66
Néha elkezd sípolni, olyan 19000 Hz körül (kb) :)
  • MaSzKa
    #66
    idősödik azért elfárad
    a sorkimenő trafó az
  • tmisi
    #65
    Takarítani: leszeded a hátulját, jól kifújod belül, majd visszarakod. :D

    ---
    Nekem 60hz-en sípolt, amikor Doom3-mal játszottam (akkor még nem volt fenn ilyen RefreshLock cucc, az OPENGL-esek csinálják ezt).
  • JaSoN HuNTeR #64
    nekem olyan volt a régi monitoromnál hogy U2zők és kezd elhalványosodni a kép és végén tiszta fekete lett.Rávágtam egyet előjöt a kép,de 1hónapra rá meghalt.Szerencsére.
  • dienesoft
    #63
    Én a régi monitoromnak leküldtem egy tockost és abbahagyta a sípolást-egy időre.Isten nyugosztalja, addig ütöttem, míg meghalt.
  • JaSoN HuNTeR #62
    a monitort hogy kell takaritani?:D
  • JaSoN HuNTeR #61
    én ma fedeztem fel hogy sipol,levetem 80hz re utána vissza raktam 100hzra.A márkája Dell...
  • zummlencs
    #60
    hali
    az én 14es moncsim is sípolt miután 5 évig ment 85hz-en, aztán zizegett egy kicsit majd már rázott is és utánna már nem mertem hozzányúlni!
    égett szag jött ki a power gomb körűl, de működne még mindig ha be lenne kapcsolva csak már ráz
  • Mersh
    #59
    nekem már sípol 5 éve 100hz-en (eizo)
  • CSOCSO
    #58
    nekem a regi moncsim elkezdett sipolni majd egyik nap zizegett par mp ig majd kimult orokre
  • jakewyler
    #57
    Hali
    nekem van egy Samsung 753dfx 3éves
    már kicsit sípoló meg kattogó hangot hallok.kb:1percenként vmi pattan benne egy nagyot.3éve nem volt tisztítva.
    mi lehet a gond??
  • orkenyid
    #56
    Samsungnál: ha 100Hz-en sípol akkor PowerStrip-el vedd fel 101-102Hz-re!
    Egyébként igaz, attól is sípolhat mert poros...
  • Kövesdi A
    #55
    hi nekkem van egy Lg sw 563N-tipusu monitorom és néha sipol haver azt mondja attol sipl hogy mert belül poross zerintetek ez igaz ?
    1024*768 75 sipol 72-nem !
  • Pharaoh
    #54
    A Samsung 765Mb nekem ma kezdte a sípolást. 100Hz-n 1024-ben. Most 80Hz-n megy és így nem sípol. De azért elviszem gariba, ha egyszer 1024-ben bírnia kéne a 100-at, akkot én nem 80-on akarom a szememet szétfolyatni.
  • The Garrett
    #53
    MA elkezdte nekemis, Samsung 765Mb... ENNEK nemkéne :/
  • Cat #52
    nekem is sipol amikor bekapcsolom (sony trinitrony e420), de 3 perc után ahogy bemelegszik abbahagyja
  • Tetsuo
    #51
    75 még nem vészes, ne felejts L pislogni s tarts néha szünetet (nyaktorna stb..), fontos a nagy felbontás is (szerintem a mai monitoroknál nagyságrenddel nagyobb felbontás talán elég lenne a szemnek), meghát legalább 50cmre legyél a képtől + legyen a közelben egy gyenge szórt fényű fényforrás. S minimum TCO99-es szabványú legyen a monitor!
  • Ramore
    #50
    Tudod, nekem nem a hullámzással volt problémám, hanem a sípolással, 85-ön az utóbbi pár napban visít az LG-m, átraktam 75-re, ott már minden okés, de úgy tudom 85 alatt erősen károsítja a szemet a monitor. Igaz?
  • NeoMaN
    #49
    Powerstippel eléred vele a 89-et szvsz.
    Az én moncsim gyárilag 85Hz-s 1024*768-ban. Winfos is csak ezt engedte. Viszont picit hullámzott a kép. Powerstrippel 89-re raktam, ezt még bírja (90-et már nem), és így jó, nincs hullámzás...
  • Ramore
    #48
    Minél lejjebb viszi az ember a frekvenciát, annál károsabb a szemre?
  • RelakSfromhome
    #47
    Nem tudom, de ha egy tv-t bekapcsolnak, én azt meghallom, mert egyszerűen hallom ahogyan az eltérítőtekercs dolgozik :) A monitor kicsit gyorsabb, sazl az nem... De cégnél már találkooztam olyannal, ami ketyegett :D (LG volt a szentem, régi típusú)
  • Braveheart
    #46
    Nálam is ez volt a gond a régi monitorommal, lejjebb vettem a képfrissítési frekvenciát és elkussolt...
  • Ramore
    #45
    Sajna nem fog menni, mert ez egy LG studioworks 520i 15" monitor és elvileg 85Hertz a legnagyobb, amit be lehet rajta állítani, legalábbis úgy tudom/látom.
  • Tetsuo
    #44
    Próbáld meg 90nel, de 75tel sem olyan rossz. Örülj s ne kíváncsiskodj! :))
  • Ramore
    #43
    igazad volt, szerinted késöbb, ha visszaállítom, akkor újra sípolni fog? mi lehet a baja? most hibátlannak tűnik.
  • CSOCSO
    #42
    mondtam hogy vedd le...
  • Ramore
    #41
    Átállítottam 85Herzt-ről 75-re és egyből elnémult. Ez lett volna a hiba?
  • Tetsuo
    #40
    A tvk is sípolnak (ha közelhajolsz hallod). Ez általában a képcső végén lévő tekercs rezgésétől van. Ha gyantát csöppentesz a tekercsre, Lnémul. Persze lehet kondi is, bár kevesebb eséllyel.
  • Ramore
    #39
    Amint nem használom a gépet, rögtön kikapcsolom a monitort. Egy percig sem hagyom bekapcsolva feleslegesen.
  • Ramore
    #38
    Jelenleg 600*800-on fut 85 Hertz-en. Lejjebb vegyem, 60-ra? Följebb nem lehet, azt hiszem. A 60 jobban roncsolja a szemet, nemigaz?
  • the Godfather
    #37
    Valamelyik kondenzátor sipol. Ez azt jelenti hogy meleg, meg azt hogy nem birja a terhelést...lehet hamarosan kifexik.
  • CSOCSO
    #36
    valtsd a frekijet.. probald meg lejjebb venni vagy feljebb...
    amugy meg TFT rulz
  • Ramore
    #35
    Gerry

    Megint elkezdett sípolni az LG 520i monitorom, idén 4 éves. Szervízbe vigyem, vagy egyből vegyek egy TFT-t helyette?

    Érdekes, hogy volt bő 4 hónap, amíg elmúlt a sípolás, de sajna tegnap óta megint egyfolytában csinálja.
  • HG
    #34
    Öcsémnek is 17 colos LG-je van, az egész éjjel zúg, halkan, de éjjel zavarja, ki kell húzni a 220-ból. ???????
  • Ramore
    #33
    Nekem LG 520i monitorom van, 4 éves és két hete sípol, először azt hittem a gépből jön a hang, de mikor lekapcsoltam a monitort egyből csönd lett. Roppant dühítő és elviselhetetlen is egyúttal.
  • Joker Hun
    #32
    hi,Nekem LG fletronom van 3éve és nálam is volt ijen jelensség.Hiba oka ,nálam a tálcárol váltottam kép arányt 800/1024re és vissza.Utána800-85hz100hejett és sipolt minden bekapcsolás után 1, 2, 3 ,másodpercig.Ja WIN Xp.
  • MaSzKa
    #31
    Nekem is idönként sípol de ha bemelegszik akkor elhallgat
  • Tikal #30
    csá, nekem is sipol néha a gép vagy a monitor nem tudom, de nagyon élesen és halkan, de nem mindig, van hogy ha kikapcsolok egy IE ablakot akkor abbahagyja, ha vissza nyomom akkor megint, szoval némelyik ablakot nem szereti

    Egyébként LG, és már 2éves, más gond nincs vele :D
  • Laalee
    #29
    azt csak a géppel együtt lehet
  • FREAK
    #28
    nem adhatnám el?
  • Laalee
    #27
    lényeg hogy üssed ahol éred, vagy kapcsold ki