42
Milyen alapon szegik meg ?
  • Tuvok #42
    Akkor miért hozod fel te is ?
  • Vlala #41
    2004 május óta? (Minek ezt felhozni?) Persze, hogy elmondja édesanyádnak, hogy lógsz a suliból... nem orvosilag, emberileg.
    Persze, ilyenkor jól jön a "törvényt sértett, milyen jogon csinálja?" általános támadás... és persze, magától ezt sajnos sennki nem kérdezi meg...
  • PíszLávJuniti
    #40
    végülis léptél valamit?
  • Tuvok #39
    Ha neked is olyan bajod lesz, ami nekem volt, első dolgod rohanni az orvoshoz sztem ...
  • ricsi1
    #38
    én csak ezért nem mennék el most orvoshoz ha lenne vmi olyan bajm
  • Marcell
    #37
    Szerintem ez a drogos pelda rohadtul nem vag ide, ez teljesen masrol szol!
  • Marcell
    #36
    Mas ha orvosok beszelnek egymas kozott (amolyan szakmai ertekezes), mint ha a beteg hozzatartozojanak mondja el a dolgokat. Megint mas, ha altalanossagban beszel az orvos, (vagy ugyved), azzal nincs semmi problema. Vagy ha nem altalonssagban, de a konkret eset szemelyet nem nevezi meg, illetve nem utal ra.

    En biztos, hogy szemelyesen felkerestem volna a dokit, jol leoltottam volna, aztan irany a felsobb szervek.
  • Shaman
    #35
    Ezért nem kell ismerős orvoshoz menni....

    De ha meg nem ismered,akkor meg lutri,hogy mennyire jo orvos,vagy sem.....ördögi kör
  • Tuvok #34
    Nem vagyok se kábszeres, se nemibeteg, enyhe mellékhere-gyulladásom volt . Amikor megjártam az urológiát, és biztosra megmondták, hogy mi bajom, akkor mondtam el, akinek kellett, fateromnak, stb . Páromnak még elején szóltam, anyám meg ugye megtudta a háziorvostól . Azért nem akartam szólni, mert ha kiderül, hogy nincs is semmi bajom, akkor fölösleges bárkit beavatni a semmiért . Azért voltam feháborodva, mert akkor még nem volt biztos semmi a betegségemről, amikor a háziorvos beszámolt anyámnak, így később kiderülhetett volna még, hogy semmi bajom . Nagyobb lett a hepaj belőle, mint az 1 hét antibiotikum-szedés közben .
  • Shaman
    #33
    Na nekem anyám-apám orvos,szal van némi fogalmam erről....

    A lényeg,és ezt általában így csinálják. A KÖZELI hozzátartozónak (apa/anya/testvér) el mondják a problémát,hacsak külön nem kérde meg rá!

    Mindenki emberből van. Anno míg otthon laktam mutter faterral soxor megbeszélt egy-két betegről ezt-azt szakmai szinten. Én is hallottam. Akkor ez azt jelenti,hogy ők titoktartást megszegték??
    Mondok másik példát.Nővérem ügyvéd,s néha elmesélte/li otthon egy-egy ügyet. Ez is megszegése az eskünek?

    Ennyi erővel az egész családom mehetne a sittre...

    És ha ezzel nem is értessz egyet,akkor sem tudsz semmit tenni. Orvos ellen nagyon-nagyon nehéz pert nyerni,még a mühibaperek sem mindig nyerhetők orvossal szemben.... (kiáll érte az egész kamara,sorolhatnám)
  • Crem
    #32
    Folyt. Köv. Mennem kell dolgozni!

    Ui: Estére rákérdézek pontosításokért!:)
  • Crem
    #31
    Nem...

    Kontrolálhat dolgokat.
  • Dzsini
    #30
    és, ha az anyja tud róla, akkor kevesebbet fertőz meg??
  • Crem
    #29
    Erre jó példa ami most volt Szlovákiában! A srác 2 hónap alatt több mint 30 embert fertőzött meg...
  • Dzsini
    #28
    tudod van egy olyan mondás, hogy nem csak a gyereknek, hanem a szülőnek is fel kell nőnie... igen, az édesanyám lesz, de már nem kell és nem lehet minden lépésem felett őrködnie. - de ez itt meglehetősen off

    és nem a rossz vagy jóindulatról van szó, hanem arról, hogy etikátlan ÉS törvénysértő amit tett. Tuvok pedig említette, hogy magánjellegű a problémája, és már nem kisgyerek, az egyetemről (ha nem dolgozik) meg az lóg aki akar :D
  • Crem
    #27
    Ez igen extrém eset...

    Ha csak egy sima trippert szedtél össze és ezt közli, akkor etikátlan! Jogi következményekkel járhat ennek a kiadása! Ha Hiv+ vagy akkor viszont az orvosi titoktartás nem minden esetben első szempont!
    Pl: Úgy itéli meg a doki, hogy bosszúálló vagy és ezzel más ember életét veszélyezteted...
  • Crem
    #26
    Ez egyenlőre mindaddig találgatás, amíg Tuvok meg nem írja mi miatt van ennyire felháborodva!:)) Ha csak reggel volt egy kis hőemelkedése, és esetlegesen a doki rákérdezett a szülőnél, nem feltétlenűl rossz indulatra vall...
    Ha lógni akart suliból és ezt közölte az orvos, akkor ugyan elhiszem, hogy fel van háborodva, de akkor meg tuti vesztes jogi oldalról...

    Ui: Dzsini! TE 60 éves korodban is kisfia leszel az édesanyádnak...
  • Dzsini
    #25
    vegyünk egy példát - hogy tetszene neked, ha a doki mesélné el a szüleidnek, hogy pl. egy homoszexuális kapcsolatból begyűjtöttél egy nemibetegséget, amikor a szüleid azt se tudják, hogy már szexuálisan aktív vagy? - ehhez végképp semmi köze a szüleidnek, neked viszket és fáj, de nem vagy szemkontaktussal fertőtő (ez egy extrém eset, de jól mutatja, hogy VAN értelme a titoktartásnak)
  • Dzsini
    #24
    ha olyan bajom van, amiben tudnak segíteni a szüleim vagy az ismerőseim, azt elmondom. de vannak olyan problémák amik diagnosztizálva vannak, és a dokin és rajtam kívül 3 ember tud róla. egyik sem rokon, és rokonok remélhetőleg soha nem fognak tudni róla.

    és nem gyerekekről van szó, hanem már önállósodásba lépő felnőtt(nek látszó) emberekről... valahogy nem tetszik az az ötlet, hogy 25 évesen a szüleim tudjanak arról az engedélyem nélkül, hogy miért is voltam orvosnál. ott van lent a törvény, benne van, hogy "vagy mások életének, testi épségének, egészségének védelme szükségessé teszi" - egy kábítószeresnél ez az eset fenn áll, az én esetemnél (és gondolom Tuvok-énál NEM. vagyis amellett, hogy etikátlan amit az orvos csinál, még a törvény is bünteti.
  • Crem
    #23
    Félre ne értsd, De ez ilyen kábszeres duma, hogy: Majd én megmondom muternak, ha köze van hozzá, addig az én dolgom!

    Közben fel se fogod, hogy segítségre van szükséged.


    Persze ez mind csak magánvélemény... Majd ha lesz egy gyereked rájössz...
  • Dzsini
    #22
    majd én megmondom a rokonaimnak, ha úgy érzem közük van hozzá. a doki nem mondhatja el, ha én nem mondom azt neki, hogy elmondhatja... (nem véletlenül nem tudják pl. a szüleim, hogy ki a dokim, és nem az, aki a szüleimé)
  • Crem
    #21
    Ui: Hidd el jobb érzés, mikor aggódik érted valaki, mintha le se sz@rnanak...
  • Crem
    #20
    Nos...

    Az a véleményem, kicsit túlreagálod a dolgokat... Ezt inkább úgy fogd fel, mint azt, hogy egy szülő értesíti a másik szülőt, hogy beteg a fia. Legyen az orvos vagy bár mi más.
    Nem a boltosnéninek mesélte el, hogy éppen nemi beteg vagy.

    Összeségében: Én pozitívan fognám fel, ha a doki értesítene, ha esetleg bármilyen betegsége van a fiamnak (legyen akár 30 éves is majd...)
  • K.András
    #19
    Büncselekmény!
  • Tikal #18
    tanulság: ne titkolozz anyád előtt
  • QuippeR
    #17
    Menj el az orvoshoz, és dorgáld meg, legközelebb nem fogja senkinek elmondani, és gondolom neked ennyi elég.
  • Tuvok #16
    De épp ez az . Hiába jelentem fel, vagy teszek bejelentést, mellette ott áll a kamara, én meg egy bizonyíthatatlan tényt tudok felhozni, ráadásul vissza is perelhetnek a hírnevük megsértéséért .
  • Tuvok #15
    Mindent .
  • St
    #14
    Mit mondott el? Azt hogy mi a bajod, vagy csak azt a tényt hogy nála voltál?

    Mert ha azt mondta el mi a bajod, akkor az tényleg etikátlan. Nem bűncselekmény, de a Magyar Orvosi Kamara Etikai Bizottságánál be lehet jelenteni.

    Ha nem mondta el miért voltál nála, csak annyit mondott el, hogy nála voltál az nem bűncselekmény és még csak nem is etikátlan. Ezzel nem tehetsz semmit, kár még csak felháborodni is.
  • Taranov
    #13
    Feljenetheted, illetve gondolom az adatvédelmi biztoshoz fordulhatsz, bár nem vagyok jogász, sőt különösebben hozzáértő sem, így nem tudom pontosan.
  • Tuvok #12
    De elmúltam, akkor volt 1 éve, hogy átvitték a papírjaim a gyerekorvostól a felnőtthöz. De többet nem megyek oda, sőt, gondolgodok rajta, hogy átkérem másikhoz magam .
  • Tuvok #11
    1 dolog az emberi gesztus, a törvény meg egy másik. Felesküdött, vagy mi ...
  • repro
    #10
    Ha akkor még nem voltál, akkor Lvileg Lmondhatja.. igaz sztem ha nem adsz rá szóbeli engedélyt akkor se lett volna törvénybe ütköző, csak egyszerűen szemétség.
  • Tuvok #9
    nem, nem volt fertőző, semmi ilyesmi ...
  • Tuvok #8
    hát már egy ideje
  • Crem
    #7
    Az orvosi titoktartás

    Az orvos köteles a beteg titkait, orvosi ténykedése során vele kapcsolatos információit, időbeli korlátozás nélkül megőrizni.
    Az orvosi titoktartás kötelez

    Nem jelenti a titoktartás megsértését a betegre vonatkozó orvosi információk átadása, ha erre másik orvosnak további kezelés vagy igazolás kiállítása miatt szüksége van.

    A beteg halála esetén közeli hozzátartozóját a gyógykezelésről, a halál okáról, avval összefüggésbe hozható körülményekről tájékoztatni kell.

    Az orvos mentesül a titoktartási kötelezettség alól, ha a beteg ez alól felmenti, jogszabály írja elő, vagy mások életének, testi épségének, egészségének védelme szükségessé teszi

    A beteg adatzsgálattal, továbbra is bizalmasan kell kezelni.

    Tudományos közleményekben nem szerepelhetnek egészségügyi és személyazonosító adatok oly módon, hogy a beteg személyazonossága megállapítható legyen.





    Ugye nem vagy közveszélyes???
  • magnum
    #6
    18-25 között
  • Crem
    #5
    Elmúltál 18?
  • magnum
    #4
    Keresd fel személyesen, és mondd meg neki hogy gondolkozol a feljelentésen.
  • Tuvok #3
    Először jártam nála, fogalmam se volt, hogy nem lehet bizalommal fordulni hozzá .

    Régebben volt, mostmár nem lehet belőle ügy, meg kedvem sincs pereskedni, de sztem akkor is undorító dolog .