250
VÉGÍTÉLET
  • czihaki
    #250
    Sziasztok! Tudjátok nem volt és nem lesz olyan ember aki képes bármit is ilyen hosszútávra előre jósolni. Tehát a jóslatok amit a világvégéről születtek, vagy képzelet alkotta, vagy a Földünk valamelyik LÉLEK energiája sugallta, mutatta,- igaz ez felelne meg a fekete mágiának, de általában a fekete mágia az egy humbuk,- pénzkereseti lehetőség. Persze ha valakinek a jóslata elég jól igazolódott, akkor feltételezni lehet, hogy nem vallotta be miképp jutott hozzá, mert a vallások bizony halálra itélték, vagy ilyen olyan előjátékot végzett azt gondolva hogy a gyertya és a sötétség és a misztifikálás a segítsége és elnevezték fekete mágiának, mint Nostradamus gyakorlatait is.

    Az igazság az hogy a Földünk általában az egyik LÉLEK energiája hajlamos felfigyelni különös képességgel rendelkező életekre- és ha az ilyesmire is kíváncsi, és mindenféle hókusz- pókra is képes, akkor bizony az ilyen embert előfordult hogy megközelítette és a legnagyobb csendben és magányban, a fejébe sugározta a látomás képeit, amit az illető a lecsukott szemhéján, azonnal peregni látott. S vagy megértette a látomás történéseit vagy hozzátett ezt azt és kiegészítette esetleg fantáziával. Tehát a jóslatok nem mindig igazak vagy ha igaz lett volna de meg nem értett és kiegészített történések meséje.
  • [SiX] Boci
    #249
    Tegnap olvastam egy igen érdekes jóslatot a végítéletről. Élt a 12. században egy regensburgi Rabbi, név szerint Judah ben Samuel. Több könyvet is írt életében és az egyikben megjósolta, hogy Jeruzsálemet el fogják foglalni az Ottománok (törökök). Ezután 8 jubilleumon (8*50 éven) keresztül megtartják, majd 1 jubilleumon (50 éven) keresztül gazdátlan lesz. Pontosan 300 évvel a halála után 1517ben a törökök elfoglalták Jeruzsálemet és megtartották 1917-ig (400 évig). Ezután Jeruzsálem a senki földje volt, mivel hiába alakult meg Izrael 1947ben, egészen a 6 napos háborúig nem foglalták el a várost, mit ad Isten, pont 1967ben (50 évvel 1917 után). Ez három találat eddig a 4 jóslatából. A negyedik arról szól, hogy a 10. jubilleum alatt (1967-2017) Jeruzsálem Izraelé marad és elkezdődik a végítélet. Nem sokat kell már várnunk arra, hogy kiderüljön az igazság. Az jóslat eddigi pontossága alapján jó esély van erre is.
  • patiang
    #248
    Figyi. Nekem aztán személyesen "tök mindegy", hogy egymagam dobom-e fel valamely oknál fogva a talpam, avagy mellettem még 6 milliárd. Ez irónia volt, de van benne igazság. Mások szenvedéseit mindig kívülről látja az ember. Nézed az afrikai éhezőket. Sajnálod őket, majd befalsz egy óriás hambit, melynek felét eldobod. Természetesen mint kollektív elmúlás, mely végtelen szenvedéssel jár / Biblia /, engem is megfog. De nem tovább. Mert mondd az nem "végitélet", ha egy mérnököt /pl / elzavarnak, elkezd csúszni lefelé, s végül az utcán leheli ki a lelkét?
    Ha pedig a Bibliában leírtak szerint megy végbe az utolsó levonás, ártatlanok, gyerekek stb szenvedései mellett, nyomassza az Isten lelkét, de addig míg az Ő utolsó napja is el nem jön.
    .........111, 112 játék a számokkal. Tudod mennyi az esély a lottó 5-re. S lehet, hogy Te leszel a következő. Úgy legyen!

    Vegyél lottót!!!!!!!!
  • Pluskast
    #247
    Igen ez igaz. Viszont ami engem "izgat" ebből a jóslatból, hogy szám szerint 112 pápát nevezz meg éshát ugye ez a 111-ik.
  • patiang
    #246
    "Az eltelt 450 évben viszont az egymás után következő egyházfők közül sokra jól ráillett a vonatkozó latin nyelvű szimbolikus jellemzés."

    Ő sem konkrétan említte őket. S a logika úgy van, hogy általában egy bizonyos jellemű uralkodót más típus követ.
  • patiang
    #245
    "sőt ha jól tudom elvileg a jóslatai alapján már el kellett volna jönnie a világ végének."

    Elértettem. Itt azt hittem Nostradamusra gondolsz.
  • patiang
    #244
    Még nem. Majd kb 3000 év múlva.
    Én olvastam, de annyira nehéz, hogy mindenki azt magyaráz bele, amit akar.
    Van olyan teoria, mely szerint a történelem ismétli önmagát, csak más szinten.
    Egyesek szerint Nostradamus az akkori állapotokra utalt, amit kis módosításokkal szinte bármely korra ráilleszthető.
  • Pluskast
    #243
    Várj várj! Félre értessz. Én nem mondtam azt, hogy hiszek ebben a jóslatban. Én mint érdekességet vetettem fel. Nem tudom, hogy ennek a XII. században élt embernek valóban igaza van e vagy sem. Nem látok bele a jövőbe.
    Nostredamussal kapcsolatban. Ő is hasonlóan jósolt mint Malakiás színtén versekben írt és csak nézőpont kérdése, hogy hogyan értelmezzük a verseit. Sőt ha jól tudom elvileg a jóslatai alapján már el kellett volna jönnie a világ végének.
  • sz4bolcs
    #242
    Nostradamus wikipedia szócikk
  • patiang
    #241
    bennünket = körülöttünk
  • patiang
    #240
    ........s persze így a végitélet is számtalan sokszor megismétlődne
  • patiang
    #239
    Azért már a bulvár szó is mond valamit. Amúgy számtalan un "igaz" jóslat volt már, csak azemberek hajlamosak arra, ha történik egy jóslás, arra mindig emlékeznek ami bejött, a sikertelenekre nem.
    Azt hiszem, ha az egyik legnagyob jósra, Nostradamusra, kellenne hallgatnunk, az életünk szart sem érne. Te is tudod hány név szerepel könyvében, melyek csaknem megegyeznek.
    Visszatérve a szerzetesre, lehet, hogy megváltozna a véleményed, ha elovasnád az eredetit.
    Vegyük azt, hogy az idő, mint a tér, önmagába forduló. Vagyis véges, de ugyanakkor végtelen is. Akkor elképzelhető lenne, hogy minden tökre ugyanúgy megismétlődik, s a következő stádiumban emlékezne az elme. De nem gondolod, hogy ez akkora időintervallumban elképzelhetetlen.
    Én is vallom, hoghy bennünket számtalan oly dolog történik, melyet nem érzékelünk, de azért meg kellene próbálni a realitás talaján maradni.
  • Pluskast
    #238
    És mi a véleményed arról, hogy megjósolta az összes eddigi pápát? Puszta véletlen netán csak a tudósok megpróbálták ráeröltetni a jóslataira a pápákat vagy valóban van alapja?
  • patiang
    #237
    Értelek.
    De a végitélet mindennap megtörténik. Az akit, épp most gyilkolásznak meg, bármely módon, az a végitélet. A végitélet hisztéria csupán a tömeges pusztulás révén nyer nagyobb prioritást. De a tömeges halálban is mindenki a maga szintjén éri át.
    De az indiánoknak is vannak ilyenek, sőt majd minden vallásban fellelhető hasonló.
  • Pluskast
    #236
    Én ezt nem tényként állítottam, hanem a véleményeteket kérdeztem....
  • patiang
    #235
    Tudod hányszor volt már megjósolva a világvége?
  • ecneb
    #234
    De azért poén hogy mindeki "megjósolta" a madárinfluenzát :S
  • Pluskast
    #233
    A napokban olvasgattam egy-két érdekes mondjuk úgy "tudományos" fejtegetéseket. Ezek sok mindenről szóltak földön kívüliek, génkisérletek, anti krisztus és többek között a végítéletek jólsatairól is. Egyik-másik számomra, hülyeségnek mások pedig érdekesnek és elgondolkoztatónak tűntek. Ilyennek találtam az egyik tanúlmányt is, ami pont a végítéletről írt. Ebben az írásban olvastam egy Szent Malakiás nevű ír szerzetesről aki megjósólta, hogy hány pápa lesz amíg eljön a világ vége. Mindegyiket valamilyen tulajdonsággal vagy eseménnyel ruházta fel illetve hozta kapcsolatba amelyek igen érdekesnek tűnnek. A jóslata szerint összesen 112 pápa fog uralkodni és ezután eljön a vég. A dolog furcsasága, hogy jelenleg a 111-nél tartunk. Tehát ha igaza volt akkor már nem sok van hátra:) Keresgéltem a neten egy picit az illetővel kapcsolatban és itt van egy indexes cikk linkcíme ami megemlíti őt: http://index.hu/politika/bulvar/mala9471/

    Szerintetek lehetséges ez vagy csak egy őrűlt ember őrűlt és semmit mondó látomása?
  • Kánya
    #232
    http://rapidshare.de/files/17640295/_bHUm__11596_Vegitelet-Stephen_King_The_Stand_DVBrip_XViD_HunDub-SO.torrent.html

    ..innen leszedhetitek a torrentjét.. axn-ről vettékfel.. 5 seeder van jelen pillanatban.. 2,7giga a méret..
  • Kori
    #231
    ja!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Fülüke
    #230
  • Kori
    #229
    nem voltam erre senki sem írt
  • Kori
    #228
    sikerült felvennem a mult hétem
    megpróbálja az egyik kollégm rátenni kazettárol a hangot a gépre
  • Kori
    #227
    2 hét mulva lesz az AXN-en onna én is felakarom majd venni de jó lenne cd-n is

    amúgy feliratosan már megvan
  • mukika
    #226
    kolin még tavaly. az emberre nem emlékszem. AXN-es felvétel volt. De azóta nincs meg csak VHS-en.
  • Kori
    #225
    ha megtudnád adni melyik hub-ról és kitől mert én kerestem de mindenkinek feliratosan volt
    koli
    mnatrix
    elite
    ezeken kerestem
  • mukika
    #224
    DC++ én is onnan szedtem. :)
  • Kori
    #223
    nem tudja valaki honna lehet szinkronosan letölteni?
  • Audrey
    #222
    Ugyan, ez nem lehet probléma! Hát a munkaidő éppen ezért vagyon kitalálva!
  • Kori
    #221
    ennyi??????
  • BomBa
    #220
    Hol lehet ezeket olvasni?
  • BomBa
    #219
    nekem ez nem jön be
  • BomBa
    #218
    szerintem ha 1szer ilyen történik és csak páran maradnak életbe a génjeik miatt, arról Isten dönt és nem véletlen. Ha történne ilyen.
  • Kori
    #217
    végleg kihalt?!?!?!
  • tangabuvar55
    #216
    lolz
  • John Wayne #215
    No, olvassatok picit:)

    http://free.x3.hu/nostradamus/

    Jó kis cikk egy magyar Nostrodamus elemzőtől, bár ember legyen a talpán, aki elsőre átlátja:).

    Itt az indexes cikk az ipséről:

    http://index.hu/politika/bulvar/nostr0105
  • Tetsuo
    #214
    Jah Kínának más ambíciói vannak.
  • Kori
    #213
    azért nem ennyire vészes a helyzet
  • Trade
    #212
    en is nagyon felek.De megprobalok nem gondolni ra es meg szorakozni amig lehet.
    Belegondolni is rossz hogy mit muvelhet a vilaggal hamarosan kina lasd Tibet
  • Kori
    #211
    ez is vezethet a kihaláshoz!!!!!