugtam a régi monitort, ő is azt mondja, hogy NO SIGNAL! De ha így indítom újra mikor a régi monitor van rajta és mikor bejön a windows és ekkor dugom át a 244T-re úgy minden okés, működik.
    Persze a felbontás nem jó még úgy!

    Nagyon várom a segítségeteket, mert akkor holnap már vissza viszem, ha szar!

    VGA: 9800GT (MSI)
  • ioinme
    #242
    Még valami: Olvastam, hogy barkácsolt hangcuccok képesek lehetnek elrontani a monitort, de könyörgöm, a hangfalrendszerem 5.1-es, és majdnem 23 ezerért vettem.
  • ioinme
    #241
    Sziasztok, eléggé égető problémával fordulnék hozzátok. Egy hónapja elromlott a 17 colos HannsG HW173 típusú monitorom. A tünetei: Elkezdett az ún. háttérfény pislákolni, és egyre sötétebb lett, aztán még aznap el is romlott végleg, ami azt jelenti, hogy ha bekapcsoltam a gépet, 3 mp-ig volt mindig kép, aztán 3mp-ig megint semmi, így meg ugye nem lehet használni. Volt rá még két év garancia a háromból, ezért beküldtem szervizbe. 3 hét múlva szóltak, hogy javíthatatlan, cserélték a készüléket, rá egy héttel már haza is hozhattam az "újat". Na már most itt én kiakadtam. másfél hete van nálam, és bár leellenőriztem, más a szériakódja, az üvege mégis kicsit koszos volt, és fura dolgokat művel, szerintem ez is hibás. A tünetei: Szűk 2 hét alatt egyszer UGYANÚGY bepislákolt, mint a régi monitorom azelőtt, de csak pár mp-ig csinálta ezt, azt hittem csak a szemem káprázik. Ma viszont ment a zene a gépen, elmentem enni, 10 percre, mire visszajöttem a monitor képe túlfehérített volt, mintha fel lenne csurig nyomva rajta a kontraszt, de mégsem voltak élesek a dolgok, elég randa volt. Leültem mellé, kilőttem a zenét, stb. Vártam, és fél perc múlva elmúlt! Na ez mitől lehet? Nekem már nincs türelmem beküldeni megint a szervizbe, attól meg egyenesen frászt kapok, hogy a végén kiderül, hogy használt monitort kaptam, és nem egy újra cserélték. Tudtommal újra kellene ilyenkor cserélniük, vagy rosszul tudom? Vagy úgy voltak vele, hogy úgysem veszem észre? Mert akkor velem ráfaragtak. Mi lehet a probléma? :S

    Utólagosan megjegyzem, van egy hülye feltevésem, bár tényleg elég bizarr feltételezés: a hangfalak talán ludasak lehetnek a dologban? Itt vannak a monitor két oldalától 20-20 centire, meg szintén 20 centire előtte is egy. Lehetséges, hogy bezavarja, vagy ennek semmi köze ehhez? Amíg a monitorom a szervizbe volt,egy régi 8éves!!! CRT monitort használtam, azzal nem volt semmi gond.
  • raveryeah
    #240
    Csáó. Nem tudja vki hogy miért van az hogy egy idő után a monitor képernyőjén csíkok jelennek meg és a megnyitott képek, oldalak nak ott marad a nyoma a kijelzőn ? Segítsetek pls.
  • pxxl
    #239
    visító hangot ad = elhalálozott. béke poraira. † RIP †
  • tsarffi
    #238
    Hi! Nemtudjátok miért van az, h bekapcsolom a gépet és a monitornak a kék lede (Samsung 932bf) folyamatosan villog, majd váltakozva kiírja h Analog és Digital. Ezt csinálja egy darabig aztán kiírja, h Check Signal Cable.
    Régebben is csinálta párszor de most egyáltalán nemakar bekapcsolni, és közbe ilyen visító hangot ad. Minden bevan dugva rendese, DVI csatlakozót használok. Segítsetek pls fontos! Kösz
  • duracellmumus
    #237
    az nem lehet hogy a frissítési frekvencia az adott játékban eltér 60Hz-től vagy azt a felbontást nem ismeri a megjelenítő???
  • duracellmumus
    #236
    Szia Kata (bocsi, nem hagyhattam ki)

    gondolom ezt azután írtad hogy kipróbáltad az OSD-t(az a menürendszer ami a képernyőn jelenik meg a MENU(gomb) megnyomása után)?

    és ott hiába állítottad a fényerő értékét 100-nál kisebbre mégsem történt semmi???
  • Cyca0903
    #235
    sziasztok.tudna Nekem valaki segíteni?LG FLATRON W1934S-es monitort vettem,ami szép és jó,csak,hogy nem tudom levenni a fényerőt:(fullon van és így eléggé bántja a szemet,hiába az egyéb fény funkció az nem jó.a fényerő 100%át szeretném levenni úgy 80-90% közé.ha tudna segiteni valaki megköszönném.üdv:Kata
  • ReptileMK4
    #234
    Nem, Geforce MX/MX 440- es, de nem a videókártyával van baj. 2 monitorom van, és a másikon nem volt ilyen probléma. De érted, csak az egyik OpenGL-es játékon csinálja ezt.
  • ddkn
    #233
    Sziasztok!

    Nekem is az a problémám mint kemszi2-nek, csak Hanns-G monitorom van.
    Percenként felugrik a fényerő beállítás ablaka , és kikapcsolni sem lehet a monitort. Probáltam, a monitor csatlakozó a helyén van, fixre meghúzva a csavarok.

    Ha van ötletetek megköszönném még mielőtt a szervízbe battyognék vele.

    Köszi
  • duracellmumus
    #232
    találgathatok egy ati 2600-as karid van?
  • ReptileMK4
    #231
    Hello. Nekem olyan problémám van, hogy amikor a játékba belépek, akkor a monitorom készenléti állapotba lép. De csak ha olyan játékba, ami támogatja az OpenGL-t. A monitornak a típusát sajnos nem tudod, de annyit tudok mondani, hogy nem LCD.

    Légyszi aki tud segítsen.[#help
  • edakata
    #230
    Sziasztok!
    Van egy lg flatron l192ws monitorom. A gond az, h ha sokat van bekapcsolva egy biz idő után elfeketedik, ég a zöld csak sötét az egész. Ki kell kapcsolnom egy pár másodpercre, majd be akkor jó egy darabig megint. Aztán elkedózd a feketedés egyre gyakoribb lenni. Szervízben volt, de a gond megmaradt. Tudna vki segíteni?? Köszönöm
  • icespeakyy
    #229
    hi, olyan gondom van, hogy nemtudom valamiért átlag felbontásokban használni a monitorom csak maxon 1920x1080-ba mert ha kisebbre állitom, akkor a monitor jobb szélén egy fekete csikban nincs semmi képem,már mindenféle drivert frissitettem illetve régebbiekkel is próbálkoztam de úgyse működik,csakis max felbontásban. valaki tudna segiteni nekem? előre is köszönöm
  • N o N a m e
    #228
    Egyre jobban sötetedik be a monitorom, a szineket teljesen felhúztam, játék közben néha nagyon besötétedik, kivilágosodik és villog. Samsung SyncMaster 793s-em van, kb 3 éve vettuk, eddig semmi baja nem volt. Lécci segitsetek!
  • tmisi
    #227
    Driverben jól van beállítva a képfrissítés (60 Hz)? De az is lehet hogy y a játék ezt felülbírálja, bár ilyennel még nem találkoztam. Próbáld meg natív felbontásban is, ha nem azon menne.
  • Bandi 18
    #226
    Ezeken a képeken jók a szinek :D. Szal valószínűleg monitor gondod lesz, rossz kábel mondjuk, vagy maga a monitor belsejében romlott el valami, de a biztonság kedvéért próbáld ki másik monitorral is.
  • bauer15
    #225
    hello az lenne aproblémám hogy tegnap egy játéknál a monnitor átváltott pirosra nem az egész volt vörös hanem vöröses volt minden majd ki be dugtam a kábelt a gépbe erre átváltott ilyen zöldesre piros helyett
    ilyesmi lett
    ez a monitor hibája lehet vagy esetleg van valami beállítás?
    Siemens monitorról van szó

    kép1
    kép2