773
Melyik nyomtatóra érdemes ma beruházni?
  • dalmar
    #773
    Sziasztok!
    Azt szeretném megtudni ,hogy valakinek van-e külső tintatartályos nyomtatója.Milyen tapasztalatai vannak vele?Az üzemeltetése ,hogy jön ki anyagilag stb.
    Gondolom ott a nyomtató fej élettartama ami gond.Meddig bírja?mennyibe kerülhet a cseréje?
  • Bucsek
    #772
    Sziasztok, vettem egy nyomtatót: HP 4530, működik meg minden, csak wifire nem tudok csatlakozni... olyankor mindig error code-ot ír ki: 0XB80AC3E0 és lefagy, újrakell indítani, és még mielőtt rákeresne a wifire ki kell kapcsolni, akkor nem "hal meg". Rákerestem a neten, sehol se találtam róla infót, hogy ez most mi is lehet...
    Lehet, hogy a modememre nem tud csatlakozni a nyomtató? Ez ilyen UPC router+modem egybe, bár minden más tud csatlakozni, csak a nyomtató nem... :(

    Van ötletetek mi lehet?
  • computerguru
    #771
    Talán ha magyarul irtad volna,akkor jobb lett volna,de talán ki tudom bogarászni,amit irtál,szóval azt mondod,hogy ehhez a nyomtatóhoz nincs meghajtó driver windows 7 32 bit alá? Nos elmondom akkor,hogy fent volt a gépen és nyomtatott is szépen,csak aztán újra kellett telepiteni a gépet,és kellene a driver,akkor valahol megtaláltam,de már nem tudom hogy hol? Nem létezik az hogy nincs hozzá!Csak már nem tudom hol keressem!
  • pxxl
    #770
    ide is:

    1.34576mp alatt:

    There will not be Windows 7
    printer driver support for your product. If
    you have Windows 7 on your computer
    you might like to consider upgrading your
    printer or multifunction product to one that
    is supported by Microsoft Windows 7.
  • computerguru
    #769
    Sziasztok! Nem tudom,hogy jó helyre irtam e? De már rengeteg helyen néztem a problémához a megoldást,de egyértelmű választ sehol nem találtam,vagy virusos oldal,vagy teljesen mást tölt le,stb szóval egy oki B4250-es nyomtatóról van szó,amilyez nem találni egyértelmű meghajtó drivert windows 7 32 bit alá. A keresés sokszor az oki oldalára irányit,de nem lehet,vagy nincs egyértelmű letöltése a programnak.Természetesen jó lenne magyarúl,de már megelégszem az angollal is! Kérem aki tud segitsen,köszönöm!
  • Neocortex
    #768
    Van itt nyomtató pró?

    Olyan tintasugaras nyomtatóra lenne szükségem ami
    - tudja kezelni a 200 grammos fotópapírt
    - Bírja a heti 3000 oldal nyomtatást
    - Színes
    - Margók nélkül, full bleed nyomtat
    - Kiegészíthető CISS rendszerrel
    - A4-es
    - 10 PPM-et meghaladja
    - Plusz pont ha tud 2 oldalra nyomtatni

    Bármi javaslat érdekel. Egy ilyet néztem ki, de nem vagyok biztos abban hogy ez képes margók nélkül nyomtatni
  • pacclacc
    #767
    üdv.

    Nyomtatót vennék! Lézereset! Csak feketét! Színes nem érdekel.
    Mégis honnan induljak ki! Sajnos nem vagyok otthon a nyomtatok terén! Annyit tudok mondani, jó lenne ha újratöltési lehetősége lenne! És az ára ne menjen nagyon 30000 ft fölé.

    Valaki tud segíteni ebben a témában?
  • TDantes
    #766
    Üdv. Vettem ma egy EPSON SX130 típusú nyomtatót. Minden működik is vele, kivéve a scanner része. Ha rákattintok az Epson scan ikonra, csak azt írja ki nincs kommunikáció a lapolvasóval, stb, és nem történik semmi.

    Amúgy nyomtat, fénymásol, mindent megcsinál. De erre nem reagál. Win 7 van a gépen, tűzfalnál beállítottam a kivételek közé a nyomtató programját, de továbbra se működik.
  • MirP
    #765
    Sziasztok! Volt egy nyomtatóm (Canon Pixma MP970) és meghalt a nyomtatófej benne, így több mint 30 ezer lenne a javítás, azt mondták a szervizben.
    Szerintem ezt nem éri meg javíttatni, így arra gondoltam, hogy egy új tintasugaras nyomtatóra kellene beruháznunk és ebben kérném a segítségeteket, hogy milyen legyen.
    Fontos kritériumok:
    -nyomtató és szkenner is legyen egyben, sok másolnivalóm szokott lenni.
    -automatikus kétoldalas nyomtatás (gyakran nagyon sok dokumentumot kell kétoldalasan nyomtatnom és manuálisan az rengeteg plusz munka lenne)
    -CD/DVD nyomtatás
    -fotók, fényképek nyomtatása (bár ez a legkevésbé fontos)

    Tulajdonképpen ezek lennének a kritériumok ami alapján szeretnék egy nyomtatót vásárolni.

    Ötletek, tippek? Miket ajánlanátok ezek alapján?
  • att88ila
    #764
    Sziasztok!
    Ma vettem egy Epson Stylus S22 nyomtatót.Kérdésem az lenne,hogy kb hány A4 szöveges oldalt tudnék vele kinyomtatni mielött kiürülnének a tintapatronok?
  • fulton
    #763
    Szerintetek nyomtatási költséget figyelembevéve, egy Epson Px730WD nyomtatóval (ami ugye 6 petronos) hány oldal szines képet nyomtathatunk átlagban. (fotóra értem, hanyas méretü pl 10x15 nél)

    Illetve HP PS 6510 között hezitálok. ami meg ugye 4 patronos és olcsóbb is bele a tinta.Ennél mennyi nyomtatható egy tinta pack al?

    hm... szerintetek nagy különbség van képminőség között, /(fotónyomtatásnál) dslr géppel készült képek
    /
  • bigbigle
    #762
    Üdv!

    Nem tudom jó helyre írom-e (de remélem igen így bátorkodom kifejteni).
    Kéne egy kis segítség, mert barátomnak nem megy a távoli eléréses nyomtatás.
    Van egy TP-Linkes routere (vadonat új) és az rendesen funkcionál meg minden, de van egy HP Deskjet 2050-es nyomtatója és azt szeretné hogy a laptopjáról (amin XP van) tudjon nyomtatni/szkennelni úgy hogy alapvetőlég be van dugva az asztali gépbe a nyomtató (amin viszont win 7 64bit van) és már nézett csomó beállítást meg oldalakat is, de nem sikerül neki.

    Ha valaki tudna segíteni akkor azt megköszönném.
  • piamania
    #761
    Hello!
    Nyomtató vásárlás előtt állok.Kinéztem eg HP 2054A típusú multifunkciós nyomtatót.Szerintetek milyen?Megéri?Eredeti patron is olcsó hozzá.
  • GBR1988
    #760
    Hy Everybody!

    Nyomtatóval lenne egy olyan problémám, hogy feltelepítem a nyomtatót, a gép látja is érzékeli, hogy az USB kábel csatlakoztatva van, ha nyomtatni akarok, akkor kapok egy üzit, hogy a kommunikáció nem lehetséges a nyomtatóval! Ezen kívül mindent bírok csinálni. A nyomtató egy Dell AIO 922 Photo Printer, csak Vistáig van hozzá illesztőprogram és a win 7 minden zokszó nélkül elfogadja! Mi lehet ilyenkor a gond??? Valakinek valami ötlet? Segítségeteket köszi!
  • ToM1113
    #759
    Sziasztok!

    Van egy HP c4180 as nyomtatóm és a következő hiba áll fenn vele kapcsolatban: Előfordult már hogy nem eredeti HP patront vettem bele, azonban ugyan olyan szépen dolgozott mint eddig, nem volt vele probléma.
    Aztán egyszer bekapcsoláskor a következő hibát írta: Vegye ki és ellenőrizze a színes patront. Kivettem, visszatettem, semmi, kivettem megtisztogattam, visszatettem, semmi. Ugyan ezt vagy 100 szor. Volt hogy 1x-2x sikerült vele nyomtatni amikor nem jelentkezett a hiba, de álltalában fél óra szívás után sikeredett megoldani ezt.

    Jó, biztos rossz a nem eredeti patron, vegyünk bele egy eredeti HP színes patront. betettem, működik. Remek. Aztán pár nap múlva bekapcsoláskor újra előjött a probléma: Vegye ki és ellenőrizze a színes patront. Kivesz, betesz, kivesz, tisztogat, betesz x100. Semmi eredmény.
    Most már néha se jó.
    Szkennelni tudok, valamint ah kiveszem a színes patront akkor tudok fekete fehérbe nyomtatni.

    Tudnátok segíteni?

    Köszönöm.
  • SirAlo
    #758
    Hi, van egy Epson Stylus Dx 4400 nyomtatom , ma nyomtatok vele dolgokat , tokeletesen nyomtatta a lapokat semmi halvanysag vagy hasonlo es egyszer csak felvillan a tinta ego, bedugom a gepbe a nyomtatot es a fekete patronnal X-et jelez vagyis valami gond van a feketevel , ilyenkor mi van ? Nem tudok semmit se csinalni, meg a fejtorles se mukodik, a nyomtatom romlott el vagy a patron? Nem eredeti de tinta meg tuti van benne
  • kushido
    #757
    Tisztelt Forum

    Ha van valaki aki tud segiteni kérem irjon az alábbi problémám kapcsán: Canon Pixma 4600 nyomtatomon felváltva villog a zöld és a sárga lámpa 12 szer. semmilyen feladatot nem csinál.

    Mi lehet a hiba.

    Üdvözlettel M.J.
    06209758051
  • DaemoonHunter
    #756
    Megvéve, jó cucc, gyors, okos, és remélhetőleg bírja is majd az igénybevételt:)
  • DaemoonHunter
    #755
    EPSON ACULASER MX14

    Vele kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

    Mindenképp lézeres, multifunkciós jöhet számításba, ezért esett erre a választás.
  • szilvasi4
    #754
    Sziasztok!
    Nincs valakinek hp F300 nyomtatóhoz telepítő lemez magyar nyelven? Sajnos az enyém kettétört és esetleges hibáknál mindig küszködök.
    Legyenszives ossza meg velem ,kérem! Valszeg az F széria lemeze is jó volna
    F390-ig.
    A HP Photosmart F300 Software and Drivers kellene nekem!
    Előre is köszönöm
  • Bladzs
    #753
    http://www.edigital.hu/Multifunkcios_keszulek/Samsung_SCX-3205_lezer_multifunkcios_nyomtato_fekete-p59236.html

    Ezt néztem ki magamnak, szerintetek jó vétel? Vagy tudtok egy másikat ajánlani, max 25ezerig? Előre is köszi
  • fishsticks
    #752
    Minden a metróban kapható nyomtatóra, de kizárólag holnap, december 6-án. :) Hajrá..!
  • grrrrr
    #751
    Szerintetek a nyomtatókhoz a patront is olcsóbban adják?
    Vagy tud valaki olcsón nyomtatópatront?
  • grrrrr
    #750
    Szerintem a minden márkába bele tartozik a HP photosmart 6510 is :)
    De ha nagyon kiváncsi vagy akkor ittutánna járhatsz :)
  • lakampa
    #749
    Én épp a héten szeretnék nyomtatót venni. Már kinéztem a készüléket is és az üzletet is ahol megfogom vásárolni, de ez a 20% elég jól hangzik! HP fotó nyomtatókra is érvényes? Konkrétan a photosmart 6510-et néztem ki
  • hullabaloo
    #748
    Szerintem a Canon PIXMA MP280 kiváló a maga árfekvésében. Viszont kicsit lassan nyomtat. (8 lap/perc)Ha a beadandódat nem az utolsó pillanatban akarod kinyomtatni akkor nem lesz gondod vele :)
  • fishsticks
    #747
    Ja és HP nyomtatót ajánlok mindenképpen, én eddig csak szenvedtem minden más márkával.
  • fishsticks
    #746
    Ha olcsóságról van szó, tudok neked tippet adni :) 20% kedvezmény minden nyomtatóra!!
  • cibi17
    #745
    sziasztok! otthoni használatra szeretnék vmi tintás nyomtató, amiben van szkenner... más nem érdekel, csak hogy nyomtasson színesen is (fotót nem akarok), meg szkenner kellene.
    ne legyen túl drága és OLCSÓ legyen bele a patron!
    szerintetek ez a Canon PIXMA MP280 jó lenne ilyen célra? főként csak sulihoz nyomtatnék, szóval feketével. max néha 1-2színes, de a szkenner kell. köszi szépen előre is.
    minden választ/ötletet szívesen várok ;)

    cibus
  • gz8
    #744
    Nagyon szívesen :)
    Ha van valami fejlemény, nyugodtan oszd meg velünk
  • DaemoonHunter
    #743
    kicsit megkésve, de köszönöm a hasznos tanácsot!:)
  • Rayden02
    #742
    Sziasztok!

    A közeljövőben nyomtatót szeretnék majd vásárolni,és két fajta típus között vacillálok,szerintetek ezek közül melyikre érdemesebb beruházni?

    Ez:
    Canon PIXMA MX360

    vagy ez:
    Canon PIXMA MP280


    Akinek van esetleg tapasztalata e nyomtatókkal kapcsolatban,az ne foglya vissza magát,ossza meg velem!
  • gz8
    #741
    Érdemes kivenni a fekete patron elektronikáját, ami egybe van építve a fúvókákkal.
    Ha van kotyogós kávéfőződ, érdemes lenne próbát tenni, és a gőzével kigőzölni a fúvókákba száradt festéket.
    Tintasugaras nyomtatónál fennál a fúvókák beszáradásának veszélye, ezért érdemes kb. kéthetente egy windowsos öntesztet nyomtatni, ami a színes és a fekete fúvókákat is meghajtja, de mégsem pancsolsz el vele egy fél patron festéket.
  • DaemoonHunter
    #740
    Üdv!

    Van egy epson sx215 típusú nyomtatóm. A helyzet az, hogy 2 hónapja kifogyott a fekete patron, én pedig vettem egy utángyártottat, ami nem túl sokáig muzsikált. Most vettem egy egész pakkot, minden színt, viszont (nem meglepő módon) a fekete nem hagy nyomot, csak a kidobja a fehér papírt és nem nyomtat rá. Gari már nincs meg, de gondolom az amúgy is ugrana, viszont lehet ilyenkor tenni valamit?
  • shaba23 #739
    Hali!

    Kellene nekem egy max 15.000Ft-os nyomtató. Semmi extra kívánság nincs, tudja az alap dolgokat (scan/fénymásoló/színes), ha tud wifit, az nem hátrány. Milyen típust nézegessek?
    Van most egy régi HP, az azon szerzett tapasztalatok alapján annyi követelmény lenne az újjal szemben, hogy a windows start nem tartson tovább a nyomtató kínlódása miatt, ne fusson háttérben fölös program.
  • gz8
    #738
    Mikor vetted? Elmúlt már 1 éves?
  • Marci0115
    #737
    srácok valaki segítene? van egy hp deskjet F2492 típusú nyomtatóm, az lenne a gondom vele hogy elkezd szkennelni és lefagy a program a felénél, valami hibaüzenettel, hiába töltök le minden frissitést,drivert, olvasok el több száz angol fórumot, nem találok rá választ, valaki mentse meg az életemet :D:D
  • gz8
    #736
    Szívesen :)
    Ha sikerült beröffenteni a rendszert, nyugodtan írd meg.
  • zint
    #735
    köszönöm a választ.
  • gz8
    #734
    A lényeg, hogy össze tudd párosítani a routert a wifis eszközökkel. Ebből a szempontból a routernek tökéletesen mindegy, hogy mi csatlakozik hozzá, legyen az noti, nyomtató, iPhone, bármi, hiszen adatot továbbít, ugyanúgy, mint az USB-s kábel, csak éppen nem árnyékolt rézvezetékben, hanem rádióhullámok segítségével.

    A wifi nagy ellensége a panel a Faraday-kalicka miatt, így ha gyenge a jelerősség, érdemes a router pozícióját módosítani, illetve nagyobb antenna után nézni. Családi ház esetén, főleg ha ugyanazon a szinten van a két szoba, valószínű, hogy viszonylag hamar be fogod tudni lőni a rendszert.