312
  • traktorista
    #312
    Látom nagy itt az élet mostanában. Jávai mohával van valakinek tapasztalata? HOgy szép sűrű és tömött legyen. Nekem nyurga és vékonyka. Pedig a világítás jó erős, de akkor is nyurgul a fény fele és nem terül szét.
  • Apa27
    #311
    Sziasztok! Olyat csinált már valaki közületek, hogy élő fűzfát tett az akváriumába?
    Egyszer azt hallottam, hogy a fűzfa hajtás mindenhol tovább fejlődik ahova csak ledugják és azt is, hogy víztisztító hatása van akár csak a nádnak... Szóval ezért kérdem, hogy valaki csinált már olyat, hogy élő fűzfát, vagy élő nádat tett volna az akváriumába?
  • nagy hős
    #310
    Terraplaza börzét meglátogatja valaki?
  • zeli
    #309
    Köszönöm ismét a választ. Gumicső az van, akkor majd használni fogom, csak abban nem voltam biztos, hogy mennyi ideig hagyjam a vizet állni.
  • Tuvok #308
    Legalább 24 órát álljon, de ha van klórtalanító szered, akkor hamarabb is beöntheted . Én nem vagyok híve semmi vegyszernek, csakis természetesen, így 24-48 órát hagyom állni, esetleg légpumpával levegőztetem, oxigénből sose elég, az akváriumban meg amúgy se megy .
    Egy nagy műanyag ballont használok, abban lezárva hetekig is eláll a víz .

    A vízcseréhez egy sima gumicsövet ajánlok, 50 literhez túl vastag se kell, esetleg ráerősítheted egy egyenes drótra, amivel a talajt is átdúrhatod a kaki után .
  • zeli
    #307
    Rendben, köszönöm a választ. A hal egyébként egészségesnek tűnik, de figyelni fogom folyamatosan.

    Közben felmerült egy másik kérdés:
    A víz cseréjét hogyan kell pontosan végezni? A csapvizet hagyni kell állni egy darabig, hogy kimenjen a klór belőle, és a hőmérséklete átvegye a szoba hőmérsékletét, esetleg vmi szert is kell hozzá adni ? Mennyi ideig kéne állnia a víznek ?
    (ez a vízcsere nem a teljes vízcserére vonatkozik, hanem csak a víz pótlására, esetleg egy részének cseréjére)

    Bocs a sok kérdésért, de új vagyok akvarisztikában, és szeretném helyesen csinálni.
  • Tuvok #306
    Van ilyen betegség, de nem lehet inkább, hogy egy másik hal lakmározta meg ? A guppinak elég csábító falat a farokúszója .

    Ha betegség, akkor azt rossz vízminőség miatti bakteriális fertőzés okozza, a legtöbb antibiotikum hatásos ellene . Úszórothadás többnyire nagyon gyengén szűrt, vagy elöregedett vízben jellemző .
  • zeli
    #305
    sziasztok!

    Lenne egy kérdésem. Ma vettem halakat az akváriumomba, 50 literes, most van benne neonhal, guppi, zebradánió, és két nem tudom milyen hal (elfelejtettem a nevüket).
    Miután betettem őket az akváriumba, azt vettem észre, hogy az egyik guppinak szinte alig van meg a farokúszója. Tudom, hogy ez egy halbetegség, és hogy átterjedhet a többi halra is. Nem szeretném, ha elpusztulnának, mit javasoltok? Különítsem el azt az egy szem halat? Kb. milyen gyorsan terjedhet át a többire, mert leghamarabb hétfőn tudnék elmenni "gyógyszerért" (most csak parakill van nálam) ?
  • Frosty01
    #304
    ja, és zárójelben megjegyezném hogy ilyen kis dög tornyoscsigákról van szó.
  • Frosty01
    #303
    hát most takarítottam az akváriumot, lemostam a falát belülről, szürőt takarítottam, újratöltöttem vízzel, stb, és hirtelen belepték a csigák az egészet, ez a szaros hal egyet se evett meg szerintem!! :S

    pedig direkt úgy etetek már hogy csak a fentieknek jusson...
  • Tuvok #302
    Fenéklakó, ha annyit adsz amit a feljebb élő halak rögtön megesznek, semmi nem hullik alá neki .
    Persze nemtom nálad ez megoldható-e . :)
  • Frosty01
    #301
    jó és verjek a seggére, amikor a többieket etetem? :)
  • Tuvok #300
    Igaz, minél nagyobb, annál több és nagyobb csigákat eszik .
    Ne etesd semmi mással, és a csigaszám masszívan redukálódni fog . Az üres házaké meg nőni . :)
  • Frosty01
    #299
    ez egyértelmű :)

    kérdés:



    ő valóban eszi a csigákat? nem rég vettem egyet, és nem igen fogynak... annyit vettem észre hogy az aksi faláról eltüntek a kicsik, de a nagyok lent csámpáznak a kavics között még mindig....
  • Jrex
    #298
    Én is akvarista vagyok már elég régóta(igaz most eléggé megcsappant a halaim száma:D)Előző félévben kerültem egyetemen biológia szakraés ökológia szakirányra,és tanultunk a betelepített fajokról,amelyek egy része,mégha az eredeti élőhelyén nem is ártalmas,egy új kö
    zegbe kerülve igen pusztító lehet természetes ellenség híján.
    A halak és vizinövények nagy részét(mint a tüskés pikó,és naphal)akvaristák engedték el,de nem rossz szándékból,mégis rossz vége lett....
    Szóval szeretnék megkérni minden akvaristát,h a megunt állatait,ne engedje el,vagy legalábbis olyan tóba ahol meggyőződött arról,h nem vezet ki belőle semmilyen csatorna.:)
  • Frosty01
    #297
    zöldes (foltokban barnás) az akvárium falán és a szűrőn
  • Tuvok #296
    milyen fajta alga ?
  • Frosty01
    #295
    algaeltávolításra mi a legjobb tippetek? :)

    (házilag, és semmi szuper-spéci cuccra nem szeretnék rááldozni)
  • Jeffjohnson
    #294
    Itt is jók az árak : KATT
  • Killgore
    #293
    Találtam egy tök jó webáruházat, a többitől lényegesen alacsonyabb árakkal: http://store24.hu/akvarisztika
  • Tuvok #292
    Jah :)
    Most egy ideig csak az elpárolgott vizet pótold, hagyni kell elszaporodni a baktériumokat, be kell állni az aksinak, esetleg számíts barna algára (világításod hány wattos ?), az új aksikban szinte mindig jelentkezik, de majd eltűnik . Ha az aksid beállt, heti vízcsere nyugodtan mehet .
  • Frosty01
    #291
    tegnap óta. vízcserét olyan 1 hónaposra tervezem, de nah a növények neveit hiába kérdezed :D nem tudom... van két ilyen hosszú levelű fűszerű valami, meg két kicsit masszívabb nagyobb levelű dolog :D
  • Tuvok #290
    10 éve nem volt mollym, tehát nemtom mennyire normális náluk, de mivel részben növényevők, lehet valamit a felszínről eszegetnek . Vagy tényleg csak megszokás miatt csinálják .
    Vízcseréket milyen gyakran csinálsz, és mekkorát ? Mióta megy az aksid ? Milyen növényeid vannak ?
  • Frosty01
    #289
    nem mind pipál. csak a black mollyk :S

    egyébként ja, gumicsöves verziót használom és az akvárium teteje is picit ki van nyitva, így éri a szoba levegője is. egyékbént köszönöm a segítséget, és a tippeket :)
    lehet sok láma kérdésem lesz még a közeljövőben... mentségemre legyen hogy most szereltem be az első akváriumot életemben :D
  • Tuvok #288
    Nekem 128 literes halas akváriumom volt, a levegőztetés annyi volt, hogy mozgott a felszín, de semmi buborékolás, 32 halra . És a heti rendszeres vízcserék . Egy ekkora akváriumban 10 kis halra normál esetben egyáltalán nem is kéne levegőztetni, a felszínről elég oxigén kerül bele .
    Nem oxigénhiányra tippelek, hanem valami másból van sok, ha egyáltalán tényleg pipálnak a halak . Lehet csak hozzá vannak szokva a felszíni etetéshez, így mutatják, hogy ennének .
    Mindenképp ki kellene figyelni, hogy valóban pipálnak-e, esetleg tartanék egy nagyobb vízcserét . Ha van teszted, mérj rá a nitrit, nitrát, foszfor szintekre, és az oxigénére .
  • redbull0304
    #287
    A levegőztetésnek ugyanúgy kell mennie éjjel is mint a szűrőnek! Ha nincs túltelepítve és nem túl meleg a víz akkor se ideális, de mivel itt reggelre már pipálnak a halak itt mindenképp mennie kell a levegőnek folyamatosan!
  • Tuvok #286
    Érdekes gondolat belső szűrőre esőztetőt szerelni .
    A szűrésnek mindig menni kell, de a levegőztetésnek éjszaka nem muszáj .
    Gondolom az esőztető egy része van a víz felett, és ez csobog . Nem lehet a szűrő tetejére gumicsövet szerelni, és azzal levegőztetni ? Azt éjjelre ki tudnád kapcsolni .
  • Frosty01
    #285
    egyébként miért kérded?
  • Frosty01
    #284
    nem, van egy olyan tartozék hozzá amihez egy kis gumicsövet lehet csatlakoztatni és azon keresztül szedi a levegőt.. gondolom :D
  • redbull0304
    #283
    Esőztetővel használod?
  • Frosty01
    #282
    resun magi-700
  • Tuvok #281
    Milyen szűrőd van (fajta, típus) ?
  • Frosty01
    #280
    remélem én is hozzá tudok szokni, különben nagy szarban lesznek a halaim :D
  • redbull0304
    #279
    Nem igazán... Főleg nyáron mikor meleg lesz akkor pár óra alatt elfogy az oxigén. Igen van egy KIS hangjuk! :D Én már megszoktam engem nem zavar. :)
  • Frosty01
    #278
    115 liter, elég nagy. 10 pici halra :)
    de egy estét sem bírnak ki szürő nélkül? :S
    akkor sürgősen kezdenem kéne vele valamit. hangosan buborékol :D
  • redbull0304
    #277
    Mért nem megy a szűrő? Ne csodálkozz ha pipálnak a halak mivel a vízből elfogy az oxigén, a szűrőnek folyamatosan mennie kell! :) Kaja tök mind1 csak minőségit vegyél belőle, ezen nem érdemes spórolni. Mekkora akváriumod van?
  • Frosty01
    #276
    sziasztok!

    végre kész vagyok az akváriumommal.
    olyan kérdésem lenne hogy most kezdésnek 10 halat v ettem. ebből van 2 vitorlás hal (fekete) és két black molly. nos ezek ( ha nem megy a vízszűrő) akkor általában a vízfelszín tetején időznek. és elég keveset mozognak...
    ez valami bajt jelenthet? nem szeretném ha idő előtt feldobnák a pacskert :S

    egyébként ezek mit esznek? van még két üvegsügérem is meg egy csomó talajlakó kis falnyalogató izém is :D ezek gondolom elvannak az elszaporodó algával is, de a többieknek vajon elég az élőnövényzet? vagy vegyek valami húst is? milyen gyakran etessem ezeket ??
  • tenkenorman
    #275
    jah elfelejtettem mondani hogy kissebb cápaharcsák. olyan 7-8 centi
  • tenkenorman
    #274
    hali. meghaltak a rákjaim. hétvégén kiforralok mindent és egy egyszerű akváriumot berendezek finom homokszínű kőzuzalékkal, egy két kis pár centis sziklábal, egy darab növénnyel + a szűrő valamint 3különböző színű hangulatvilágítással... állat lesz.
    max 4-5 halat szeretnék bele, de azok nagyobbak kb cápaharcsa méretűek.
  • redbull0304
    #273